User
Pass
2FA
 
 

Raiduri 4.3.4 fara sens ...
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4508
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 12-06-2013, 21:51:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tot s-a trecut la 4.3.4, macar dati drumul si raidurilor de 4.0.6, dar datile drumu full. de exemplu dc ati scos magmaw din BWD sau dc nu merge BOT deloc ??? cand Magmaw era scriptat binisor pe 4.0.6, si nu spuneti ca va ocupati de el ... ca sunt alte lucruri mai importante de facut. Macar dati drumul de fun si de plictiseala de pe server la tot ce se poate. Odata era singurul server pe care mergea ICC hc + Lich King .... acum ati dat drumu la ICC da pe Lich King l-ati uitat....


Dati fratilor drumu la tot ce se poate si apoi le mai reparati cu timpul... ca apare plictiseala pe server si multi se lasa de wow sau se duc pe blizz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-06-2013, 13:17:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ai mai fi urmarit forumul stiai dc nu s.a bagat magmaw. Sunt diferente de coduri intre platforme si trb timp pt adaptare + ca sunt probleme cu textura. O sa fie la un momendat 406 content inclusiv bot. Pt restu de bossi trb script.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
INsanez0r.

[Need more rage ;o3]



Status: Offline
(since 16-08-2016 19:12)
Joined: 29 Oct 2012
Posts: 1708, Topics: 53
Location: Not Active.

Reputation: 12
Votes: 59

Post Posted: 15-06-2013, 15:51:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magmaw: nu se poate reface contentu de pe 406 pentru ca este un alt patch diferit si inseamna schimbari mari in mecanisme and stuff de genu, nu doar HP Nerf + dmg spells .. etc + texture bug.
BoT: La fel ca la Magmaw, doar ca nu cu mecanisme.
Icc + LK ( 43 ) : Iccu merge fara Valithria ( care da crash daca se activeaza scriptu + phase problem, cand treci de Deathbringer poate ai vazut ca ramai combat cu un Val'kyr de la Valithria, aia era phase 2 din encounter. | Sindragosa - no script, de aceea da evade. | Lich King - nu are platforma si chiar daca s-ar pune platforma, ar pica toti in harta la Frostmourne teleport phase. )
Ce am observat, ca in bot daca dai charge \ pui toteme \ feral charge \ intervane \ scoti peti .. etc, nu pica in harta desi in bwd pica.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 18-06-2013, 10:24:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oricum trebuie lucrat mai mult la pve si la gameplay in general pentru ca am observat ca si la druid in fly form, daca sunt in zona de fly master din ogrimar si ies din fly form cad sub harta, ceea ce inainte pe 4.0.6 nu se intampla nici daca vroiam. Pentru ca inafara de BH si DS in total 5 bossi x 70 Valor fiecare (lasand la o parte Heroicu pt. ca multi nu sunt in stare sa faca DS normal) altceva nu prea mai ai ce face, alte raiduri din care mai poti culege valor pt. un basic equipement. Ar trebui scriptati si lucrati la bossi anteriori din BH, BOT, BWD, etc. macar, nu mai vorbim de cei actuali din Firelands. Dar si Dungeon-urile pentru ca si pe 4.0.6 mergeau 3 dungeon-uri, acum merge doar ET (pt Justice points) in rest trebuie sa apelezi tot la PVP, pentru a transforma honor in Justice si tot asa.

Ar trebui separat putin PVP-u de PVE pentru ca ambele sunt dezechilibrate, in PVP (BG-uri) sunt numai low-gear (pve-gear) si invers... si e cam greu sa faci un progres in stilu asta.

