User
Pass
2FA
 
 

Ce v-ar placea sa vedeti intr-o expansiune dupa MoP?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message9008
mitzu

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 05-11-2015 23:41)
Joined: 19 Dec 2010
Posts: 2424, Topics: 431
Location: Bucuresti

Reputation: 376.9
Votes: 42

   
Post Posted: 11-08-2012, 23:37:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cui ii pasa ce vreau eu sa vad in urmatoru patch ?


-
-
-
-> Visit my GSM store <-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bL0ood eLf

[Assasin]



Status: Offline
(since 08-12-2019 13:59)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 4340, Topics: 32
Location: Cluj/Manastur

Reputation: 205.3
Votes: 54

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-08-2012, 23:39:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mitzu2250 wrote:
Cui ii pasa ce vreau eu sa vad in urmatoru patch ?


in orice caz , nu blizzului

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-08-2012, 23:51:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un patch unde warru sa fie mai op ca mage/rogue.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ACHT

[Assasin]



Status: Offline
(since 18-03-2015 15:26)
Joined: 09 Sep 2011
Posts: 3847, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 129.1
Votes: 42

 
Post Posted: 12-08-2012, 00:36:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^clearly a l2p issue.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-08-2012, 00:37:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ACHT wrote:
^clearly a l2p issue.

Nope bro',doar ca deja incep sa sparg tastatura cand vad in ce cc ma tine un mage/hunter care stie sa joace cat de cat.
In curand sparg monitoru np.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ACHT

[Assasin]



Status: Offline
(since 18-03-2015 15:26)
Joined: 09 Sep 2011
Posts: 3847, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 129.1
Votes: 42

 
Post Posted: 12-08-2012, 00:39:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da. Asta e aiura in MoP. Au adaugat extra-cc abilities, de parca nu erau deja destule.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-08-2012, 00:40:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stai sa vezi ce leguma e warru,daca pe live o sa fie la fel...e clara treaba.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 12-08-2012, 01:17:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Al 5-lea expansion?

As vrea sa se termine odata. Deja e prea plictisitor. Pot forta povestea cu Sargaeras si cu sfarsitul tuturor.
Ce-as vrea sa vad:

-cei care termina end-bossu' sa aiba acces la un vanilla realm, un fel de "return to the origins".
-End bossu' de fapt n-ar fi Sargaeras, ci un old god care a dat un fel de iluzie intregului Azeroth ca exista Sargaeras si bla bla (ca un fel de The Truman Show);
-Hero Class : Necromancer. E o ambitie personala, deoarece am lucrat destul de mult la ea, am niste spells/talents salvate pe PC.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mahiko
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-03-2013 10:19)
Joined: 26 Apr 2012
Posts: 416, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -188.7
Votes: 14

 
Post Posted: 12-08-2012, 01:33:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:
opinia lui froster


-chestia cu old god este prea riscanta pentru blizz, e gen ca ideea cu blackwing descent unde povestea este despre setback-ul lui nefarian si onyxia -> fail

-DK este un necromancer cu armura de warrior..

interesanta opinie totusi, daca vrei si ai timp arata-mi design-ul clasei sau la ce te-ai gandit pe PM



si acum in opinia mea in loc sa bage o noua clasa mai bine adauga 1 nou spec la fiecare clasa, poate chiar un combo dintre toate 3. mi-ar placea sa vad un rogue gen huskar din dota :">

cat despre lore mai au multe de facut pana la sargeras + ca dupa sargeras va fi un xpac vs titani dupa inca un xpac despre head of the old gods si dupa poate mai faca si multe alte chestii emerad dream shit etc etc.

la cate inceputuri are povestea warcraft-ului si cat de ampla e se pot face romane despre fiecare personaj in parte

mi-ar placea ca jocul sa nu moara niciodata, dar sa nu mai fie asa mediocru. sper ca MoP sa fie inceputul spre redemption a WoW

