User
Pass
2FA
 
 

Am o intrebare / propunere.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1498
morpse

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2013 02:05)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 9, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 53.4
Votes: 2

 
Post Posted: 18-10-2012, 16:42:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, Am o problema,defapt nu inteleg o chestie legata de dungeonuri. Multi playeri ignora total dungeonurile HC sau normal, pentru ca pica foarte usor world drops, si toata lumea face trash din 10/25n pentru gear. Nu inteleg atunci de ce se tin restu dungeonurilor inchise. Stiu ca nu sunt scriptate si necesita munca si timp lucrul acesta, insa marea majoritate a playerilor actuali sunt deja la al 2-3lea char gearuit 10n cel putin , si auction house-ul este saturat de iteme din trash,care ajung sa echipeze tot serverul cu bani putini. Cel mai trist este ca vad healeri / tanci imbracati in iteme random,DPS sau PVP doar pentru a stacka statsuri si ilvl. Insa adevarul este ca nu ai de unde sa alegi, iar toti playerii noi trebuie sa faca acelasi traseu monoton de farm world drops, trash in raids si rep,ca sa isi inlocueasca verziturile.

Acum, propunerea mea este sa se deschida dungeonurile si sa se spawneze trash-ul si boss-ii,scriptati,nescriptati pentru ca o sa fie o activitate PvE mult mai mare pe server, si o diversitate si noi oportunitati de gear pentru o mai buna progressie in 10/25 raids. Asta nu inseamna ca scriptarea corecta a dungeonurilor ar trebui sa se opreasca, in nici un caz, pentru ca tot ce este facut pana acum este intr-adevar un challange pe care nu multi reusesc sa il faca,si mie personal imi place,Insa este un moft,il faci de fun sau pentru chaos orbs. Puteti sa ziceti ca o sa se farmeze chaos orbs, se pot scoate din loot. Sau ca o sa se faca daily hc pe dungeonuri nescriptate, nu este o problema pentru ca oricum multi il fac pe normal.

Sper sa luati in considerare postul meu,si imi pare rau daca nu am postat unde trebuie,si daca e asa sa fie mutat nu sters.Respect.

Mekss

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 18-10-2012, 20:33:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

morpse wrote:
Puteti sa ziceti ca o sa se farmeze chaos orbs, se pot scoate din loot.


Cum adica "o sa se farmeze chaos orbs"? Chaos Orb-urile trebuie sa pice la fiecare final boss al dungeon-urilor...nu e ceva anormal sa faci 8 chaos orb intr-o zi(parca 8 heroice erau in total...).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-10-2012, 20:45:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

faza e ca treaba asta cu cataclysmul a fost grabita, toti au urlat si au amenintat ca parasesc serverul si s-a trecut la o versiune noua. O data cu ratele acestea mari nu s-au gandit la dezavantaje(world drop pica iteme foarte des), au bagat bossi pe rand din care sa te faci macar 3/4 biss geared si o data cu asta s-a dezechilibrat gameplayul(adica era mai convenabil sa faci o meserie din care sati faci niste iteme, sa farmezi 3-4 zile in locuri necunoscute de om, sa faci 25 de daily quests si cate un bh 10 in fiecare sapt+ niste daily bg). In 1 sapt erai gata echipat pentru normale(daca mai aveai un prieten te lua de la 330 iLVL si te ducea in bwd 10n/10hc din care iti luai 3-4 piese si aia era). Acum e mult prea tarziu pentru adaugarea unor dungeonuri noi. Poate doar sa continue cu niste class-fixes/arene/bgs/+max 2-3 bossi [chogal, nefarian NEED] si sa se treaca la un patch nou.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
morpse

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2013 02:05)
Joined: 09 Oct 2011
Posts: 9, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 53.4
Votes: 2

 
Post Posted: 19-10-2012, 09:32:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cherosh wrote:
morpse wrote:
Puteti sa ziceti ca o sa se farmeze chaos orbs, se pot scoate din loot.