E un server foarte bun cu playeri multi, dar trebuie lucrat mai mult la el pentru a avea la fel de multi playeri poate chiar mai multi si un gameplay mai distractiv.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 18-06-2013, 10:30:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

`Oricum trebuie lucrat mai mult la pve si la gameplay`
`Ar trebui separat putin PVP`

adica...tot. multumim, chiar nu stiam la ce sa lucram, statea shocker degeaba si astepta sa ii zica cineva la ce trebuie lucrat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 18-06-2013, 15:14:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am zis ca trebuie nu ca nu stiti voi sau nu stie Sokeru, ca sunt mai mult ca sigur ca stie, dar lumea si mai ales cei care doneaza nu sunt foarte multumiti de server.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(since 10-04-2024 15:17)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-06-2013, 16:36:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine te-a pacalit , eu sunt multumit asa cum este. Compara alte servere cu freakz sa vezi ce shitty sunt restul.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 18-06-2013, 17:21:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai bine nu ... dar am sa spun doar atat, ca daca as compara pvp-u este un server pe care il stiti cu totii si nu il voi spune pentru ca se considera reclama si nu e frumos, dar care pana acum a fost doar pe 3.3.5 (WOTLK), iar acum vre-o 2 luni a trecut pe 4.3.4 test (Cata) si in 12 zile va fi ON serverul respectiv la ce inseamna Bg-uri si Arene vreau sa spun ca e full script incluzand si gameplay-ul in sine (nu cazi prin harta, nu ai bug-uri la sokete, nu, nu, nu) excluzand doar PVE-ul, nu vorbim de rating-uri, honor, conquest pt ca avem si pe Freakz, Dar inafara de AB, WSG, EOTS si (AV care se blocheaza), alt bg nu merge, ce sa mai vorbim de Wintergrasp si BH. Arenele la fel, Dalaran nu, Ogrimmar nu, etc.

Ar trebui sa ma simt multumit, nu ?

De un server PVE inca nu am dat si nu ma plang, poate ca este poate ca nu, dar se poate mai bine de atat. Dar la PVP acel server privat e NO. 1

Si nu veniti cu texte gen, dute si joaca pe ala daca ti se pare mai bun, etc. pt. ca nu am sa renunt la Freakz si nu am nevoie de asemenea texte de copii, dar prin ce am spus vreau sa pun intrebarea: NOI DE CE NU PUTEM ???

Multumesc !

PS': Se pare ca va fi si la PVE unu sau mai multe servere NO. 1, Deci se poate ! -

PS": Va rog priviti ce platforma vor scoate pt. mai multe servere private (PVP - PVE) cu propriul Client care au de gand sa intoduca abia acum 4.3.4, dar il vor introduce bine de tot. Acesta este un preview va rog sa il tratati ca atare.
NU ESTE O RECLAMA !


https://youtube.com/watch?v=NMRc0SNlf20:



Freakz deocamdata este NO. 1 pe Romania si respect asta, il respect si pe Sockeru si pe toata lumea, dar in ritmul acesta va ramane NO. 1 doar pe Romania, si speram sa nu ramana asa. Si as dori sa citeasca toti playeri si nu numai postul meu, pt ca nu este valabil doar pt. acest topic, ci si pentru toate topicurile ce tin de server si au legatura cu el.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(since 10-04-2024 15:17)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-06-2013, 18:06:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

s3by2007 wrote:
Si nu veniti cu texte gen, dute si joaca pe ala daca ti se pare mai bun, etc. pt. ca nu am sa renunt la Freakz si nu am nevoie de asemenea texte de copii, dar prin ce am spus vreau sa pun intrebarea: NOI DE CE NU PUTEM ???


Putem si noi dar necesita timp , toate la timpul lor. Nu este asa usor sa scriptezi ceva , daca ai observat se repara foarte multe chestii , chiar la PVP s-a lucrat in ultimul timp cum vezi si pe pagina principala. Se va ajunge si acolo , si dupa parerea mea acel server de care zici tu nu reprezinta o asa mare amenintare. La pvp da , au multe fixuri , pentru ca era acel server PVP only inainte , si doar se va uni cu celelalte servere , adica care au ceva pve si va fi same shit. Acelasi pvp + putin pve care este sub nivelul FREAKZ.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-06-2013, 13:23:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

s3by2007 wrote:
nu stiu ce vrei sa arati prin wall textu ala

Nici AT nu are toate bg & arene pe 3.3.5 daca nu le are pe 3.3.5 care e stabil din toate punctele de vedere, e logic ca pe 4.3.4 o sa aibe acelasi bg-uri si arene classic/tbc.
Ei nici macar nu au lansat serveru live si tu deja crezi ca o sa fie nr.1 @ pvp/pve etc.

