User
Pass
2FA
 
 

Preparation for 4.3.4

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2006
Negrunegru01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 20:46)
Joined: 14 May 2010
Posts: 193, Topics: 15
Location: Iasi

Reputation: 110.2
Votes: 7

 
Post Posted: 05-11-2012, 12:47:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut !

Avand in vedere ca in curand ca veni 4.3.4 si se va sari pest 4.1 si 4.2 vreau sa fac un thread unde sa evidentiez schimbarile SEMNIFICATIVE ce se vor aplica claselor. Doresc sa postez doar schimbarile de class mechanics sau spell changes nu acele de 5% mana cost sau 2% more dmg pe nush ce spell.
Incep cu PALADIN deoarece asta e clasa pe care o cunosc cel mai bine iar daca vor fi si altii ce vor dori sa faca la fel pentru clasa lor voi edita postul cu restul claselor si cu informatiile oferite si de voi in sectiunea de mai jos.
Va rog sa postati numai chestiunile folositoare ca sa nu aglomeram threadul cu discutii.



PALADIN

4.1 Class changes :

Divine Protection can no longer be dispelled.
Cei 20% dmg reduction nu mai pot fi furati sau negati.
Judgements are now useable while silenced.
Sper sa nu uite de schimbarea asta deoarece ajuta mult in arene (in special pt speed bust de pe ret)
Word of Glory now has a 20-second cooldown.
Asta e o schimbare majora ! Wog acum nu mai este spamabil pt prot si ret (pt holy se baga talent care ii scoate cd)

Protection:
Divine Guardian cooldown is now 3 minutes, up from 2.
Nu e doar paladin nerf, toate raid wide CD's au fost schimbate de la 2 la 3 min -
Grand Crusader will now generate a charge of Holy Power if the Avenger Shield it procs is used within 6 seconds.
Daca faci rotatia pe prot bine vei avea un mic boost la dmg


Retribution
Divine Storm now generates 1 point of Holy Power if it deals damage to 4 or more targets.
Foarte folositor ! in special combinat cu schimbarile din 4.2 si 4.3
Sacred Shield's internal cooldown has been increased to 60 seconds, up from 30.
Nu e mare nerf dar era necesar.


4.2 Class changes :

Guardian of Ancient Kings uses the new Assist pet stance functionality.
Asta inseamna ca petul va ataca targetul tau, iar daca il schimbi il schimba si el (sper sa il poate scripta bine).
Seal of Righteousness now can be activated by any melee ability, not just single target melee abilities. This adds Hammer of the Righteous (the physical component) and Divine Storm to the list of abilities that can activate this seal. In addition, Seal of Righteousness procs can now be critical effects.
Asta inseamna ca Divine Storm aplica bonus dmg la toate targeturile pe care le loveste. Asta combinat cu talentele de pe Retribution asta va face AOE MASIV !



Holy:
Beacon of Light can no longer be dispelled. In addition, it now transfers 100% of the heal from Holy Light, but still 50% of the heal from other spells.
Beaconul nu mai poate fi dat jos in arene si Holy Light acum aplica 100% heal pe beacon.

Protection:
Holy Shield has been redesigned. This talent is now an activated ability off the global cooldown. It grants 20% increased block amount to a paladin's shield blocks for 10 seconds, with a 30-second cooldown.
Auch ! Schimbare majora !! Asta inseamna ca paladinii acum nu mai blocheaza 40% din dmg pasiv ci doar 30% .
Primim totusi Holy shield ca abiitate pe 10sec duratie cu 30sec CD care creste cantitatea blocata cu 20%. AWESOME !!!
Asta inseamna ca vei alege cand sa ai block puternic si cand sa nu. (nerf pentru paladinii slabi dar un buff semnificativ pentru cei buni)

Judgements of the Wise now procs on attempt rather than on strike.
Primim mana chiar daca dam miss cu Judgement ! (pentru paladinii care nu au hit deloc asta e salvarea voastra) -

Retribution
Inquiry of Faith now increases Inquisition duration by 66/133/200%, up from 50/100/150%
Am spus ca nu includ schimbari cu procentaje dar asta este foarte importanta pt ret pala. Inquisition acum dureaza 36 sec, asta inseamna ca vei avea un castig de 3HP pe minut (More damage ).

