User
Pass
2FA
 
 

@ Ninja issue
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3990
Seemigodd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2022 03:10)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 68, Topics: 21
Location: Zion

Reputation: 371.8
Votes: 10

Post Posted: 11-10-2012, 20:22:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ideea e alta .... marea majoritate putem intra intr-o guilda pve daca asta striga toata lumea sa intrati intr-o guilda pve si numai aveti probleme dar cum toate raidurile sunt programate la ora 6-7-8 seara poate nu toti avem timp la ora aia de wow , poate unii sunt cu munca , altii cu scoala , altii cu femeile , altii cu bautura si ajungem si noi pe la 10-11-12 acasa si atunci puteam sa facem raiduri pentru ca nu toti mai suntem copii sa intram la 4-5 dupa amiaza in casa si sa iesim a doua zii afara , intrii si tu ca omu mai tarziu si zici ca faci un raid pentru ca nu ai timp sa il faci la o ora mai devreme si vine un care se crede destept si iti fura itemul care si tu ai participat la omorarea bossului respectiv , ti se pare normal ? ar treb sa se ia o masura , ar trebui sa se voteze aici daca sa se ia vreo masura sau nu daca majoritatea vor atunci sa se ia daca nu atunci nu se ia nici o masura si aia e , ca la alegerile din viata reala minoritatea se supune majoritatii , la fel si cu world pvp l-ati lasat off pt toti copii care vor sa isi creasca caracterul fara ca nimica sa ii impiedice si nu inteleg ca tocmai asta e frumusetea jocului hoarda vs alianta nu fuga dp lvl 85 dp care sa ninjam "fraierii"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 25-10-2012, 14:48:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

raidurile in guilda se programeaza la o ora la care poate sa participe cei mai multi din guilda. Noi deobicei le programam dupa ora 20 in timpul saptamanii, iar in weekend pe la ora 17.

Cu globalul ai 70% sa iei wipe(playeri inapti care nu vor sa invete scriptu sau vin cu gear de pvp) asa ca de cele mai multe ori se ninjeaza. Cum ar fi sa organizezi un raid, sa pice tocmai itemul pe care il vrei tu si pe deasupra sa il dai la altu care da roll mai mare. Si mai culmea ar fi ca dupa ce ii dai itemu sa descoperi ca a dat roll pentru alta clasa "de fun" si da leave la raid cu tot cu item.?!

Intra intr-o guilda, 5 minute iti ia sa vezi scriptu la fiecare boss pe youtube, asculta ce iti spune raid leaderu si sigur o sa ai parte si de iteme.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lockdownz

[Account disabled]



Status: Offline
(since 23-11-2012 15:23)
Joined: 09 Aug 2012
Posts: 624, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 46.6
Votes: 5

Post Posted: 25-10-2012, 17:17:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

laanah wrote:
raidurile in guilda se programeaza la o ora la care poate sa participe cei mai multi din guilda. Noi deobicei le programam dupa ora 20 in timpul saptamanii, iar in weekend pe la ora 17.

Cu globalul ai 70% sa iei wipe(playeri inapti care nu vor sa invete scriptu sau vin cu gear de pvp) asa ca de cele mai multe ori se ninjeaza. Cum ar fi sa organizezi un raid, sa pice tocmai itemul pe care il vrei tu si pe deasupra sa il dai la altu care da roll mai mare. Si mai culmea ar fi ca dupa ce ii dai itemu sa descoperi ca a dat roll pentru alta clasa "de fun" si da leave la raid cu tot cu item.?!

Intra intr-o guilda, 5 minute iti ia sa vezi scriptu la fiecare boss pe youtube, asculta ce iti spune raid leaderu si sigur o sa ai parte si de iteme.


Siguuur, parca ar fi chiar asa de usor.
Joc Wow pe freakz din 2010 si pot sa spun ca stiu sa joc si sa ma adaptez in aproape orice situatie,si, totusi, n-am stat mai mult de 1-2 saptamani intr-o guilda. De ce?
- Liderul lua la raid dupa prietenii si dupa rankuri.
- Nu se luau la raid decat aia care aveau gear cu mult peste cel required (cum e acum 358 pt bwd10n, in loc de 346, sau chiar mai putin). Nu-i sfarsitul lumii daca mai vine si cate-un player mai putin gearat la raid, dar, se aplica teoria universala a guild master-ului, care spune ca "daca luam playeri low geared in raid/guild, dupa ce se geareaza vor da /gquit". Srsly? De parca ar sti leaderul ce avem noi in cap; mai mult ca sigur e un pretext ca sa motiveze faptul ca ia la raid doar pe cine vrea el.
- Guilda era prea slaba; nici playerii, nici officerii, nici macar leader-ul nu-si dadea interesul. Toti faceau raids cu globalul.
- Erau prea multe scandaluri/injuraturi pe TS/chat. Nu stau sa ma cert cu nimeni, dar daca vad pe unul ca-mi zice "lol ejty cel mai zlab depeseu ai dat numa 2-3k la bos esty warza l2p n00b" cand eu sunt tank-ul, imi vine sa-i dau o palma prin monitor de s-o simta si irl.

Si lista continua....

Pe blizz, pe vremea 4.0.6, se faceau BOT/BWD/BH cu globalul, cu 340 ilvl (nu cu 360 ilvl cum faceti voi, ganditi-va putin, e IMPOSIBIL sa te gearezi normal, mai ales ca aici nu se fac nici df-uri, si preturile-s deja extraordinar de mari). Si, culmea culmilor, am vazut intr-un clip pe YT un mag care avea ceva buffe pe el si nici 100k nu avea HP, si, CULMEA! Facea Bot 10, era chiar la Ascendant Council, iar playerii de pe freakz nu-s in stare sa-l faca nici cu 355 ilvl (judecand dupa HP, magul ala avea mai putin de 330 ilvl).

Si la ce bun sa intri intr-o guilda, mai ales ca acum toate au DKP, cand ii vezi pe toti ca au 10000 DKP si pot sa-ti ia itemul din mana ca tu ai 0 DKP si esti considerat "cersetor" daca stai si te milogesti de leader sa-ti lase si tie macar un item, asa, de bun venit, ca ai si ceva skill, stii si scripts. Nu mai bine iti faci tu una? Nu dureaza mult sa inveti sa organizezi o guilda, te mai ajuta si officerii (neaparat oameni DE INCREDERE); dar daca ar fi asa, ar fi 10000k de guilde pe server (nu ca acum n-ar fi, mai ales asa-zisele "guilde" care habar n-am ce vor sa fie, ca numai guilde nu sunt; autorecruiter ftw, vezi ca primesti invite intr-o guilda de tot rahatu' in care playerii habar nu au ce patch e, daramite sa faca raids & shit.

In ceea ce priveste fenomenul Ninja: nu prea se poate face nimic in privinta acestuia. Daca-mi aduc eu bine aminte, am propus eu un model de cerere pentru ninja punishment, dar niciun sistem nu-i perfect, tot vor exista lacune.

Concluzia: Hai sa ne strangem de-o guilda pe fiecare realm si sa ne facem treaba, in liniste.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 25-09-2024, 15:26:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x