User
Pass
2FA
 
 

Cum facem ?
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3843
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 10-11-2012, 22:01:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand

Avand in vedere ca posturile rautacioase de pe forumul nostru imi dispar misterios postez aici si pun doar linkul acolo.
Astazi 10.11.2012 am anuntat pe la 5-7 (numai tin minte exact) ca intru la 8:15. Am intrat la 8:15 si am asteptat sa intre leaderul de azi ca inca vro cativa playeri => Flood (nici macar bunul simt sa se uite pe forum ca e leader nu la avut , in schimb se juca dota ) sia facut aparitia pe la ora 9:00.
Acestea fiind spuse a urmat un raid facut in sictil cu 3 alturi in el , puteti vedea in urmatoarele printuri la cate mainuri li sa refuzat participarea pe motivul => nu avem druid , nu avem mag (eu am refuzat sa mai particip , spunand ca pot sta doar la bot sau bwd nu la ambele)
http://www.picz.ro/show-image.php?id=bfd25548d6a4543ead4ce8b642d7bbe5
http://www.picz.ro/show-image.php?id=3d0ffcc5148c75399925a9b84ed7f740
Variantele sunt simple Disquised => pe main Blackshaman healer , Bleaa afara (era deja elfita hunter in raid) => Clion in raid ca dps (viermi aoe etc) , Kenzoku afara (era deja hunter \nu mai are loc la raid/ )intra in raid GLET care are aceleasi specuri ca kenzoku doar ca este main char in locul lui
Mai era flotocel care putea fi bagat ca heal sau dps(priest)
Astea fiind spuse sau preferat 3 alturi - disquised bleeaa si kenzoku impotriva a 4 mainuri care erau disponibile pentru raid - clion glet flotocel biszon
Stresandul ca raidu nu e ok si ca nu au nevoie de mag si druid neaparat ( avem buf de 30% remember ? ) RASPUNSUL LUI A FOST
http://www.picz.ro/show-image.php?id=2cedb151dc1b609c23af2b4fef2dd094
Avem niste reguli :
14.Prioritatea pentru inv in raid este urmatoarea :
-Tank Available,Tentative
-Healer Available,Tentative
-Dps inscris la raid cu Available + prioritate ora inscrierii
-Dps inscris la raid cu Tentative + prioritate ora inscrierii
16.Fiecare Lider este responsabil pt raidul care il organizeaza

Nu este la prima abatere , a mai dat odata fail de curand , sunt chiar curios daca se face ceva.

In al doilea rand

La faza cu Sekiz in care mi sa reprosat ca eu vreau sa dau itemele cum mi se scoala am atat de zis.
3. Bid se poate da doar pentru itemele potrivite clasei caracterului fiecarui jucãtor.
4. DACA UN ITEM NU-I TREBUIE NIMANUI IN MOD DEOSEBIT , SE DA GREED ROLL. => Lui ii trebuia in mod deosebit pentru ca e main dps si e bis macea.
15.Off charul primeste iteme doar cand este prezent in raid prioritate main charul on in guild(nerespectarea acestei reguli duce la demote/excludere temporara din activitatile guildului).
16.Fiecare Lider este responsabil pt raidul care il organizeaza

Pune problema asa , era 10 hc , nu iai fi dat voie nimanui sa vina pe of char deoarece era posibil sa ai nevoie de ei la raidurile viitoare , mai ales unui tank care de obicei este in raiduri.
Probabil ca problema se pune si aici la fel cum sa pus si mai sus => ASA A ZIS ALEX -
Sunt reguli facute de Guild Masterul nostru pe care tot el le incalca .
Acest paragraf este facut doar asa ca sa arat guildei cine are dreptate si cine da iteme cum i se scoala.


Rog toti GM sa nu stearga acest post , este o problema a guildei Light of Dawn care trebuie rezolvata , iar pe forumul nostru mi sar fi sters postul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Luffy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-07-2013 19:01)
Joined: 12 Jan 2012
Posts: 28, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 61.1
Votes: 2

 
Post Posted: 10-11-2012, 22:09:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu cred ca mai am ceva de completat...

