User
Pass
2FA
 
 

Sugestii

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1852
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 15-08-2012, 01:21:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dacã aveþi vreo sugestie care poate ajuta la îmbunãtãþirea guildei, sunteþi liberi sã ne-o împãrtãºiþi aici.


This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-08-2012, 15:14:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Modelul de recrutãri e prea sumar.

Ce propun eu:

Nume IRL:
Vârsta:
Ocupația:

Nume Char (+link armory):
Ilvl main spec / off spec:
Screenshot la Glory of the Cataclysm Raider*:
Profesii (inclusiv cele secundare):
Played time pe char (scrieți /played in-game):
Experiențã (de când jucați WoW, ce raiduri ați fãcut din patch-urile anterioare, etc):
La ce orã și în ce zile sunteți liberi pentru raiduri:
TS3 / microfon:
Screenshot cu interfața (obligatoriu, ca sã vedem și noi cum jucați, sunteți clickeri, etc):
Guilde anterioare (+motivul pentru care ați ieșit din ele):


*Așa putem vedea și achievement points, sã vedem dacã e un char ”lucrat” sau nu, dacã e main char sau off char.
În cazul DPS-ilor, îi testãm personal, nu cred cã e ok sã le cerem SS cu recount la dummy. Pot trișa ușor.



Last edited by eM on 19-08-2012, 15:53:57; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 19-08-2012, 15:38:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, imi venisera si mie cateva idei, multe le-am uitat so .. scriu ce imi aduc aminte

First, m-am uitat la regulament ... tot ce scrie acolo e strict moral, etic legat de comportament and shit ... nimic despre raiduri, despre inactivitate, despre iteme, prioritati si alte lucruri pe care se bazeaza o guilda PvE.

Second ... de acord cu eM insa as mai adauga doua, trei chestii:
1. Timp jucat pe char la lvl 85(adica sa scrie ingame /played): ex. 8d 15h 34m ... si prin achiv points iti poti da seama daca e alt dar si prin time played pe char, ambele sunt importante si ambele ar trebui cerute
2. Cum ar trebui sa joci pe clasa si specul respectiv: rotatie, spec, prioritatea statsurilor si tot ce mai cred ei ca trebuie mentionat, cu cat mai mult cu atat mai bine ... iti dai seama daca a copiat de undeva sau chiar a scris el ce stie
3. Neaparat contul de forum sa fie legat de contul pe care joci ... nu toti au un numar mai mare de conturi ... si poti vedea prin ce guilde mai are chare, pe care a jucat mai mult and shit

Hmm .. mai aveam cateva idei dar am uitat, cand imi aduc aminte o sa scriu




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-08-2012, 15:47:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mistique. wrote:

1. Timp jucat pe char la lvl 85(adica sa scrie ingame /played): ex. 8d 15h 34m ... si prin achiv points iti poti da seama daca e alt dar si prin time played pe char, ambele sunt importante si ambele ar trebui cerute


De fapt pentru asta am și fãcut postul, dar pânã sã-l termin de scris, am uitat ce vroiam sã zic.

Am editat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 19-08-2012, 16:09:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eM wrote:
Modelul de recrutãri e prea sumar.

Ce propun eu:

Nume IRL:
Vârsta:
Ocupația:

Nume Char (+link armory):
Ilvl main spec / off spec:
Screenshot la Glory of the Cataclysm Raider*:
Profesii (inclusiv cele secundare):
Played time pe char (scrieți /played in-game):
Experiențã (de când jucați WoW, ce raiduri ați fãcut din patch-urile anterioare, etc):
La ce orã și în ce zile sunteți liberi pentru raiduri:
TS3 / microfon:
Screenshot cu interfața (obligatoriu, ca sã vedem și noi cum jucați, sunteți clickeri, etc):
Guilde anterioare (+motivul pentru care ați ieșit din ele):


*Așa putem vedea și achievement points, sã vedem dacã e un char ”lucrat” sau nu, dacã e main char sau off char.
În cazul DPS-ilor, îi testãm personal, nu cred cã e ok sã le cerem SS cu recount la dummy. Pot trișa ușor.


