User
Pass
2FA
 
 

Realm transfer @ Blizzard

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message3651
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 23-02-2013, 17:20:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cheers,
Vreau sa schimb realmul ed pe blizz(actuaul realm este frostwhisper)...
Ce vreau de la noul realm?
Pe cineva care ma poate baga intr-o guilda activa pve / pvp ... (chiar si ca social, nu ma supar, dar sa fie activa guilda, nu 2-3 online in timpul zilei... iar raiduri din luna in luna)

Asadar... sugestii?

In primul rand m-am gandit la Sylvanas , dar as vrea sa mai vad si alte posibilitati.


Mersi anticipat.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mirelxxl
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-04-2014 20:39)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 424, Topics: 36
Location: Italy

Reputation: 101.6
Votes: 5

 
Post Posted: 23-02-2013, 18:23:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sylvanas


http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Marshlol/
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/M%C3%A1rshlol/
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Marshl%C3%B3l/
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 23-02-2013, 18:26:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ma poti ajuta cu guild? o sa dau lvl 90 inainte sa ma transfer...- am 88 jumate ( armory supalaplic )




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-02-2013, 18:41:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

frostmane



Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 23-02-2013, 18:48:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

whisperica wrote:
frostmane


cu ce ma poti ajuta daca ma mut pe frostmane:)?- ...

Cand spuneti realmul, ziceti daca aveti guild .... sau cautati un partener de wow:D





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crazzyShift

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-09-2015 10:03)
Joined: 01 Jul 2011
Posts: 258, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 121
Votes: 9

 
Post Posted: 23-02-2013, 20:07:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si eu caut o guilda buna pe stormcale dar nu gasesc -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boscodeala

[MEGA Gras ]



Status: Offline
(since 10-12-2016 07:57)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 1216, Topics: 50
Location: Iasi - Cluj

Reputation: 175.9
Votes: 35

 
Post Posted: 24-02-2013, 04:44:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man sincer sa fiu poti sa iti faci treaba pe orice realm fara nici cea mai mica problema (revenim noi mai incolo). Pentru inceput ti-as recomanda sa eviti reamurile suprapopulate. Dupa ce le eviti pe acestea, stiu ca este un cliseu omniprezent numit "nu te du sa joci cu romanii", seriously don't. De regula tot ce iti pot oferi guildele romanesti este rankul de membru dar cam atat. De ce? au raiduri putine si de obicei destul de bine organizat ceea ce inseamna ca pe primul nu prea il prinzi, la al doilea ai sanse dar nu faci progres foarte mare, in plus ai parte de certurile, debateurile pe teme politice, religioase sau overpowerul claselor constant, mai mult de atat majoritatea romanasilor nu isi permit sa dea alocatia pe blizzard asa ca farmeaza gold, ceea ce distruge ah-ul si posibilitatea ta de a farma atunci cand ai nevoie de gold (FIINDCA ASA E FRUMOS SA AI GOLD). Nu vreau sa fiu pesimist dar o sa faci ceea ce ai face intr-o guilda slaba de pe freakz, dungeon cu global, bh si cateva bg-uri dupa care , de suparare te-ai mai uita la niste seriale. Revenind la problema cu realmul, poti sa te descurci oriunde, mai ales daca ai avut experienta in trecut si poti face asta prin mai multe variante: 1. Daca ai avut o experienta bunuta pe cata (de la 6-7 heroic in sus) poti sa te gandesti sa aplici la una dintre guidele bunute spre foarte bune de pe realm (realm 1-25) rankingul il gasesti aici, 2. Daca nu atunci trebuie sa gasesti o guilda buna cu care sa faci macar full normal (unele nu au toti oamenii la raiduri si mai iau de pe global) , prinzi experienta si apoi pleci, nimanui nu-i place mediocritatea.

Sper ca ti-am fost de ajutor, daca nu, scuze de off topic.





