User
Pass
2FA
 
 

Frost DK vs Mage
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message5021
Excite

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-08-2012 17:25)
Joined: 25 Aug 2012
Posts: 1, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45
Votes: 2

Post Posted: 25-08-2012, 18:54:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna. Sper ca am postat in sectia corecta.

Sunt un Frost DK, si ma descurc in PvP. Ma descurc contra orice clasa in afara de Mage (Frost). Rutina mea obisnuita este: Chains of Ice - Pentru a bloca magul si a ma apropria sa fac damage, Strangulate - Pentru silence de 5 secunde, Death Grip daca face blink si scapa din Chains of Ice, Mind Freeze sa blochez spellurile etc...

Dar mereu imi face freeze, ma kiteaza si pa.

Vreun DK bun aici sa ma ajute? -

Multumesc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dudeuronfire

[Creep]



Status: Offline
(since 10-12-2018 15:29)
Joined: 12 Jan 2011
Posts: 819, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 125.7
Votes: 16

 
Post Posted: 25-08-2012, 20:09:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iti spun din perspectiva unui frost mage unde ne-ai putea prinde urat.

1. Fii atent daca si-a dat freeze-ul de la pet si a folosit cele doua Fingers of Frost venite odata cu acesta. Daca a facut-o, Death Grip + Strangulate , Probabil vei reusi sa ii dai un burst, sau poate va da cub direct. Dupa ce iese din cub, daca poti, ingheata-l cat mai repede si frige-i din nou cateva. Asteapta-te sa iti iei freeze de la pet in timp ce e in cub si sa dea deep freeze imediat dupa aia. Imediat ce iei freeze, daca o faci, da-ti bula verde , cu putin noroc va da fail la deep freeze. slow, arde-l, va da blink , il tragi , il spargi , DK ftw.

2. Practice makes perfect dude.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 25-08-2012, 20:19:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si cat timp el e in Ice Block, incearca sa ii omori petul, daca este langa tine.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PpSi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-09-2012 21:04)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 50, Topics: 6
Location: Sillicon Valley

Reputation: 54
Votes: 3

Post Posted: 29-08-2012, 00:37:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

--foloseste https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=48707 (wowhead link) pentru a-l impiedica sa aplice slowuri.
--strangulate doar cand esti langa el --> moment in care dai cu tot ce ai.
--deathgrip dupa blink, nu inainte.
--cand sti ca nu ai nici o sansa sa ajungi la el, fa los sau/si treci in blood presence.
--cand iti da stun, casteaza: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=48792 (wowhead link) . din cate stiu eu, il poti casta cand ai stun si il scoate.


We are gamers.The only thing we hate more than stagnation is change.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ACHT

[Assasin]



Status: Offline
(since 18-03-2015 15:26)
Joined: 09 Sep 2011
Posts: 3847, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 129.1
Votes: 42

 
Post Posted: 29-08-2012, 01:01:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Teorie ≠ Practica.

N-au zis rau baietii de mai sus, dar trebuie sa exersezi in continuare si o sa fie mai bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blader

[Madness?]



Status: Offline
(since 05-01-2016 15:32)
Joined: 31 Jan 2007
Posts: 3476, Topics: 83
Location: Berna

Reputation: 468.4
Votes: 44

Post Posted: 30-08-2012, 17:45:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Some tips for frost mages vs. DKs?


Dereglat, ca un ceas antic.
Exile the Ninja wrote:
In2ition , esti un carnat afumat. Ada' slanina aici si o felie de pita, te mananc ba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FlutterGuy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2020 10:00)
Joined: 08 May 2012
Posts: 375, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 63.9
Votes: 14

 
Post Posted: 31-08-2012, 15:16:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai faceam eu o chestie pe dk-ul unui prieten. Dupa ce il trageam dadeam repede dark simularcrum si ii luam blinku. Multi nu se asteapta la asta. Poate nu functioneaza mereu dar merita sa incerci -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
musiclover

[AWESOME]



Status: Offline
(since 14-06-2018 13:50)
Joined: 06 Mar 2011
Posts: 249, Topics: 24
Location: RO | NF

Reputation: 62.5
Votes: 9

 
Post Posted: 31-08-2012, 16:15:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da,chiar merge in majoritatea cazurilor,cand nu asteapta mage-ul la asta. Dar cand faci faza asta de 1-2 ori cu acelasi persoana nu o sa dea blink direct cand dai grip.. - Merita incercat,poate iei un Frost nova/cone of cold daca nu chiar Blink.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 01-09-2012, 00:51:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

blader wrote:
Some tips for frost mages vs. DKs?

CoC -> Deep Freeze -> I-ai forțat trinketa/Icebound. Pet Freeze + Ring of Frost. Kite lance kite lance kite lance DK is dead. Dacã nu ai ai slowuri instante și nu poti casta Frost Bolt scoate clonele => jumãtate de minut de slow. Cubul nu îl dai decât atunci când are Anti-Magic Shell și e lângã tine, în rest e destul de ușor sã faci kite unui DK. Trinket instant la Strangulate.
Niciodatã sã nu dai blink la Death Grip fãrã sã te întorci în aer: "Îi vei face los la pet". Când ești în aer, te rotești rapid, iar pânã atingi solul deja ai dat blink în partea opusã. Nu da Frost Nova decât dacã îți dã și el ție Chains of Ice. Te-a prins DK-ul prost? COUNTERSPELL!

Ca mage VS DK nu are nici un rost sã joci ofensiv. DK-ul va obosi dupã 30 de secunde în care își va da full cd's. Ai grijã sã nu te oboseascã DK-ul pe tine și sã-ți dai Blink+Trinket+Block din primele 5-10 secunde.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-09-2012, 11:27:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca eu ca mage cand da death grip, imi dau Ice block nu e bine? :/
Am vazut multi contestatari. I mean n-am pierdut duelu sau ceva si nu mi se pare o greseala you know..



