User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] Unban [COBALT]
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived)
Author Message3022
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 06-04-2013, 21:51:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick : [COBALT]
Map : vreo 6-7 diferite
Ora : acelasi lucru
Admini care mi'au dat ban : cam toti
Motiv : Sunt pe "blacklist" pentru ca nu va place personalitatea mea.

Deci, majoritatea stiu cazul. Am luat ban pentru "cod" si totusi nu. Ideea e ca de cat timp joc CS stiu sa scap cam de orice comanda a voastra, inclusiv *** amx_destroy etc.
Problema e alta. Am luat ban pe niste presupuneri iar dupa mi s'a zis ca nu am respect fata de ceilalti si ca ownerii nu ma mai vor pe server.
Cred ca "ownerii" pe aici devin ca si guvernul roman. Vi se urca puterea la cap si uitat de ce aveti rank. Nu sunteti admini sa judecati personalitati sau sa faci pe psihologii. Sunteti admini sa aveti grija de server si de reguli. Oricat de arogant as fi, nu am vorbit cu nimeni pe server care nu mi'a vorbit, deci nu va obliga nimeni sa ma faceti sa fiu arogant sau marlan cu voi.

Revenin la faza cu adminii: am vazut multe posturi in care oamenii au rams cu ban din cauza impresiei unui admini despre personalitatea persoanei. Din punctul meu de vedere pot fi si psihopat, sadic, autist, cu nervi, *** etc. Sa'mi spuna si mie cineva de cand asta decide dreptul de a juca pe un server? Asta e CS nu e centru de reculegere sau de alcoolici anonimi, deci atata timp cat nu injur pe nimeni si chiar mai mult nu bag in seama pe nimeni, nu cred ca aveti ceva de reprosat oricat de scarboas ar fi caracterul meu. Sunt aici sa joc CS nu sa socializez cu voi. Cat despre cod, daca vreti joc si cu un owner pe TeamViewer pe PC si tot ati fi in stare sa'mi dati ban pentru ca rup capete. -

Si cei care m'au vazut ca tot intru cu acelasi nume fara nici sa ma chinui sa'l schimb, pei asta e felul meu de a vedea cat de depate puteti ajunge in a fi oi si a urma fara sa va intrebati de ce si cum si felul meu de a va arata dupa fiecare ban un discret deget din mijloc pentru modul vostru de a gandi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marele.trantor

[Trantorul]



Status: Offline
(since 03-11-2017 17:41)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 2195, Topics: 25
Location: cluj napoca

Reputation: 235.5
Votes: 33

 
Post Posted: 06-04-2013, 23:03:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine mai *jupanule, si pan' la urma ce urmaresti si ce vrei ne poti spune? iti cam stiu naravul...

am ceva cu Busu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 06-04-2013, 23:32:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce vreau sa spun? Metoda voastra nu e ok. Preferati sa profitati de rank gen "eu sunt admmin fac ce vreau" si sa castigati respectul prin frica de pedepse in loc de a'l castiga prin a fi stiuti ca admini de treaba.

Faceti ce va zice instinctul pt ca va permiteti sa va jucati cu comenzile si ban'urile si nu aveti de dat explicatii. Si tocmai de asta am zis ca vi se urca la cap.

Atat timp cat adminii vor fi admini de placere nu de responsabilitate, playerii o sa aiba de comentat. Si m'am uitat dupa ce am postat la cateva post'uri de pe primele pagini la Cereri ban/unban / Reclamatii si nu sunt deloc singurul care se plange de gandirea si comportamentul adminilor.

Doar ca voi preferati sa aveti mereu dreptate, asa ca atunci cand eu eram 100% sigur ca nu aveam nici un cod s'a luat lumea de caracterul meu, si sunt zeci de post'uri in care ultimul argument e o metoda mai "formala" de a spune "Nu ne place de tine deci ramai cu ban".

Dupa cum vezi nici nu am pus IP. Nu sunt aici sa ma milogesc. Ban'ul mi'l scot si singur si daca vreau sa nu mai iau, se poate si asa. Vreau doar sa vad de cate ori pot fi banat pe un cod nesigur si un motiv in mare parte bazat pe EGO.

