User
Pass
2FA
 
 

Cum sa faci un raid ca lumea

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2387
Healciupa

[Little Bunny]



Status: Offline
(since 02-03-2014 19:28)
Joined: 10 Apr 2013
Posts: 8, Topics: 1
Location: Nothing

Reputation: 40.3
Votes: 2

 
Post Posted: 11-04-2013, 08:45:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok,deci am ajuns si la Raid-uri.Sa luam problema pe 2 categorii:
Categoria 1: -Gear-ul (Deci gear-ul este foar foarte important! Sa zicem ca tu ai avut pe 4.0.6 ilvl 350 si te-ai dus la un raid..pai tu aveai 2item bloodsthirst si 1vici...1item 359 si restu' praf...daca erai DPS dadeai DMG praf..Daca erai Healer nu aveai destule mana.Te duci acolo cu 40k mana si nici din 3spell GT.. stati 20sec sa mananc ca mana mea e GT.. si ei mor...Eii daca esti tank pai iti trebuie gear nu gluma.. - Te duci tu acolo ca Dk blood,Warr fury... si tu esti varza deci oameni buni nu merge asa!)
a)Daca esti warr,dk(clasele care folosesc item cu sta si str) pai ia-ti acolo cu 10k(g) niste item ca lumea ca sa-ti faci si tu 120k HP sau mai mult,fa bg si ia-ti item cu honor point,fa arene daca vr si asa si ia-ti item cu conquest point apoi cand faci un ilvl 360 apucate de raid-uri..Desigur ca la final o sa-mi reprosati: 'Pai logic ca ce-i cu clasele ce folosesc item cu sta str fac HP usor si dau dmg si mai si..' (Bine deci haideti sa nu judecam clasele dupa ce fel de item poarta.. cu sta-str, int-sta-spirit, agy-sta..)
b)Rogue,hunter,druid si shamy daca are talent potrivit Aici discutam de clasele ce au nevoie de Agy si Sta,credetima ca item nu sunt scumpe daca ne referim la (g) si tot atata timp ne ia sa facem bg-uri si arene sa ne facem ilvl mare.Ca ma credeti sau ca nu eu am un Rogue de 150k HP si am pe el item bloodsthisrt (full set) + pai ei bine dagggere de ilvl 390..Tipurile acestea de clase cu agy au nev de agilitate viteza (logic)..Si totusi nu multi stiu sa joace pe rogue sau hunter..ei bine am sa fac un tutorial daca doriti.
c)Priest,Druid,Shaman,Warlock,Mage Clasele ce folosesc item cu int-sta-spirit,aici pot sa fie healeri sau spell-eri.Aici nu e prea greu ca spell-er dar ca healer da.Deci din nou punete pe trb serioasa!
Categoria 2(Si ultima):Nu-i asa ca chiar de-ai fi tu tank sau healer tot un gura sparta care de abea are 260 ilvl si tu poate ai 270...incepe sa spune pe chat: "LoL,asta-i tank???Asta nu stie nimic!" sau "Ba-i desteptule tu stii sa da-i heal???Tu nu ma vezi cat HP am,si ii dai lu' ala?.....Mda..chestii infantile.."tu"un healer cu experienta sau un tank cu experienta(poate) care joci bine,nu cred ca te-ar conveni sa-ti zica cnv asta...Ei bine daca ai fi mai, asa.. nou - pai ai cam meritao - Dar nu e necesar sa-i bagati in seama, daca ai gear bun,stii sa joci pe aceea clasa nu trebuie sa-i bagi in seama pe ceilalti...Poti sa-i spui rezonabil "Uitate un pic la gear-u tau si apoi la al meu apoi la ilvl tau si apoi la al meu!" sau poti isca cearta secolului cu toate prostiile si injuraturile (NU recomand Asta)
~Deci,fa-ti un gear bestial,invata sa joci pe clasa ta depinde ca(healer,dps,tank) ce are ea si nu baga in seama toti destepti~ $Ma cheama Healciupa,sunt priest deocamdata DPS ca imi mai trb n pic de gear,apoi o sa ma pun healer$
*Toate cele bune si Bafta la WoW* Ps:Hai saritimi in cap acuma ca nu am scris cv coect sau ca nu e bun -


All of ppl want kill me because im a little child,but in this "little child" exist a big power!
[IMG]http://i.imgur.com/JxOU3DW.jpg?1[/IMG]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kilgharra

[.: TheOne :.]



