User
Pass
2FA
 
 

Nelamuriri

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1541
TruthEvil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-02-2013 15:44)
Joined: 16 Jan 2013
Posts: 10, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 47.4
Votes: 2

Post Posted: 18-01-2013, 01:28:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut!Acesta este primul wow care il joc(acest server privat freakz,wow cataclysm 4.0.6),si as vrea si eu niste sfaturi.Deci am 3 caractere,un Worgen Warrior lvl 85,Human DK lvl 85,Night elf Hunter lvl 82.Intrebarile mele sunt:
1.Care este cea mai buna rasa de jucat pentru incepatori?De ce?
2.Ce sunt mai precis GEARurile?Adica sa ai toate itemele pe o culoare,sau sa le ai pe toate cumparate pe gold,honor,justice,conquest points?
3.Unde cad itemele epice sau legendare?Nu am vazut un asemenea ghid pe site,iar asa zisul site WOW HEAD(cel cu toate informatiile despre wow) ma incurca rau,arata ca pot gasi un boss la mai multe puncte pe o harta,dar daca e boss poate fi doar unul,deci de ce arata mai multe locuri?In fine,nu ma intereseaza sfaturi despre wow head.
4.Am aflat ce sunt BGurile ,Raidurile sau Arenele,dar ce sunt instantele?Intrebasem un jucator ce sunt instantele si el mi-a zis ca sunt dungeonuri,dar dungeonurile nu sunt raidurile?
5.Care e faza cu PVP-ul?Adica niciodata nu am castigat un duel 1v1!Chiar daca eram egali,tot eu pierdeam de fiecare data,totusi am mai castigat cateva lupte in BGuri,dar bineinteles ajutat.Nu pot castiga un duel pentru ca cei cu care fac duel,chiar daca sunt melee,sar,fug iau slow si nu pot sa-i ajung,si de fiecare data se termina cu infrangerea mea,deci cum pot face si eu un duel calumea,sa il castig?
6.Inca o intrebare despre GEARuri,cum pot stii care este un GEAR pve sau pvp?
7.Ce pot face de la level 85 inafara de a avea noi gearuri,sa mai fac niste reputatie,dueluri ,bguri ,raiduri si arene?Am vazut pe site-ul vostru acest ghid,dar eu nu mai vreau questuri .
Cam atat,cred ca daca pot afla raspunsurile la aceste intrebari,pot juca si eu calumea wow,si pentru mine ar fi mult mai fun.

P.S:Am postat si la topicul "Newbie questions" dar nu am primit nici un raspuns.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ralpo50

[Firelord]



Status: Offline
(since 14-08-2020 19:36)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 441, Topics: 78
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 220.1
Votes: 15

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-01-2013, 01:50:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi incerca sa-ti raspund macar la cateva dintre intrebarile tale -
1.Nu exista o rasa mai buna de jucat , toate sunt la fel , alege-o pe cea pe care iti place!(eu zic ca conteaza sa-ti place pt ca spatele acelei rase il vei vedea mult timp de acum inainte)
2.Gear = Items, pe scurt.
3.Itemele epice deobicei cad in instante(raiduri),la bosi.
4.Instante = Grupu de oameni care creeaza un grup pentru a merge intr-un raid/deungeon cu scopul de a-i omori pe toti bosii.(dungeon= 5 oameni), raidu= 10/25 oameni)
5.Invata ce fac spelurile tale, pentru aproape fiecare spell pe care i-l da inamic tau exista un mod de a scapa . de exemplu din slow exista speluri/talente care te vor scoate din el. Nu mai face click pe spelluri , nu mai face keyboard turning (tine apasat click dreapta si misca din mouse, nu te mai roti cu tastele: te va ajuta sa fi mai rapid si mai agil ) https://youtube.com/watch?v=7P7kTecQNQg:

- uita-te aici daca sti engleza . te va ajuta cu siguranta.
6.Gearul PVP are ca stat "ressilience" - scrie cu verde cand te duci cu mouseul deasupra unui item "increase resillience by x "+ ca gearul pvp se ia cu honor sau conquest (honor faci din bg-uri, conquest din arene) Gearul Pve - il iei din instante(daca tot ai inteles ce sunt instantele acum ca tiam explicat)
7. Poti sa te distrezi , sa-ti cauti o guilda buna cu care sa socializezi , sa faci achivementuri,pvp,pve, etc.
Sper ca ai inteles - Have a nice day.





Last edited by ralpo50 on 18-01-2013, 01:59:32; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
djscama

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-05-2013 19:38)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 25, Topics: 16
Location: Constanta

Reputation: 64.8
Votes: 2

 
Post Posted: 18-01-2013, 01:52:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parerea mea
TruthEvil wrote:

1.Care este cea mai buna rasa de jucat pentru incepatori?De ce?

