User
Pass
2FA
 
 

Metafora :-?

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> General Discussions
Author Message1512
eN3rgiZ3r;x

[->AcTioN StRik3r<- ]



Status: Offline
(since 29-07-2017 08:25)
Joined: 01 Jul 2010
Posts: 181, Topics: 36
Location: Bucuresti

Reputation: 1.7
Votes: 9

 
Post Posted: 06-10-2012, 10:19:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna dimineata/ziua/seara!!!

Am si eu o simpla nelaumrire :

Cum adica conturile pe care "jucam" nu sunt ale noastre? Deci "noi jucam" degeaba, nu avem niciun drept asupra contului ? E cam prostesc acest lucru, desi sunt de acord cu REGULA privind vanzarea/imprumutarea contului. Desi cred ca aceasta metafora "Conturile sunt proprietatea zm.freakz.ro" este pusa ptr a se intelege regula in care nu poti vinde contul.

Si in final : 1. Ce obligatie aveti voi ca playeri sa jucati pe server sau sa cumparati GM daca voi nu aveti niciun drept asupra contului ?
2. De ce mai continuati sa jucati pe server?


P.S. : Serverul nu mai e si nici nu v-a mai fi niciodata cum a fost pe vremuri, cand obisnuiam sa ma distrezi pe server cu oameni cu constiinta/mentalitate de "OAMENI", si imi pare rau pentru cei "NOI" ca nu au apucat acele vreumuri de "AUR" !!!



MOTIV => Vreau si eu un simplu motiv ptr care s-a impus aceasta "metafora"



EDIT: daca cumva am gresit in scriere si va dau mare dificultate de intelegere, ma scuzati!



Last edited by eN3rgiZ3r;x on 06-10-2012, 10:52:41; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 06-10-2012, 10:31:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Conturile sunt proprietatea acestui server,dar si proprietatea ta(contul tau),atata timp cat un player nu se indreapta catre nesimtire sau nu incalca regulamentul,poate sa joace linistit fara sa isi faca griji ca isi va pierde contul,asta dak nu intinde coarda prea mult.Mie mi se pare normal ca unu care incalca regulamentul(cod,reclama excesiva,abuz de bug excesiv,etc) sa-si piarda contul.Si uit ink un lucru,nimeni nu te obliga sa iei GM/joci pe server,mai ales dak sti ca nu te poti abtine de la incalcarea regulamentului.Vrei cateva exemple de oameni care nu s-au putut abtine?Am cel putin 100 de exemplare la colectie.Stai calm,conturile sunt ale voastre,pana cand va apucati sa va luati lumea in cap,apoi schimbam foaia.
Quote:
Nu iti poti vinde contul! Conturile sunt proprietatea zm.freakz.ro si iti este pus la dispozitie pe o perioada de timp nedeterminata pentru a te juca si in acelasi timp pentru a evita complicatiile care pot aparea din punct de vedere al securitatii.

Perioada nedeterminata,prin asta se poate intelege si acea perioada pana cand un player "Se simte" si ia cont blocat pt nesimtire.
Iar contul ii al tau,dar si al srv-ului,ca doar tu joci pe srv cu acel cont,iar acel cont face parte din server,te-ai prins?
Si cu vremurile alea de "aur".Time changes and you must go on.Dak te asteptai ca totul sa ramana neschimbat....atunci ai gandit gresit.Nici unde nu ii asa,totul se schimba,iar dak traiesti in trecut....nu ii prea bine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eN3rgiZ3r;x

[->AcTioN StRik3r<- ]



Status: Offline
(since 29-07-2017 08:25)
Joined: 01 Jul 2010
Posts: 181, Topics: 36
Location: Bucuresti

Reputation: 1.7
Votes: 9

 
Post Posted: 06-10-2012, 10:52:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine punctat, bravo!
M-ai lamurit total !

+ nu traiesc in trecut, nu ma refer ca nimic nu trebuia schimbat , ma refeream la comportamentul si mentalitatea playerilor (nu a adminilor)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
scipioaaa

[Assasin]



Status: Offline
(since 09-02-2015 17:26)
Joined: 07 Jan 2009
Posts: 3964, Topics: 156
Location: Romania

Reputation: 807.3
Votes: 95

Post Posted: 06-10-2012, 10:55:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Regulamentu la facut Riwix ... de cand este serveru este si regula asta ... regula este de pe data de 30.12.2009 ... daca nimeni nu vede si nu citeste regulamentu este problema mea ? .... sf-uri ca nu a mai fost ca nu mai este sincer nu ma intereseaza ... serveru a evoluat doar unii din voi a-ti ramas in urma nu stiti sa va adaptati .... reguli s-au impus datorita playerilor care sunt din ce in ce mai nesimtiti , magariilor care se fac cu , conturi etc ... nu a pus nimeni reguli degeaba ...