NU exista nu vrea, nu stiu, nu pot!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mitush

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-12-2012 17:38)
Joined: 10 Nov 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 47
Votes: 2

Post Posted: 10-11-2012, 22:19:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda sunt total de acord cu ce zice muteli referitor la ce sa intamplat azi.Si a mai fost inca o chestie care mi sa parut aiurea...adica eu i-am spus lui miculgman sa ma sune daca se face raid asta pe la ora 8 jumate cred si m-am dus pe alt char cand s-a inceput raidul miculgman i-a intrebat pe cei din raid daca sa ma sune sa ma cheme la raid si ei au zis nu ca il luam pe drimlok...nu zic sa nu il ia pe drimlok dar sa nu bage alt in locul meu...si cam atat...(Clion)


Last edited by mitush on 10-11-2012, 22:22:13; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2012, 22:20:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nustiu ce s-a intamplat aseara cu itemele etc ca nu am fsot pe faza de la inceput.
Dar din ce am inteles nu s-au respectate regulile guildei si astazi s-a intamplat la fel, s-au luat la raid nici mai mult nici mai putin de 3 alturi: kenzoku, blea si shamanu pe mag. Pe cand erau 4 mainuri cu gear care asteptau de la 8 sa intre in raid (raidul a inceput undeva la 9), mainuri care asteptau: Glet , flotocel, bizon, clion dar s-a preferat sa se ia alturi. Unul din motive a fost ca nu a fost druid in raid, se poate lejer fara druid mai ales cu buffu de 30% (chiar eu am fost raid leader la un raid fara buff si am facut full run fara druid) deci se putea. Mainurile care asteptau aveau gear.
Ce m-a deranjat cel mai mult a fost ca nu s-a respectat site-ul guildei cu inscrieri si regulamentul, ca daia am renuntat la forumu freakz sa ne inscriem la raid, sa numai zic de cei cu mainuri ca nu a fost corect fata de ei, ca in raid se aflau 3 alturi.

Multumesc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xeron

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2020 18:34)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 67, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 160.5
Votes: 12

   
Post Posted: 10-11-2012, 22:30:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze Clion ca ma bag dar eu m-am inscris pt raid inaintea ta si sunt tot main ca tine deci nu m-am bagat peste tine.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 10-11-2012, 22:33:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mitush wrote:
..nu zic sa nu il ia pe drimlok dar sa nu bage alt in locul meu...si cam atat...(Clion)

Citeste mai atent drimlok

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xeron

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2020 18:34)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 67, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 160.5
Votes: 12

   
Post Posted: 10-11-2012, 22:41:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Glet nu era on in momenul ala. Era nevoie si de melee in raid si din aceasta cauza l-au luat pe head pe alt. Shamanu a venit pentru ca era nevoie mag pt viermi si a venit bleea pe druid pentru ca nu era heal. Nu vad care e problema. Oricum sunt programate 5 raiduri de 10 hc saptamana asta si nu inteleg de ce e nevoie de cearta si demonstratii in public pentru o chestie care e neinsemnata. S-au mai facut raiduri de 10 hc si au fost si alturi si nu a mai fost problema.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Logos1

[Pure Holy Power]



Status: Offline
(since 18-06-2014 01:02)
Joined: 30 Nov 2010
Posts: 23, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 2

 
Post Posted: 10-11-2012, 22:47:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drimlok stai calm ca numai o sa fie probleme ca numai joc ca sa numai deranjez si sa frustez adevaratii ofiteri din aceasta guilda care in ultimele cateva luni nici macar juma de raid nu au organizat:P. Spor



Uploaded with ImageShack.us
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 10-11-2012, 22:48:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

drimlok imi demonstrezi ca nu ai citit nimic din ce am scris , tiam dat solutiile , inafara de clion toti erau on la inceperea raidului . Iar clion lasase vorba la miculgman sal cheme la raid.
Avem buff de 30 % te usurezi pe ei de Resto druizi si magi , numai sunt asa de importanti , tu nu ai vazut oficcer chatu in care eu si cu keyalis am insistat ca nu e ok , SI BA DA e problema pentru ca playerii care nu au fost luati au fost deranjati ca sau luat alturi in locul lor desi existau solutii simple.
Pe langa asta headshoot si bleaa for lua dkp dublu saptamana asta din 2 caractere , alt lucru care ii va deranja pe playeri neluati astazi la raid.

