User
Pass
2FA
 
 

I was such a noob when I started
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message73848
Batz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2013 21:23)
Joined: 19 Oct 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 56.2
Votes: 2

Post Posted: 27-10-2012, 21:04:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand am inceput sa joc wow , am jucat cu human warrior gen next next next enter world si vorbeam cu un prieten GM pe skype care a aparut in fata mea cu o gramada de armuri luminoase pe el ,si i-am spus ca vreau si eu. Ma teleportat in Burning Stepes si muream in prostie , m-am ratacit cu spiritul. SI DUPAIA AM DEVENIT GM PE ULTIMATE SI VA FACEAM CELE MAI TARI EVENTURI , ATI UITAT NEBUNILORRRRRR!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anvi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2013 21:40)
Joined: 19 Feb 2011
Posts: 41, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 133.8
Votes: 2

Post Posted: 27-10-2012, 22:25:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand m-am apucat de warcraft tin minte ca mi-am facut priest prima oara, aveam deja un prieten care imi spusese cate ceva de joc si ma credeam bun deja pana am dat de questu cu Hogger - Am murit de 5 ori cu la Hogger si mi-am zis ca trebuie sa creez fiecare clasa in parte pana il omor pe Hogger, mi-am facut warr, pala, rogue, mage, lock cu toti am avut parte de fail...pana cand am zis sa fac si ultima "amarata" de clasa hunter si pac pac cu petu l-am facut, de atunci main class al meu a fost hunter -
P.S mi-a luat apoi o luna sa inteleg de ce hunteru meu devenise melee si nu mai tragea cu arcu ca de fratele meu trebea sageti la arc -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexMatei

[Paris]



Status: Offline
(since 22-09-2015 12:14)
Joined: 20 Jul 2012
Posts: 433, Topics: 46
Location: Orgrimmar

Reputation: 114.6
Votes: 18

 
Post Posted: 28-10-2012, 10:05:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-a dus un prieten sa fac level in tanaris si nestiind la ce foloseste hearthstone am mers pe jos pana in razor hill -


http://eu.battle.net/wow/en/character/silvermoon/Alexmatei/advanced



Last edited by AlexMatei on 14-01-2013, 11:05:21; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-10-2012, 10:24:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lightftw wrote:
am jucat pe ultimate in perioada aia si tot nu puteai sa porti sabia aia ca pala plus ca nu imi dau seama cum ai putut sa o ninjezi ca,cu lfg puteai sa faci doar kara,gruul,maght.Singurele guilde capabile de illidan erau:Inner Sanctum(insane asylum),Enigma,Mistery,EliteNightStalkers cam atatea imi amintesc capabile de illidan la h si nu cred ca isi permiteau sa strice guilda pt un ninja.

eram in Sillent Assasins si era la inceputul serverului. Ding dong dong ding. Ma scuzi nu era one hand. Era main hand si da puteai sa-l porti. Si daca ma gandesc bine puteam sa-l port si pe wotlk cand am facut exploitu cu vote de pe site si mi-am luat toate itemele d'acolo.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ZaguulFTW

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-05-2013 10:29)
Joined: 29 Oct 2012
Posts: 83, Topics: 11
Location: Acasa

Reputation: 12.4
Votes: 3

 
Post Posted: 29-10-2012, 15:37:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput sa joc World of Warcraft la indemnul unui prieten si spre deosebire de altii nu a fost asa greu pentru mine deoarece , am avut parte de ajutor dar am avut si o experienta vasta in MMORPGs.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sarius4Ever
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2014 12:28)
Joined: 07 Feb 2012
Posts: 1119, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 84.9
Votes: 33

   
Post Posted: 04-11-2012, 13:10:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
prima data am jucat cu druidu pe 1.12.1 parca.. castam wrath ca sa aduc mobu si il bateam cu arma -

dupaia am ajuns pe la lvl 24 numa din grind , fara questuri [nu stiam -] jucam cu spellbook-u deschis -


iartama Zohl... Dar Prea Tare Fazaaaa.......- Rad Cu Lacrimi -)))))

Eu prima data Mam apucat De jucat TBC...cu Rogue imi aduc aminte doar ca avea lvl 60 cu iteme de lvl 55 DAR avea Swodur-ile Legendare De la Ilidan.. + Ceream INV in fata La bt pentru Raid.. dar eu Nu stiam ce e ala raid .. Vedeam doar un party De 4oameni si ieseam....-))




Live For The Night

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
allecs10

[( . Y . ) ---> <3]



Status: Offline
(since 27-11-2016 18:12)
Joined: 18 Jul 2011
Posts: 233, Topics: 19
Location: Onesti

Reputation: 304.7
Votes: 9

 
Post Posted: 18-11-2012, 01:35:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput wow relativ tarziu, pe freakz, la inceputurile lui, si jucam mage. In pvp jucam frost si dadeam cu blizzard chiar daca era doar un adversar si nu aveam decat frostbolt si blizzard pe bara. In pve jucam fire si cea mai epica faza a fost aceea cand m`a intrebat cineva cat dps dau si eu i`am zis 10k pentru ca prinsesem un frostfirebolt de 10k, dar defapt nu dadeam nici 2k. +Ca ma enerva la culme procu de hot streak si il scoteam cu clicku de acolo, eu crezand ca e inutil.

