User
Pass
2FA
 
 

Discutii !
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 173, 174, 175  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message278635
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 15-03-2013, 12:41:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chu bad !

@ Fayde, imi place tare mult cum GM-ii de pe freakz se semneaza la ticket numai cand ajuta, ca altfel stiu ca isi iau bataie:))))



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 15-03-2013, 12:49:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunteti ~54 main chars in guild.

Doua raiduri de 25 inseamna 49 main + offcharul liderului Cam asa am facut mereu.

Sa spunem ca eu fac 2 raiduri, insa 4 oameni nu pot ajunge sau merg pe gandirea ca fac dodge la primele doua ca sa vina la al 3-lea raid de 25 unde sunt in mare parte offchare. Este logic ca acel main char va avea prioritate la iteme in fata offcharelor / socialilor si ca va lua itemul respectiv pe minimul de dkps.

Deci,

  • Raid 1,2 @ 25hc/n : Bid, unde MS > OS . Se vor acorda DKPs la toti din raid.
  • Raid 3,4 @ 25hc/n : Roll. Liderul va decide daca MC > OC , iar MS > OS. Se vor acorda DKPs doar main charelor din raid.

    Raid cu globalul facut de un membru al GMD fara acordul cuiva din conducere duce direct la guild kick. Acelasi lucru si pentru ninja.

    Daca cineva nu este de acord cu ce am scris, este liber sa iasa din guild.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pleto

[Faydedeath]



Status: Offline
(since 13-05-2019 18:01)
Joined: 27 Nov 2011
Posts: 260, Topics: 22
Location: Bucuresti

Reputation: 129.6
Votes: 19

     
Post Posted: 15-03-2013, 13:00:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 WildshockBawsDeJmecherMafiot


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soulshard

[Creep]



Status: Offline
(since 08-05-2015 19:56)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 877, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 7.4
Votes: 17

     
Post Posted: 15-03-2013, 13:05:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi se pare avantajos si fair doar pentru cei care sunt disponibili 100% in zilele de Vineri Sambata si Duminica. Cei care probabil muncesc in zilele alea si rateaza raidul 1 si 2, automat la raidul 3 vor trebui sa dea roll pe item cu offcharul. Ei nefacand dodge asa cum se presupune, sunt dezavantajati. Da, vorbesc din punctul meu de vedere pentru ca in unele saptamani ma nimeresc la munca in zilele alea si nu pot fi prezent. Chiar daca main spec mi-e tank tot voi fi nevoit sa dau roll cu tankul offchar, ceea ce nu prea e ok din puntul meu de vedere..

Keep friends close, and enemies guessing.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-03-2013, 13:09:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

k0s wrote:
Sunteti ~54 main chars in guild.

Doua raiduri de 25 inseamna 49 main + offcharul liderului Cam asa am facut mereu.

Sa spunem ca eu fac 2 raiduri, insa 4 oameni nu pot ajunge sau merg pe gandirea ca fac dodge la primele doua ca sa vina la al 3-lea raid de 25 unde sunt in mare parte offchare. Este logic ca acel main char va avea prioritate la iteme in fata offcharelor / socialilor si ca va lua itemul respectiv pe minimul de dkps.

Deci,

  • Raid 1,2 @ 25hc/n : Bid, unde MS > OS . Se vor acorda DKPs la toti din raid.
  • Raid 3,4 @ 25hc/n : Roll. Liderul va decide daca MC > OC , iar MS > OS. Se vor acorda DKPs doar main charelor din raid.

    Raid cu globalul facut de un membru al GMD fara acordul cuiva din conducere duce direct la guild kick. Acelasi lucru si pentru ninja.