Status: Offline
(since 19-09-2020 19:18)
Joined: 04 Apr 2013
Posts: 158, Topics: 5
Location: Bucuresti

Reputation: 186.5
Votes: 9

 
Post Posted: 11-04-2013, 09:42:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E buna intentia dar e proasta traspunerea
>Structurat dea-n pixu'
>Greseli gramaticale cat cuprinde
>N-au ce cauta citatele si emoticoanele intr-un ghid
>Nu mi-ai explicat mai nimic.. in mare parte ai cuprins mai delicat cererile de ilvl exagerate de pe global la diverse raiduri + dedicatiile care le obtii daca te duci cu stiu eu ce iteme la raid ...etc..etc.
++ treaba cu item lvl 38# , 39# etc.. daca ai macar 375 si iti stii clasa la perfectie te uiti de sus la unul 390 te asigur.
__________
Nu ti-am zis cu rautate sau orice altceva.. dar ceea ce ai facut tu nu este nici ghid si nici util.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
georgiana1

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-08-2013 15:22)
Joined: 18 Apr 2013
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.1
Votes: 2

Post Posted: 18-04-2013, 15:42:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-, haide ca s-a inteles esentialul -

jocuri pensionari | saltele cu transport gratuit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zeoos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-07-2017 11:17)
Joined: 11 Dec 2010
Posts: 166, Topics: 56
Location: Romania

Reputation: 114
Votes: 7

 
Post Posted: 20-04-2013, 02:56:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu inteleg ce rost are ghidul asta.
Nu este structurat, te doare capul numai sa stai sa il citesti.
Nu prea inteleg ce rost are titlul acestui ghid fiindca nu are legatura cu ce ai scris tu acolo, pur si simplu dai niste "sfaturi" cum sa iti gearezi diverse clase si cum sa nu te iei in gura cu altii.
Daca vrei sa faci raid calumea vei face cu guilda, daca faci cu globalul ori iti iei oameni pe care ii cunosti (serverele sunt destul de mici si oamenii buni ies in evidenta si se tin minte).
Si nu stiu ce tot te tii tu de ilevel fiindca nu gearul face pe player. Nu zic aici ca un player foarte bun poate sa scoata 20-30k dintr-un 320ilevel, gearul conteaza insa niciodata nu o sa iei un 395ilevel pve in raid in locului unui 375-380ilevel care sti ca poate sa scoata dublu cat celalalt.
Sunt curios in cat timp ajunge postul tau la cos, intentia este buna dar nu ai mesaj si aspect pentru un tutorial demn de rubrica tutoriale.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
carstea

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2013 08:37)
Joined: 03 Jan 2013
Posts: 9, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 31.8
Votes: 3

Post Posted: 20-04-2013, 07:50:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Healciupa, mai bine nu postai tu asta:))

Posturi unite automat, 20-04-2013, 08:50:38

n'are sens

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MagicName

[ HATER !!!]



Status: Offline
(since 09-10-2022 11:14)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 2397, Topics: 55
Location: In Focuri

Reputation: 350.4
Votes: 48

 
Post Posted: 20-04-2013, 14:06:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Useless topic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
magicsifrumos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2013 15:59)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 69, Topics: None
Location: Romania

Reputation: -24.6
Votes: 7

 
Post Posted: 25-05-2013, 15:49:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda nuprea inteleg da macar ai incercat!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
battlesnake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-11-2023 00:13)
Joined: 31 May 2012
Posts: 231, Topics: 53
Location: Acherus

Reputation: 228.5
Votes: 10

Post Posted: 05-06-2013, 19:01:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wall of text , nu am citit , daca vrei sa il citeasca lumea aranjeaza-l , poate adaugi si niste culori.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 05-06-2013, 20:11:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

battlesnake wrote:
wall of text , nu am citit , daca vrei sa il citeasca lumea aranjeaza-l , poate adaugi si niste culori.


Pe bune?culori?Nu sunt sigur care e gluma mai buna...a ta sau postul initial.

On topic:Useless post si eronat pana la dumnezeu.Poti sa ai gear mediocru si sa te pishi pe geared players (healing sau damage dealing wise).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Andreyu123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-08-2018 15:10)
Joined: 22 Aug 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 33.1
Votes: 2

Post Posted: 04-07-2013, 15:23:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lol - .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 23-10-2024, 19:54:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x