Eu as zice night elf druid. e mai fun sa te transformi in fel de fel de animale. ai si tank si dps si heal.

TruthEvil wrote:

2.Ce sunt mai precis GEARurile?Adica sa ai toate itemele pe o culoare,sau sa le ai pe toate cumparate pe gold,honor,justice,conquest points?

gear se refera la itemele pe care le ai pe caracter.. haine, arme , accesori si toate cele.
nu e obligaoriu sa fie toate "aceeasi culoare" dar e de preferat sa fie epice sau macar rare, "mov sau albastre"

TruthEvil wrote:

3.Unde cad itemele epice sau legendare?Nu am vazut un asemenea ghid pe site,iar asa zisul site WOW HEAD(cel cu toate informatiile despre wow) ma incurca rau,arata ca pot gasi un boss la mai multe puncte pe o harta,dar daca e boss poate fi doar unul,deci de ce arata mai multe locuri?In fine,nu ma intereseaza sfaturi despre wow head.

epice cad in general la bossi in instante dar se mai intampla sa pica si la mobi oarecare.

TruthEvil wrote:

4.Am aflat ce sunt BGurile ,Raidurile sau Arenele,dar ce sunt instantele?Intrebasem un jucator ce sunt instantele si el mi-a zis ca sunt dungeonuri,dar dungeonurile nu sunt raidurile?

instantele sunt locuri unde cei ce prefera pve fac raiduri si omoara monstri si bossi pentru iteme buuuuune.
raiduri = grup de oameni / party cu mai multi playeri

TruthEvil wrote:

5.Care e faza cu PVP-ul?Adica niciodata nu am castigat un duel 1v1!Chiar daca eram egali,tot eu pierdeam de fiecare data,totusi am mai castigat cateva lupte in BGuri,dar bineinteles ajutat.Nu pot castiga un duel pentru ca cei cu care fac duel,chiar daca sunt melee,sar,fug iau slow si nu pot sa-i ajung,si de fiecare data se termina cu infrangerea mea,deci cum pot face si eu un duel calumea,sa il castig?

sunt strategii pentru fiecare clasa pe site freakz. in general daca dai de la distanta tre sa ti adversaru cat mai departe..daca esti mele tre sa te invarti pe langa el sa nu poata sa te tinteasca.

TruthEvil wrote:

6.Inca o intrebare despre GEARuri,cum pot stii care este un GEAR pve sau pvp?

gearu pvp are Resilience si in curand pvp power

TruthEvil wrote:

7.Ce pot face de la level 85 inafara de a avea noi gearuri,sa mai fac niste reputatie,dueluri ,bguri ,raiduri si arene?Am vazut pe site-ul vostru acest ghid,dar eu nu mai vreau questuri .

profesii



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 18-01-2013, 10:15:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ralpo50 la cateva dintre intrebari ai raspuns aiurea... Gear=iteme ? instanta= grup de oameni, deci... fac un grup de oameni sa intru intr-un grup de oameni ? 10/20/50/80 some ?no, ty

Acum ca sa raspund si eu(o sa incerc sa explic mai pe inntelesul nubilor, adica new user on boar, nu o insulta):

1.Intrebarea corecta este Clasa, adica de rolul pe care il indeplineste cineva (sa atace-DPS / sa vindece ranitii-HEAL / sau sa tina monstrii sa nu atace pe ceilalti-TANK), probabil ai vazut ca aspectul se schimba si ai crezut ca aai e important. Ca sa raspun, eu ti-as recomanda sa joci mag, icoana care are un sceptru rosu.

2.Gearul este imbracamintea cu care iti echipezi caracterul in afara de trinkete/inele/colier/mantie si arme acestea difera de la o clasa la alta.
Sa spun mai pe scurt: Paladini-Warrior-DeathKnight folosesc plate. Magi-Priesti-Warloci folosesc Cloth. Shamani-Hunteri folosesc Mail. Druizi-Rogues folosesc Leather.

3. Itemele epice cad deobicei in Raiduri, mai nou vor cadea si in instantele de 5 oameni, la mobii din diferite zine(dar sunt slabe sansele), si de asemenea poti cumpara cu Honor/Valor/Conquest/Justice(mai nou, pe 4.3.4). Legendare, alta poveste.

4. Instanzele sunt zonele in care intrii cu un grup de oameni pentru a omora monstrii. Instante de 5 oameni= Dungeons(gear/iteme bune, in funtie de instanta), Instante de 10/25 oameni=Raids(gear foarte bun, in functie de instanta).

