User
Pass
2FA
 
 

..::Regulile guildei::..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2097
pakman

[InspiratioN Leader]



Status: Offline
(since 13-08-2014 17:01)
Joined: 31 Aug 2010
Posts: 761, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 294.5
Votes: 15

 
Post Posted: 14-03-2012, 01:35:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Reguli de guilda :

-Nu se injura pe guildchat sau nu se fac injurii altor membri ai guildei .Respectati-va intre voi.
-Cand un ofiter sau gm-ul scrie ''CLEAR G-CHAT !'' nu mai scrie nimeni nimic si citeste ce va scrie el .
-Daca vreti ceva din guild vault din tabul GM-ului si credeti ca meritati dati un mail cu o cerere .
-Daca va supara ceva la fel dati mail gm-ului.
-Nu spamati guild chat-ul cu chestii prostesti.
-Nu folositi CAPS lock , nu suntem orbi.
-Daca iesi din guilda , foarte greu reintri , majoritatea timpului mai deloc.
-Esti obligat sa asculti de cel cu rank mai mare ca tine.
-Class Leader-ii au obligatia sa se ocupe si sa cunosca toti playerii din guilda din clasa sa si sa le arate spec-ul potrivit , sockete , enchanturi ,glyphe , cum sa-si ia gear mai rpd sau de care este mai bun.
-Respecti ceea ce te indruma un Class Leader , sau dak ai propuneri discutati.
-Sa aveti minim o meserie skill maxim.
-Inactivitate mai mare de 9 zile duce la Guild Kick.
-Aveti dreptul la un Main Char (de care avem nevoie la raidurile importante) si de un Alt-char (faceti ce vreti cu el , Nu participati cu el la raiduri decat daca sunteti solicitati si dkp vi se trece pe main char)
-Dupa cum am zis ca suntem PvE guild nu acceptam lipsa de la raid in favoarea Pvp-ului (exceptie fiind server events)
-Daca nu te ridici la performantele gear-ului tau consulta cls.ldr-ul , daca nici asa nu te descurci ne lipsim de tine , sorry.


Reguli de Raid :

-REGULA NOUA : Daca nu prindeti loc la Raid puteti sta rezerva la raid cu conditia sa fiti on si disponibil cat suntem in raid si veti primi dkp 50% fata de cei din raid.Anuntati Raid Leader-ul : ''Vreau sa raman rezerva'' si trimiteti mail la GM la ce raid ati stat rezerva.
-Daca vreti sa participati la un raid aveti obligatia sa fiti online cu 15 minute inainte inceperii acestuia.
-Nu stati afk cand se dau invite-uri la raid.
-Sa nu aveti grup/party , Arene , Battlegrounds cand sunt programate raiduri cu guilda.
-Sa nu spamati chat-ul cu ''Invite'' sau ceva asemanator cand se organizeaza un raid.Fiecare va primi invite la randul lor.
-Nu se fac raiduri cu global !
-Nu fiti disperati dupa iteme (lootwhore) sau daca nu luati item dati leave raid , va veni si randul vostru .
-Incercati sa faceti toate treburile / nevoile inainte de raid .
-Nu stati in nici un caz AFK in raiduri , daca e raidul lung o sa se dea mici pauze , sau daca este ceva urgent anuntati raid leader-ul.
-In timpul encounter-ului cu un boss nu vorbeste nimeni decat raid leader-ul sau cineva desemnat de acesta.
-Daca stii ca nu vei stai pana la finalul raidului nu mai cere invite , altfel o saptamana nu mai prinzi raid.Pierzi un cd.


Reguli de TeamSpeak :


-Nu se vorbeste vulgar pe TS sub nici o forma ! Unii sunt pe boxe , au copii mici , ii aude mama etc.
-Daca nu sunteti pe TeamsSpeak nu primiti invite la raid .
-Nu este obligatoriu sa vorbiti , ci doar sa ne auziti sa stiti ce aveti de facut .
-Veti fi verificati prin prezenta la fiecare inceput de raid .
-Nu vorbiti in timpul bosilor chestii inutile.
-Pe TeamSpeak trebuie sa aveti numele care il aveti si in Joc
-Sa aveti toti ''Push To Talk'' si ''Echo Reduction'' din setari.
-Nu vorbiti peste raid leader sau cel desemnat de acesta



Last edited by pakman on 18-03-2013, 02:53:18; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
harad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-08-2016 07:35)
Joined: 26 Jan 2013
Posts: 36, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 136.2
Votes: 4