Da, îs de acord, i-am zis deja Thesei sã modifice topicul de recrutãri.

mistique. wrote:
Ok, imi venisera si mie cateva idei, multe le-am uitat so .. scriu ce imi aduc aminte

First, m-am uitat la regulament ... tot ce scrie acolo e strict moral, etic legat de comportament and shit ... nimic despre raiduri, despre inactivitate, despre iteme, prioritati si alte lucruri pe care se bazeaza o guilda PvE.

Second ... de acord cu eM insa as mai adauga doua, trei chestii:
1. Timp jucat pe char la lvl 85(adica sa scrie ingame /played): ex. 8d 15h 34m ... si prin achiv points iti poti da seama daca e alt dar si prin time played pe char, ambele sunt importante si ambele ar trebui cerute
2. Cum ar trebui sa joci pe clasa si specul respectiv: rotatie, spec, prioritatea statsurilor si tot ce mai cred ei ca trebuie mentionat, cu cat mai mult cu atat mai bine ... iti dai seama daca a copiat de undeva sau chiar a scris el ce stie
3. Neaparat contul de forum sa fie legat de contul pe care joci ... nu toti au un numar mai mare de conturi ... si poti vedea prin ce guilde mai are chare, pe care a jucat mai mult and shit

Hmm .. mai aveam cateva idei dar am uitat, cand imi aduc aminte o sa scriu


Asta vream deja sã o fac, însã am uitat, plus cã mi-o stat mintea la alte treburi. Dar o sã adaug ºi celelalte reguli later on today.


This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soulshard

[Creep]



Status: Offline
(since 08-05-2015 19:56)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 877, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 7.4
Votes: 17

     
Post Posted: 19-08-2012, 16:48:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Do it woman!

Keep friends close, and enemies guessing.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Simmis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 12:08)
Joined: 26 Feb 2012
Posts: 216, Topics: 24
Location: Behind your back

Reputation: 99.4
Votes: 7

 
Post Posted: 19-08-2012, 18:09:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eM wrote:
Modelul de recrutãri e prea sumar.

Ce propun eu:

Nume IRL:
Vârsta:
Ocupația:

Nume Char (+link armory):
Ilvl main spec / off spec:
Screenshot la Glory of the Cataclysm Raider*:
Profesii (inclusiv cele secundare):
Played time pe char (scrieți /played in-game):
Experiențã (de când jucați WoW, ce raiduri ați fãcut din patch-urile anterioare, etc):
La ce orã și în ce zile sunteți liberi pentru raiduri:
TS3 / microfon:
Screenshot cu interfața (obligatoriu, ca sã vedem și noi cum jucați, sunteți clickeri, etc):
Guilde anterioare (+motivul pentru care ați ieșit din ele):


*Așa putem vedea și achievement points, sã vedem dacã e un char ”lucrat” sau nu, dacã e main char sau off char.
În cazul DPS-ilor, îi testãm personal, nu cred cã e ok sã le cerem SS cu recount la dummy. Pot trișa ușor.


Ideile in Bold vor fi si implementate, sunt niste idei foarte bune. ( si altele XD)
Insa, faza cu guilde anteriore am avut niste motive personale pentru care fi zis nu. O sa mai vb cu Denisa si cu restul de ofiteri si vedem.

mistique. wrote:

3. Neaparat contul de forum sa fie legat de contul pe care joci ... nu toti au un numar mai mare de conturi ... si poti vedea prin ce guilde mai are chare, pe care a jucat mai mult and shit

Hmm .. mai aveam cateva idei dar am uitat, cand imi aduc aminte o sa scriu


Absolut nu. Stiu ca poti vedea usor dupa asta cine e offchar si main char ( si cateodata nu, pentru ca sunt diferite cont-uri), dar de exemplu daca cineva are cont-ul legat pe un cont pe forum care e banat, Good luck with that.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CristiXTC

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-09-2012 18:14)
Joined: 24 Feb 2012
Posts: 48, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 55.4
Votes: 2