Later Edit : Aaa si sincer, nu ma deranjeaza postura de oaie neagra. Daca toti adminii n'o sa ma mai suporte, stiu ca am atras atentia.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 06-04-2013, 23:55:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te crezi prea important, esti un random player. Posteaza link-urile catre posturile unde ai fost postat ca fiind presupus codat.
Gresesti daca ai impresia ca nu exista solutie contra celor ce stiu sa-si scoata un *** e.t.c

Cred ca daca ti-ai cere scuze si intr-adevar s-ar dovedi ca esti curat, nu ar avea nimeni nimic cu tine, daca vi cu o aroganta de mare bo$$ nu rezolvi nimic.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-04-2013, 00:21:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.) NU o sa'mi cer scuze niciodata nimanui pentru ca sunt EU asa cum sunt fara sa ma prefac. Nu sunt asa cu toti. Amicii care mi'au facut o impresie buna mi'au castigat respectul. Nu am de ce sa'mi cer scuze pentru ca nu am insultat pe nimeni niciodata pe aici si asta nu se poate dovedi contrar.

2.) Prima oara cand s'a postat demo meu. Tocmai asta a fost problema. TOTI adminii au zis ca am cod eu stiind ca nu am folosit niciodata. Ce rost are sa pun link? Sa imi mai dati o data dreptate ca joc bine? Nu am nevoie ms.

3.) La provocari de genul nu zic niciodata nu. Ce poti sa'mi faci? Ban pe forum? Ban pe IP class? Sa faceti asta ins sa dovediti tuturor ca am dreptate si ca ati face orice sa aveti dreptate. Chiar si sa dati orice fel de ban pt ca vin si spun ce cred.

Am scris mai sus si repet: Nu sunt aici sa cer mila sau sa va rog sa imi scoateti ban'ul. Daca decideci sa nu ma mai banati constant gandindu'va ce am scris pana acum fara sa va implicati EGO-urile, perfect. Daca nu, asta este, o sa'mi iau ban zilnic pentru un motiv care nu a existat niciodata.

Deci in conluzie daca cineva a gresit in toata faza asta. Aia sunt adminii de pe war5 nu eu. Eu mi'am luat ban jucand cinstit, am postat pt unban si am vazut cum judecati voi cazurile de genul. Sa imi zici ca ma cred important doar pt ca vreau sa joc calm si ca eu trb sa'mi cer scuze pt ce am facut sau nu, e cea mai mare aberatie care o poti scoate ca sa iti arati superioritatea. Daca asta asteptati ca sa nu mai iau ban, atunci puteti continua...nu eu o sa scriu zi de zi comanda.



Last edited by Qu4s3r on 07-04-2013, 00:59:33; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
freakz*pamflet

[Boier!]



Status: Offline
(since 31-08-2018 01:11)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 5932, Topics: 280
Location: Locaþie

Reputation: -217
Votes: 391

       
Post Posted: 07-04-2013, 00:46:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si pana la urma de ce a luat ban?
[21:01:34][de_nuke_30] Strike ***+ban [COBALT] (IP: 81.245.215.53) astept dovada

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-04-2013, 00:49:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un demo la care majoritatea adminilor au zis ca am cod.

Iar eu le'am zis direct "Daca voi credeti ca jocul ala e inuman, ins ca sunteti mai slabi ca mine" si au inceput sa li se supere EGO'urile de "Counteristi" si au decis sa nu mai fiu permis pe server (Ban on sight de la orice admin) pentru ca "nu am avut respect".

Demo'ul exista pe undeva, dar majoritatea fazelor le'am explicat in cererea de unban de ce si cum de am tras asa, si acea cererea a fost stearsa.

Later Edit : Uite, acum e vina mea la faza asta si imi cer sincer scuze. Am uitat ca cererea de Unban a fost facuta de pe alt cont, iar cand cautam autorul Topicurilor nu ma gaseam pe asta.

Link : http://forum.wow-freakz.com/Rezolvat-Ban-gratis-t210267.html << Asta e prima cerere cu toate discutiile + demo. Oricum nu ma astept sa schimbe ceva doar si altii l'au vazut, dar poti vedea si singur cum la inceput primul admin isi da doar VAG cu parerea "Eu zic sa ramai cu ban ca faza aia pare suspecta." (da, pt ca o faza pare ciudata vrea sa am ban perma). Dupa care fiecare admin vine si el "da si eu zic sa ramai cu ban ca daca nu ai cod esti prea arogant".

Si sper sa nu imi mai zica vreun admin de genul "noi suntem corecti". Adminii corecti ar proceda in mod normal adica atata timp cat nu e SIGUR ca sunt codat, sunt clean. NU dai ban permanent pt ca ti se pare tie ca o faza sau chiar 2-3 sunt SUSPECTE. Asta e treaba demo'ului: e facut cand deja par suspect inainte, si se asteapta o dovada 100% sigura. Nu veniti la mine cu "ai aim bine controlat" pt ca sincer nu au mai auzit vreodata pe cineva sa zica "iti controlezi aim'ul". DA imi controlez tintirea, de aia sunt BUN.