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 12-08-2012, 01:39:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-Hero Class : Necromancer. E o ambitie personala, deoarece am lucrat destul de mult la ea, am niste spells/talents salvate pe PC.[/quote]

Chiar sunt curios de posibile abilitati, eu am vrut pandaren brewmaster de pe tbc ca playable class, dar in viziunea mea arata mult mai agresiv, nu ca Po si fara female version, that's weird looking to me. Acum vreau un halfblood ogre/orc like Rexxar ca playable race la horde si Arakkoa la alliance. Wicked racials i tell you


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 12-08-2012, 02:56:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Necris wrote:
-Hero Class : Necromancer. E o ambitie personala, deoarece am lucrat destul de mult la ea, am niste spells/talents salvate pe PC.


Chiar sunt curios de posibile abilitati, eu am vrut pandaren brewmaster de pe tbc ca playable class, dar in viziunea mea arata mult mai agresiv, nu ca Po si fara female version, that's weird looking to me. Acum vreau un halfblood ogre/orc like Rexxar ca playable race la horde si Arakkoa la alliance. Wicked racials i tell you[/quote]


Okay, pe scurt (nota, am facut in WOTLK):
-clasa incepe cu mana.
-cloth class

Pe parcurs va avea 3 talent trees, de care va depinde tot viitorul sau:

-Arcanistry: magii bazate pe shadow si arcane damage. Burst class atat utila in PvP cat si in PvE.
-ii adauga si "Concentration", un al doilea consumable. Unele spell-uri (base spells) vor creste "Concentration", astfel incat anumite spells le vor consuma.
-Ca tier 7 spell din cate tin minte era "Necrotic Hunger". Da damage bazat pe 50% din cata viata are in momentul de fata, tinta devine apoi imuna timp de 5 secunde la orice, si nu poate lua Heal. Cooldown 2 minute. Mai era "Requiem", da damage bazat in AoE pe Concentration + Slow masiv.
-Ramane ca si Cloth
-Spellpower.


-Invocation: magii bazate pe summoning. Mass summoning, nu rahaturi gen un Ghoul. EXTREM DE EFICIENT IN BATTLEGROUNDS (citeste Hunger)
-ii adauga "Hunger" ca si consumable. Atata timp cat orice unitate din jurul tau pierde viata, creste hunger (indiferent de cine da damage sau cine primeste). Hunger-ul influenteaza puterea unitatilor tale.
-Ca tier 7 spell era "Summon Abomination", care face exact ceea ce scrie. Ca alte spells mai era "Unholy Sacrifice" (omorai o unitate summoned de tine, pentru massive damage la cea mai apropiata tinta din 10 yards).
-Upgrade in Leather, iar ca si talent stiu ca i-am adaugat un fel de talent care imbunatateste armura si viata unitatilor in functie de armura care o ai.
-Attack power.

-Repulsion: magii de support, bazat mai mult pe debuffs care afecteaza in mare parte tot. Mai util in PvP.
-Adauga "Pestilence" ca si consumable. Cu cat debuffurile tale sunt mai multe si stau mai mult pe playeri, cu atat pestilence creste.
-Ramane ca si cloth
-Ca tier 7 spell: Arcane Tap: 85% din damage-ul care-l va da tinta acestui debuff te va vindeca, fie el physical, fie magical.

Asta pe scurt.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mahiko
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-03-2013 10:19)
Joined: 26 Apr 2012
Posts: 416, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -188.7
Votes: 14

 
Post Posted: 12-08-2012, 03:55:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

chiar daca ai zis la fiecare spec pentru ce este mai util, wow incearca sa faca din fiecare spec un spec viabil pentru pvp.

