User
Pass
2FA
 
 

434 - Informations & FAQ
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements
Show only staff posts
Author Message125665
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 30-01-2013, 00:25:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vote shop-u cand se deschide, nu aveti o data aproximativa ? ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JediMaster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-05-2013 02:06)
Joined: 20 Jan 2013
Posts: 12, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 54.7
Votes: 3

Post Posted: 30-01-2013, 08:44:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SHOCKERU wrote:
Acum va puteti transfera caracterele de pe vechiul realm Evolution pe Genesis sau Exodus.
Free realm transfers au fost deschise si pentru Genesis -> Exodus
Pagina de realm transfers este aici


Vã mulþumesc cã aþi creat ºi aceastã facilitate. Sincer sã fiu îmi cam pierdusem orice speranþã.
Din nefericire pentru mine, oferiþi aceastã posibilitate numai personajelor de nivel minim 70, deºi când era server 4.0.6 cerinþa pentru transfer era nivel minim 10.
Personajul meu are nivel 69 ºi mai aveam foarte puþin sã ajung la nivel 70. Dacã mai întârzia puþin operaþia de upgrade la noua versiune, vã asigur cã nivelul 70 ar fi fost atins fãrã probleme.
De aceea vã rog, dacã se poate, sã faceþi o derogare de la limita pe care aþi impus-o recent ºi sã mã ajutaþi sã transfer caracterul la care am muncit cam trei sãptãmâni (eu fiind începãtor).
Puteþi sã mã ajutaþi prin reducerea limitei de nivel la 69, sau prin amabilitatea unuia din gamemasteri care sã îmi transfere personajul din realm-ul Evolution în Genesis.
Cu speranþa cã doleanþa mea va fi soluþionatã favorabil, vã mulþumesc anticipat pentru amabilitate, asigurându-vã totodatã de întreaga mea consideraþie pentru munca pe care o depuneþi cu acest server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eminemada

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-02-2016 12:16)
Joined: 07 Jan 2011
Posts: 40, Topics: 13
Location: Suceava

Reputation: 133
Votes: 3

Post Posted: 31-01-2013, 12:05:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

shhnedo wrote:
Another question: Is Shocker still a solo dev here? I remember him opening a thread about recruiting pve devs. What happened?


,,It seems nobody told u about the rings: engagement ring, wedding ring, and the suffering"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
creation

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-08-2022 15:01)
Joined: 12 Nov 2011
Posts: 10, Topics: None
Location: localhost

Reputation: 80.3
Votes: 2

 
Post Posted: 01-02-2013, 16:46:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@JediMaster tu ai fost chiar la "mustata" eu unul sunt la nivel 42, drept urmare chiar nu am nici o sansa sa imi transfer caracterul, decat daca limita de nivel este scazuta.

Nu vreau sa dau o cifra, aceasta trebuie dedusa din media de nivel a tuturor jucatorilor sau pe baza nivelului de joc predominat.


In natura moartea este un fenomen simplu, numai oamenii il fac inspaimantator
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JediMaster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-05-2013 02:06)
Joined: 20 Jan 2013
Posts: 12, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 54.7
Votes: 3

Post Posted: 02-02-2013, 06:08:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

creation wrote:
@JediMaster tu ai fost chiar la "mustata" eu unul sunt la nivel 42, drept urmare chiar nu am nici o sansa sa imi transfer caracterul, decat daca limita de nivel este scazuta.

Nu vreau sa dau o cifra, aceasta trebuie dedusa din media de nivel a tuturor jucatorilor sau pe baza nivelului de joc predominat.


Dupã pãrerea mea, cel mai bine ar fi sã se reducã acea condiþie de level minim (dacã într-adevãr se justificã o astfel de condiþie) la un nivel la care sã nu îþi pese prea mult dacã pierzi acel personaj, cã oricum nu ai muncit mult la el ºi poþi oricând sã o iei de la capãt.
Cred cã un astfel de nivel ar fi 20, cã apoi îþi iei mount, începi profesiile etc.