PS: Tarziu am inceput si eu sa folosesc focus:))


Munca te elibereazã
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pufarinaa

[Arch Druid]



Status: Offline
(since 23-02-2023 22:39)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 25
Location: Bucharest

Reputation: 492.1
Votes: 37

 
Post Posted: 18-11-2012, 02:09:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput sa joc WoW cand s-a bagat TBC pe un server de mult apus (dupa mine, cel mai tare server din Europa)

1. Credeam ca druidul in cat form era doar un alt NPC.
2. Credeam ca jucatorii celor doua factiuni nu pot interactiona intre ei.
3. Prima data cand am murit aveam level 11 (serverul era 1x) si am crezut ca dupa ce ma reinviu trebuie sa o iau iar de la lvl 1 -
4. Credeam ca jucatorii care aveau "??" la lvl erau bossi si ca daca ii omoram dropeaza iteme epice.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stormwind_hero
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-11-2012 17:01)
Joined: 03 Nov 2012
Posts: 21, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 47.7
Votes: 2

Post Posted: 18-11-2012, 09:40:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AAhhh,amintiri de mult apuse.Eram un jucator inrait de metin2 si din auzite am descarcat WoW ca nu stiam cu ce se mananca,credeam ca e vreun soi de mt2.Deci,pe "cand eram tanar ficior" am inceput asa:
1)-cand sa-mi fac primul caracter,m-am intrebat "oare o fi vreun sura pe aici" -,dar am jucat cu un mage
2)-credeam ca la lvl 70 deveneam GM -
3)-faceam xp din killing,nu din quest
4)-faceam instante de unul singur (fireste ca muream)
5)-m-am pierdut cu spiritul cand am murit prima oara
6)-cand m-a injurat unu de aceeasi factiune,nu stiam cum "sa ma dau pe liber" sa-l omor.
Concluzia,"i was such a noob when i started" -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bboy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2017 18:09)
Joined: 12 Sep 2012
Posts: 292, Topics: 32
Location: Las Fierbinti

Reputation: 148.7
Votes: 7

     
Post Posted: 18-11-2012, 20:01:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am inceput cu trial de max lvl 20 pe blizzard cand era tbcu , nu stiam mai nimic , mai ales cum fac lvl rpd
Tin minte un lucru : Imi facem numai night-elf , am jucat warcraft III si credeam ca si in dota , nelfu e cel mai bun -
Am facut pauza , apoi am jucat pe un privat in timpul wotlk
Ma plictiseam de facut lvl cu druidu si ma duceam undeva unde mi-a aratat un prieten ca poti face gold - (in borean tundra , valliance keep , o zona unde sunt niste mobi si niste gardienii care daca dai in mobu ala 1 dmg ti se pune tie lootu si xp -
Ma miram mereu cand trecea o cioara pe langa mine ( druid) , si nu vroia sa imi spuna cei ce treceau cum sau facut asa -)



Dum spiro, spero.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ShiftFTW

[Assasin]



Status: Offline
(since 11-02-2022 21:05)
Joined: 03 Jul 2012
Posts: 4002, Topics: 505
Location: Bucuresti

Reputation: 448.8
Votes: 205

 
Post Posted: 21-11-2012, 18:44:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu m-am apucat de pe 3.3.5 lk:)

Cum a inceput?
A venit un coleg la mine mi-a pus niste adonuri si mi-a zis " La ! iei q, la ? il predai.Pe M vezi mapa si unde e q" La asta vi si inveti spell si le asezi pe bara , apesi pe h si intri in bg. Chestii de baza el a zis ca sunt dar dupa il sunam din 5 in 5 min ba mi-a zis unu sa ma repar ce e aia? Cum ajung ma in iCC? Ce e ala tiket? Cum il fac? Dupa fiecare spell il intrebam asta ce face? - vremuri frumoase:(



Dau reputatie

Free

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trollinhata
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-12-2012 20:13)
Joined: 27 Jul 2012
Posts: 143, Topics: 18
Location: In Padure

Reputation: -178.7
Votes: 8

Post Posted: 22-11-2012, 19:20:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

m-am apucat pe tbc, pe un server unde nu prea domnea pacea si armonia(acum nu cred ca mai e printre noi) , facui nightelf druid, joc eu ce joc, lvl 40, ma duc in Tanaris, ca asa m-o invatat unu, acolo era misto rau, hoarda facea dm pe mine(ei smecheri leval 70) de atunci nu am mai jucat wow -))) am ramas la level 40, acum cred ca o sa mi-l iau cand bagati MOP -D
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xhizors

