User
Pass
2FA
 
 

Pro Vs Retri
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3685
danuke

[Account disabled]



Status: Offline
(since 15-10-2014 14:39)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 129, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 63.6
Votes: 3

 
Post Posted: 14-10-2012, 23:38:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bigblackjoey wrote:
Retri = best.
Prot joci numai daca esti nab si vrei sa te afirmi un pic.
Ca protection nu participi la pvp events , si in arena nu faci mare rahat parerea mea.

Fa calculele si alege spec-ul.

cat timp pro bate retri nu stiu de ce e mai "slab"
retri am vazut full vici cu HP de rahat si atat..atacu ce e de ei..ca in rest sunt praf -

Posturi unite automat, 15-10-2012, 00:38:51

skyreaker24 wrote:
prot bate retri daca stii sa iti dai defensivele in functie de ce buffe isi da adversarul retri.

prot deasemenea e tare vs casteri, ai intrerupt/silence cacalau.

e enervant cand dau in ei si e tot "absorb" si dup 30 min de lovit in ei am dmg intre 1-2 k ..iar cand prind +20k isi dau ei heal si iar "absorb"
De omorat nu ma omoara dar obosesc cat dau in ei
app cred ca azi adica ieri ca e 12...am fost in raid cu tn..tot paladin esti si tu parca..eu sunt Ittachi



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSwann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 13:19)
Joined: 09 Jul 2011
Posts: 477, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 8

 
Post Posted: 14-10-2012, 23:42:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

whisperica wrote:
tipi din astia de apar pe forum si intreaba care tank spec e mai bun in pvp bat oricand. si pot sa fac asta jucand cu warlock(affliction chiar) , clasa pe care voi o considerati cea mai slaba din jocul asta. deci va pup -


o sa vedeti voi in patchurile viitoare cand nu o sa mai luati vengeance din players atacks, si toate tank specs o sa fie varza in pvp. -





dap.. toti smecherii astia care jucati tank acum.. gen blood dk / prot pala / prot war.. asteptam pachurile viitoare, la fel si pentru fury war.. -




Place my body on a ship, and burn it in the sea,
Let my spirit fly, Valkyries carry me,
Take me to valhalla, where my brothers wait for me,
Fire burning to the sky, my spirit will never die
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 15-10-2012, 00:55:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce tot dracu ziceti de prot warrior ? Warriorul prot e varza acum in pvp (am incercat).


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OverraS

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2014 06:00)
Joined: 18 Jun 2011
Posts: 61, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 153.2
Votes: 4

Post Posted: 15-10-2012, 05:48:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-STORMLORD- wrote:
Ce tot dracu ziceti de prot warrior ? Warriorul prot e varza acum in pvp (am incercat).


...Da-ti duel cu Wushu , cred ca e singuru war prot de pe server care stie cu ce se mananca specul ala tocmai de pe tbc. Te asigur, war prot pur si simplu rupe in PvP .

BlackSwann wrote:
whisperica wrote:
tipi din astia de apar pe forum si intreaba care tank spec e mai bun in pvp bat oricand. si pot sa fac asta jucand cu warlock(affliction chiar) , clasa pe care voi o considerati cea mai slaba din jocul asta. deci va pup -


o sa vedeti voi in patchurile viitoare cand nu o sa mai luati vengeance din players atacks, si toate tank specs o sa fie varza in pvp. -





dap.. toti smecherii astia care jucati tank acum.. gen blood dk / prot pala / prot war.. asteptam pachurile viitoare, la fel si pentru fury war.. -


Black, crede-ma, personal tot ce voi schimba va fi tactica nu specul. Dk`ul nu are nevoie de tot acel heal de 20k sau de tot acel absorb, este prea mare practic e un overheal inutil, poate nu va mai avea healul la fel de mare, dar nu e facut dk`u ala numai dintr`un skill si se va vedea in urmatoarele patch`uri.Sa nu uitam ca, un patch vine si cu skilluri noi etc etc, nu doar cu fixuri la clasele de genu, e pana la urma un spec ce da bine in pve ca tank, dar pariez ca nu vor disparea din pvp prea curand.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSwann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 13:19)
Joined: 09 Jul 2011
Posts: 477, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 8