    Daca cineva nu este de acord cu ce am scris, este liber sa iasa din guild.


asta doream sa aud : "Este logic ca acel main char va avea prioritate la iteme in fata offcharelor / socialilor si ca va lua itemul respectiv pe minimul de dkps."
Deci GMOTD pe care l-am vazut azi a fost pus sa induca lumea in eroare.. Multumesc pentru informatie.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Muteli

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-10-2019 14:04)
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 316, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 264.8
Votes: 18

 
Post Posted: 15-03-2013, 13:11:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soulshard wrote:
Mi se pare avantajos si fair doar pentru cei care sunt disponibili 100% in zilele de Vineri Sambata si Duminica. Cei care probabil muncesc in zilele alea si rateaza raidul 1 si 2, automat la raidul 3 vor trebui sa dea roll pe item cu offcharul. Ei nefacand dodge asa cum se presupune, sunt dezavantajati. Da, vorbesc din punctul meu de vedere pentru ca in unele saptamani ma nimeresc la munca in zilele alea si nu pot fi prezent. Chiar daca main spec mi-e tank tot voi fi nevoit sa dau roll cu tankul offchar, ceea ce nu prea e ok din puntul meu de vedere..


A zis ca lideru decide daca MS > OS asa ca cel mai probabil vei lua iteme peste offchar fara nicio problema , nu mi se pare logic sa nu se intample asta si nu cred ca i se pare cuiva .
Adica e si spre avantajul guildei ca main charele sa aiba prioritate pnm - zic si eu ce cred acuma - .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soulshard

[Creep]



Status: Offline
(since 08-05-2015 19:56)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 877, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 7.4
Votes: 17

     
Post Posted: 15-03-2013, 13:14:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu ce sa zic. Ma intereseaza sa fac raiduri in primul rand si in al 2-lea rand, sa am prioritate fata de un offchar tinandu-se cont de faptul ca eu muncesc si nu pot fi prezent la raidurile principale. Atata tot.

Keep friends close, and enemies guessing.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-03-2013, 13:43:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

k0s wrote:
Sunteti ~54 main chars in guild.

Doua raiduri de 25 inseamna 49 main + offcharul liderului Cam asa am facut mereu.

Sa spunem ca eu fac 2 raiduri, insa 4 oameni nu pot ajunge sau merg pe gandirea ca fac dodge la primele doua ca sa vina la al 3-lea raid de 25 unde sunt in mare parte offchare. Este logic ca acel main char va avea prioritate la iteme in fata offcharelor / socialilor si ca va lua itemul respectiv pe minimul de dkps.

Deci,

  • Raid 1,2 @ 25hc/n : Bid, unde MS > OS . Se vor acorda DKPs la toti din raid.
  • Raid 3,4 @ 25hc/n : Roll. Liderul va decide daca MC > OC , iar MS > OS. Se vor acorda DKPs doar main charelor din raid.

    Raid cu globalul facut de un membru al GMD fara acordul cuiva din conducere duce direct la guild kick. Acelasi lucru si pentru ninja.

    Daca cineva nu este de acord cu ce am scris, este liber sa iasa din guild.

lipsesc azi pt ca am majorat. -



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
FuNKyZz

[The Light of Dawn]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:14)
Joined: 06 Feb 2011
Posts: 1243, Topics: 17
Location: Pe Marte

Reputation: 75.5
Votes: 65

 
Post Posted: 15-03-2013, 13:58:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soulshard wrote:
Mi se pare avantajos si fair doar pentru cei care sunt disponibili 100% in zilele de Vineri Sambata si Duminica. Cei care probabil muncesc in zilele alea si rateaza raidul 1 si 2, automat la raidul 3 vor trebui sa dea roll pe item cu offcharul. Ei nefacand dodge asa cum se presupune, sunt dezavantajati. Da, vorbesc din punctul meu de vedere pentru ca in unele saptamani ma nimeresc la munca in zilele alea si nu pot fi prezent. Chiar daca main spec mi-e tank tot voi fi nevoit sa dau roll cu tankul offchar, ceea ce nu prea e ok din puntul meu de vedere..