The Seals of Command talent now makes Seal of Righteousness hit an unlimited number of melee targets, instead of only 2 additional targets.
Holy *** ! Asta combinat cu schimbarea facuta la Seal of the Righteousness inseamna ca Paladinii vor da aoe dmg la toate targeturile si cand dau cu autoatack si cand dau cu DS. Asta inseamna ca paladinul cand activeaza Seal of the Righteousness va trece in Imba Aoe Mode !!
Selfless Healer can no longer be dispelled and cannot be stolen via Spellsteal; and, in addition to its current effects, it lowers the cooldown of Word of Glory by 5/10 seconds.
Asta inseamna ca poti aduce WOG la 10 sec cd. (de la 20sec standard)

Glyphs
Glyph of Seal of Truth expertise bonus now also works when Seal of Righteousness is active.
Imba aoe mode nu va avea nici un dezavantaj fata de Imba single target mode -

4.3 Class changes :

Holy Radiance now has a 3.0-second cast time, no cooldown, and requires a player target.
Asta e nerf pt ret si prot deoarece nu mai este rentabil de folosit dar le ofera paladinilor Holy un aoe sustinut.
Seal of Insight, when Judged, no longer returns 15% base mana to the paladin. Judging Seal of Insight still causes damage, and melee attacks will still restore 4% of base mana.
Buff pt Holy in pve daca stiu sa stea langa boss iar nerf pt pvp deoarece te forteaza sa ataci ca sa nu ramai fara mana (Bravo !! Era nevoie de asa ceva, prea imba era holy pala cu mana regen in arene)
Seal of Truth, when Judged, now benefits from a multiplier of 20% per stack of Censure, up from 10%.
Nu e diferenta majora dar pentru paladinii ca mine care tin sa puna censure pe mai multe targeturi asta e o recompensa in plus pt efortul depus -

Holy:
Tower of Radiance, in addition to its current effects, now also causes Holy Radiance to always generate 1 charge of Holy Power at all times.

Se intelege de la sine !

Retribution
Sanctified Retribution now increases the critical hit chance of Hammer of Wrath by 2/4/6%, down from 20/40/60%.
Nooooo ! What have they done ! ....Au scazut burstul la paladin...considerabil . De la 60% la 6% este o "mica" diferenta -.
Totusi e vorba de crit chance pe un singur spell din rotatia de burst nu tot burstul si se va conpensa pentru asta cu urmatoarea schimbare:
Two-Handed Weapon Specialization (passive) now increases damage by 25%, up from 20%.
Asta inseamna ca paladinul va avea mai mult dmg pasiv dar mai putin in burst (ramane de vazut daca 5% overal dmg echivaleaza cu 54% crit chance pe un singur spell)

Glyphs
Glyph of Light of Dawn now lowers the number of targets to 4, instead of increasing targets to 6, but increases healing by 25%
Avand in vedere ca Holy Radience este acum castabil (3 sec) au considerat ca LoD sa fie mai potent dar numai pentru situatii mai restranse.



De la 4.3 la 4.3.4 nu exista diferente considerabile pt paladini
In concluzie pentru Paladinii :
-Holy primeste nerf la mana dar devine mai interesant de jucat
-Prot primeste nerf dar devine mai bun daca stii sa joci
-Ret primeste buff considerabil la dmg atat single target cat si aoe ( in special aoe ! )

Desi pare OP luati in considerare faptul ca majoritatea claselor au fost bufate nu doar paladinul iar cu ce buguri vom avea noi pe freakz cine stie cate din schimbarile de mai sus se vor aplica.
Daca credeti ca acest post a fost folositor si doriti sa adaugati ceva sau sa faceti un rezumat asemanator pentru alte clase , postati mai jos !