 
Post Posted: 15-10-2012, 08:13:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

iti spun eu ce o sa se intample, ce s-a intamplat si pe retail, blood DK nu murea in veci in pvp, cum se intampla si aici, dar nici dupa 20 de minute de duel nu mai dai dmg, ca nu ti se aduna vengeance.. deci GL, la fel si prot war, la fel si prot pala.. astea sunt clase PVE, sunt tanci lol... daca toti paladinii de pe freakz ar juca prot, toti warriori prot, si toti DK-i blood, am sta cu saptamanile la duel ca suntem prea butthurt sa jucam o clasa care chiar poate sa piarda un duel.. hai frate scuteste-ma. dupa parerea mea, tanci ar trebui folositi in Pvp doar ca flag carrieri in wsg/eots si ATAT!, nicidecum in arene combinati cu un disc priest -, sau prin duele.. in fine.. oricine are dreptul sa joace orice clasa vrea, tot ce spun eu e ca eu, nu voi juca niciodata specuri din alea.



Place my body on a ship, and burn it in the sea,
Let my spirit fly, Valkyries carry me,
Take me to valhalla, where my brothers wait for me,
Fire burning to the sky, my spirit will never die
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danuke

[Account disabled]



Status: Offline
(since 15-10-2014 14:39)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 129, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 63.6
Votes: 3

 
Post Posted: 15-10-2012, 09:59:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pur si simplu eu ma regasesc in pro pala dc?
pai nu imi plac magii care au atac urias dar rezistenta de rahat
blood dk are resistenta cacalau dar atac ..nu are ..deloc
retri pala are atac bun dar HP mic, resistenta slaba
sincer peste tot vad oameni care zic ca "x" e op
pana acu am auzit ca op e :feral,frost mage,fury war,mm hunter,retri pala..deci dup voi tooooooate sunt op
daca era asa usor cu pro pala si era cel mai bun ,doar pro pala vedeai..eu sincer joc de cv timp si nu am vaz mai multi de 5



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSwann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 13:19)
Joined: 09 Jul 2011
Posts: 477, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 8

 
Post Posted: 15-10-2012, 10:14:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ok.. lasa-ma sa te corectez.. magii nu au rezistenta de rahat.. fa duel cu un frost mage de peste 2200 rating.. si vei vedea, blood dk nu are dmg mic daca stii cum sa-i folosesti CD-urile ofensive..+ ca daca tine duelul destul ai 9k vengeance ceea ce inseamna ca nu ai dmg mic, retri pala are cu 20k mai putin HP ca un prot - , si "rezistenta" are cu 10k mai putin armor decat un prot aia vine undeva la sub 10% dmg reduction + heal + absorb.. deci nu as spune ca retri nu e rezistent.. crede-ma eu joc retri si nu cad usor.
a si BTW, lumea nu joaca blood dk / prot pala/war pentru ca unii mai au si principii si demnitate..




Place my body on a ship, and burn it in the sea,
Let my spirit fly, Valkyries carry me,
Take me to valhalla, where my brothers wait for me,
Fire burning to the sky, my spirit will never die
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 15-10-2012, 11:37:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

danuke wrote:
bigblackjoey wrote:
Retri = best.
Prot joci numai daca esti nab si vrei sa te afirmi un pic.
Ca protection nu participi la pvp events , si in arena nu faci mare rahat parerea mea.

Fa calculele si alege spec-ul.

cat timp pro bate retri nu stiu de ce e mai "slab"
retri am vazut full vici cu HP de rahat si atat..atacu ce e de ei..ca in rest sunt praf -

Posturi unite automat, 15-10-2012, 00:38:51

skyreaker24 wrote:
prot bate retri daca stii sa iti dai defensivele in functie de ce buffe isi da adversarul retri.

prot deasemenea e tare vs casteri, ai intrerupt/silence cacalau.

e enervant cand dau in ei si e tot "absorb" si dup 30 min de lovit in ei am dmg intre 1-2 k ..iar cand prind +20k isi dau ei heal si iar "absorb"
De omorat nu ma omoara dar obosesc cat dau in ei
app cred ca azi adica ieri ca e 12...am fost in raid cu tn..tot paladin esti si tu parca..eu sunt Ittachi


La ce bate Prot pe retri ? Poate e avantajos in duele. Arata un high rating la 2v2/3v3 cu prot paladin ca m-ai facut curios.
Jucati protection , daca voua va convine sa fiti ignorati la event-uri si multe altele. Pentru mine clasele NO-SKILL sunt , Prot Paladin/Blood DK/Fury Warrior .
Oricum , voi jucati protection pentru acest patch. Fara nici o indoiala , Retri>Prot.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-10-2012, 11:48:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu de ce vi se pare retriul op cand a bubuit unu` destept baza de date si a stricat inquisitionu. A fost nerfat cu dodge/miss la crusader.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 15-10-2012, 14:56:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu tot nu inteleg ce ziceti de protection warrior. Cred ca intr-un an de cand sa bagat cata pe freakz nu ma vazut mai mult de 3 warriori protection in pvp.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danuke