nush cum sa-ti zic da tot o fac, sti mie, 100% nus singuru, mi s-a luat sa vin la raidurile cu offcharele si sa vad ca 1 main vine si ia un item la care de ex eu, fay, pachuta, inyourface si altii unde bidam pana la out bid , sa ia cu 1 dkp si dupa sa zica ca-si schimba specu, nu prinzi aia e, nu-i capat de lume

@muteli stai linistit ca cei care tot cred ca dodge la primele raiduri le aduce iteme de la raidu cu offchare se inseala, daca ma nimeriti raid leader nu luati nici voi nici noi, se duce la disenchant, daca tot o ardem asa



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-03-2013, 14:11:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:

lipsesc azi pt ca am majorat. -


La multi ani!. Invitatia mea unde e? Surprise

Posturi unite automat, 15-03-2013, 14:11:56

FuNKyZz wrote:
Soulshard wrote:
Mi se pare avantajos si fair doar pentru cei care sunt disponibili 100% in zilele de Vineri Sambata si Duminica. Cei care probabil muncesc in zilele alea si rateaza raidul 1 si 2, automat la raidul 3 vor trebui sa dea roll pe item cu offcharul. Ei nefacand dodge asa cum se presupune, sunt dezavantajati. Da, vorbesc din punctul meu de vedere pentru ca in unele saptamani ma nimeresc la munca in zilele alea si nu pot fi prezent. Chiar daca main spec mi-e tank tot voi fi nevoit sa dau roll cu tankul offchar, ceea ce nu prea e ok din puntul meu de vedere..


nush cum sa-ti zic da tot o fac, sti mie, 100% nus singuru, mi s-a luat sa vin la raidurile cu offcharele si sa vad ca 1 main vine si ia un item la care de ex eu, fay, pachuta, inyourface si altii unde bidam pana la out bid , sa ia cu 1 dkp si dupa sa zica ca-si schimba specu, nu prinzi aia e, nu-i capat de lume

@muteli stai linistit ca cei care tot cred ca dodge la primele raiduri le aduce iteme de la raidu cu offchare se inseala, daca ma nimeriti raid leader nu luati nici voi nici noi, se duce la disenchant, daca tot o ardem asa


ok, atunci gandeste-te cum ar fi ca tu sa te duci cu mainu la un raid cu offchare si sa se dea roll (offcharele nu au dkp)pentru iteme si sa ia un amarat de offchar itemu, cand tu abia ai asteptat sa iti pice itemu respectiv? Sunt sigur ca ai face ceea ce ar face toti in situatia respectiva=> "CRIZEEE" pe ts, guild chat, etc.
Problema este ca tu nu te vezi in situatia respectiva pentru ca tu mereu prinzi loc la primu raid cu main chare si playeri cu best gear si este logic sa vezi corect ca atunci cand te duci cu offcharu la alt raid sa iei si pe el ceva in ciuda main charelor din raid.

iar faza cu "sa dai itemu la disenchat ca sa nu ia un main char din raid" cand tu il vrei pe offcharul cu care ai venit la raid, chiar mi se pare ... lipsa de bun simt. Sunt sigur ca nu ti-ar placea nici tie sa patesti asa ceva. Acum inteleg motivul pentru care Nero organizeaza majoritatea raidurilor...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FuNKyZz

[The Light of Dawn]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:14)
Joined: 06 Feb 2011
Posts: 1243, Topics: 17
Location: Pe Marte

Reputation: 75.5
Votes: 65

 
Post Posted: 15-03-2013, 14:24:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

laanah wrote:
Snoppy wrote:

lipsesc azi pt ca am majorat. -


La multi ani!. Invitatia mea unde e? Surprise

Posturi unite automat, 15-03-2013, 14:11:56

FuNKyZz wrote:
Soulshard wrote:
Mi se pare avantajos si fair doar pentru cei care sunt disponibili 100% in zilele de Vineri Sambata si Duminica. Cei care probabil muncesc in zilele alea si rateaza raidul 1 si 2, automat la raidul 3 vor trebui sa dea roll pe item cu offcharul. Ei nefacand dodge asa cum se presupune, sunt dezavantajati. Da, vorbesc din punctul meu de vedere pentru ca in unele saptamani ma nimeresc la munca in zilele alea si nu pot fi prezent. Chiar daca main spec mi-e tank tot voi fi nevoit sa dau roll cu tankul offchar, ceea ce nu prea e ok din puntul meu de vedere..


