User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat]de ce ban?
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3902
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 23-01-2013, 21:07:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-C0nqueror * holidaYY wrote:
Si ti se pare corect clau ? sa faca si adminu demo cu ala care face respawn.
Eu am luat permanent pt respawn dr nu m-am agitat fiindca nu prea joc pe sv deci nu ma afecteaza...


Daca tu ai luat ban permanent pentru respawn o sa iau masuri mai mult ca sigur , daca nu te rog sa nu alimentezi tensiunea care deja exista pt aceste respawnuri .
Adevarul ? Eu deja nu mai pot sa tin in frau acest server , in curand o sa ma consult cu colegii pt a scoate orice regula respawn care deja creeaza o confuzie totala pe server si pe forum . Majoritatea aveti lvl mare si nu cred ca va mai afecteaza prea mult acest privilegiu de a fi imun in baza!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
aoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-03-2013 17:09)
Joined: 20 Nov 2012
Posts: 21, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 51.8
Votes: 2

Post Posted: 23-01-2013, 21:08:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asteapa sa expire , vei mai lua Ban , ai grija cu orgoliosii ... admini
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fanta`

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-06-2013 13:23)
Joined: 06 Jan 2013
Posts: 14, Topics: 2
Location: targoviste

Reputation: 62.5
Votes: 2

Post Posted: 23-01-2013, 21:14:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

voi astepta sa expire dar nu voi mai avea acel chef ...pt ca te vei gandii la un moment dat ca daca faci respawn si nu vei fi anuntat vei fii in acea stare ca si mine ........si rTH merci pt intelegere ....

Ce nu te Omoara te face mai puternic ....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 23-01-2013, 21:35:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

RanD wrote:
cel mai probabil ai primit ban pt respawn adica 2 ore deci nu te mai agita atat


Adica? Eu am generals pe server, crede-ma ca nu cunosc regulamentul 100% si ma bate rau de tot serverul cand intru. Sunt multi care intra regulat ca si mine si nu cunosc mod-ul, este greu de adaptat, cel putin pentru mine(si nu sunt singurul din ce vad). Problema este la regula asta, ban pentru respawn, cele mai multe probleme sunt aici, parerea mea este sa se schimbe regula, slay pentru respawn si o penalizare de EXP numai la reclamatiile cu DOVADA.

Sa se faca topic special si acolo sa posteze adminii/jucatorii dovezi (demo/poze) ca x si y au facut respawn, frumos o penalizare la EXP si se linistesc toti foarte repede.
Sa dai ban la cineva inseamna sa-l alungi, nu-l vrei pe server. Revizuiti regulamentul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
siret

[2yang2die]



Status: Offline
(since 26-11-2013 23:38)
Joined: 19 Jun 2007
Posts: 169, Topics: 22
Location: Twin City

Reputation: 287.1
Votes: 10

   
Post Posted: 23-01-2013, 22:57:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jo3y wrote:
Daca punem doar admini "perfecti" , inseamna sa ramana ownerii si inca 2 maxim 3 pe care sa ii punem generali. Sa fim seriosi...
Veniti cu dovezi si o sa luam masuri , nu trebuie sa va faceti voi probleme.


degeaba voi ownerii tot spuneti sa venim cu dovezi playeri intra pe server sa joace nu sa vaneze adminii, adminii care fac respawn no o fac non stop dar o fac e mai greu de prins, a 2 a la mana nu poti sta spec sa faci demo la un admin cati iei kick/quit, cel mai bine ar fi sa bagati sa se faca demo automat cand intri in joc si sar rezolva multe probleme , iei ban vi pe forum urci demo si gata simplu ai dovada, dar daca vezi un admin la respawn o runda poate urmatoarele 10 runde numai face si tot nimic nu rezolvi..


born in heaven, living in hell



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 23-01-2013, 23:08:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

siret wrote:
Jo3y wrote:
Daca punem doar admini "perfecti" , inseamna sa ramana ownerii si inca 2 maxim 3 pe care sa ii punem generali. Sa fim seriosi...
Veniti cu dovezi si o sa luam masuri , nu trebuie sa va faceti voi probleme.


degeaba voi ownerii tot spuneti sa venim cu dovezi playeri intra pe server sa joace nu sa vaneze adminii, adminii care fac respawn no o fac non stop dar o fac e mai greu de prins, a 2 a la mana nu poti sta spec sa faci demo la un admin cati iei kick/quit, cel mai bine ar fi sa bagati sa se faca demo automat cand intri in joc si sar rezolva multe probleme , iei ban vi pe forum urci demo si gata simplu ai dovada, dar daca vezi un admin la respawn o runda poate urmatoarele 10 runde numai face si tot nimic nu rezolvi..