Editare ulterioarã:
Tocmai am vãzut cã pentru mutarea personajelor de pe un realm pe altul se percepe o taxã de 30 lei grei.
Se pare cã odatã cu schimbarea versiunii s-a schimbat ºi foaia: situaþia a devenit mercantilã.
În ritmul ãsta vom ajunge sã plãtim ºi înscrierea pe server, iar la cât de piperate sunt preþurile pe pagina de donaþii vom ajunge la concluzia cã mai bine jucãm pe oficial sau pe alte servere private cu preþuri mai onorabile.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
creation

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-08-2022 15:01)
Joined: 12 Nov 2011
Posts: 10, Topics: None
Location: localhost

Reputation: 80.3
Votes: 2

 
Post Posted: 03-02-2013, 08:56:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

JediMaster wrote:
creation wrote:
@JediMaster tu ai fost chiar la "mustata" eu unul sunt la nivel 42, drept urmare chiar nu am nici o sansa sa imi transfer caracterul, decat daca limita de nivel este scazuta.

Nu vreau sa dau o cifra, aceasta trebuie dedusa din media de nivel a tuturor jucatorilor sau pe baza nivelului de joc predominat.


Dupã pãrerea mea, cel mai bine ar fi sã se reducã acea condiþie de level minim (dacã într-adevãr se justificã o astfel de condiþie) la un nivel la care sã nu îþi pese prea mult dacã pierzi acel personaj, cã oricum nu ai muncit mult la el ºi poþi oricând sã o iei de la capãt.
Cred cã un astfel de nivel ar fi 20, cã apoi îþi iei mount, începi profesiile etc.

Editare ulterioarã:
Tocmai am vãzut cã pentru mutarea personajelor de pe un realm pe altul se percepe o taxã de 30 lei grei.
Se pare cã odatã cu schimbarea versiunii s-a schimbat ºi foaia: situaþia a devenit mercantilã.
În ritmul ãsta vom ajunge sã plãtim ºi înscrierea pe server, iar la cât de piperate sunt preþurile pe pagina de donaþii vom ajunge la concluzia cã mai bine jucãm pe oficial sau pe alte servere private cu preþuri mai onorabile.



Asta e acum, nu ar fi prima oara cand incep ceva de la zero si in plus e doar un joc, deci noi sa fim sanatosi. Personal gasesc idea de server romanesc de WoW, care nu se stinge dupa ora 22 de exemplu, destul buna.
Am vazut si eu acea pagina si speculez ca sunt si ele preturi romanesti ca pentru spatiul carpato-danubiano-pontic. -


In natura moartea este un fenomen simplu, numai oamenii il fac inspaimantator
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 03-02-2013, 14:27:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

creation wrote:
JediMaster wrote:
creation wrote:
@JediMaster tu ai fost chiar la "mustata" eu unul sunt la nivel 42, drept urmare chiar nu am nici o sansa sa imi transfer caracterul, decat daca limita de nivel este scazuta.

Nu vreau sa dau o cifra, aceasta trebuie dedusa din media de nivel a tuturor jucatorilor sau pe baza nivelului de joc predominat.


Dupã pãrerea mea, cel mai bine ar fi sã se reducã acea condiþie de level minim (dacã într-adevãr se justificã o astfel de condiþie) la un nivel la care sã nu îþi pese prea mult dacã pierzi acel personaj, cã oricum nu ai muncit mult la el ºi poþi oricând sã o iei de la capãt.
Cred cã un astfel de nivel ar fi 20, cã apoi îþi iei mount, începi profesiile etc.

Editare ulterioarã:
Tocmai am vãzut cã pentru mutarea personajelor de pe un realm pe altul se percepe o taxã de 30 lei grei.
Se pare cã odatã cu schimbarea versiunii s-a schimbat ºi foaia: situaþia a devenit mercantilã.
În ritmul ãsta vom ajunge sã plãtim ºi înscrierea pe server, iar la cât de piperate sunt preþurile pe pagina de donaþii vom ajunge la concluzia cã mai bine jucãm pe oficial sau pe alte servere private cu preþuri mai onorabile.