nush cum sa-ti zic da tot o fac, sti mie, 100% nus singuru, mi s-a luat sa vin la raidurile cu offcharele si sa vad ca 1 main vine si ia un item la care de ex eu, fay, pachuta, inyourface si altii unde bidam pana la out bid , sa ia cu 1 dkp si dupa sa zica ca-si schimba specu, nu prinzi aia e, nu-i capat de lume

@muteli stai linistit ca cei care tot cred ca dodge la primele raiduri le aduce iteme de la raidu cu offchare se inseala, daca ma nimeriti raid leader nu luati nici voi nici noi, se duce la disenchant, daca tot o ardem asa


ok, atunci gandeste-te cum ar fi ca tu sa te duci cu mainu la un raid cu offchare si sa se dea roll (offcharele nu au dkp)pentru iteme si sa ia un amarat de offchar itemu, cand tu abia ai asteptat sa iti pice itemu respectiv? Sunt sigur ca ai face ceea ce ar face toti in situatia respectiva=> "CRIZEEE" pe ts, guild chat, etc.
Problema este ca tu nu te vezi in situatia respectiva pentru ca tu mereu prinzi loc la primu raid cu main chare si playeri cu best gear si este logic sa vezi corect ca atunci cand te duci cu offcharu la alt raid sa iei si pe el ceva in ciuda main charelor din raid.

iar faza cu "sa dai itemu la disenchat ca sa nu ia un main char din raid" cand tu il vrei pe offcharul cu care ai venit la raid, chiar mi se pare ... lipsa de bun simt. Sunt sigur ca nu ti-ar placea nici tie sa patesti asa ceva. Acum inteleg motivul pentru care Nero organizeaza majoritatea raidurilor...


am patit asta e problema, pe langa asta, ce legatura are locul meu la raid? toti aveti loc la raid, ca doar de-aia se fac 2 raiduri de mainuri, si unde e lipsa de bun simt, ca pana acum am lasat iteme in stanga si in dreapta
ce legatura are nero cu toata treaba, normal ca va convine ca el e baiat calumea si va da la toti iteme, a stat pana la ultimu offchar sa-si ia si el offhandu pe palac, e normal sa va convina



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-03-2013, 14:33:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[quote="FuNKyZz"][quote="laanah"]
Snoppy wrote:

lipsesc azi pt ca am majorat. -


La multi ani!. Invitatia mea unde e? Surprise

Posturi unite automat, 15-03-2013, 14:11:56

FuNKyZz wrote:


am patit asta e problema, pe langa asta, ce legatura are locul meu la raid? toti aveti loc la raid, ca doar de-aia se fac 2 raiduri de mainuri, si unde e lipsa de bun simt, ca pana acum am lasat iteme in stanga si in dreapta
ce legatura are nero cu toata treaba, normal ca va convine ca el e baiat calumea si va da la toti iteme, a stat pana la ultimu offchar sa-si ia si el offhandu pe palac, e normal sa va convina


Lipsa de bun simt e sa dai disenchant la un item de care are altu nevoie, pe charu cu care a participat la raid alaturi de tine. E ceva de genu " daca nu iau eu, nu ia nimeni".
Daca se putea ca sa avem si noi toate offcharele in guilda, te asigur ca veneam si noi la raid pana " la ultimu offchar".