[Account disabled]



Status: Offline
(since 15-10-2014 14:39)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 129, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 63.6
Votes: 3

 
Post Posted: 15-10-2012, 17:51:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bigblackjoey si BlackSwann sunteti 2 frustrati care habar nu aveti de joc.
crdm mage are rezistenta praf daca isi i-a stun sau slow gata cu el,eu cu pro nu mor deloc in bg sau arene.
am facut arene cu 1 hunter de ilvl +350 si rupeam..eu stateam tank si el omora..deci mai bn taci..cum sa zici ca retri e mai bun ca pro..cand pro sterge cu el pe jos ...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 15-10-2012, 17:55:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

danuke wrote:
bigblackjoey si BlackSwann sunteti 2 frustrati care habar nu aveti de joc.
crdm mage are rezistenta praf daca isi i-a stun sau slow gata cu el,eu cu pro nu mor deloc in bg sau arene.
am facut arene cu 1 hunter de ilvl +350 si rupeam..eu stateam tank si el omora..deci mai bn taci..cum sa zici ca retri e mai bun ca pro..cand pro sterge cu el pe jos ...

Taci ca te faci de ras !!!!!!!!!
1. Mage-u are blink , frost nova , nova pet , CoC , DF , si tu vii si zici ca e praf ca daca ia stun/SLOW e praf . Jalnic.
2. Partea cu "eu stateam tank si el omora" , I LOL'd -). Arena =\= RAID . Daca tu te bati la 1500 rating nu trebuie sa ne zici noua "aventura" ta pe acolo .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
danuke

[Account disabled]



Status: Offline
(since 15-10-2014 14:39)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 129, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 63.6
Votes: 3

 
Post Posted: 15-10-2012, 18:50:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zaku wrote:
danuke wrote:
bigblackjoey si BlackSwann sunteti 2 frustrati care habar nu aveti de joc.
crdm mage are rezistenta praf daca isi i-a stun sau slow gata cu el,eu cu pro nu mor deloc in bg sau arene.
am facut arene cu 1 hunter de ilvl +350 si rupeam..eu stateam tank si el omora..deci mai bn taci..cum sa zici ca retri e mai bun ca pro..cand pro sterge cu el pe jos ...

Taci ca te faci de ras !!!!!!!!!
1. Mage-u are blink , frost nova , nova pet , CoC , DF , si tu vii si zici ca e praf ca daca ia stun/SLOW e praf . Jalnic.
2. Partea cu "eu stateam tank si el omora" , I LOL'd -). Arena =\= RAID . Daca tu te bati la 1500 rating nu trebuie sa ne zici noua "aventura" ta pe acolo .

alt frustrat:)).. eu de cand ma stiu si joc (de mai mult de 1 an) nu am vaz 1 frost mage care sa reziste. are cd la blink si i-a slow nu are ce sa faca..mai ales la inceput e groaznic de praf cand are sub 1k resil moare din 2 crit de war..eu cu palacu si cu gear de mob si rezist mai mult



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FaithOfDarkness

[Shade of death]



Status: Offline
(since 03-06-2018 15:03)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 1067, Topics: 28
Location: Look behind you

Reputation: 60.2
Votes: 15

   
Post Posted: 15-10-2012, 19:06:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

danuke wrote:
zaku wrote:
danuke wrote:
bigblackjoey si BlackSwann sunteti 2 frustrati care habar nu aveti de joc.
crdm mage are rezistenta praf daca isi i-a stun sau slow gata cu el,eu cu pro nu mor deloc in bg sau arene.
am facut arene cu 1 hunter de ilvl +350 si rupeam..eu stateam tank si el omora..deci mai bn taci..cum sa zici ca retri e mai bun ca pro..cand pro sterge cu el pe jos ...