Last edited by Negrunegru01 on 05-11-2012, 14:08:31; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soulshard

[Creep]



Status: Offline
(since 08-05-2015 19:56)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 877, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 7.4
Votes: 17

     
Post Posted: 05-11-2012, 13:36:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nice thread. Chiar foarte nice. Eu unul iti multumesc pentru el si ma bucur ca ai revenit in INL. Acum incep sa ma oftic putin, ca nu mai am cu cine sa ma consult regarding paladin. I miss that, si iti urez succes in noul patch.

Keep friends close, and enemies guessing.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bogdani

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-11-2019 09:27)
Joined: 14 May 2012
Posts: 1106, Topics: 22
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 352
Votes: 33

 
Post Posted: 05-11-2012, 13:51:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sacred du-te la tine pe forum numai tot posta aici



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiman0011

[Creep]



Status: Offline
(since 04-04-2019 14:25)
Joined: 05 Jun 2011
Posts: 676, Topics: 45
Location: Iasi

Reputation: 175
Votes: 17

 
Post Posted: 05-11-2012, 13:58:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum a inceput colegul meu Negru voi continua eu cu clasa Death Knight.

Death Knight

4.1 Class changes :

-Dark Simulacrum now works on numerous additional spells in dungeon encounters.
In final acest spel va avea o functie mai folositoare in pve ca pana acum.
Am sa ma interesez mai exact ce speluri de la ce bosi si am sa revin cu un edit.
-Raise Ally has been redesigned to be a battle resurrection, analogous to Rebirth. It is instant cast, but costs 50 Runic Power to use, and has a 10-minute cooldown. It shares the same global battle resurrection cap with Rebirth and Soulstone.
Vom mai avea un combat res ceea ce este bine,dar totusi nu inseamna ca avem loc pentru greseli!

Talent Specializations
Blood
Blood Shield now only works while in Blood Presence.
Death Strike self-healing no longer generates threat.


Frost
-Blood of the North (passive) now permanently converts both Blood Runes into Death Runes. There is no longer any proc interaction with Blood Strike required to activate Death Runes.
Este o schimbare importanta deoarece rotatia va fi usurata.
-Frost Strike now deals 130% of weapon damage, up from 110%.
Nu va bucurati inca w8 for next patches:)
-Howling Blast damage has been increased by 20%. To compensate, the area-of-effect splash now does 50% of the single-target damage, down from 60%. The net result of this change leaves the area-of-effect damage roughly the same as 4.0.6 numbers. In addition, Howling Blast now has a facing requirement.

Unholy
-Rage of Rivendare again applies 15/30/45% additional damage to Plague, Scourge, and Festering Strike, up from 12/24/36%.
Este o schimbare buna adusa specului unholy care va conta pe urmatoarele patchuri

4.2 class changes :
-Obliterate base damage has been reduced to 150% weapon damage, down from 160%.
Un nerf adus main spelului de pe specul frost ce ne va pune pe ganduri in urmatorul patch daca il vom mai folosi sau nu.
Talent Specializations
Frost
-Hungering Cold now has a 1.5-second cast time.
Nu este chiar o schimbare majora,dar am tinut sa o trec.
-Might of the Frozen Wastes now increases two-handed weapon damage by 3/7/10%, down from 4/8/12%.
Un nerf adus specului frost cu arma 2h.

Unholy
-Unholy Might now increases Strength by 20%, up from 5%.
Un buff adus specului unholy care ii va face competenta specului frost.

4.3 class changes :
-Death Strike now heals the death knight whether or not the attack misses, or is dodged/parried. As a result of this change, Death Strike no longer refunds its rune cost if it fails to hit the target, as the death knight will still receive the healing effect.
Inseamna nu va mai trebui sa fii hit/exp cap pentru a putea primi heal de la Death Strike,dar nu va mai returna runele folosite in caz de miss cum facea si pana in acest patch
-Blood Presence now provides an armor bonus of 55%, up from 30%.
Un buff ce imbunatateste rata de supravietuire in blood presence.
-Death Knight pets now properly inherit their master's crit and spell penetration stats.
Un buff foarte important in specul unholy.
Talent Specializations
Blood
-Blade Barrier has been redesigned. It now passively reduces damage taken.
-Bone Shield now has 6 charges, up from 4.
Veteran of the Third War now reduces the cooldown of Outbreak by 30 seconds.


