User
Pass
2FA
 
 

Exploit folosind Challenges (1vs1 Arenas)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1252
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 06-11-2012, 09:42:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link:

Descrierea bugului / Bug description: Oricine, in orice situatie (exceptant rated arena , BG , instante etc.) isi poate reseta full HP si cooldownurile. Putem spune ok, dar asta se intampla si in cazul unui duel/forfeit. Dar ce se intampla in situatii de pvp cand esti atacat sau ataci iar oponentul la un pas de a fi omorat apasa macro cu ".challenge_x" , intra in arena si da leave imediat , apoi apare exact in acelasi loc (de obicei langa tine) cu viata full si cd resetate. Chestia asta se intampla in decurs de cateva secunde daca are un Pc decent. Ca orice alt lucru bun care se face pentru serverul asta, trebuie sa se gaseasca unii care se plictisesc si vor sa abuzeze de "portite".
Poata la prima impresie nu suna atat de rau dar se pot face multe chestii urate cu exploitul asta . Cea mai simpla solutie, din puctul meu de vedere, ar fi sa nu se mai poata intra in challenges daca esti in combat.

Dovada / Proof: , Nu este nevoie de dovada , oricine poate incerca.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bboy02

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-03-2013 21:30)
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 50, Topics: 14
Location: Italy

Reputation: 58.3
Votes: 2

Post Posted: 06-11-2012, 17:21:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu prea vad acest lucru ca un exploit...parerea mea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 06-11-2012, 17:40:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bboy02 wrote:
nu prea vad acest lucru ca un exploit...parerea mea


Atunci pvp-ul pe acest server este inutil , iar tu imbratisezi lucrul asta .

Este un exploit pentru ca se foloseste intr-un mod cu totul diferit fata de cel pentru care a fost gandit/creat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
scarr

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:35)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 463, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 237.1
Votes: 13

 
Post Posted: 07-11-2012, 00:28:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in bg / arena acest lucru nu merge ca nu te mai da deci , nu stiu unde te deranjeaza , poate nu mai poti ganka low levels sau cine stie, in fine world pvp ii mort de pe vremea wotlk-ului.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sheep

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-10-2013 11:43)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 105, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 4

 
Post Posted: 07-11-2012, 15:16:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

scarr wrote:
in bg / arena acest lucru nu merge ca nu te mai da deci , nu stiu unde te deranjeaza , poate nu mai poti ganka low levels sau cine stie, in fine world pvp ii mort de pe vremea wotlk-ului.


Din cate stiu eu low levels nu pot intra in arena pana la lvl 85 (posibil sa ma insel) , dar chiar si cu pvp fiind mort cum spui tu, chiar trebuie sa-l ingropam ? uita-te cati oameni isi doresc un realm pvp.

Te-ai gandit la posibilitatea de a farma world bosses / elite in 2+ oameni folosind acest exploit ? Sau in cand faci raid in orasele factiunii adverse ? Cu siguranta sunt mai multe care nu imi trec mie prin cap momentan , dar ideea este ca challenges 1v1 sunt aici sa ramana, iar asta este un exploit care mai devreme sau mai tarziu trebuie reparat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 16-05-2024, 12:20:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x