Last edited by Qu4s3r on 07-04-2013, 01:04:57; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-04-2013, 01:02:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aberezi. Ignoranta ta ma cam deranjeaza.
Ti-am pus cateva intrebari si ti-am dat un sfat, vorba buna mult aduce.
Ti se pare ca ti-am dat eu ban? Ca ti-am dat interzis pe server? Iti dau inca un sfat, nu mai intra pe forum cand esti beat.

De obicei intervin cand vad o situatie care necesita o a 3-a parere, dar aici incep sa cred ca nu se merita.
Daca te-ai uita la posturile mele pe forum ti-ai da seama ca vorbesti pe burta goala.
http://forum.wow-freakz.com/view-post-2605367.html?#2605367
Vad ca ti-au dat unban, sau este vorba despre alt/a tipic/problema?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-04-2013, 01:06:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da asta e post'ul din Ianuarie. Am dat edit mai sus. Imi cer scuze pt acuzatia cu delete. Al 2-lea post era facut de pe alt cont. Link mai sus. Asta e din Iarnuarie pentru niste poze la care mess'ul mi'a facut figuri si nu ma puteam conecta.

Dupa ce mi s'au facut vreo 7 rand'uri de poze DOAR pe war5 mi s'a facut si demo si am luat ban pe suspiciune.

Apropo, ai dreptate nu e nevoie de o a 3-a parere. Defapt nu e nevoie de pareri aici. Am fost deja categorizat ca si codat, deci asta e topic inchis. Aici doar va explic de ce nu e bine felul vostru de a gandi ca admini si propun 2 alegeri. Va opriti cu tampeniile si ma lasati sa joc : nu imi spuneti nimic, nu va spun nimic. Daca mi se fac poze le dau. SAU continuati sa incercati sa aveti dreptate cand eu stiu foarte bine cum si cand am jucat si cum si cand am vorbit, si o sa joc de fiecare data cand prind ocazia sperand sa prind o mapa intreaga fara ban.

Asta voi alegeti. Nu imi pasa ce parere aveti despre mine ca persoana si nu ar trebui sa interna parerea asta in deciziile luate altfel iar, sunteti admini degeaba.

Si da vorba buna mult aduce asa ca uite o vorba buna: nu imi pune etichete gen "beat" doar pentru ca asa ti se pare tie. Iti faci rau si imi dovedesti tocmai ce am zis. Ca voi pe asta va bazati comportamentul. Daca va place omul, probleme se rezolva rpd si vorbiti frumos. Daca nu va place cum vb, ramane cu ban si e si categorizat in multe categorii care le'am vazut prin alte post'uri. Si vreti ca EU sa va respect? Sunteti admini, voi dati exemple, voi faceti primul pas, altfel degeaba sunteti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-04-2013, 01:21:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, incep prin:
- "beat" pentru ca:
a) Modestia asta. Atata timp cat vrei sa dovedesti ceva, aduci dovezile care ti se cer.
Code:
Prima oara cand s'a postat demo meu. Tocmai asta a fost problema. TOTI adminii au zis ca am cod eu stiind ca nu am folosit niciodata. Ce rost are sa pun link? Sa imi mai dati o data dreptate ca joc bine? Nu am nevoie ms.

b) Ban pe clasa si salut.
Code:
La provocari de genul nu zic niciodata nu. Ce poti sa'mi faci? Ban pe forum? Ban pe IP class?

c) Voi care? Vorbesti la plural si vorbesti pe burta goala, cum ti-am zis mai sus. Sa iti ceri scuze pentru ca esti impertinent, atata timp cat esti cu nasul pe sus degeaba, iti ceri scuze. Imi arat superioritatea? Asta era adresata mie, prin ce? Ti se pare ca am luat o decizie sa-mi arat superioritatea?-)
Code:
am postat pt unban si am vazut cum judecati voi cazurile de genul. Sa imi zici ca ma cred important doar pt ca vreau sa joc calm si ca eu trb sa'mi cer scuze pt ce am facut sau nu, e cea mai mare aberatie care o poti scoate ca sa iti arati superioritatea.

- Pica, 001 ma dezamagiti, pe demo ala dati voi ban? A avut si el noroc la doua faze si gata?- Se vede ca nu stie, se lauda pe aici ca trage la cap cand el apasa 4-5 gloante si toate pe langa.
- Frumos limbaj din partea unui admin, cum de nu te-ai sesizat Pica?
- Pamflet, da-i ma unban ca nu are nimic, e doar gura de el.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-04-2013, 01:33:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faptul ca te asteptai ca eu sa'mi cer scuze pentru ca spun ce cred era incearcarea de'ati arata superioritatea. Nu imi cer scuze pt ca esti admin. Si da VOI pentru ca si eu am dreptul sa judec, asa ca am decis sa bag toti adminii in acelasi sac. Decizia mea. -

Asa cum am explicat, sunt arogant pentru ca asa sunt eu. Nu ar trebui sa te intereseze de ce si cum. Si imi cer scuze doar cand chiar o gandesc, nu doar sa fac pe placul lumii. Si da. Am gresit cu faza cu delete la topicul vechi si mi'am cerut scuze sincer. Daca nu ma crezi, again, ur problem.

