User
Pass
2FA
 
 

Arms PvE Guide pt. 4.0.6
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message28243
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-10-2012, 17:16:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magick wrote:
As dori sa stiu si eu de ce nu recomanzi stance dance-ul ?


Stance Dance-ul folosit intr-un mediu neadecvat nu te boosteaza ci te trage in jos aka pc praf/conexiune prin lemn de salcam , skill-ul personal si nu in ultimul rand encounter-ul . Daca bajbai care este next ability in que la dmg clar nu te atingi de stance dance , daca nu stii cand o sa ai momente in care rageu o sa fie topped sa poti profita de ele nu te atingi de stance dance etc etc etc , trebuie sa fii sigur in orice moment ca esti in control chiar si atunci cand lucrurile merg prost . Per total vad Stance Dance-ul ca pe un dmg gain teoretic cu foarte multe cerinte de functionare optima si cu o foarte mare rata de fail daca unul din ele nu este indeplinit ^_^ de aceea nu il recomand O_o .


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magick

[Star Killer]



Status: Offline
(since 09-09-2013 17:43)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 12, Topics: None
Location: Brasov

Reputation: 134.2
Votes: 4

 
Post Posted: 03-11-2012, 16:53:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu am nici o problema de a juca Arms la Stance Dance, am incercat si fara SD si am scos dps mult mai mic, acum depinde cum ai zis si tu, de PC si skillul fiecarui jucator . Un factor important este acela de a juca la macrouri si ActionBar de la Battle Stance sa fie identic cu cel de la Berseker stance, pentru a nu te incurca . Plus ca stii exact ce spell sa folosesti pentru o rotatie corecta si pentru a beneficia de mai mult dmg pe Berseker Stance. Majoritatea timpului joci pe Berseker stance, doar cand dai cu OP si rend schimbi in Battle Stance, deci nu cred ca e asa de complicat, dupa parerea mea -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crunchftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-12-2012 09:08)
Joined: 03 Nov 2012
Posts: 25, Topics: 3
Location: LAS VEGAS

Reputation: 50.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-11-2012, 08:25:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gg


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brolaf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2015 21:12)
Joined: 28 Dec 2011
Posts: 101, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 96.1
Votes: 2

 
Post Posted: 16-11-2012, 13:51:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte bun ghidul, sa stii totusi ca ai cateva greseli gramaticale -, si acum revenind la oile noastre am o intrebare si anume: la aoe dps, de ce este mai bine sweeping strikes plus single target decat recklessness plus trinket plus sweeping strikes? eu spre exemplu nu am cine stie ce gear si dau 18k pe tick cu BS, in conditiile enumerate mai sus, tinand seama de global CD sunt de parere ca dai mai mult asa cu "double bladestorm" decat cu sweep. strikes si single target rotation, dar astept raspunsul tau ^^
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brolaf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2015 21:12)
Joined: 28 Dec 2011
Posts: 101, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 96.1
Votes: 2

 
Post Posted: 16-11-2012, 13:51:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte bun ghidul, sa stii totusi ca ai cateva greseli gramaticale -. Acum revenind la oile noastre, am o intrebare si anume: la aoe dps, de ce este mai bine sweeping strikes plus single target decat recklessness plus trinket plus sweeping strikes? eu spre exemplu nu am cine stie ce gear si dau 18k pe tick cu BS, in conditiile enumerate mai sus, tinand seama de global CD sunt de parere ca dai mai mult asa cu "double bladestorm" decat cu sweep. strikes si single target rotation, dar astept raspunsul tau ^^
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nero

[hectic]



Status: Offline
(since 08-12-2022 15:26)
Joined: 24 May 2011
Posts: 1893, Topics: 87
Location: Deadman Wonderland

Reputation: 559.4
Votes: 71

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-11-2012, 03:14:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magick wrote:
Eu nu am nici o problema de a juca Arms la Stance Dance, am incercat si fara SD si am scos dps mult mai mic, acum depinde cum ai zis si tu, de PC si skillul fiecarui jucator . Un factor important este acela de a juca la macrouri si ActionBar de la Battle Stance sa fie identic cu cel de la Berseker stance, pentru a nu te incurca . Plus ca stii exact ce spell sa folosesti pentru o rotatie corecta si pentru a beneficia de mai mult dmg pe Berseker Stance. Majoritatea timpului joci pe Berseker stance, doar cand dai cu OP si rend schimbi in Battle Stance, deci nu cred ca e asa de complicat, dupa parerea mea -


Si cu si fara am observat in repetate randuri ca RNG-ul e ala care te trage in jos sau te boosteaza intr-o situatie perfecta unde nu gresesti nimic. Tine cont totusi ca Berserker Stance este un increase de 5% flat out daca ai sta 100% in el dar cum nu e asa Stance Dance increase dmg-ul e oarecum marginal undeva intre un max de 4%(in zilele extrem de bune) si un low de 2%. Oricum fiecare cu play style-u lui , am auzit destule bazaconii de genul: " eu nu folosesc rend sau op ca dau prea putin si stau numai in berserker sa rup... "


" you are "


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 17-12-2012, 20:37:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce cauta bloody healing la minor glyphs pe arms? Nu mai bine pui battle si pe celalalt spec?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 06-10-2024, 21:16:22
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x