User
Pass
2FA
 
 

Probleme cu partea Anti-Flood

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Fixed issues
Author Message2267
MiauMiau
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-07-2012 08:16)
Joined: 01 Mar 2012
Posts: 37, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 52.3
Votes: 2

Post Posted: 20-04-2012, 14:54:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De vreo cateva zile sa gasit un prost care se oftica pe mn ca serveru meu e mai bun ca al lui ...si ma flodeaza la greu...

Cand serveru meu e floodat chiar si daca am 2 playeri pe server au toti lag 500-600...si mai si pica serveru..din cauza la asta. ....procesoru cand sunt floodat e lucreaza la 100% ma mir ca nu se arde -(

Am dproto ultimul
antifloodu de la amxx ala default
functions.amxx (ala de la forceds)
antidlfile_i386.so
antidlfile-antiexploit-linux-windows
amxmodx/forceds-cs-functions-lite-noua-versiunee
anti dl file instalat..am antivirus si mai am un antiflood ...am si AntiCSDoS dar degeaba ma flodeaza ori de cate ori vrea muschiu lui -(( e un drak de copil de 21 ani...cred ca are si ceva cu capu....

Serveru e pe windows...
Am HLDS

Ajutati-ma ca nuj ce dreaq sa mai ma fac -(
Cred ca foloseste un root ca .....



Astept raspuns si va multumesc mult din suflet....



PS: mia zis ca nu foloseste exploit ci root....

EDIT: Ionut (ion.mzk) ...am facut exact cum mi-ai zis tu atunci pe chatu de pe steam ...dar degeaba tot resuseste ala sa ma flodeze... -

Shocker...poate imi dai si mie un sfat...te rog......



Astept raspuns...
va multumesc... -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ciurii[:x]

[Bulã]



Status: Offline
(since 07-07-2013 08:20)
Joined: 10 Feb 2010
Posts: 3312, Topics: 130
Location: Baia Mare

Reputation: 98.2
Votes: 22

 
Post Posted: 22-04-2012, 13:16:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai facut update ?

Start / Run / CMD ->
Code:
hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir . -verify_all


astepti sa se termine

Code:
hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir . -verify_all

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MiauMiau
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-07-2012 08:16)
Joined: 01 Mar 2012
Posts: 37, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 52.3
Votes: 2

Post Posted: 22-04-2012, 14:24:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iam fct update...dar degeaba -


PS: am bagat un program anti csdos attack si nu stiu daca este configurat bine....

da de flodat tot poate sa ma floodeze...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Z3ddy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2014 20:51)
Joined: 13 Feb 2009
Posts: 87, Topics: 29
Location: Bucuresti

Reputation: 379.7
Votes: 5

 
Post Posted: 27-07-2012, 23:42:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am si eu aceeasi problema si nu stiu cum sa scap de idiot fara sa fiu acasa, cand face flood aflu prin firewall de pe ce ip face trafic si ii dau ban, dar cand nu sunt acasa e panica... imi apar ca intra tot felul de boti la intervale de 0.5-1 secunde care ies imediat si se produce mare lag pe server, aveti o poza mai jos la consola facuta noaptea trecuta pe la ora 1:00... poate ne poate ajuta cineva



LE: Dupa numarete cautari pe net, am gasit si cu ce ma floodeaza, l-am testat pe sv meu din PC si exact la fel se manifesta prostia se numeste HLDS Fake Players Flood si temporar am gasit ca se poate opri din dproto.cfg dar dezavantajul e ca nu mai pot intra cei cu varianta de CS pe protocol 47 care cred ca inca sunt multi in ziua de azi...

# for p.47 clients that do not support unique id generation (default is STEAM_ID_LAN [8] )
cid_NoSteam47 = 5

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Fixed issues  


The time now is 29-03-2024, 09:07:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x