Cum adica "o sa se farmeze chaos orbs"? Chaos Orb-urile trebuie sa pice la fiecare final boss al dungeon-urilor...nu e ceva anormal sa faci 8 chaos orb intr-o zi(parca 8 heroice erau in total...).


Nu, ma refeream ca o sa se farmeze chaos orbs in cazul in care boss-ii ar fi spawnati fara a fi scriptati,therefore fara vre-un pic de efort.

Posturi unite automat, 19-10-2012, 10:32:39

Snoppy wrote:
faza e ca treaba asta cu cataclysmul a fost grabita, toti au urlat si au amenintat ca parasesc serverul si s-a trecut la o versiune noua. O data cu ratele acestea mari nu s-au gandit la dezavantaje(world drop pica iteme foarte des), au bagat bossi pe rand din care sa te faci macar 3/4 biss geared si o data cu asta s-a dezechilibrat gameplayul(adica era mai convenabil sa faci o meserie din care sati faci niste iteme, sa farmezi 3-4 zile in locuri necunoscute de om, sa faci 25 de daily quests si cate un bh 10 in fiecare sapt+ niste daily bg). In 1 sapt erai gata echipat pentru normale(daca mai aveai un prieten te lua de la 330 iLVL si te ducea in bwd 10n/10hc din care iti luai 3-4 piese si aia era). Acum e mult prea tarziu pentru adaugarea unor dungeonuri noi. Poate doar sa continue cu niste class-fixes/arene/bgs/+max 2-3 bossi [chogal, nefarian NEED] si sa se treaca la un patch nou.


Nu sunt deacord cu tine imi pare rau, Da pentru tine nu mai este important sa se mai adauge dungeon-uri,dar tu probabil joci de ceva timp, dar eu am avut experienta de a ma muta pe server nou, Exodus si a trebuit sa repet exact acelasi path,lvl-up 80, farm rep cu toate pana la 85 si dupa farm epics in twilight. De ce ? pentru ca nimeni nu face dungeonuri,pentru ca nu are rost sa faci dungeonuri,putinele iteme care pica nu isi merita efortul,Atunci de ce sa le mai tii inchise ??? Macar de dragul peisajului lol, mergem si noi sa vedem "decoruri" noi. Tu zici ce acei prieteni care te duc cu 330ilvl in 10n, apropo de asta, pe exodus spre deosebire de genesis cerinta de ilvl la PUG(fara prieteni sau guildmates) 10n este de 345,350 probabil sunt un pic mai maturi.

Eu nu mai vreau sa vad full vicious in PvE nu exista asa ceva,vreau sa vad playeri hitcapped , tanci cu evasion, si healeri cu un pic de skill in PvE,care nu il capeti farmand epice in twilight !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
carnatu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-03-2013 18:20)
Joined: 16 Sep 2010
Posts: 41, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 103.3
Votes: 4

 
Post Posted: 19-10-2012, 10:23:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

morpse wrote:

care nu il capeti farmand epice in twilight !!!


+1


what the *** is this shit
SMASH THE PICNIC UP
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ollyolly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 22:47)
Joined: 12 Sep 2013
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 33.1
Votes: 1

 
Post Posted: 14-09-2013, 10:51:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.wowhead.com/item=52078
atat am avut de spus. Caos orb e recompensa ca termini fiecare heroic dungeon si asa tre sa fie punct. mai vad pe unii ca cer ILvl in FL 390 cand e suficient 378 ca sa fie FL raid ready ptr HC. no common sence. daca tot e facut wow cata server , se poate macar incerca sa se FURE ceva bun si de la blizzard ca aia sunt mai multi care gandesc si de aici si logica ca ar fi mai bine. e absurd 10% drop la chaos orb la 1 BOSS.

Posturi unite automat, 14-09-2013, 11:51:03

si asta ca o paranteza vreau sa vad raspunsul celor care hosteaza serverul. tin neaparat sa vad un raspuns clar

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 28-06-2024, 23:51:40
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x