User
Pass
2FA
 
 

PENTRU SHOCKER. Aroganta e la ea acasa.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1593
Playhardgopro

[لدي]



Status: Offline
(since 10-02-2016 11:04)
Joined: 03 Mar 2010
Posts: 63, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 168.3
Votes: 4

 
Post Posted: 05-01-2013, 04:18:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acum o zi sau doua, am deschis un topic pe forum referitor la end season-ul de la 3vs3, si de niste eventuale rewards, daca s-au oferit premii unora care am jucat pentru ele o seara mi s-ar parea normal sa se ofere si celor care au stat poate zile/saptamani intregi pentru un rank in braketul respectiv. Raspunsul evident ca a fost unul sec, asa ca i-am trimis un PM gm-ului care imi inchisese topicul si anume zohl. In acel PM l-am intrebat, dupa judecata lui, care dintre playeri considera ca merita prize-urile respective, cei care s-au zbatut pentru el sau cei care au jucat o seara pentru el, evident ca raspunsul a fost din nou unul sec si ironic, la care i-am raspuns si eu " haha ce amuzant esti jk l2p " . Da, is constient ca joc pe un privat, si nu e pe bani, iti respect munca tie shockere, efortul, banii investiti si lista continua , dar nu vad absolut nici un motiv pentru care ar trebui slavit Zohl, nu mi se pare normal sa fiu banat cu motivul " l2p ", care fie vorba intre noi n-are nici un o tangenta cu jocul ci doar cu comanda de ban. Evident ca am mai avut conflicte cu zohl, evident fara nici un motiv, amenintari cu ban, desi n-am folosit niciodata vreun exploit, hackuri, n-am adus injurii and so on. Intrebarea mea este, esti la curent cu arogantele acestui gm ? Nu cred ca-s nici pe departe singurul mahnit de atitudinea de semizeu a acestuia, nu vad de ce ar trebui tocmai el sa o aiba, e un gm, un player vechi, atat, nu o persoana care si-a adus contributia decisiv asupra serverului, parerea mea.
Contul despre care vorbesc este " Marvelouz ", asta nu este contul meu, asa ca zohl, daca ai de gand sa-mi dai ban din nou ca un zmeu, nu o fa pentru ca baiatul de la care am cerut contul sa fac topicul asta n-are nici o treaba in chestia asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 05-01-2013, 10:48:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Putea sã facã rankul/whatever a fãcut el acolo (ca nu ºtiu despre ce e vorba) ºi în 5 minute. Nu vãd care e problema ta.
Cât timp nu a triºat, nu vãd de unde frustrarea asta a ta..


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-01-2013, 11:38:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eventurile au fost organizate tocmai din cauza ca ladderul nu are nici cea mai mica valoare de ceva timp incoace.

p.s.:Ai reusit sa iei si ban ma ? -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 05-01-2013, 11:42:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Probabil e mult de munca la organizarea unui astfel de event si nici un GM nu vrea sa-si asume responsabilitatea. Trebuie intai verificati aia care fac rating si dupa sa primeasca premiul. Am si o mica banuiala ca nu se fac eventuri cu premii mai mari pt ca astel jucatorii vor incerca sa devina mai "buni" in loc sa doneze pt mounts & altele
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 05-01-2013, 11:47:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa-ti zic ce raspuns am primit eu la asa ceva, cand am luat ban -1 pentru niste conversatii pe Y!Messenger: "Vrei unban, doneaza". Asta o sa ti se raspunda si tie, degeaba faci circ p-aici.

Cat despre PMul catre Zohl, zi mersi ca ti-a raspuns - Eu tre sa trec pe la biserica sa pun acatiste ca sa-mi raspunda cand ii scriu ceva. Iar legat de "autoritatea" lui, nu l-oi avea eu la inima, da' ce spui tu acolo sunt aberatii critice "nu vad de ce ar trebui tocmai el sa o aiba, e un gm, un player vechi, atat, nu o persoana care si-a adus contributia decisiv asupra serverului, parerea mea." Da-ti doua palme si mai studiaza situatia in comunitatea asta, o sa te prinzi singur de ce e omul ala unde e acum. Ca e arogant e partea a 2a, dar nu vad ce drept ai sa ii pui sub semnul intrebarii rank-ul.

Doar pentru ca nu-l vezi facand zeci de fix-uri pe zi (pe la Bug Report), nu inseamna ca nu-si face treaba.