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Lemnaru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2017 19:50)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 256, Topics: 129
Location: Bucuresti

Reputation: 155.3
Votes: 29

 
Post Posted: 01-09-2012, 20:16:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
blader wrote:
Some tips for frost mages vs. DKs?

CoC -> Deep Freeze -> I-ai forțat trinketa/Icebound. Pet Freeze + Ring of Frost. Kite lance kite lance kite lance DK is dead. Dacã nu ai ai slowuri instante și nu poti casta Frost Bolt scoate clonele => jumãtate de minut de slow. Cubul nu îl dai decât atunci când are Anti-Magic Shell și e lângã tine, în rest e destul de ușor sã faci kite unui DK. Trinket instant la Strangulate.
Niciodatã sã nu dai blink la Death Grip fãrã sã te întorci în aer: "Îi vei face los la pet". Când ești în aer, te rotești rapid, iar pânã atingi solul deja ai dat blink în partea opusã. Nu da Frost Nova decât dacã îți dã și el ție Chains of Ice. Te-a prins DK-ul prost? COUNTERSPELL!

Ca mage VS DK nu are nici un rost sã joci ofensiv. DK-ul va obosi dupã 30 de secunde în care își va da full cd's. Ai grijã sã nu te oboseascã DK-ul pe tine și sã-ți dai Blink+Trinket+Block din primele 5-10 secunde.


Dk-ul va obosii in primele 10 secunde daca-i incepator, dar iti garantez, ca un dk, skilled poate bate un ...cum ai spune tu "supermegaultraimbagigauberskilledmaster mage" ... magul din punctul meu de vedere, e cea mai slaba clasa, daca-i faci los la FoF + trinket = 0 dmg primit de la mage ... practic magu fara Fringer of Frost + cooldown nu face nimic ! absolut nimic, probabil cate un mic proc de ice lance de 14-17k, ceea ce este un procent nesimnificativ pt un dk care sti sa-si refaca HP cand cum si unde, nu doar din death strike ... ca totusi exista si macro si weapon enchant cu proc de return HP in anumit procent ! GL & sorry 4 off topic

@ On topic: incearca sa nu stai in sight-ul lui cat are FoF activat... nu-ti da full cd de la inceput si daca esti capabil stai in primul deep freze full, altfel la urmatorul deepfreze tu dai icebound si o sa te trezesti cu un silence de la mag de toate zilele, concret nu-i o tactica anume, difera de la mag la mag, iar o metoda anume nu ti se poate spune, incearca intotdeauna sa improvizezi impotriva magului, invata treptat cand sa stai si cand nu langa mag, vei ajunge cu usurinta la el, ceea ce iti va da un plus (intotdeauna aploca 1 necrotic strike, pentru ca magu sa aibe: cast time increased cu 30%) exerseaza dand duel, mereu cu diferiti magi ! pt alte intrebari PM me on forum ori la hoarda pe Weedlolz ! Salut

Edited: Sa nu crezi ca daca dai AMS de la inceput ai castig de cauza, nici strangulate dupa 15-20 de secunde de duel nu pune mare presiune pe el, doar iti arde tie un cd ce iti va fi de mai mare folos mai tarziu... tu da dueluri cu magi si vei vedea la ce ma refer( incearca sa retii fiecare miscare a magilor cu contra carora vei face pvp, nu toate, doar cele ce te-au "daramat")



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 01-09-2012, 21:46:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
daca eu ca mage cand da death grip, imi dau Ice block nu e bine? :/
Am vazut multi contestatari. I mean n-am pierdut duelu sau ceva si nu mi se pare o greseala you know..

Dai Ice Block la Death Grip. Dupã ce îți mai dai? Mai ai doar Blink. Dk-ul își va da Anti-Magic Shield și ești mâncat..


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-09-2012, 22:14:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
Snoppy wrote:
daca eu ca mage cand da death grip, imi dau Ice block nu e bine? :/
Am vazut multi contestatari. I mean n-am pierdut duelu sau ceva si nu mi se pare o greseala you know..

Dai Ice Block la Death Grip. Dupã ce îți mai dai? Mai ai doar Blink. Dk-ul își va da Anti-Magic Shield și ești mâncat..

hmm.. eu asa faceam de pe wotlk, ca sa nu iau grip >.> . Nu prea m-a mancat niciun dk pe mage pana acum de cat timp fac asta.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
kleaar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-03-2013 20:09)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 63, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 96.3
Votes: 6

Post Posted: 01-09-2012, 22:46:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ptr cei ce joaca dk. Nu folositi ams daca aveti slow. Devine incredibil de usor pentru noi magii sa facem kite si nu fortati nici un cd.Preferabil dati-l dupa un trinket la df sau alta situatie similara.Nu joc dk dar cred ca este destul de important.
Si strangulate dupa iceblock ,trinket(lol cata) in situatii in care puteti sa puneti presiune...
Water elementalu e un target bun dace e aproape, cand nu ai cd-uri sa ajungi la mag sau cand e in block etc...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 01-09-2012, 23:40:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
hmm.. eu asa faceam de pe wotlk, ca sa nu iau grip >.> . Nu prea m-a mancat niciun dk pe mage pana acum de cat timp fac asta.

Da, era gamebreaker un Block la Grip și dãdea foarte bine în clipurile cu mage. Dar cum blizzul este praf când vine vorba de a lãsa ceva bun la acest joc a inventat http://www.wowhead.com/item=43672.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-09-2024, 01:41:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x