imo as schimba hunger daca nu specul in sine ar fi useless in arena si sa primeasca gen +10% bonus damage de la playeri in 10y si 3% de la pets avand in vedere ca tu ai zis ca ar fi mai multi (3 stacks maxim de la fiecare) conditie: playerii sa fie alive. bonus damage poate veni si de la aliati

also de ce nu-l faci melee cloth spellcaster cu un mecanism foarte sofisticat de aparare? hunger sa dea si damage resistance. 15% de la playeri 5% de la pets

daca zici ca specul este dedicat minionilor invocati atunci fa ceva de genu: 2 pets sa ii ai permanent, 1 pet odata la 30 sec( ceva de genul ai vreo 5 la alegere dar poti summona doar 1 dintre ei odata la 30 sec si ei tin 45 sec) 1 pet la 1 minut si alt pet(gen abomination la 2-3 minute)

e un fel de dark beastmaster. w/e

acest hunger eu l-as pune ca gen holy power si in loc de mana as pune ceva de genul: Madness (incepe de la 0 si se incarca pana la 100, generatia normala ar fi 2 pe sec iar pets si alti playeri inamici ar influenta 2% pets 5% playeri si sa fie consumabil) abilitatile mai puternice sa coste madness unele sa coste HP ca sa dea madness/hunger sau damage sau heal/prot pe pets sau alti playeri

aceasta clasa are 3 aure de ales gen stance-uri
1.n fel de lifesteal aura. 50% din damage-ul petsilor este convertit in heal pentru ei si pentru caster si 25% pentru aliatii din jur
2.o aura in care ii scade hp-ul casterului 2% per sec dar pentru fiecare 5% HP lipsit primeste 5% damage pentru toti minionii si aliatii si el insusi din 10y. healing increased by 20%
3.o aura unde toti adversarii din 10y au movement si attack slow de 30% si aliatii si minionii au 30% movement si attack speed.
exista o abilitate cu cd 2 minute unde empowers fiecare aura
1. 100% damage pets convertit in heal pentru ei si pentru caster si 50% pentru aliatii din jur pentru 10 sec dar HP scade cu 5% pe sec. also increases madness generation by 3
2. hp-caster scade cu 5% pe sec pt fiecare 5% HP lipsit primeste 10% damage si aliatii din 10y primesc doar 5%. madness generation increased by 3 si mareste healul primit cu 25%
3. adversarii au 50% slow si la attack rate si aliatii si minionii au 50% speed. madness generation increased by 3 si HP scade cu 5% pe sec. 10 sec duration

una dintre cc-urile ale acestui spec ar fi Domination -> controleaza un adversar si revine ca pet pentru 5 sec. acesta da 50% din auto attack-ul casterului + o formula astronomca in care include spell power

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 12-08-2012, 04:02:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frostere, tu acolo ai bãgat un mage care-și dã heal ca un DK. Știu, știu, cu toții (noi, magii) vrem asta. HEALLLL!
Deci, asta vreau de la blizz pe viitor.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 12-08-2012, 04:12:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
Frostere, tu acolo ai bãgat un mage care-și dã heal ca un DK. Știu, știu, cu toții (noi, magii) vrem asta. HEALLLL!
Deci, asta vreau de la blizz pe viitor.



Mai aveam in tema Templar. Cloth melee healer. -

Adica el prin damage-ul care-l da, va da heal unei tinte intruna.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sartorius

[s a d b o y s]



Status: Offline
(since 09-09-2018 07:14)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 10698, Topics: 177
Location: hehe

Reputation: 383.9
Votes: 249

 
Post Posted: 12-08-2012, 07:38:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Old Gods... vreau si eu sa se termine odata povestea cu the old gods. I mean sunt 5 in total, 2 deja "i-am batut" ar mai ramane 3. Am citit eu ceva pe wowwiki despre un al3lea old god care se specula ca ar fi avut un fel de legatura cu emerald dreamu.

gandacel wrote:
avioane, daca ai lasa forumul si ai inceta in a te mai da superior userilor, folosind niste butoane, mai bine ai termina liceul si le-ai arata profesorilor ca esti superior. noua ne dai warn/ban gata ne-ai linistit dar adevarata provocare e la liceu

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 30-09-2024, 04:19:19
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x