Iar la partea care te-a frustrat pe tine, cu 3v3-ul. Nu stiu motivele pentru care s-a facut cum s-a facut, da' iti garantez ca n-a facut Zohl asa ca "asa i s-a sculat lui", cu atat mai putin fara sa se consulte si cu ceilalti GM.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zaku

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-05-2013 17:38)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 1882, Topics: 68
Location: Craiova

Reputation: -51.3
Votes: 7

 
Post Posted: 05-01-2013, 12:34:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Probabil e mult de munca la organizarea unui astfel de event si nici un GM nu vrea sa-si asume responsabilitatea. Trebuie intai verificati aia care fac rating si dupa sa primeasca premiul. Am si o mica banuiala ca nu se fac eventuri cu premii mai mari pt ca astel jucatorii vor incerca sa devina mai "buni" in loc sa doneze pt mounts & altele

Ce event ma ? Nu trebuie niciun event , trebuie la sfarsit sa dea rewards celor din top , sa se verifice cateva logs la primele 3 sau 5 teamuri si gata . La event a fost alta treaba , primii veniti primii inscrisi si puteai sa cazi intr-o grupa cu anti-combo .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-01-2013, 13:06:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zaku wrote:
Padurarul wrote:
Probabil e mult de munca la organizarea unui astfel de event si nici un GM nu vrea sa-si asume responsabilitatea. Trebuie intai verificati aia care fac rating si dupa sa primeasca premiul. Am si o mica banuiala ca nu se fac eventuri cu premii mai mari pt ca astel jucatorii vor incerca sa devina mai "buni" in loc sa doneze pt mounts & altele

Ce event ma ? Nu trebuie niciun event , trebuie la sfarsit sa dea rewards celor din top , sa se verifice cateva logs la primele 3 sau 5 teamuri si gata . La event a fost alta treaba , primii veniti primii inscrisi si puteai sa cazi intr-o grupa cu anti-combo .


N-ai nicio legatura cu ce s-a intamplat in ultimul timp pe aici nu? Cum sa dai rewarduri la playerii care au facut rate floodand pe altii? Eventurile au avut un prag pe care trebuia sa-l atingi pentru a putea participa.Toti paralelii se trezesc sa vorbeasca aiurea.Daca n-aveti nicio idee despre nimic macar abtineti-va frate.

Crezi ca la un event pvp in care grupele erau alese RANDOMLY trebuia ca cineva sa tina cont daca ai cazut tu cu anti-combo sau nu? WTF??



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Playhardgopro

[لدي]



Status: Offline
(since 10-02-2016 11:04)
Joined: 03 Mar 2010
Posts: 63, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 168.3
Votes: 4

 
Post Posted: 05-01-2013, 15:32:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ceea ce nu intelegeti voi e ca eu n-am nici o problema cu cei care au castigat eventu, doar am zis ca ar fii frumos macar un reward de genu duelist etc. celor care termina pe 1-3 acuma la sfarsit de 406, asa mi s-ar parea mie normal. Despre ranku lui, prea putin imi pasa ce si cum a ajuns acolo, insa atitudinea lui de semizeu e cea care ma deranjeaza. Daca e o persoana careia sa ii pot zice " merci ba " ca pot juca aici e shokeru si atat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-01-2013, 15:34:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Sa-ti zic ce raspuns am primit eu la asa ceva, cand am luat ban -1 pentru niste conversatii pe Y!Messenger: "Vrei unban, doneaza". Asta o sa ti se raspunda si tie, degeaba faci circ p-aici.

Cat despre PMul catre Zohl, zi mersi ca ti-a raspuns - Eu tre sa trec pe la biserica sa pun acatiste ca sa-mi raspunda cand ii scriu ceva. Iar legat de "autoritatea" lui, nu l-oi avea eu la inima, da' ce spui tu acolo sunt aberatii critice "nu vad de ce ar trebui tocmai el sa o aiba, e un gm, un player vechi, atat, nu o persoana care si-a adus contributia decisiv asupra serverului, parerea mea." Da-ti doua palme si mai studiaza situatia in comunitatea asta, o sa te prinzi singur de ce e omul ala unde e acum. Ca e arogant e partea a 2a, dar nu vad ce drept ai sa ii pui sub semnul intrebarii rank-ul.

Doar pentru ca nu-l vezi facand zeci de fix-uri pe zi (pe la Bug Report), nu inseamna ca nu-si face treaba.

Iar la partea care te-a frustrat pe tine, cu 3v3-ul. Nu stiu motivele pentru care s-a facut cum s-a facut, da' iti garantez ca n-a facut Zohl asa ca "asa i s-a sculat lui", cu atat mai putin fara sa se consulte si cu ceilalti GM.


^read.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 06-01-2013, 00:37:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am scos banul si am lasat 4 warns
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 05 January 2013 13:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 02-10-2024, 13:24:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x