User
Pass
2FA
 
 

Adminul si mosia lui

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1394
Carla

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2015 19:24)
Joined: 24 Jun 2010
Posts: 35, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 6

Post Posted: 15-04-2013, 20:21:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume player - Carla
Nume admin *** sau cam asa ceva.
Mapa - de_westwood

Nu este o reclamatie propriu-zisa ci doar vreau sa trag un semnal de alarma pentru un individ care nu se regaseste in ceea ce inseamna civilizatie. Am intrat pe ww si in cateva secunde am primit amx_lama. Am intrebat ce se intampla si m-am ales cu un potop de jigniri din partea acestui individ. M-au confundat probabil cu unul care daduse retry. I-am replicat si am luat gag. Dupa gag am cerut sa primeasca si el gag si mi-a aratat ca este admin. Pe timpul gagului meu m-a jignit permanent, se poate vedea in consola jocului. Dupa gag l-am facut nesimtit, el mi-a zis "sa sugi .....". I-am replicat si mi-a dat destroy. Nu asta e problema ci ca acest individ se comporta ca pe mosia lui ceea ce nu este bine deloc. Am vrut doar sa trag un semnal de alarma ca aceste abuzuri sa nu se mai intample si cu alti playeri. Indivizi de teapa lui nu au ce cauta in aceste functii. Ii dedic un scurt eseu in care l-am regasit pe acest individ in toata splendoarea lui. Sper sa aiba rabdarea sa il citeasca pana la capat poate o sa se civilizeze si el.

"Scurt eseu despre prostie"
"Încercând sã înþelegi lumea aceasta, în care trãim, vei da de prostie. Încercând s-o schimbi, te vei lovi de proºti. Cine mai ºtie care filosof bãtrân a rostit, cândva, acest adevãr? De dimensiunile lui ne dãm seama abia când inþelegem cã prostia e o manifestare a materiei, un fenomen natural, ca un cutremur sau o inundaþie, fiind, prin aceasta, iremediabilã ºi impredictibilã.