Iar legat de offchare, ar fi fost corect ca si offcharele sa primeasca dkp, ca atunci cand ai activitate pe un offchar sa poti sa bidezi alaturi de alt offchar, fara sa existe riscul ca tu care sa zicem stai pe offchar la 90 % din raiduri, sa pierzi un item in favoare unui alt offchar care abia ajunge la un raid sau doua dar a avut noroc de rol mai mare.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 15-03-2013, 15:33:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soulshard wrote:
Nu stiu ce sa zic. Ma intereseaza sa fac raiduri in primul rand si in al 2-lea rand, sa am prioritate fata de un offchar tinandu-se cont de faptul ca eu muncesc si nu pot fi prezent la raidurile principale. Atata tot.


Stai asa si nu mâna, vrei sa ai prioritate la raiduri fata de celalalt tank care e off, cand vi doar la cele de offchare ? Pai... daca tu atentezi numai la raid de offchare de ce sa ai un moț mai presus de acel offchar ? Vi cu offchare esti tratat ca atare, nu esti cel mai b0$$ tanc/singurul, ca sa te ridicam in slavi.

Also, cum adica ''tinandu-se cont de faptul ca eu muncesc'' ? Ce treaba au copii de 14 ani, sau ce vina au ei ca nu pot avea slijba/job/part-time ? Daca ai job te aplaudam pentru achievement, dar nu baga asta la mijloc pentru a-ti oferi avantaj in joc, daca nu poti intra mereu/des/ceva mai mult decat pentru raiduri, ei bine... avem un rank si pentru asemenea situatii (Social, care = casual... maybe :??).

Si la fel si pentru Ghioaca, daca am merge pe principiul tau pai atunci de ce sa nu iti dam direct tie ML ? Iti iei si pentru off-spec, iei si esentele pentru ca ai nevoie de sutien pentru main spec si tot asa.

PS: Partea cu d/e , da, mi se pare o aiureala/copilaie.

S aron L.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FuNKyZz

[The Light of Dawn]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:14)
Joined: 06 Feb 2011
Posts: 1243, Topics: 17
Location: Pe Marte

Reputation: 75.5
Votes: 65

 
Post Posted: 15-03-2013, 16:11:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

n-ati inteles nimic din ce am zis legat de d/e la itemu ala, decat sa-mi dati asa replici mai bine mai cititi odata


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 15-03-2013, 16:39:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FuNKyZz wrote:
n-ati inteles nimic din ce am zis legat de d/e la itemu ala, decat sa-mi dati asa replici mai bine mai cititi odata


tu ai spus:

Code:
@muteli stai linistit ca cei care tot cred ca dodge la primele raiduri le aduce iteme de la raidu cu offchare se inseala, daca ma nimeriti raid leader nu luati nici voi nici noi, se duce la disenchant, daca tot o ardem asa


Ce am inteles eu: >>tu spui ca preferi sa dai disenchant la un item decat sa il ia un main char care nu a vrut, nu a putut, nu a dorit sa vina la raidul in care erai tu cu main charu si ai bidat pana la ultimul dkp..

sa stii ca uneori nu poti sa ajungi la raid din motive de genu: " e prietena la mine, etc" / " mor de foame si nu vreau sa stati sa stati dupa mine" , " am nevoie urgent la baie si e posibil sa lipsesc vreo ora ", " am vazut o fata draguta in fata blocului" , "are nevoie fratimiu, mama, tata, pisica la calculator, etc" si nedorind sa te justifici in fata nimanui din motive lesne de inteles, spui :" nu pot sa stau la raid, am treaba, o sa vin mai incolo",etc.
Oricum ai 5 % sanse sa pice itemu de care ai nevoie, deci nu are rost sa iti faci sange rau ca ai bidat pana la ultimul dkp.
In 4.0.6 eu nu am prins umerii de shaman (pe heroic) la raidurile la care am participat cu mainu..deci...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by vest2Ihamsteru, 27 June 2013 20:15



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 155, 156, 157 ... 173, 174, 175  Next    


The time now is 15-05-2024, 14:11:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x