User
Pass
2FA
 
 

Problemele comunitatii WoW Freakz.
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message5554
Dark.Scipio

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2012 19:38)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 16, Topics: 2
Location: Journey's End.

Reputation: 46.6
Votes: 2

   
Post Posted: 17-07-2012, 19:12:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc lui LightPaladin ca m-a inspirat in mod indirect sa fac un astfel de post.


Deci,toata lumea de aici cred ca e de acord cu mine ca Freakz e cel mai bun server de WoW deocamdata. Desi Shocker si stafful lui de GM (care prefer sa cred ca sunt impartiali si,inainte de toate,respecta cu strictete regulamentul serverului; asta pana la proba contrarie) isi dedica timpul lor liber pentru a mentine acest server in top si pentru a ne oferi noua,playerilor, o experienta cat mai placuta de joc,prin nenumarate fix-uri si implementari de bossi/features noi,exista unele tipuru de playeri care devin din ce in ce mai greu de suportat si care strica buna experienta de joc pe care ar trebui sa o avem. Sunt demni de mentionat:

- Retarzii care sufera ca sunt intr-o guilda extraordinara si care fac bashing altor guilde.
- Suferinzii de skill,care,daca te bat la duel,in ciuda faptului ca ei au full vicious si cei cu care fac duel au ilvl mic,iti zic,asa,fara pic de rusine, "esti varza","lasa-te de wow","esti mega inapt,mars si joaca-te cu **** in nisip,lasa wow ca nu e de tine"
- Copiii prost crescuti care,cand apare vreun strain (mai ales ungur) pe chat (mai ales pe realmurile romanesti) incep si il injura,du-te "de unde ai iesit" bozgor prost"
- "Vedetele" de pe server care spameaza intr-una globalul,certandu-se intre ele si atacand playerii random care isi vad de treaba lor.
- Virginii care injura pe global pentru a se baga in seama
- Ninja looters (care scapa nepedepsiti)
- Copiii de pe global care nu stiu scriptul la bossi insa nici nu recunosc asta iar cand se explica scriptul nu sunt atenti
- Noobii care stau AFK in BG-uri si in raiduri.

Cam asta ar fi o parte dintre tipurile de playeri pe care toata lumea le uraste.Dar ia cineva atitudine impotriva lor?? Nu. RUSINE !! NU ASTA E COMUNITATE DIN CARE VREAU SA FAC PARTE!!


Prin acest post nu vreau sa jignesc pe nimeni.Respect pentru GM si pentru Shocker,pentru efortul depus in mentinerea acestui server. Vroiam doar sa trag un semnal de alarma in ceea ce priveste acesti oameni.Rog ca cei care se incadreaza in ceea ce am scris eu mai sus sa nu posteze doar pentru a se baga in seama.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 17-07-2012, 19:15:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

brb popcorn

 
Staff message (In2ition):
 
1 warn, offtopic



drthbe5rt6jertjerthergvtbbreterr55byrtbyrt
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dark.Scipio

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2012 19:38)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 16, Topics: 2
Location: Journey's End.

Reputation: 46.6
Votes: 2

   
Post Posted: 17-07-2012, 19:18:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Turbokill,te-ai deranjat sa citesti ultimele randuri macar??
Oricum,ai report pentru offtopic.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
FlutterGuy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2020 10:00)
Joined: 08 May 2012
Posts: 375, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 63.9
Votes: 14

 
Post Posted: 17-07-2012, 19:20:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multe dintre chestiile astea nu se intampla pe Exodus. Cam astea au fost si motivele pentru care am plecat de pe Genesis, i mean, am fost putin socat, sa vad atata suferinta pe Genesis. Oamenii de pe Exodus sunt mult mai ok. Si aici se mai intampla chestii d-astea dar mai rar, si chiar daca se intampla exista /ignore.

BTW, nu mai era un topic asemanator? =\



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 17-07-2012, 19:21:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Ai o problemã cu viața. Sfatul meu este sã te abții și sã nu te sinucizi. Mai ai multe de fãcut de azi înainte.

2. Presupun cã tu ești un hunter care bate un mage full vicious în duel și SUFERÃ de skillul sãu. Exemplele pot fi nenumãrate. Nu, ãsta nu e skill, ãsta e jocul pe care-l joci..

3. Dacã cineva ajunge într-o guildã mai bunã este și normal sã sufere. Dacã ești b@z@t, de ce nu ești tu în locul lui sã-i arãți ce ai face dacã ai fi în locul tãu.