Eu sunt ratat de obicei si gandesc mai mult decat trebuie , problema e ca tot ce zic are sens , acum sa vedem daca o sa continuma asa sau ne punem la punct.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2012, 22:48:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Xeron wrote:
Glet nu era on in momenul ala. Era nevoie si de melee in raid si din aceasta cauza l-au luat pe head pe alt. Shamanu a venit pentru ca era nevoie mag pt viermi si a venit bleea pe druid pentru ca nu era heal. Nu vad care e problema. Oricum sunt programate 5 raiduri de 10 hc saptamana asta si nu inteleg de ce e nevoie de cearta si demonstratii in public pentru o chestie care e neinsemnata. S-au mai facut raiduri de 10 hc si au fost si alturi si nu a mai fost problema.


Drim nu intelegi, tocmai de aceea am renuntat sa facem raidurile pe forum freakz, si sa le facem cu inscrieri pe site-ul guildei, pt a evita astfel de neplaceri, dar se pare ca degeaba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xeron

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2020 18:34)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 67, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 160.5
Votes: 12

   
Post Posted: 10-11-2012, 22:53:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu inteleg ce zici Mutule dar asta se poate rezolva intre ofiteri frumos pe TS nu sa vada tot serverul. Nu o sa se poata impaca nici cand toata lumea ca sunt destui in g,dar se pot rezolva problemele intre noi.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 10-11-2012, 22:53:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Logos1 wrote:
Drimlok stai calm ca numai o sa fie probleme ca numai joc ca sa numai deranjez si sa frustez adevaratii ofiteri din aceasta guilda care in ultimele cateva luni nici macar juma de raid nu au organizat:P. Spor


nu am organizat raid pentru ca => "Pe tine nu te pun lider ca tipi si le scazi dkp" desi acolo la program raiduri scrie clar ca Liderii vor fi prin rotatie , alt lucru care nu sa respectat.
SI nu ai cum sami reporsezi asta ca tip non stop pe ts chiar daca nu sunt lider.
Adevaratii ofiteri . Sunt de acord cu tine aici , chiar sunt printre ultimii din vechiul grup care inca e aici . Cand am intrat eu regulile erau reguli , asta mia placut si acum ma bat cu toata lumea pt ele ca daia exista , sa fie respectate si sa nu faci alti playeri sa numai fie dornici in a juca alaturi de noi ( Light of Dawn ).
Prin faptul ca o dai in "Ma las de joc" nu faci decat sami dai dreptate si sa accepti ca ai dat fail cu compozitia respectiva .
Esti un jucator bun , dar faci ce vrei cu viata ta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ynfernus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-09-2013 07:42)
Joined: 15 Apr 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 41.7
Votes: 2

 
Post Posted: 10-11-2012, 23:25:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

.


Last edited by Ynfernus on 10-11-2012, 23:38:58; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alezeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-01-2019 16:55)
Joined: 28 Jun 2011
Posts: 403, Topics: 61
Location: Romania

Reputation: 196.5
Votes: 23

 
Post Posted: 10-11-2012, 23:35:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Muteli wrote:
In primul rand

