User
Pass
2FA
 
 

Cum sa scrii colorat/sa iti 'creezi' propriile iteme/spelluri/achievements (item link)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message5385
duvudruvud1212

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-05-2015 16:20)
Joined: 08 Aug 2012
Posts: 21, Topics: 7
Location: Romania,sub pod si fur net de la vecini

Reputation: 55.3
Votes: 4

Post Posted: 14-08-2012, 01:06:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Neata!

WARNING: faza cu scrisul colorat poate avea ca rezultat un ban permanent al contului!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


bun. sa incepem cu itemele...ideea nu e ca le creezi pe deplin ,ci doar le schimbi chestiile in general.numele,statsurile etc. dar nu cu sensul ca daca le vei echipa iti vor da 800000 stamina.vor aparea asa doar in item link (shift+click de obicei).

pentru a creea un item trebuie sa bagi niste scripturi prin macro/enter
va dau un exemplu:

/run SendChatMessage("\124cffff9000\124Hitem:57243:0:1067:0:2340:2340:0:0:0\124h [Vicioasa Coasa a Regelui Sconcsilor]\124h\124r", "GUILD", nil, ("Urban Elite"))

probabil ca in afara de nume si de ceva legat de un guild nu va dati seama de altceva si va par niste numere puse alandala
Ei bine,nu e chiar asa ,si va voi explica exact ce inseamna fiecare.

/run = same command as /script, doar ca e mai scurta
'SendChatMessage" = evident
124 = nu stiu sigur,dar se pune pentru a face mesajul
"cffff9000" = asta pare ciudat,dar este un cod al culorilor.in cazul acesta,culoarea este portocalie(legendary).Incercati diferite combinatii de numere la final ,taiati din f'uri si adaugati numere,in loc de 'f' , 'c' mai merge si 'a'.ATENTIE!: cifrele se pun intotdeauna la final si trebuie sa fie in total 9 litere/cifre(in afara de 124)

'124Hitem' = asta e optiunea care va lasa sa alegeti daca fake linkul sa fie item/spell/achievement sau altele.daca vreti sa fie spell,pur si simplu inlocuiti 'item' cu 'spell'.la fel si la achievements

'57243' = acesta este codul itemului/spellului. codul (care este acelasi cu cel de archaeology) si il gasiti pe http://www.wowhead.com.Cum?Scrieti Hunting Spear sa zicem,si dati click astfel incat pagina deschisa sa fie http://www.wowhead.com/item=20083 <= cu rosu este codul itemului/spellului

Bun!Acum,daca vorbim de iteme,vine partea cea mai interesanta,si anume statsurile/enchanturile/sockets etc(da,veti putea sa puneti block sau armura pe arma,dar limitat la statsurile de WOTLK din pacate.


"57243:0:0:0:0:0:0:0:0" = stim ca 57243 este codul. 0'urile sunt stats/enchants.cum functioneaza.ei bine,eu i-am bagat itemului meu 40 strength.Fiecare 0 inlocuieste un stat/enchant/socket.Cand este 0 si nu alt numar, itemul nu va avea enchant/stat in plus.Ca sa puneti stat/enchant trebuie sa schimbati acel 0. Lista completa pana in WOTLK cu IDurile o gasiti aici http://www.wowwiki.com/EnchantId IMPORTANT: nu adaugati 0'uri!.Daca vreti ca in loc de enchant (verde) sa apara ca stat,trebuie sa puneti in 0'urile nr. 2,3 si 4.(ca sa va apara albe).Primul si ultimul sunt cu verde, la fel si al 5lea.


numele e evident

"GUILD" = ce anume vreti sa caute scriptul.daca vreti sa trimiteti mesajul in guilda , scrieti guild.pe un canal(global sa zicem, scrieti CHANNEL in loc de GUILD.Pentru say lasati liber


'nil' = lasati-l asa cum e, nu va atingeti de el

'Urban Elite' = asa se numeste guilda in care eram eu cand am facut si le-am trimis itemul.Daca vreti sa trimiteti la voi in guilda, trebuie sa scrieti numele guildei acolo (cu tot cu ghilimele).In caz de party,scrieti PARTY, pentru say lasati liber sau scrieti SAY, sau pentru global, sa zicem scrieti global DAR inainte de paranteza trebuie sa scrieti GetChannelName ca sa mearga.merge orice canal,dar trebuie sa scrie exact asa cum apare (gen cand este General - Eversong Woods, scrieti General - Eversong Woods ,nu doar General sau Eversong Woods.

cam asta este fake link.


II - scris colorat
WARNING!
v-am mai zis,riscati sa va luati ban pe asta.Fake link e legal,asta nu.

merge pe acelasi principiu ca item link

iata un exemplu

/run SendChatMessage("\124cff71d5ff\124Hspell:0\124hVai !Scriu colorat ce tare sunt!\124h\124r", "CHANNEL", nil, GetChannelName("porc"))

Nu va sugerez sa scrieti colorat pe Freakz.
bafta si succes la iteme false!


Charurile mele:
Crocodilmare
Porcbengos GENESIS
Crocomaniac
Chillya
Deobicei urlu pe global despre cat de frumos e Zin'Rokhu meu se ajut playerii!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SteFFz99

[The Global Elite]



Status: Offline
(since 25-12-2021 10:49)
Joined: 21 Jun 2012
Posts: 3200, Topics: 123
Location: Grove Street

Reputation: 75.3
Votes: 27

     
Post Posted: 20-08-2012, 14:13:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fain ghid!

l]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 22-08-2012, 14:29:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Existã macro pentru a modifica doar culoarea scrisului (de fiecare datã când scrii folosește culoarea html respectivã / efectul dispare doar dupã reload). Macroul pe care tu îl folosești pentru a scrie colorat este pierdere de timp.

A, și dacã vrei sã creezi iteme pe bune: http://wow-v.com/create.php

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 13 January 2016 10:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 17-09-2024, 01:49:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x