Asta e acum, nu ar fi prima oara cand incep ceva de la zero si in plus e doar un joc, deci noi sa fim sanatosi. Personal gasesc idea de server romanesc de WoW, care nu se stinge dupa ora 22 de exemplu, destul buna.
Am vazut si eu acea pagina si speculez ca sunt si ele preturi romanesti ca pentru spatiul carpato-danubiano-pontic. -


Preturile sunt la fel cum au fost si inainte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dacu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2014 10:38)
Joined: 25 Jan 2012
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 71.5
Votes: 2

Post Posted: 03-02-2013, 18:45:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut, nu puneti o limita de 2200 de playeri online ? ca sa putem avea un gameplay decent ? or sa stea vreo 200 in queue dar oricine intra in maxim 5 min, altfel pvpistii pot juca doar dimineata sau noaptea ... pt ca la orele de varf devine impracticabil
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mithrandir

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-03-2019 09:50)
Joined: 14 Dec 2012
Posts: 158, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 213.3
Votes: 13

 
Post Posted: 03-02-2013, 18:50:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut,sper sa nu iau ban pentru aceasta intrebare - : cand se va da drumu la vote shop?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vanhell

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-03-2018 13:07)
Joined: 06 Feb 2011
Posts: 85, Topics: 11
Location: Brasov

Reputation: 42.5
Votes: 7

   
Post Posted: 03-02-2013, 21:56:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

se zvoneste ca astazi - desi nu stiu cat de sigure sunt sursele mele
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zyru

[Account disabled]



Status: Offline
(since 08-06-2015 10:25)
Joined: 14 Nov 2012
Posts: 54, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 31.4
Votes: 3

Post Posted: 03-02-2013, 23:08:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azi sau maine parca
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 04-02-2013, 04:51:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

perfect ... deja am asa de multe puncte incat imi iau 20 de mounturi ... asa ca vreau vote shop ... sa ies si eu la cumparaturi -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fearxdropsxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-01-2016 16:00)
Joined: 09 Nov 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Bulgaria

Reputation: 31.9
Votes: 3

Post Posted: 04-02-2013, 16:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Why the riding skills were deleted and now we have to learn them again? There was nothing said about them... At Wits' End
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JediMaster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-05-2013 02:06)
Joined: 20 Jan 2013
Posts: 12, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 54.7
Votes: 3

Post Posted: 05-02-2013, 13:55:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

creation wrote:

Asta e acum, nu ar fi prima oara cand incep ceva de la zero si in plus e doar un joc, deci noi sa fim sanatosi. Personal gasesc idea de server romanesc de WoW, care nu se stinge dupa ora 22 de exemplu, destul buna.
Am vazut si eu acea pagina si speculez ca sunt si ele preturi romanesti ca pentru spatiul carpato-danubiano-pontic. -


Mai existã ºi alte servere româneºti deschise non-stop, dar trebuie sã recunosc cã pânã acum, pe ãsta mi s-a pãrut a fi mai puþine bug-uri. Dar asta pe vremea când era versiunea 4.0.6 cã de când s-a schimbat nu mai e acelaºi lucru. Totuºi era inevitabil, de aceea trebuie sã le acordãm prezumþia cã în timp le vor rezolva.
Aº da câteva exemple de servere româneºti, dar deºi se pare cã nimeni dintre cei care administreazã serverul nu mai citeºte acest topic, totuºi nu vreau sã risc o penalizare pentru cã fac reclamã altor servere.
Oricum ele pot fi gãsite pe Google ºi pe acele pagini de vot.
De asemenea, cei care scriu ºi citesc în englezã (cam toþi cei care joacã WoW) pot juca pe servere private strãine, unde deja existã varianta Mists of Pandaria, iar lag-ul nu e prea mare dacã ai o conexiune bunã la Internet.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JediMaster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-05-2013 02:06)
Joined: 20 Jan 2013
Posts: 12, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 54.7
Votes: 3

Post Posted: 05-02-2013, 15:11:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

shebulba wrote:

pentru JediMaster: ratele sunt 10x, nu blizzlike, deci poti sa tai un zero de la numarul saptamanilor in care crezi ca poti creste alt char


Am reuºit sã fac un personaj nou de nivel 69 în circa 10 zile. Se pare cã experienþa avutã cu personajul vechi m-a ajutat.
Oricum, am ales ºi alte profesii care progreseazã mai uºor.
Acum sper sã nu se întâmple ceva cu actuala versiune cã nu pot sã îl transfer pânã nu îl fac de nivel 70 (dupã noile reguli). Așa cã mã grãbesc sã mai fac câteva quest-uri care dau experiențã mare ca sã trec de bariera de nivel 70.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 25 March 2013 17:53



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Next    


The time now is 16-06-2024, 08:15:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x