User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat]Problema rezolvata la noul update steam!

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war6.freakz.ro
Author Message4356
freakz*pamflet

[Boier!]



Status: Offline
(since 31-08-2018 01:11)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 5932, Topics: 280
Location: Locaþie

Reputation: -217
Votes: 391

       
Post Posted: 16-02-2013, 17:40:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

clau88 wrote:
Pentru cei care aveti probleme cu steam , cu update-urile , urmati pasii de aici.
Pe speedshare trebuie cont premium acum sa o descarci si de aceea am pus arhiva cu CS cel vechi aici : Half-Life


Cei care jucati cu pgl gui , va invat sa va bagati gui-ul chiar si cu update-urile facute. (mie unul mi se misca super bine acum):

1. Intrati in Sistem "C / Program Files / Steam / steamapps" si creati un folder pe care il denumiti cu nick-ul vostru de steam , iar in acest folder creati un alt folder pe care il denumiti "counter-strike".
2. Intrati apoi in folderul creat de steam dupa update "C / Program Files / Steam / steamapps / common / Half-Life" si mutati toate fisierele in cel creat de voi "counter-strike".
3. Instalati pgl gui ce versiune doriti , apoi mutati fisierele la loc in folderul " Half-Life". Done !

Pt. mine cel mai stabil e asta PGL.GUI.2012.S1




asta e varianta cea mai buna prezentata de rTh ....practic pe intelesul tuturor dowloadezi csul vechi uploadat te duci in
\steam\steamapps\common stergi folderul "half-life" si il inlocuiesti cu cel uploadat mai sus dupa care te duci in steam "library" click dreapta pe counter-strike\proprietati\betas "select the beta you would like to opt into" selectati Beta-Beta

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tHc #FreaKz

[Jesus]



Status: Offline
(since 21-04-2018 18:32)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 1720, Topics: 131
Location: Pitesti

Reputation: 158.1
Votes: 66

 
Post Posted: 20-02-2013, 19:52:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok , acum va arat un mic tutorial in caz ca va da erori in Counter Strike :

1. In primul rand , dezinstalati si reinstalati steamul , apoi .. in caz de erori sau buguri urmati pasii urmatori .

2. Daca va apare ecranul verde sau jumatate de ecran verde :
- Mergeti la placa video NVidia/Ati si debifati force antialiasing , sigur aveti bifat si lasati application controlled.

3. Pentru cei care au FPS imens , intrati in loc la video/options , debifati vsync , debifati si HD models . (degeaba bagati -nomsaa daca aveti fortat din placa video) .

4. Setarile de lansare CS , puneti doar -nofbo -noforcemspd -noforcemaccel .

5. Pentru config/userconfig/modele/GUI , le copiati/instalati in steamapps\common\Half-Life\cstrike .

6. Daca iti sacadeaza in timpul jocului , ai putea sa iti modifici Counter Strike-ul in modul Beta !
- Mergeti la Library / Click dreapta Counter Strike 1.6 / Proprietati / Betas / Selectati Beta-Beta.

7. Pentru un GUI bun , va recomand SK Gaming 2012 GUI .. Are tot ce ii trebuie " http://www.cs-gui.com/gui/2022/sk+gaming+gui+2012/"

Eu am facut asa , iar acum Steamu` si CS-ul imi merge mai bine ca niciodata , pot sa spun ca "rup" - !


...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
little_bullet

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-06-2013 09:38)
Joined: 22 Mar 2013
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.1
Votes: 2

Post Posted: 22-03-2013, 10:14:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare, de cateva zile incoace cand incerc sa deschid cs-ul imi apare eroarea asta: IMG: http://i48.tinypic.com/2e21jif.png
Dupa ce dau ok imi apare asta: IMG: http://i49.tinypic.com/23ksq52.png
De cand am instalat pgl gui de prin 18.02.2013 am avut cam de vreo 3 erori, iar de vreo 5 zile am eroarea asta zilnic, astfel incat trebuie sa repet procedura pt instalarea pgl gui de fiecare data cand vreau sa joc cs 1.6, daca il las default merge ca o p... . Mentionez ca este activat Beta-Beta.
Daca mi-ati raspunde ar fi superb, as juca si eu linistit de fiecare data cs, fara sa mai stau sa reinstalez pgl de fiecare data... Multumesc anticipat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tHc #FreaKz

[Jesus]



Status: Offline
(since 21-04-2018 18:32)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 1720, Topics: 131
Location: Pitesti

Reputation: 158.1
Votes: 66

 
Post Posted: 22-03-2013, 11:11:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu , poate o fi din cauza GUI-ului .. incearca sa`l dezinstalezi pe cel curent . Iar daca zici ca "default" ( fara gui ) iti merge prost .. incearca sa schimbi GUI-ul .. ti`as recomanda SK GAMING GUI 2012 .. eu pe asta il folosesc si imi merge de minune. Daca nici asa nu merge .. incearca sa dezinstalezi Steamul + Cs-ul si sa`l instalezi din nou. Daca mai ai probleme .. PM / Reply !

...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Jim2012

[*SUD*]



Status: Offline
(since 05-11-2014 16:58)
Joined: 18 Apr 2012
Posts: 5622, Topics: 68
Location: Bucuresti ;X

Reputation: 104.5
Votes: 94

Post Posted: 22-03-2013, 12:15:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si mie imi apare uneori asa si trb iar sa sterg halfile -
Oare de la ce o fi



Pyro is not a crime

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
little_bullet

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-06-2013 09:38)
Joined: 22 Mar 2013
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.1
Votes: 2

Post Posted: 22-03-2013, 14:33:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok am sa incerc si cu GUI de la tine si cu reinstall la steam sa vedem poate rezolv. Mersi de reply

PS: Vad ca nu mai am eroare, dar intre pgl gui 2012 s1 si Sk gui mi se pare o diferenta uriasa, cel putin mie asa mi se pare dupa un an de jucat cu 2012 s1. Oricum merge binisor si asta decat cs default de la steam e de 100 de ori mai bine. Mersi mult de sfat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by SS.11, 24 March 2013 10:55



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war6.freakz.ro  


The time now is 04-05-2024, 04:15:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x