Avand in vedere ca posturile rautacioase de pe forumul nostru imi dispar misterios postez aici si pun doar linkul acolo.
Astazi 10.11.2012 am anuntat pe la 5-7 (numai tin minte exact) ca intru la 8:15. Am intrat la 8:15 si am asteptat sa intre leaderul de azi ca inca vro cativa playeri => Flood (nici macar bunul simt sa se uite pe forum ca e leader nu la avut , in schimb se juca dota ) sia facut aparitia pe la ora 9:00.
Acestea fiind spuse a urmat un raid facut in sictil cu 3 alturi in el , puteti vedea in urmatoarele printuri la cate mainuri li sa refuzat participarea pe motivul => nu avem druid , nu avem mag (eu am refuzat sa mai particip , spunand ca pot sta doar la bot sau bwd nu la ambele)
http://www.picz.ro/show-image.php?id=bfd25548d6a4543ead4ce8b642d7bbe5
http://www.picz.ro/show-image.php?id=3d0ffcc5148c75399925a9b84ed7f740
Variantele sunt simple Disquised => pe main Blackshaman healer , Bleaa afara (era deja elfita hunter in raid) => Clion in raid ca dps (viermi aoe etc) , Kenzoku afara (era deja hunter \nu mai are loc la raid/ )intra in raid GLET care are aceleasi specuri ca kenzoku doar ca este main char in locul lui
Mai era flotocel care putea fi bagat ca heal sau dps(priest)
Astea fiind spuse sau preferat 3 alturi - disquised bleeaa si kenzoku impotriva a 4 mainuri care erau disponibile pentru raid - clion glet flotocel biszon
Stresandul ca raidu nu e ok si ca nu au nevoie de mag si druid neaparat ( avem buf de 30% remember ? ) RASPUNSUL LUI A FOST
http://www.picz.ro/show-image.php?id=2cedb151dc1b609c23af2b4fef2dd094
Avem niste reguli :
14.Prioritatea pentru inv in raid este urmatoarea :
-Tank Available,Tentative
-Healer Available,Tentative
-Dps inscris la raid cu Available + prioritate ora inscrierii
-Dps inscris la raid cu Tentative + prioritate ora inscrierii
16.Fiecare Lider este responsabil pt raidul care il organizeaza

Nu este la prima abatere , a mai dat odata fail de curand , sunt chiar curios daca se face ceva.

In al doilea rand

La faza cu Sekiz in care mi sa reprosat ca eu vreau sa dau itemele cum mi se scoala am atat de zis.
3. Bid se poate da doar pentru itemele potrivite clasei caracterului fiecarui jucãtor.
4. DACA UN ITEM NU-I TREBUIE NIMANUI IN MOD DEOSEBIT , SE DA GREED ROLL. => Lui ii trebuia in mod deosebit pentru ca e main dps si e bis macea.
15.Off charul primeste iteme doar cand este prezent in raid prioritate main charul on in guild(nerespectarea acestei reguli duce la demote/excludere temporara din activitatile guildului).
16.Fiecare Lider este responsabil pt raidul care il organizeaza

Pune problema asa , era 10 hc , nu iai fi dat voie nimanui sa vina pe of char deoarece era posibil sa ai nevoie de ei la raidurile viitoare , mai ales unui tank care de obicei este in raiduri.
Probabil ca problema se pune si aici la fel cum sa pus si mai sus => ASA A ZIS ALEX -
Sunt reguli facute de Guild Masterul nostru pe care tot el le incalca .
Acest paragraf este facut doar asa ca sa arat guildei cine are dreptate si cine da iteme cum i se scoala.


Rog toti GM sa nu stearga acest post , este o problema a guildei Light of Dawn care trebuie rezolvata , iar pe forumul nostru mi sar fi sters postul.





1. Nu dau iteme doar ca esti prieten cu sekiz l am dat in ordine 1 item pe boss si a ales itemul
2. Macea aia nu s a dus dat la dps nicodata exista gen sword la magmaw
3. Desguised nu avea ce cauta la raid pe mag trebuia sa fie pe blackshaman (dar magul online a refuzat participarea la raid cazul de fata Muteli)
4. Glet era tentativ -de multe ori nu a ajuns la raiduri .
5. Muteli cand i se pune pata iese din raid lasa 9 oameni sau 24
6.Pentru balciul creat Muteli DEMOTE => Raiders
7.Flood -100 dkp



ROG UN ADMIN SA STEARGA ACEST TOPIC



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Luffy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-07-2013 19:01)
Joined: 12 Jan 2012
Posts: 28, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 61.1
Votes: 2

 
Post Posted: 11-11-2012, 09:37:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eram on de fiecare data cand eram programat la raid, daca ti-am zis ca am unele probleme si nu pot intra asta nu inseamna ca nu am fost on in zilele respective! Faceti ce vreti pana la urma, nu stau sa imi bat capul cu voi, nu are rost! Faceti voi listele cu raiduri si vad clar cand sa fiu on, degeaba ma inscriu daca nu se tine cont! Spor la joc!

NU exista nu vrea, nu stiu, nu pot!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-03-2024, 13:43:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x