De proºti vei da la tot pasul, ca de pietre. Cãci prostia e imuabilã. Mulþi sunt convinºi cã lumea se aflã într-o veºnicã transformare ºi devenire. Nici o eroare n-a fost mai tragicã ! Stând strâmbã pe temeliile ei putrede, vechi de când Creaþia, lumea se sprijinã pe doar câteva adevãruri capitale, iar prostia pare a fi una din temeliile strâmbe ale acestei lumi.
Nu se pot cunoaºte efectele devastatoare ale prostiei la nivel mondial. Poþi ºti cât rãu a fãcut o calamitate abia în clipa bilanþului. Cum prostia e infinitã, efectele ei se simt in orice moment, ici ºi colo, dar nu pot fi cunoscute în totalitate.
Proºtii sunt mulþi. Simpla enunþare a acestui adevãr nu ne plaseazã, însã, nici pe mine ºi nici pe dumneata, cititorule, în categoria înþelepþilor. Dacã e adevarat cã înþelepciunea e ca o piatrã rarã, nu se poate încã ºti dacã prostia e ca o boalã. ªi dacã ar fi, ar fi, oricum, nevindecabilã. Fiindcã primul pas pe care trebuie sã-l facã bolnavul spre vindecare este acela de a deveni conºtient de boala sa. Abia dupã aceea ajunge pe mâna medicilor. Dar cum, Doamne-fereºte, sã-i spui unui prost cã e prost ? ªi, mai ales, cum ºi-ar putea da el însuºi seama de gravitatea faptului, când el îºi poartã prostia ca pe o virtute, sau ºi mai rãu, ca pe însãºi raþiunea existenþei lui : nimic nu strãluceºte mai tare ca mândria prostului !
Dacã prostia nu poate fi definitã cu uºurinþã, prostul cautã întotdeauna sã iasã în evidenþã, iar de cele mai multe ori reuºeºte. Pentru reuºita acþiunii sale el nu precupeþeºte nici un efort, minciuna fiindu-i cea mai la îndemânã sculã, unealta de aur. Proºtii cred toþi, fãrã nici o excepþie, cã adevãrurile inutile sunt periculoase. Dar, cum adevãrul ar trebui sã fie absolut ºi nedeterminat, el este unul singur: adevãr ºi atât! Cum numai minciuna poate fi folositã intr-un anume scop, deci, folositoare, adevãrul gol – goluþ nu-i poate fi prostului de nici un folos. Aºadar, de aici ºi pâna la constatarea cã adevãrul e întotdeauna subversiv, nu mai e decât un pas.
Prostul nu respectã legea, el o aplicã ! Dacã nu cumva el este chiar autorul ei, pentru cã el dintotdeauna a susþinut, mã rog, el a atenþionat de mai demult, pe toatã lumea. Dacã n-aþi þinut cont de spusele lui, iatã unde s-a ajuns... ªi în continuarea aceluiaºi tip de raþionament, dacã tot aplicã legea, atunci prostul crede cã are dreptul sã taie o felie cât vrea el de mare din tortul avantajului, cãci pentru prost, legea e ca un bãþ cu douã capete : esenþial este ca el sã poatã þine de unul din capete, restul e doar rutinã !
Prostul e rãu. Ai grijã, înþeleptule, tunând ºi fulgerând împotriva prostiei, sã nu devii rãu, câºtigându-i astfel prostiei prima medalie, fiindcã rãutatea pare, iatã, o bunã jumãtate de prostie.
Prostul e complicat. În subþirimea simplitãþii el nu vede nici un avantaj, cum urâte îi sunt, de asemenea, avantajele transparenþei, prin care i s-ar vedea goliciunea minþii. Dã-i prostului o idee simplã, iar el o va îmbârliga aºa de rãu, cã n-ai s-o mai recunoºti, fiindcã el se scarpinã întotdeauna în stânga pe deasupra capului, cu mâna dreaptã. I se pare mai interesant.
Prostul e util. Dacã toþi aþi fi deºtepþi, am auzit odatã replica unui þãran, cine v-ar mai trage cismele din picere, mã, intelectualilor ?
Prostul e grav. Sã nu cumva sã râzi în faþa lui, ar fi o impietate! Strãmoºii noºtri latini au creat zicala ridendo, castigat mores, crezând sincer cã râzând de nãravuri, le-ar putea îndrepta. Dar, dacã ai sã râzi în faþa prostului, nu vei face altceva decât sã-i descoperi alt nãrav : prostul e suspicios!
Prostul nu ºtie, nu are încredere, prostul nu cerceteazã pentru a afla, el doar presupune. Pe temelia celor închipuite, el construieºte gravitatea acuzaþiilor, iar de aici ºi pânã la incriminarea tuturor celorlalþi, nu mai e decât o chestiune de timp. Iar prostul nu se sperie numai dintr-atât.
Prinzând de veste, poate de la lecþiile de marxism, de avantajele care decurg din lupta contrariilor, prostul iubeºte competiþia. Dar nu competiþia cinstitã, în care câºtigã cel mai bun, ci aceea în care el reuºeºte sã dovedeascã intotdeauna cã este primul, indiferent ce fel de mijloace aruncã în luptã.
Prostul iºi consumã jumãtate din viaþã, dacã e nevoie, ca sã-þi dovedeascã cu cât este el mai deºtept decât tine. Lasã-l s-o facã! Dacã i se pare cã a reuºit, uneori te lasã în pace !
Fereºte-te sã-i dai prostului prin ceva a înþelege cã-þi este inferior : te va urmãri cu înverºunare, toatã viaþa, pentru a te distruge, nãscocind cu adevãratã ºiretenie noi ºi noi feluri de a se rãzbuna, gelos cum este pe succesul altora, fiindcã aceasta a fost ºi este dintotdeauna singura tristeþe a prostului : ºtie cã prostia nu e o calitate!

Dar, atenþie, nu te pune cu el: prostul are mintea odihnitã!"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
royaltech

[rKo admin]



Status: Offline
(since 15-12-2014 19:44)
Joined: 24 Jul 2010
Posts: 1659, Topics: 46
Location: Italy

Reputation: 402.7
Votes: 14

Post Posted: 15-04-2013, 20:29:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Surprise ce e asta ?? -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gycutza

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2013 08:13)
Joined: 21 Jun 2010
Posts: 246, Topics: 15
Location: Constanta

Reputation: 152.5
Votes: 4

Post Posted: 15-04-2013, 20:30:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cata pomelnicul!!! cred ca ai gresit serverul -

don`t give up... never!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catylinna

[Lookwhatyou'vedone]



Status: Offline
(since 30-11-2021 22:03)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 1422, Topics: 46
Location: Cyprus

Reputation: 2796
Votes: 161

Post Posted: 15-04-2013, 20:45:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce mi-e "lene" sa citesc la ora asta ,deci pas -
TC !