Rogue PVE All Spec Guide For 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 24-02-2013, 05:42:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boscodeala wrote:
Man sincer sa fiu poti sa iti faci treaba pe orice realm fara nici cea mai mica problema (revenim noi mai incolo). Pentru inceput ti-as recomanda sa eviti reamurile suprapopulate. Dupa ce le eviti pe acestea, stiu ca este un cliseu omniprezent numit "nu te du sa joci cu romanii", seriously don't. De regula tot ce iti pot oferi guildele romanesti este rankul de membru dar cam atat. De ce? au raiduri putine si de obicei destul de bine organizat ceea ce inseamna ca pe primul nu prea il prinzi, la al doilea ai sanse dar nu faci progres foarte mare, in plus ai parte de certurile, debateurile pe teme politice, religioase sau overpowerul claselor constant, mai mult de atat majoritatea romanasilor nu isi permit sa dea alocatia pe blizzard asa ca farmeaza gold, ceea ce distruge ah-ul si posibilitatea ta de a farma atunci cand ai nevoie de gold (FIINDCA ASA E FRUMOS SA AI GOLD). Nu vreau sa fiu pesimist dar o sa faci ceea ce ai face intr-o guilda slaba de pe freakz, dungeon cu global, bh si cateva bg-uri dupa care , de suparare te-ai mai uita la niste seriale. Revenind la problema cu realmul, poti sa te descurci oriunde, mai ales daca ai avut experienta in trecut si poti face asta prin mai multe variante: 1. Daca ai avut o experienta bunuta pe cata (de la 6-7 heroic in sus) poti sa te gandesti sa aplici la una dintre guidele bunute spre foarte bune de pe realm (realm 1-25) rankingul il gasesti aici, 2. Daca nu atunci trebuie sa gasesti o guilda buna cu care sa faci macar full normal (unele nu au toti oamenii la raiduri si mai iau de pe global) , prinzi experienta si apoi pleci, nimanui nu-i place mediocritatea.

Sper ca ti-am fost de ajutor, daca nu, scuze de off topic.


mersi fain:) chiar a ajutat:D
treaba e ca pe cata, nu am avut progres decat foarte putin de raid finder, ca am jucat pe kazzak, si nu tu guilda, nu tu achiv, nu tu raid... ( chiar si 10n)





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
leocta
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2013 12:52)
Joined: 20 Jun 2011
Posts: 389, Topics: 17
Location: Romania;Constanta;Delfinariu

Reputation: -149
Votes: 12

 
Post Posted: 24-02-2013, 07:18:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 ce a spus boscodel .
Daca vrei sa te simti ca pe freakz , joci pe sylvanas .(scri ceva pe global , iti raspund doi din trei romani )
Daca vrei sa te ridici usor , usor si sa-ti urmezi interesul poti incepe in orice guilda fie de romani , spanioli , rusi sau jamaicani numai pentru a raida cu ei o luna , doua luni , pana iti iei ceva gear iar apoi iti urmezi '' drumul ''.(asta insemnand o guilda care de regula face normale si sunt multe de genul acesta )
Avand in vedere ca va veni 5.2 , incearca sa faci ceva ilvl cat mai poti in astea 2 saptamani ca pe next patch sa poti intra direct lfr . Paradoxal lfr-ul te va ajuta la gasirea unei guilde pentru ca pe langa progress iti mai cer si ceva gear .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 24-02-2013, 10:02:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

leocta wrote:
Avand in vedere ca va veni 5.2 , incearca sa faci ceva ilvl cat mai poti in astea 2 saptamani ca pe next patch sa poti intra direct lfr . Paradoxal lfr-ul te va ajuta la gasirea unei guilde pentru ca pe langa progress iti mai cer si ceva gear .

Dacã vrei PROGRES, faci raidul înainte sã aparã LFR..


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
leocta
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2013 12:52)
Joined: 20 Jun 2011
Posts: 389, Topics: 17
Location: Romania;Constanta;Delfinariu

Reputation: -149
Votes: 12

 
Post Posted: 24-02-2013, 11:17:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myt42xxx wrote:
Dacã vrei PROGRES, faci raidul înainte sã aparã LFR..


are 89:\

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-02-2013, 11:53:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

coldicee wrote:
whisperica wrote:
frostmane


cu ce ma poti ajuta daca ma mut pe frostmane:)?- ...

Cand spuneti realmul, ziceti daca aveti guild .... sau cautati un partener de wow:D


pe frostmane eu fac parte din una din cele mai vechi guilde de pe server, aceasta exista inca de pe vremea cand se raida molten core. Evident nu e guilda de romani. Avem progres de 10/16 hc 25 man. pe langa aceasta guilda mai am ceva relatii cu alti guild masteri(e bine sa fi prieten cu cat mai multi pe realm - ) din alte guilde 10 man cu progress pe hc.




Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
coldicee

[trudalizatorul]



Status: Offline
(since 05-11-2018 13:26)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 784, Topics: 62
Location: Behind You

Reputation: 26.7
Votes: 22

 
Post Posted: 26-02-2013, 18:22:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

m-am mutat pe sylvanas, care ma poate recomanda unei guilde:D? full dungeon hc (463 ilvl)... resto/elemental




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 30-04-2024, 14:32:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x