Post Posted: 21-02-2013, 17:30:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu se mai poate frate cu injuraturile astea

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pakman

[InspiratioN Leader]



Status: Offline
(since 13-08-2014 17:01)
Joined: 31 Aug 2010
Posts: 761, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 294.5
Votes: 15

 
Post Posted: 22-02-2013, 08:17:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nam -200dkp si MuTE
Kgb -200dkp si MuTE
Tanks (Dredz) -200dkp si MuTE
Allexxutzu -200dkp si MuTE
Obbylol -200dkp si MuTE


Injuraturi guild chat cat nu sunt eu online -
Urmatoarea abatare kick guild .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Disgrountled

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-03-2014 14:56)
Joined: 08 Oct 2012
Posts: 10, Topics: 1
Location: Deva

Reputation: 68.3
Votes: 2

   
Post Posted: 13-04-2013, 21:22:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut. Astazi (13.04.2013) am fost ninjat de 2 Players din guildul vostru in BH . Dudufuz si Kibaftw. Dudufuz a creat ride-ul iar la Argaloth ia dat master loot lui Kibaftw. Au ninjat http://www.wowhead.com/item=76991 l`au dat presupun la un player tot din guild de la voi sau ceva alt. Sper sa va rezolvati problema cu astfel de jucatori doar va strica imaginea si dupa cum vad doriti sa aveti un anumit prestigiu. Deocamdata din ce am intrebat nu e singurul eveniment venit din parte guild members din acest guild. Inca astept momentul cand Shockerul va bana asta!

*P.S. Scuze ca am postat aici,cere o mutare in sectiunea unde crezi ca trebuie sa fie !!!





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
shtrumfi

[GONG Man]



Status: Offline
(since 28-06-2014 18:16)
Joined: 08 Mar 2011
Posts: 291, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 153.9
Votes: 4

 
Post Posted: 13-04-2013, 22:59:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In calitate de Officer al guild-ei InspiratioN, promit ca o sa vorbesc cu cei doi, dar si cu conducerea guild-ei si se vor lua masuri. Multumim de atentionare.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pakman

[InspiratioN Leader]



Status: Offline
(since 13-08-2014 17:01)
Joined: 31 Aug 2010
Posts: 761, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 294.5
Votes: 15

 
Post Posted: 14-04-2013, 15:05:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Disgrountled wrote:
Salut. Astazi (13.04.2013) am fost ninjat de 2 Players din guildul vostru in BH . Dudufuz si Kibaftw. Dudufuz a creat ride-ul iar la Argaloth ia dat master loot lui Kibaftw. Au ninjat http://www.wowhead.com/item=76991 l`au dat presupun la un player tot din guild de la voi sau ceva alt. Sper sa va rezolvati problema cu astfel de jucatori doar va strica imaginea si dupa cum vad doriti sa aveti un anumit prestigiu. Deocamdata din ce am intrebat nu e singurul eveniment venit din parte guild members din acest guild. Inca astept momentul cand Shockerul va bana asta!

*P.S. Scuze ca am postat aici,cere o mutare in sectiunea unde crezi ca trebuie sa fie !!!


Nu dorim sa avem un anumit prestigiu ci DEJA IL AVEM - , imi pare rau ca te-au ninjat , se vor lua masuri in legatura cu playerii respectivi . Bafta

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vanish

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-12-2013 17:19)
Joined: 16 Feb 2013
Posts: 11, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 62.4
Votes: 2

Post Posted: 16-04-2013, 19:47:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Disgrountled wrote:
Salut. Astazi (13.04.2013) am fost ninjat de 2 Players din guildul vostru in BH . Dudufuz si Kibaftw. Dudufuz a creat ride-ul iar la Argaloth ia dat master loot lui Kibaftw. Au ninjat http://www.wowhead.com/item=76991 l`au dat presupun la un player tot din guild de la voi sau ceva alt. Sper sa va rezolvati problema cu astfel de jucatori doar va strica imaginea si dupa cum vad doriti sa aveti un anumit prestigiu. Deocamdata din ce am intrebat nu e singurul eveniment venit din parte guild members din acest guild. Inca astept momentul cand Shockerul va bana asta!

*P.S. Scuze ca am postat aici,cere o mutare in sectiunea unde crezi ca trebuie sa fie !!!




Ne cerem scuze dar .... SUNTEM MOLVDOVENII !!! - - - -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 25-09-2024, 00:33:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x