Casuta vocala @Caty @Catylinna
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-[Rq]-ella

[Creep]



Status: Offline
(since 01-06-2014 09:47)
Joined: 20 Apr 2012
Posts: 570, Topics: 8
Location: Spain

Reputation: 251.6
Votes: 8

Post Posted: 15-04-2013, 20:58:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu a gresit serverul..a avut loc o confuzie - era bug si colegii au crezut k ea a dat retry..

I heard you are a player.Nice to meet you, I`m the coach -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
<rKo> | West

[Creep]



Status: Offline
(since 09-11-2017 10:25)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 956, Topics: 16
Location: Bucuresti

Reputation: 151
Votes: 16

 
Post Posted: 15-04-2013, 21:03:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu sunt analfabet, zic pas!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SpikeSn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-02-2014 19:01)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 497, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 42.7
Votes: 8

Post Posted: 15-04-2013, 21:34:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-

Lasa mesaj daca vrei unban atunci cu ip , daca "nu este o reclamatie".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-=LleGeNDa=-

[Maniac]



Status: Offline
(since 28-06-2013 12:57)
Joined: 25 Jul 2009
Posts: 1016, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 454
Votes: 10

Post Posted: 15-04-2013, 22:30:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

`ai sa`mi bag cv... baaaa iar ai avut compunere de facut si nu ai stiut unde sa o scrii?nu m`am obosit sa citesc tot... dak scrie la inceput k nu e o reclamatie propriu zisa,zi pe scurt ce vrei -

Mes Que un Club Blaugrana Love Struck

Seviyorum anlasana -

http://www.oleole.com/media/main/images/wallpapers/113487/fcbarcelonamesqueunc_249992.jpg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
salam71

[co-owner Rko ]



Status: Offline
(since 28-02-2023 17:56)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 417, Topics: 1
Location: Pantelimon

Reputation: 139.6
Votes: 4

Post Posted: 16-04-2013, 07:09:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acuma sincer,ne iei la misto?!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TaNky^!?

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2014 16:47)
Joined: 24 Dec 2012
Posts: 242, Topics: 25
Location: Tulcea

Reputation: 138.6
Votes: 5

 
Post Posted: 16-04-2013, 08:56:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai..cat a romanu aicea:O...Nici eminescu nu scria in halu asta


:-"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TwiSteR210

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-05-2013 20:35)
Joined: 06 Oct 2009
Posts: 107, Topics: 12
Location: vartejcoiu pe langa fundulea

Reputation: 236
Votes: 8

Post Posted: 16-04-2013, 11:26:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

scuze ca postez aici pt ca nu sunt admin dar nu m'am putut abtine -))
@ Carla esti studenta la litere sau drept cumva??? numeroasele citate pe care le'ai dat ma fac sa cred asta. -
@ offtopic uite o metoda buna de a obtine ceea ce vrei plictisindui pe ceilalti cu texte kilometrice -. pace -


"ApAs FIn si DaU DiViN"


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Somy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2013 13:13)
Joined: 13 Feb 2010
Posts: 428, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 142.9
Votes: 7

Post Posted: 16-04-2013, 11:41:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok intelegem iti place literatura dar totusi cred ca ai gresit serverul ...nu este nici un admin "***"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catylinna

[Lookwhatyou'vedone]



Status: Offline
(since 30-11-2021 22:03)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 1422, Topics: 46
Location: Cyprus

Reputation: 2796
Votes: 161

Post Posted: 16-04-2013, 12:09:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1- Nici macar nu-i facut de ea eseul !--> http://ionutghedobre.blogspot.com/2012/07/scurt-eseu-despre-prostie.html
2-Se pare ca nu prea o intereseaza unban-ul ,mai mult a vrut sa jigneasca deci -


Casuta vocala @Caty @Catylinna
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
salam71

[co-owner Rko ]



Status: Offline
(since 28-02-2023 17:56)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 417, Topics: 1
Location: Pantelimon

Reputation: 139.6
Votes: 4

Post Posted: 16-04-2013, 13:14:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Reclamatie facuta la misto esti tratata de catre mine la misto!T.C revino cand vb serial cu noi.. -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by salam71, 16 April 2013 11:15



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 25-09-2024, 00:18:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x