Taci ca te faci de ras !!!!!!!!!
1. Mage-u are blink , frost nova , nova pet , CoC , DF , si tu vii si zici ca e praf ca daca ia stun/SLOW e praf . Jalnic.
2. Partea cu "eu stateam tank si el omora" , I LOL'd -). Arena =\= RAID . Daca tu te bati la 1500 rating nu trebuie sa ne zici noua "aventura" ta pe acolo .

alt frustrat:)).. eu de cand ma stiu si joc (de mai mult de 1 an) nu am vaz 1 frost mage care sa reziste. are cd la blink si i-a slow nu are ce sa faca..mai ales la inceput e groaznic de praf cand are sub 1k resil moare din 2 crit de war..eu cu palacu si cu gear de mob si rezist mai mult

Joci de 1 an zici?Eu joc de 6 ani si credema ca mage nu e praf si e usor de jucat.
Blink are cd 15 sec cel mai scurt cd la skille de genu asta(charge/shadowstep/blink/feralcharge/death grip)
Ai frost armor care le da slow numa cand te lovesc ai deep freeze care da stun ai frostbolt si frostfire bolt care dau slow ai cone of cold care da si freeze ai freezeu tau si cel al petului ai ice block care te face imun ai cold snap care reseteaza CDurile ai mage ward care absoarbe frost-arcane-fire dmg ai mirrors image care ii face sa piarda tinta ai polymorph care ii blocheaza pe ei pe loc ai 2 scuturi unu dand freeze cand se sparge din talente ai inviziblity care te face invizibil si iar poti sa scapi daca nu ai dots pe tine sau ai shieldurile ca sa le absoarba si toate astea sunt pe cduri extrem de mici fata de ce au celelalte clase ... omule ce mai vrei?Vrei sa poarte plate?
Si apropo bigblackjoey si BlackSwann sunt dintre cei mai buni jucatori de pe server deci nu fi tu cu 1 an de wow sa le spui ca sunt 2 frustrati care nu au o treaba cu jocu ca te faci de ras sincer.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 15-10-2012, 19:11:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FaithOfDarkness wrote:
danuke wrote:
zaku wrote:
danuke wrote:
bigblackjoey si BlackSwann sunteti 2 frustrati care habar nu aveti de joc.
crdm mage are rezistenta praf daca isi i-a stun sau slow gata cu el,eu cu pro nu mor deloc in bg sau arene.
am facut arene cu 1 hunter de ilvl +350 si rupeam..eu stateam tank si el omora..deci mai bn taci..cum sa zici ca retri e mai bun ca pro..cand pro sterge cu el pe jos ...

Taci ca te faci de ras !!!!!!!!!
1. Mage-u are blink , frost nova , nova pet , CoC , DF , si tu vii si zici ca e praf ca daca ia stun/SLOW e praf . Jalnic.
2. Partea cu "eu stateam tank si el omora" , I LOL'd -). Arena =\= RAID . Daca tu te bati la 1500 rating nu trebuie sa ne zici noua "aventura" ta pe acolo .

alt frustrat:)).. eu de cand ma stiu si joc (de mai mult de 1 an) nu am vaz 1 frost mage care sa reziste. are cd la blink si i-a slow nu are ce sa faca..mai ales la inceput e groaznic de praf cand are sub 1k resil moare din 2 crit de war..eu cu palacu si cu gear de mob si rezist mai mult

Joci de 1 an zici?Eu joc de 6 ani si credema ca mage nu e praf si e usor de jucat.
Blink are cd 15 sec cel mai scurt cd la skille de genu asta(charge/shadowstep/blink/feralcharge/death grip)
Ai frost armor care le da slow numa cand te lovesc ai deep freeze care da stun ai frostbolt si frostfire bolt care dau slow ai cone of cold care da si freeze ai freezeu tau si cel al petului ai ice block care te face imun ai cold snap care reseteaza CDurile ai mage ward care absoarbe frost-arcane-fire dmg ai mirrors image care ii face sa piarda tinta ai polymorph care ii blocheaza pe ei pe loc ai 2 scuturi unu dand freeze cand se sparge din talente ai inviziblity care te face invizibil si iar poti sa scapi daca nu ai dots pe tine sau ai shieldurile ca sa le absoarba si toate astea sunt pe cduri extrem de mici fata de ce au celelalte clase ... omule ce mai vrei?Vrei sa poarte plate?
Si apropo bigblackjoey si BlackSwann sunt dintre cei mai buni jucatori de pe server deci nu fi tu cu 1 an de wow sa le spui ca sunt 2 frustrati care nu au o treaba cu jocu ca te faci de ras sincer.

Lasa-l frate , e nebun . Joaca de 1 an si se crede PRO GLADIATOR . Daca pe el il bate unu pe mage ,e clar , mageu e praf . El joaca un spec jucat doar pe un patch , so e PRO .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by myt42xxx, 16 October 2012 10:06



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 28-04-2024, 00:50:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x