5.Motivul pentru care nu castigi niciun duel este ca inca esti in stadiul de learning how2play, adica mai ai multe de invatat despre wow.

6.Gearul de pvp are RESILIENCE pe el, si deobicei se cumpara cu honor sau conquest, dar mai este o instanta(raid) in care poti lua gear de PvP. Gearul de PvE= restul.

7. Ai intrebat ''Ce pot face de la level 85 inafara de a avea noi gearuri,sa mai fac niste reputatie,dueluri ,bguri ,raiduri si arene?'' si ai spus ca nu vrei sa mai faci questuri, ei bine aceste lucruri nu implica sa faci questuri, deobicei. De asemenea mai poti creste profesii (2 principale si 4 secundare: Pescuit-Gatit-Facut bandaje de vindecare si inca una in care faci sapaturi arheologice pentru a descoperii iteme, unele chiar epice), cu care poti face gold, pentru a-ti procura Gear de la Auction House(locul unde lumea pune tot felul de gear/materiale de profesii/motociclete si alte animale care le poti calari/etc).

Imi pare rau daca am scris prea mult sau nu am fost indeajuns de explicit, daca doresti ne putem intalni in joc, cand se va da drumul si imi poti pune orice intrebare, si iti voi raspunde/arata pe loc. Ma gasesti pe maimutoiul pe nume Menon, sau dupa 3 intri pe PTR si imi dai un whisper pe Risa ( ''/w Risa salut'' ca sa dai whisper). Bafta



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Velaurius

[Herald of the Titans]



Status: Offline
(since 14-08-2021 12:54)
Joined: 05 Feb 2011
Posts: 747, Topics: 69
Location: Deathwing's Lair

Reputation: 267.5
Votes: 10

 
Post Posted: 18-01-2013, 13:13:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TruthEvil wrote:
Salut!Acesta este primul wow care il joc(acest server privat freakz,wow cataclysm 4.0.6),si as vrea si eu niste sfaturi.Deci am 3 caractere,un Worgen Warrior lvl 85,Human DK lvl 85,Night elf Hunter lvl 82.Intrebarile mele sunt:
1.Care este cea mai buna rasa de jucat pentru incepatori?De ce?
2.Ce sunt mai precis GEARurile?Adica sa ai toate itemele pe o culoare,sau sa le ai pe toate cumparate pe gold,honor,justice,conquest points?
3.Unde cad itemele epice sau legendare?Nu am vazut un asemenea ghid pe site,iar asa zisul site WOW HEAD(cel cu toate informatiile despre wow) ma incurca rau,arata ca pot gasi un boss la mai multe puncte pe o harta,dar daca e boss poate fi doar unul,deci de ce arata mai multe locuri?In fine,nu ma intereseaza sfaturi despre wow head.
4.Am aflat ce sunt BGurile ,Raidurile sau Arenele,dar ce sunt instantele?Intrebasem un jucator ce sunt instantele si el mi-a zis ca sunt dungeonuri,dar dungeonurile nu sunt raidurile?
5.Care e faza cu PVP-ul?Adica niciodata nu am castigat un duel 1v1!Chiar daca eram egali,tot eu pierdeam de fiecare data,totusi am mai castigat cateva lupte in BGuri,dar bineinteles ajutat.Nu pot castiga un duel pentru ca cei cu care fac duel,chiar daca sunt melee,sar,fug iau slow si nu pot sa-i ajung,si de fiecare data se termina cu infrangerea mea,deci cum pot face si eu un duel calumea,sa il castig?
6.Inca o intrebare despre GEARuri,cum pot stii care este un GEAR pve sau pvp?
7.Ce pot face de la level 85 inafara de a avea noi gearuri,sa mai fac niste reputatie,dueluri ,bguri ,raiduri si arene?Am vazut pe site-ul vostru acest ghid,dar eu nu mai vreau questuri .
Cam atat,cred ca daca pot afla raspunsurile la aceste intrebari,pot juca si eu calumea wow,si pentru mine ar fi mult mai fun.

P.S:Am postat si la topicul "Newbie questions" dar nu am primit nici un raspuns.



1. Paladin

2. Seturi de iteme

3. In raiduri (dai /join global)

4. Dungeon = 5 persoane; Raiduri = 10 persoane / 25 de persoane {exista anumite exceptii dar irelevante}

5. - ai nevoie de experienta si SA-TI INVETI CLASA cauta pe youtube "guide <clasa ta> pvp 4.3.4"

6. Gearul PVP are Resilience ( http://www.wowwiki.com/Resilience )

7. asta tine de tine recomandarea mea: join a guild (una buna nu kissmydarnassus )

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 29-09-2024, 14:26:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x