O treaba e sa faci odata nu stiu cand respawn si alta treaba este sa o tii mereu in respawn. Si totusi nu inteleg atitudinea adminilor , nu am nimic cu nimeni nici cu playerii si nici cu adminii , dar de ce se da direct ban pt respawn ... chiar daca e la prima abatere ???

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fanta`

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-06-2013 13:23)
Joined: 06 Jan 2013
Posts: 14, Topics: 2
Location: targoviste

Reputation: 62.5
Votes: 2

Post Posted: 23-01-2013, 23:32:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poi asta e rTh pt ca eu am luat ban fara sa ma anunte nimeni si nimic...si ar fii cel mai bine atunci cand se face respawn sa vina cu dovezi si luare de xp .....dar sa nu se ia ban pt respawn...

Ce nu te Omoara te face mai puternic ....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 23-01-2013, 23:40:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fanta` wrote:
daca eram avertizat era altceva ...si daca aveam coduri la faza asta eram vinovat dar din pacate joc fara coduri si joc cat se poate de corect ....

Dai edit la cerere si fa-o dupa model , inclusiv specificand ip-ul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
aoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-03-2013 17:09)
Joined: 20 Nov 2012
Posts: 21, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 51.8
Votes: 2

Post Posted: 23-01-2013, 23:40:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rth .... puneti admini seriosi .... nu toti copilasii care confunda lucrurile .....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bumble-Bee

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-04-2014 22:53)
Joined: 20 Nov 2012
Posts: 182, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 141.4
Votes: 5

Post Posted: 24-01-2013, 00:14:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

totusi de cate ori ati vrea sa va zicem? nu mai fa respawn? trimitem mesaje sa va aducem la cunostiinta sa cititi regula, de atatea ori va dadeam slap/slay .....aoe daca tu crezi ca suntem copii e partea a 2 a dar uitate si tu la tine in anumite posturi ce mod de exprimare ai sau cum te adresezi si vorbim dupa....pana la urma se va rezolva si problemele de genu


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jo3y

[Old School !]



Status: Offline
(since 06-10-2017 21:09)
Joined: 30 Dec 2006
Posts: 622, Topics: 36
Location: City of Manchester

Reputation: 278.5
Votes: 16

 
Post Posted: 24-01-2013, 00:26:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aoe , din cate vad tu vii aici doar sa te plangi de admini.
Am inteles din primul post. Nu era nevoie sa mai zici acelasi lucru de inca 2-3 ori.
Astept inca explicatia de la next. Maine seara daca nu gasesc clar explicatia pentru fiecare ban , o sa fie aspru penalizat.


Give me a break!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 24-01-2013, 00:53:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bumble-Bee wrote:
totusi de cate ori ati vrea sa va zicem? nu mai fa respawn? trimitem mesaje sa va aducem la cunostiinta sa cititi regula, de atatea ori va dadeam slap/slay .....aoe daca tu crezi ca suntem copii e partea a 2 a dar uitate si tu la tine in anumite posturi ce mod de exprimare ai sau cum te adresezi si vorbim dupa....pana la urma se va rezolva si problemele de genu


Daca il tii in slay, pastrezi jucatorul pe server si el isi invata lectia.
Eu unul nu sunt pro-ban legat de respawn. E mai placut sa inveti jucatorii, decat sa-i alungi, iti da o satisfactie mai mare.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bumble-Bee

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-04-2014 22:53)
Joined: 20 Nov 2012
Posts: 182, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 141.4
Votes: 5

Post Posted: 24-01-2013, 01:09:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atunci sa schimbe ownerii pedeapsa slap,slay dar parerea mea, daca acea persoana este insistenta, sa zic ca pe harta respectiva a fost atentionat de 5-7 ori(sa fi primit slay de atatea ori) sa i se dea 5 min ban sa se racoreasca, sau daca nu sa ramana slap/rocket/slay si sa se scoata banu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Boooo

[Salut!]