EDIT: Energ... nu o lua in nume personal la ce am scris mai sus am scris la modul general pt intelesul tuturor ...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 06-10-2012, 11:02:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu,in trecut recunosc ca erau playeri care ink mai faceau feed si din astea,dar macar ei respectau pedeapsa,unii din ei,fara sa comenteze prea mult....dar acum,cand vad playeri care au un comportament de copil de 7-8 ani....mi se face rau,unii nu ar respecta banul nici cu dovada concludenta pusa in fata.Deci intra doar 2-3 zile pe srv sa vezi ce fel de playeri nou veniti is....au niste intrebari stupide de imi vine sa ma arunc de la etaj cand vad asa cv,comportamentul la fel,sa nu mai zic de loialitatea anumitor playeri,mai demult erau multi care stiau asta,acum is mai putini.Sti,unii vor si lux,sa ii suflam si in fund dak se poate.Sincer,cum a zis si Scipio,pt cei care au luat o pauza de cateva luni,ii si normal sa va adaptati mai greu,pt cei care au jucat moderat,ba continuu,ba din cand in cand,sa fie in pas cu evolutia,pt o parte din ei nu cred ca ii nici o problema,eu ink ma mai distrez,chiar si dupa aproape 3 ani,si vad ca si altii care nu ne-au parasit,ink se mai distreaza.Si asa ii oriunde,dak nu joci cv timp de cateva luni sau cativa ani,ii si normal sa te re-adaptezi mai greu,ca is playeri noi,lucruri noi,etc.
Iti dai seama ca si adminii trebuie sa fie mai severi decat inainte?Din cauza acestor playeri cu mentalitatea lor aproape nula.Trebuie sa ii bagi cumva la respect.
P.S:Sper ca nu ai fost sarcastic cu lamurirea ta - .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
scipioaaa

[Assasin]



Status: Offline
(since 09-02-2015 17:26)
Joined: 07 Jan 2009
Posts: 3964, Topics: 156
Location: Romania

Reputation: 807.3
Votes: 95

Post Posted: 06-10-2012, 11:12:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lasa-l NEO ca e limitat mintal n-ai cu cine vorbi . Omu e expirat demult ii s-a dus termenu de valabilitate .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
waffenss

[I NEED BLOOD]



Status: Offline
(since 20-01-2019 23:28)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 545, Topics: 104
Location: High in the stars

Reputation: -15.4
Votes: 10

Post Posted: 06-10-2012, 11:58:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si uite asa va bateti voi de un om






0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 06-10-2012, 12:03:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

waffenss wrote:
si uite asa va bateti voi de un om

Cu tn ce ii aici?Vezi ca deja ai inceput sa infigi cutitul in limba romana.Eu nu mi-am batut joc de el,doar i-am explicat cum sta treaba,si am dat un exemplu,gen playerii ca tine,care nu isi gasesc inca locul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SaKaL

[SeFu Lu RyBoXxX]



Status: Offline
(since 02-06-2013 12:00)
Joined: 21 Oct 2011
Posts: 1358, Topics: 63
Location: Slatina

Reputation: 3.2
Votes: 52

Post Posted: 06-10-2012, 12:11:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asta si cu alalt de sus sunt 2 dintre specimenele alea rare care jucau inainte de bugu cu credite inainde de restart la lvl
nai ce sa ii ceri

Alea 2 warnuri arata de la sine ce persoana e




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eN3rgiZ3r;x

[->AcTioN StRik3r<- ]



Status: Offline
(since 29-07-2017 08:25)
Joined: 01 Jul 2010
Posts: 181, Topics: 36
Location: Bucuresti

Reputation: 1.7
Votes: 9

 
Post Posted: 06-10-2012, 13:23:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1#Paragon nu am fost sarcastic, chiar te respect pt ceea ce faci si pentru modul in care te faci inteles/auzit !

2#
Code:
Lasa-l NEO ca e limitat mintal n-ai cu cine vorbi . Omu e expirat demult ii s-a dus termenu de valabilitate .
- de mine este vb aici? de faptul ca nu am raspuns imediat dupa mesajul lui Paragon?(imi pare rau dar nu stau mereu sa vad daca a raspuns cineva la topic, mai am si altele de facut, deci daca mie mi-ai adus acele jigniri Scipio ai facut-o aiurea !) , Sau este din faptul reputatiei primite si motivul? nu stiu dar ptr ce comportament ai avut acolo , motivul mi se pare foarte caracteristic, idiferent ce crezi tu sau altii! Din punctul meu de vedere un owner nu ar trebui sa vb asa cu niciunui chiar daca este ultimul caine din lume!
( tot ce am spus nu vreau sa fie luat in nume de rau, mi-am exprimat pur si simplu parerile, daca cineva a luat-o in nume de rau este problema lui)



Last edited by eN3rgiZ3r;x on 06-10-2012, 13:28:32; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
scipioaaa

[Assasin]



Status: Offline
(since 09-02-2015 17:26)
Joined: 07 Jan 2009
Posts: 3964, Topics: 156
Location: Romania

Reputation: 807.3
Votes: 95

Post Posted: 06-10-2012, 13:26:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pt cui nu-i convine sa plece ca de aia exista si alte servere iar altii sa invete limba romana ca de aia exista scoli care momentan sunt gratuite .


eN3rgiZ3r;x wrote:


2#
Code:
Lasa-l NEO ca e limitat mintal n-ai cu cine vorbi . Omu e expirat demult ii s-a dus termenu de valabilitate .
- de mine este vb aici? de faptul ca nu am raspuns imediat dupa mesajul lui Paragon?imi pare rau dar nu stau mereu sa vad daca a raspuns cineva la topic, mai am si altele de facut, deci daca mie mi-ai adus acele jigniri Scipio ai facut-o aiurea !


Pe tine te facem doar limitat mintal atata tot nu altceva ...

EDIT: Te rog dute si plictiseste lumea in alta parte ... bagati parereile in josul spatelui si nu era vorba ca nu ai raspuns repede era vorba de altceva ... dute tare

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by scipioaa, 06 October 2012 11:29



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> General Discussions  


The time now is 29-04-2024, 11:30:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x