 
Post Posted: 22-08-2012, 18:39:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebui specificat la Regulile guildei : cei care au peste 7 zile de inactivitate NEanuntata au kick din guild, precum si abandonul/rage quit la un raid (-dkp sau gkick) si mai ales am observat in ultima perioada : jignirea unui ofiter ( -dkp / gkick, depinde de gravitatea situatiei).
Cam atat for now

oh yes, and here's a mini pedobear :dance2: -


"You can't snort a line of coke off a woman's *** and not wonder about her hopes and dreams. It's not gentlemanly."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FuNKyZz

[The Light of Dawn]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:14)
Joined: 06 Feb 2011
Posts: 1243, Topics: 17
Location: Pe Marte

Reputation: 75.5
Votes: 65

 
Post Posted: 23-08-2012, 03:21:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. consider asta ca fiind prima regula, tine si de joc si de om in sine, kick din guild pt cel care face din afk'ul obisnuit, o mica pauza de 2 3 minute, o obisnuita de 10 20 de minute la fiecare raid, boss, si asta nu-i frumos, vi bine nu vi iara bine, mai bn nu facem raidu decat sa dam cooldown la 10/25 de oameni pt un aiurit care nu-i in stare sa-si programeze umpic timpu

2. cautam o ora capabil pentru toata lumea sa se prezinte la raid, nu venim la raid cand vrem, nu stam pe specu ala ca nu ne place, intr-un cuvant mai multa disciplina si umpic de ascultare fata de raid leader- pt asta sa se dea kick direct, se intampla odata nu poti ajunge ok, 2 ori trecem cu vederea da cand deja devine nesimtire si vi la raid cand ai nevoie de item sau de valor sa te prezinti si sa se mai ridice pretentii asupra dkpurilor si main specurilor

3. cei care nu se prezinta la raid fara o scuza plauzibila nu de genu : "am de facut arene ca nu-mi mai intra parteneru 20 de ani " la prima abatere sa primeasca wipe dkp minus ( instantele care urmau a fi facute , dkp-urile sa fie date pe minus respectivului)

4. parerea mea e ca nu ar mai trebui permise 1 mainchar si 2000000000000 de offcharuri, parerea mea e ca ar fi ok 1 main si 2 offuri maxim, ca nu cantitatea conteaza, ci calitatea

5. recrutarile sa fie strict pe ceea ce se cere (momentul de fata 358ilvl etc si cele doua achivs)

6. recrutarile in guild sa se faca strict pe clasele care sunt nevoie. Nu sa fie luate gen are 370 resto, da noi avem 20 de druizi/shamani hai sa-l lom ca e bun acolo

7. itemele la raid as fi de parere ca e mult mai cinstit sa fie date si pe umpic de activitate, nu pe modelu intru dupa 3 sapt sa fac si eu un raid ca ii este dor la lume de mine, sa-mi pice itemul dar in acelasi timp si altu care il farmeaza cu ceilalti 8/24 de insi de saptamani sa nu-l primeasca doar pt faptu ca x-ulescu a venit dupa 3 ani la raid si e Main spec

ar fi mult mai bine prioritatea la raid ACTIVITATE>>>si apoi Main spec>>> os>>>offchar main spec>>> os

8. Pe Ts , parerea mea, radem glumim (stiti continuarea - ) asta pana incepe raidu sau este pauza. Dar atunci cand tot raidul este in fata bossului toti inafara de raid leaderi/offiteri sa numai zica ABSOLUT nimic)

9. parerea mea. OBLIGATORIU scripturile stiute bine, s-ar economisi timp si thess n-ar mai ragusi explicand all day scripturi, aveti youtube, aveti tankspoturi blizzlike, aveti de pe freakz guilde mai bune care ne-au pus la dispozitie scriptu a la freakz, puteti sa vizionati si singuri 2 3 minute ca nu se opreste timpu in loc

10. sa avem si noi un mic Blacklist pt luzarii care intra in guild doar de dragu de a injura umpic sau de a face troling , chef de cearta etc, sa fie trecuti acolo, asta interzicandu-le un reinvite in guild, sa zicem o mica evidenta

parerea mea e ca ar fi mai bine daca luam si astea in considerare, suna poate umpic mai mult comunist, dar fara umpic de disciplina nu iese nimic