Si cat despre cum joc, am SS si de azi 39 cu 7. Sper sa ne vedem pe server si o sa vezi cat de mult "noroc" am.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-04-2013, 01:36:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Qu4s3r wrote:
Faptul ca te asteptai ca eu sa'mi cer scuze pentru ca spun ce cred era incearcarea de'ati arata superioritatea. Nu imi cer scuze pt ca esti admin. Si da VOI pentru ca si eu am dreptul sa judec, asa ca am decis sa bag toti adminii in acelasi sac. Decizia mea. -

Si cat despre cum joc, am SS si de azi 39 cu 7. Sper sa ne vedem pe server si o sa vezi cat de mult "noroc" am.


Ai gura cam mare pentru un jucator ce rateaza 60% din faze.
Daca vrei sa fi luat in considerare te adresezi cu bun-simt, nu cum vrea muchiu` tau. Partea proasta e ca aici singura decizie este luata de owneri, nu de tine.

Eu sunt PRO unban, e un jucator slab, nu se merita sa il lasati banat doar ca se crede mare PGL-ist.
Stiti vorba aia, cainele care latra nu musca.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-04-2013, 01:42:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ownerii iau deciziile, dar playerii ar trebuie sa fie egali. Ca personalitate toti suntem diferiti si voi nu sunteti aici sa faceti pe psihologii. Oricum ma adresez, atat timp cat NU incalc nici o regula sunteti obligati sa ma luati in considerare ca orice alt player fie ca va place de mie sau nu. De aia sunteti admini. Sa va uitati in orice post si demo si sa decideti obiectiv.


BTW. Cat stateam in Ro, am fost in PGL. Nu ma astept sa crezi stai lin. O sa'ti dovedesc cand am ocazia.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-04-2013, 01:49:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Qu4s3r wrote:
Ownerii iau deciziile, dar playerii ar trebuie sa fie egali. Ca personalitate toti suntem diferiti si voi nu sunteti aici sa faceti pe psihologii. Oricum ma adresez, atat timp cat NU incalc nici o regula sunteti obligati sa ma luati in considerare ca orice alt player fie ca va place de mie sau nu. De aia sunteti admini. Sa va uitati in orice post si demo si sa decideti obiectiv.


BTW. Cat stateam in Ro, am fost in PGL. Nu ma astept sa crezi stai lin. O sa'ti dovedesc cand am ocazia.

Si nu sunt egali? Atata timp cat cererea de unban si reclamatia ti-a fost luata in considerare, nu sunteti egali?
Vezi ca este un punct in regulament care spune asa:
Code:
7. Deranjarea adminilor poate atrage dupa sine kick/ban pe o perioada stabilita de adminul in cauza

Cred ca am demonstrat ca suntem corecti. (ma refer strict la topicul asta)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Qu4s3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-07-2017 14:27)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 58, Topics: 17
Location: Belgium

Reputation: 172.1
Votes: 3

 
Post Posted: 07-04-2013, 02:03:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pei strict la topicul asta da. Eu vorbesc de ce am vazut peste tot.

Ti'am zis. M'am uitat la cateva post'uri si nu e mare diferenta. De ce trebuie sa stau ore in sir pe 2 post'uri sa ma dezbat ca la politica cu voi ca sa ce? Sa'mi scoateti un ban care il pot evita?

Nu'mi vorbi despre corectitudine cand e deja s'a dat cu bata in balta de multe ori chiar daca vorbesti ca si cum as fi fost singurul cu un caz de genul. Doar ca eu chiar am venit sa va zic in fata ce m'a deranjat.

Corect insemna daca totul mergea bine din prima. Nu sa nu'mi iau ban, dar sa nu se ia fiecare admin unul dupa altul la primul post. Si sa decida mai intai ca am cod si DUPA sa caute scuzele in demo. (Da te asigur sunt care au plecat si cu gandirea asta sa se uite la demo)

Iti apreciz corectitudinea in ce priveste topicul asta. Pacat ca nu esti singurul admin si ca eu nu sunt singurul banat. (Nu, asta nu ins ca toti banatii au fost tratat incorect, dar am vazut gandirea generala de pe aici)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by freakz*pamflet, 07 April 2013 15:35



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived)  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-04-2024, 19:42:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x