Unholy
-Unholy Might now increases Strength by 25%, up from 20%.
Un buff adus specului unholy ce te va face sa te gandesti de 2 ori ce spec vei juca

4.3.2 class changes :
Nu aduce cine stie ce modificari dar este un lucru ce va interesa tancii
-Vengeance is no longer triggered by receiving damage from other players.

De la 4.3 la 4.3.4 nu exista diferente considerabile pt Death Knight's

In concluzie pentru Death Knight's :
-Frost primeste nerf ajungand sa fie folosite rotatii noi diferite de cele folosite pana acum.
-Unholy primeste buff considerabil la dmg:25% strenght increase,rage of rivendare damage increased
-Blood primeste buff cat si nerf dar nu intratat cat sa fie mare diferenta,singurul lucru mai important este bufful adus Blood Presenceului

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Negrunegru01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 20:46)
Joined: 14 May 2010
Posts: 193, Topics: 15
Location: Iasi

Reputation: 110.2
Votes: 7

 
Post Posted: 07-11-2012, 20:41:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

arggalati12 wrote:
Salut mai sunt 2 luni pana baga 4.3.4 si aveti http://eu.battle.net/wow/en/game/patch-notes/4-3-0 ca sa citeasca fiecare ce vrea sa stie .So useless topic


OK hai iti raspund sa te lamuresc putin asa pas cu pas ca vad ca nu prea le ai cu intelesul :

-"Salut"
-Salut si tie !

- "mai sunt 2 luni pana baga 4.3.4"
-Nimeni nu stie cat timp mai este, nici macar shokeru .Alea 2 luni sunt doar o aproximare, iar acesta topic va fi dezvoltat in timp si updatat, ca atunci cand 4.3.4 vine pe live toti sa stim schimbarile spuse de cei care chiar joaca clasele respective si nu vorbesc aiurea.

-aveti http://eu.battle.net/wow/en/game/patch-notes/4-3-0 ca sa citeasca fiecare ce vrea sa stie
-Stiu ! tu de unde crezi ca am luat noi informatiile ? Dupa cum am spus la inceput " vreau sa evidentiez schimbarile SEMNIFICATIVE " eu dau explicatii la schimbari si opinia mea pentru a ajuta oamenii din guilda sa inteleaga mai bine .La fel vor face si ceilalti pana vom acoperi toate clasele.
Tu vrei sa spui sincer ca citesti toate patch notes pentru toate clasele ca sa afli schimbarile cu toate detaliile alea nesemnificative ? (daca raspunsul e DA atunci ai probleme mai mare decat cu ce te pot eu ajuta! Iar daca raspunsul e NU inseamna ca ori nu te intereseaza, caz in care nu stiu ce cauti aici ori ori te intereseaza dar preferi sa vorbesti aiurea in loc sa taci si sa citesti)


-So useless topic
-Partea asta ma deranjeaza cel mai tare. Sa iti explic de ce:
1. arata ca: ori nu stii sa citesti, ori ai fost prea prost sa intelegi ce a trebuit sa iti explic mai sus.
2. iti dai cu parerea unde nu te priveste si o faci in asa fel incat incerci sa pari superior .
3. Am specificat la inceput "Va rog sa postati numai chestiunile folositoare ca sa nu aglomeram threadul cu discutii. " dar imi pare rau ca am cerut prea mult de la tine.
ps: Data viitoare cand mai deschizi gura gandeste inainte sa vorbesti (sau sa scrii) vei vedea ca rezultatele vor fi mai bune.
pss: Nu vreau sa par rautacios sau sa iti vorbesc de sus dar te rog sa nu mai postezi gunoaie pe threadurile altora.

Daca vrei sa iti dai cu parerea inca odata (desi sper sa nu) pls citeste tot ce am zis. Stiu ca e greu cu cititul asta dar cu putin efort poate poti sa o faci. Eu am incredere in tine !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-04-2024, 14:22:23
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x