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2012 13:32)
Joined: 18 Dec 2010
Posts: 20, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 103.7
Votes: 2

Post Posted: 01-12-2012, 11:14:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prima data am jucat pe celebrul wowscape pe tbc si aveam un tauren druid.

am ajuns in bloodhoof village dupa vreo 3 zile de jucat in zona de start
acolo se duelau un mage si un warr de level 70 si m-am uitat la ei vreo 10 minute continuu.
magu a facut un portal spre orgrimmar si mi-a zis sa dau click pe el si am ajuns in oras cu sute de playeri si urlam sa imi faca cineva un portal inapoi de unde am venit.
nu stiam ce face heartstone asa ca am sters druidu sa-mi fac altu


Alta poveste ar fi cu un dwarf warrior.
pe vremea aia playerii erau mult mai sociabili nu ca acum.

aveam un dwarf warrior level 5 si am gasit un axe mai bun ca al meu iar pe cel vechi i l-am dat trade unui mage de level cu mine ca am vazut ca stafu lui era praf.
ala a zis thanks banuiesc ca era la fel de nub ca mine

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gam3ru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-11-2022 11:33)
Joined: 26 May 2010
Posts: 70, Topics: 14
Location: Bulgaria

Reputation: 141.5
Votes: 11

   
Post Posted: 02-12-2012, 23:08:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am auzit de Wow la un prieten, dupa un timp i-am zis "ia dami-l si mie ma ca parca prea vorbesti mult de el" zis si facut aveam WOW in PC, l-am instalat mi-a cautat un server am jucat 1-2 ore cat a stat el la mine eu mergeam si faceam ce zicea el, iar dupa ce a plecat si am ramas singur jocul a primit delete in 10 minute ca nu stiam ce sa mai fac.....
L-am instalat si sters timp de 2-3 saptamani pana cand am zis " Ce dracu ma nu o fi chiar atat de greu de priceput ca doar e facut de oameni",buun si asa mi-am inceput aventura cu primul meu caracter Undead Warrior si am inceput sa stau si sa citesc instructiunile care le primesti in joc si se pare ca intelesesem cum sta treaba iar pentru ca Warrior-ul a fost prima mea clasa a ramas o clasa favorita si oricat as incerca sa joc alte clase tot pentru Warr am o slabiciune.
Dupa ce am facut lvl 80 in sfarsit,incepusem sa pricep cum stau lucrurile pentru ca intrebam pe chat orice nu stiam si mi se raspunde foarte frumos si am si acum toata stima pentru playerii de pe WW cu care am venit aici pe freakz pe vremea cand exploda Shokeru daca avea 700 playeri online -
Nu imi e rusine sa recunosc ca am stat poate o luna de m-am batut cu monstrii aia in apropierea Portalului din Hellfire si am facut 9-10 lvl pe ei sau ca m-am plimbat ca noobu prin Durotar si mereu ma omorau vrajitoarele sau chiar unerori stateam si doar innotam...... era frumos era ceva nou, Daia am stat si am jucat in vara lui 2010 cu prietenii din Almost Perfect si 7-8 ore de instante pe zi lucru care nu mi s-a intamplat niciodata cu nici un joc.

Acum insa nu mai sunt asa de atras de joc dupa ce s-a updatat la Cataclysm dar asta e trebuie sa tinem pasu cu evolutia asa ca astept pentru " Panda Bear" -


A fost frumos......


Mult prea iritant pentru oamenii prosti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 13-12-2012, 11:11:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

prima data cand m-am apucat de wow...

ahh.. long time ago:(
early tbc daca nu ma insel Thinking

isi luase un amic pc mai bun si a dat peste wow....
dupa ce am vazut ca nu mai iese din casa am zis sa vad ce naiba se tot joaca....
Cand am vazut am ramas fascinat -
Avea un rogue parca, si avea "spell de scapat" (sprint).. pff ce frumos era...
2 luni mai tarziu mi-am luat si eu pc ca sa ma pot juca wow

primul caracter stiu ca era un warrior. Si el avea warrior...
si ii luam toate itemele, nu conteaza ca avea intelect, bagam ca eu credeam ca il face mai destept:))

dupa warr miam facut rogue, si am fost in za -
ah ce aventura cand dadeam roll la tot..-
ma facuse liderul ninja, si cum eram rogue, eram mandru:)) ... tin minte ca intrebau liderii pe /rw daca este ninja careva... si eu cum eram noob, si normal ca ma laudam:)).
"yes , i am a ninja! the best ninja in the world" si luam kick:(
peste vreun an jumate asa... mi-am adus aminte de caractere si cand am intrat sa ma joc si am vazut pe rogue intelect si spirit eram omfg, woot woot , choo choo -)





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next    


The time now is 12-05-2024, 13:09:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x