Status: Offline
(since 23-08-2017 20:32)
Joined: 07 Oct 2009
Posts: 962, Topics: 69
Location: Suceava

Reputation: 534.8
Votes: 17

   
Post Posted: 24-01-2013, 04:58:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna dimineata!

Din cate am citit si in anterioarele reclamatii,in toate aceste posturi sunt reclamatii aduse adminilor.
Sunt unul dintre ei si reclamantii au dreptate poate in 50% din cazuri.

Pot spune ca multi jucatori dau mesaje pe amx_chat de genul "x face respawn"..."y face respawn de 5 runde"..."z face respawn continuu".."adminilor dormiti nu vedezi ca w face respawn continuu" insa atunci cand esti singur pe server (aici vorbesc in cazul meu) nu faci fata cerintelor tuturor jucatorilor.

Jo3y inrebai dc a dat ban next catorva jucatori.:
Nu incerc sa ii iau apararea dar , acei jucatori cu numele "xxx.com buy player" probabil sunt ceva buti pusi sa spameze servere random. ( daca cauti in logo pe la ora 17 am dat si eu cateva rename-uri; kick-urip;ban-uri 60 min..pana ama ajuns la banuri permanent si chiar *** ) pentru ca te saturi din 5 in 5 minute sa intre 5-6 jucatori cu acelasi nume si sa mai vezi spectatori inca 2-3;
Jucatorul cu numele Polar consider ca ia dat ban meritat pt respawn pt ca este un obisnuit in acea zona:


Uploaded with ImageShack.us
eu nu l-am banat la momentu respectiv pt ca nu aveam o dovada clara..el tragea in jucatorul din baza(i se vad doar picioarele) si nu l-am prins la momentul respectiv.
in privinta celorlalti nu pot sa ma pronunt insa nu cred ca next a dat ban degeaba.

Asa ca nu analizati doar comportamentul adminilor pentru ca nu e chiar asa cum se prezinta in reclamatii.

L.E : Ce am uitat sa precizez este ca de cand am acces pe uwc3 nu am vazut un jucator sa spuna :" X lasa-ma 3-4 minute spectator sa fac un demo unui ADMIN/jucator ca face respawn( sau incalca alte reguli), insa reclamatii apar de fiecare data cand cineva ia un ban de 120 minute in condiitiile in care majoritatea reclamantilor joaca de o perioada indelungata pe server si mai cer si diferite accese.

[Scuzati greselile gramaticale]





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SpUky

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-04-2013 08:07)
Joined: 08 Dec 2012
Posts: 78, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 18.8
Votes: 4

Post Posted: 24-01-2013, 11:20:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in primul rand nu joci de 1 ora pe svr ai cateva zile
am 3 butonae bindate si scrie in felul urmator :

bind "j" "amx_say TERO PLANT / CT DEFUSE NO SPAWN KILL kick,ban 120"
bind "k" "amx_say SPAWN KILL ESTE PERMIS DUPA CE BMB E PUSA DOAR PT TERO/CT DEFUSE"
bind "l" "amx_say SPAWN KILL IS ALOWED AFTER BMB IS PLANT ONLY FOR TERO/CT DEFUSE"

daca citesti chatul o sa vezi ceea ce cred ca e inposibil sa nu vezi

cat despre avertizare cu slay kick cred ca bindurile alea tot o avertizare e altfel nu are rost sa le mai dau

io nu am o reclamatie ca fac respawn pt ca evit mereu baza adversa nu am ce cauta acolo
asta e valabil si pt voi daca nu vreti ban 120 min

cat despre banurile alea am uitat sa pun motivul (respawn)

daca considerati ca nu imi fac treaba bine puteti sa imi dati doar slot

MS


http://imageshack.us/a/img715/6145/uwc3champion.jpg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by clau88, 24 January 2013 21:29



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 30-09-2024, 15:30:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x