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Simmis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 12:08)
Joined: 26 Feb 2012
Posts: 216, Topics: 24
Location: Behind your back

Reputation: 99.4
Votes: 7

 
Post Posted: 23-08-2012, 09:52:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FuNKyZz wrote:
1. consider asta ca fiind prima regula, tine si de joc si de om in sine, kick din guild pt cel care face din afk'ul obisnuit, o mica pauza de 2 3 minute, o obisnuita de 10 20 de minute la fiecare raid, boss, si asta nu-i frumos, vi bine nu vi iara bine, mai bn nu facem raidu decat sa dam cooldown la 10/25 de oameni pt un aiurit care nu-i in stare sa-si programeze umpic timpu


Multi se trezesc dupa ce am omorat deja 1-2 bosi si avem cd... si nu iti mai arde sa te iei de ei. Zici lasa... macar sa terminam instanta.
Si evident, emergencies nu se pun...

FuNKyZz wrote:
2. cautam o ora capabil pentru toata lumea sa se prezinte la raid, nu venim la raid cand vrem, nu stam pe specu ala ca nu ne place, intr-un cuvant mai multa disciplina si umpic de ascultare fata de raid leader- pt asta sa se dea kick direct, se intampla odata nu poti ajunge ok, 2 ori trecem cu vederea da cand deja devine nesimtire si vi la raid cand ai nevoie de item sau de valor sa te prezinti si sa se mai ridice pretentii asupra dkpurilor si main specurilor


Nu imi amintesc niciodata sa fie discutia de spec... decat la raid-ul de 10n bot, cand am fost 5 healeri si am zis mai bine raid over. XD
Fiecare intra in guilda cu un spec (sau +offspec, chiar offspec-uri) si cu ala ramane, e la alegera fiecaruia. Cu noile enrage scipt-uri chiar nu vreau sa pun un healer pe spec de dps cu iteme de heal sa scoata doar 5k pentru ca nu se descurca.

FuNKyZz wrote:
3. cei care nu se prezinta la raid fara o scuza plauzibila nu de genu : "am de facut arene ca nu-mi mai intra parteneru 20 de ani " la prima abatere sa primeasca wipe dkp minus ( instantele care urmau a fi facute , dkp-urile sa fie date pe minus respectivului)


Cei care nu se prezinta la raid nu ar trebui sa fie online. But i'll keep the -dkp idea.

FuNKyZz wrote:
4. parerea mea e ca nu ar mai trebui permise 1 mainchar si 2000000000000 de offcharuri, parerea mea e ca ar fi ok 1 main si 2 offuri maxim, ca nu cantitatea conteaza, ci calitatea


Am numarat intr-o seara 61 offchare... deci ~45 (Acum) ar trebui sa fie main chare. 45*2=90 sau... *3 (daca sunt 2 offchare) = 135. In conditiile in care noi suntem in guilda ~100. (am numarat si stay classy) I don't see the problem here...

FuNKyZz wrote:
5. recrutarile sa fie strict pe ceea ce se cere (momentul de fata 358ilvl etc si cele doua achivs)


Prefer brainscore > ilvl... si nu ma deranjeaza sa imbrac persoane care isi stiu clasa is joaca impecabil (cu conditia sa fie main char) doar pentru ca nu a reusit sa faca mai mult cu globalul/fosta guilda.

FuNKyZz wrote:
6. recrutarile in guild sa se faca strict pe clasele care sunt nevoie. Nu sa fie luate gen are 370 resto, da noi avem 20 de druizi/shamani hai sa-l lom ca e bun acolo


Flash, diferenta dintre noi si alte guilde e ca nu suntem strict pe raid-uri. Si cu ocazia asta o sa am si o sugestie*

FuNKyZz wrote:
7. itemele la raid as fi de parere ca e mult mai cinstit sa fie date si pe umpic de activitate, nu pe modelu intru dupa 3 sapt sa fac si eu un raid ca ii este dor la lume de mine, sa-mi pice itemul dar in acelasi timp si altu care il farmeaza cu ceilalti 8/24 de insi de saptamani sa nu-l primeasca doar pt faptu ca x-ulescu a venit dupa 3 ani la raid si e Main spec

ar fi mult mai bine prioritatea la raid ACTIVITATE>>>si apoi Main spec>>> os>>>offchar main spec>>> os


Pentru asta exista Dkp....