4. Ninja looters? Vi s-a spus de nenumãrate ori: "Join A MUTAFAKINGUILD!!"

5. Noobi care stau AFK în BG-uri? Ai report. L2use it! Nuff said.

6. Copiii de pe global care nu stiu scriptul la bossi insa nici nu recunosc asta iar cand se explica scriptul nu sunt atenti.
Ãããã.. le dai kick din raid și gata? Dacã tu îi accepți în raid, e problema ta. Dacã nu ești tu leaderul, atunci TU ai o problemã. Join a guild and STFU!

7. Virginii care injura pe global pentru a se baga in seama
Butonul de /ignore e virgin în cazul tãu. RAPE IT!!

8. Vedetele" de pe server care spameaza intr-una globalul,certandu-se intre ele si atacand playerii random care isi vad de treaba lor.
Check 7.


Vrei altã comunitate? Fii serios, nicãieri nu existã server de WoW fãrã oamenii menționați mai sus. Revino la realitate!!


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 17-07-2012, 19:21:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ahahaha , amatorule care esti amator - . Se vede ca esti nou pe server



Asa a fost DINTOTDEAUNA aici si PESTE TOT ( inclusiv Blizzard ) - . Degeaba te chinui sa "predici in desert" , nu te asculta nimeni ! E acelasi topic facut de 1000 ori !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 17-07-2012, 19:26:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca vreti sa schimbati ceva ar trebui sa faceti ce a facut Iisus Hristos acum 2012 ani.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 17-07-2012, 19:31:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiti care e partea nasoala ? Cand ii aud pe toti astia gen "fiu lu' Maica Tereza" ca se vaita ca e scandal pe global mai ca imi vine sa ma reapuc de Wow doar ca sa fac un scandal si mai mare - .

Ca in vremurile bune cand eram eu , Crashy , Vlead si Coma pe global. Alea erau zilele de glorie . Mai ca imi da o lacrima cand ma gandesc . Nu acum cand baietii DOAR se injura. Si atunci ne insultam , dar o faceam CU STIL !
Acum au ramas doar amatorii -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arcade

[Archangel]



Status: Offline
(since 27-11-2023 09:10)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 755, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 343.6
Votes: 37

 
Post Posted: 17-07-2012, 19:37:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BobMarley12 wrote:
Daca vreti sa schimbati ceva ar trebui sa faceti ce a facut Iisus Hristos acum 2012 ani.


Sa fii virgin si sa mergi la pescuit cu 12 barbati?

on: puteai sa postezi la el in topic...nu sa faci altul nou.

Treaba cu ninja e vina ta....

The freakz community wrote:

Join a fokin guild


La restul, nu ai ce sa faci.




[quote="Thomas Raynesford Lounsbury"]It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowlege[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
patric11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2019 23:43)
Joined: 08 May 2011
Posts: 367, Topics: 94
Location: Terra

Reputation: 181.4
Votes: 13

 
Post Posted: 17-07-2012, 19:46:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Suferi daca esti intr-o guilda buna dac ai cu ce - doara nu esti in top degeaba... Atata timp cat esti pe Terra gasesti peste tot astfel de oameni , uite-te pe strada mai iesi afara , sa vezi ca este la fel... doar ca in real life nu te mai injura un pubertist ca n-are curaj cand te vede dublu cat el... M-am lasat , vara ca fix in wow stau in timpul veri... fix asta e normal sa facem cu totii , nu ? ( sper ca mai multi de 2 sa se prinda de ironie). Ar trebuie ca atunci cand iti faci cont sa-ti scri CNP. Copii n-or avea ,,bonlentin'' si parinti nici atat curaj sa le dea CNP pentru vreun joc online.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 17-07-2012, 19:52:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

stii vorba aia ce e frumos ii place si lui dumnezeu ?
asa si in wow
trebuie sa existe si dastia...altfel te-ai plictisi in wow...crede-ma ... am jucat pe blizz o luna si deja mi se facuse dor de nataraii de pe global


sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 17-07-2012, 20:12:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu sunt sigur ce-i cu topicul asta, dar puteai foarte bine sa postezi in cel facut de mine. Nu stiu daca mi-ai inteles initiativa, eu nu ma "plangeam" de chestiile astea, am invatat sa traiesc cu ele. N-am facut altceva decat sa incerc sa SCHIMB chestiile astea. Tu ai venit cu o mentalitate agresiva, mod prin care n-ai starnit decat raspunsuri negative (vezi replicile de mai sus).