FuNKyZz wrote:
8. Pe Ts , parerea mea, radem glumim (stiti continuarea - ) asta pana incepe raidu sau este pauza. Dar atunci cand tot raidul este in fata bossului toti inafara de raid leaderi/offiteri sa numai zica ABSOLUT nimic)


Cand raid-ul merge bine... chiar nu inteleg de ce nu am putea vorbi. (cu conditia de a avea atentie distributiva xD) Sunt destui bosi care sunt plictisitori... (chimaeron) si la aceea chiar nu vad de ce am interzice vorbitul. Dar daca sunt si restul de acord (ca nu decid numai eu)... o sa facem raid cu toti pe mute. ( -ofiteri si persoanele care au rol important in raid)

FuNKyZz wrote:
9. parerea mea. OBLIGATORIU scripturile stiute bine, s-ar economisi timp si thess n-ar mai ragusi explicand all day scripturi, aveti youtube, aveti tankspoturi blizzlike, aveti de pe freakz guilde mai bune care ne-au pus la dispozitie scriptu a la freakz, puteti sa vizionati si singuri 2 3 minute ca nu se opreste timpu in loc


Nu ma deranjeaza sa explic script-uri... chiar mi-e dor intr-un fel de zilele mele cand explicam un boss. Dar ar trebui sa fie obligatorie asta cu stiut script-uri.

FuNKyZz wrote:
10. sa avem si noi un mic Blacklist pt luzarii care intra in guild doar de dragu de a injura umpic sau de a face troling , chef de cearta etc, sa fie trecuti acolo, asta interzicandu-le un reinvite in guild, sa zicem o mica evidenta

parerea mea e ca ar fi mai bine daca luam si astea in considerare, suna poate umpic mai mult comunist, dar fara umpic de disciplina nu iese nimic


I'm up for it. Si o sa il creez chiar azi.

*Asa, ca ziceam de o sugestie... As vrea si un rank de social member. Prima data am vazut intr-o guilda de la alianta, si mi s-a parut foarte buna ideea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 23-08-2012, 10:58:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sã te vãd unde mai bagi ºi rankul ãla - , plus cã ne-ar trebui ºi un rank de mute.

This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eM
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-05-2016 21:00)
Joined: 27 Jul 2009
Posts: 8918, Topics: 345
Location: 127.0.0.1

Reputation: 264.1
Votes: 385

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-08-2012, 11:00:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Empyrium wrote:
Sã te vãd unde mai bagi ºi rankul ãla - , plus cã ne-ar trebui ºi un rank de mute.


Scoate rank-ul de Demigod și face loc. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 23-08-2012, 11:11:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eM wrote:
Empyrium wrote:
Sã te vãd unde mai bagi ºi rankul ãla - , plus cã ne-ar trebui ºi un rank de mute.


Scoate rank-ul de Demigod și face loc. -


U JELLY ON MY DEMIGODNESS?


This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
andreis09

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2018 12:33)
Joined: 16 Dec 2010
Posts: 220, Topics: 22
Location: Bucharest

Reputation: 68
Votes: 6

   
Post Posted: 24-08-2012, 16:42:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun sa avem un sistem de inscriere la raiduri + program raiduri.
Aceasta idee se poate realiza prin http://www.guildlaunch.com
Tot ce necesita , ca fiecare player al guildei sa isi faca un cont pe http://www.Deus Ex Machina.guildlaunch.com (s-au cum o sa puneti subdomeniu)
Pentru mai multe detalii puteti sa ma contactati ingame sau PM pe forum.





My Photoshop Work
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 15-05-2024, 14:30:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x