Din topicul tau, nu pari a fi doar "nemultumit", ci te plangi de chestiile astea.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dark.Scipio

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2012 19:38)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 16, Topics: 2
Location: Journey's End.

Reputation: 46.6
Votes: 2

   
Post Posted: 17-07-2012, 20:41:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Nu sunt sigur ce-i cu topicul asta, dar puteai foarte bine sa postezi in cel facut de mine. Nu stiu daca mi-ai inteles initiativa, eu nu ma "plangeam" de chestiile astea, am invatat sa traiesc cu ele. N-am facut altceva decat sa incerc sa SCHIMB chestiile astea. Tu ai venit cu o mentalitate agresiva, mod prin care n-ai starnit decat raspunsuri negative (vezi replicile de mai sus).

Din topicul tau, nu pari a fi doar "nemultumit", ci te plangi de chestiile astea.


Imi cer scuze pentru atitudinea agresiva fata de comunitate. Insa mie imi pasa foarte mult de acest server.Inafara de ceea ce am mentionat mai sus,totul este perfect. Nu-mi pasa de putinele buguri de pe server,nici de bosii implementati sau neimplementati,si nici de orice altceva legat de scripturile de pe server. Eu vreau doar sa ne intelegem,ca niste oameni maturi ce suntem.Nu mai poti sa porti o discutie pe global,sa faci o gluma (in limita decentei),ca discutia devine cearta si apoi tiganeala curata,cu insulte,injuraturi etc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Stigmata

[I like trains]



Status: Offline
(since 27-04-2020 19:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2972, Topics: 8
Location: the 90s

Reputation: 669.4
Votes: 28

 
Post Posted: 17-07-2012, 20:48:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
1. Ai o problemã cu viața. Sfatul meu este sã te abții și sã nu te sinucizi. Mai ai multe de fãcut de azi înainte.

Nu vreau sa arat cu degetul, dar putin ciudat, cel putin din punctul meu de vedere sa spui asta, tinand cont ca acum vreun an (cred) faceai un film de vreo 10 minute despre cum te lasai de wow Thinking

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burton

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 28-12-2015 14:04)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 1948, Topics: 177
Location: Romania

Reputation: 182.7
Votes: 31

 
Post Posted: 17-07-2012, 21:58:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca membrii staffului nu ar fi impartiali , ar zbura instant.

1) E pe de-o parte dreptul lor sa sufere fiind intr-o ghilda buna ,totul in limite normale.
Myt , aici nu ai voie sa comentezi , a zis stig de ce. Si mai tii minte ce rage-fest ai facut cand nu ai prins raid? -

2)Si tu ca mage cand bati un hunter nu suferi ? Orly ? Sau uiti ca acum un an nu stiai sa dai un counterspell si acum vorbesti de skill pe aici

3) Nu se face nimic impotriva ninja loot pe Blizz , de ce am face noi ? Du-te intr-o ghilda buna, nu ti se va intampla asta. Nu ai gear de o ghilda buna ? Descurca-te , ninjeazaza si 1-2 raiduri si asta e.

4)Report-ul in bg merge , trebuie doar sa dati mai multi report. Eventual dati 1-2 gmn-uri ca aveti afk in bg's si va veni vre-un GM online sa vada ce si cum.

5)
Quote:
Copiii de pe global care nu stiu scriptul la bossi insa nici nu recunosc asta iar cand se explica scriptul nu sunt atenti.
Ãããã.. le dai kick din raid și gata? Dacã tu îi accepți în raid, e problema ta. Dacã nu ești tu leaderul, atunci TU ai o problemã. Join a guild and STFU!


Cum vezi ca nu stie scriptul pana nu iti da fail la boss ? Il asculti ca pe copii de clasa a 2-a ? Gandeste inainte sa deschizi gura , desi bottom line, ai zis-o bine - o ghilda buna te scapa de toate problemele.

6)Foloseste ignore sau fa-le 1-2 printuri si pune-i la cereri mute. Dupa niste mute-uri repetate o sa se linisteasca ,iti zic eu.



Quote:
Victor: ce ratat sunt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Froster, 17 July 2012 20:12



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 04-07-2024, 09:44:19
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x