Si nu uita cat e mo**nu de mare pe 4.0.6 a fost sub freakz atat ca scripturi pve, clase, gameplay si stiu ce vorbesc. Acum pe 4.3.4 mo**nu inca e mult in urma cu fixurile fata de freakz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lolexwtf

[(= i'm so high =)]



Status: Offline
(since 31-03-2016 19:10)
Joined: 15 Apr 2013
Posts: 348, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 5
Votes: 12

 
Post Posted: 19-06-2013, 22:14:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myhay25 wrote:
s3by2007 wrote:
nu stiu ce vrei sa arati prin wall textu ala

Nici AT nu are toate bg & arene pe 3.3.5 daca nu le are pe 3.3.5 care e stabil din toate punctele de vedere, e logic ca pe 4.3.4 o sa aibe acelasi bg-uri si arene classic/tbc.
Ei nici macar nu au lansat serveru live si tu deja crezi ca o sa fie nr.1 @ pvp/pve etc.

Si nu uita cat e mo**nu de mare pe 4.0.6 a fost sub freakz atat ca scripturi pve, clase, gameplay si stiu ce vorbesc. Acum pe 4.3.4 mo**nu inca e mult in urma cu fixurile fata de freakz.


Nu e RECLAMA dar pe M****n merg mai multe instante decat pe freakz si chiar acum incep sa introduca pe rand raidurile de la 3.3.5 - 4.3.4

Stiu de la un prieten nu ma joc pe acel server



EDIT : Serverul asta care va fi lansat acum de AT si ..... celelalte o sa ajunga No.1 PvP/PvE AT isi face treaba de PvP iar celelalte 3 fac PvE care este mai greu
Mai sunt 11 zile pana la lansare

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-06-2013, 22:59:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lolexwtf wrote:
myhay25 wrote:
s3by2007 wrote:
nu stiu ce vrei sa arati prin wall textu ala

Nici AT nu are toate bg & arene pe 3.3.5 daca nu le are pe 3.3.5 care e stabil din toate punctele de vedere, e logic ca pe 4.3.4 o sa aibe acelasi bg-uri si arene classic/tbc.
Ei nici macar nu au lansat serveru live si tu deja crezi ca o sa fie nr.1 @ pvp/pve etc.

Si nu uita cat e mo**nu de mare pe 4.0.6 a fost sub freakz atat ca scripturi pve, clase, gameplay si stiu ce vorbesc. Acum pe 4.3.4 mo**nu inca e mult in urma cu fixurile fata de freakz.


Nu e RECLAMA dar pe M****n merg mai multe instante decat pe freakz si chiar acum incep sa introduca pe rand raidurile de la 3.3.5 - 4.3.4


Intrebarea e cum merg acele instante? Daca nu le-ai incercat nu vorbi... stiai ca pe mo**en 4.3.4 nu merg quest 81-85? Daca ii zici lu unu de Hc mode @ raids, e ca si cum l-ai injura.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lolexwtf

[(= i'm so high =)]



Status: Offline
(since 31-03-2016 19:10)
Joined: 15 Apr 2013
Posts: 348, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 5
Votes: 12

 
Post Posted: 20-06-2013, 08:05:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myhay25 wrote:
lolexwtf wrote:
myhay25 wrote:
s3by2007 wrote:
nu stiu ce vrei sa arati prin wall textu ala

Nici AT nu are toate bg & arene pe 3.3.5 daca nu le are pe 3.3.5 care e stabil din toate punctele de vedere, e logic ca pe 4.3.4 o sa aibe acelasi bg-uri si arene classic/tbc.
Ei nici macar nu au lansat serveru live si tu deja crezi ca o sa fie nr.1 @ pvp/pve etc.

Si nu uita cat e mo**nu de mare pe 4.0.6 a fost sub freakz atat ca scripturi pve, clase, gameplay si stiu ce vorbesc. Acum pe 4.3.4 mo**nu inca e mult in urma cu fixurile fata de freakz.


Nu e RECLAMA dar pe M****n merg mai multe instante decat pe freakz si chiar acum incep sa introduca pe rand raidurile de la 3.3.5 - 4.3.4


Intrebarea e cum merg acele instante? Daca nu le-ai incercat nu vorbi... stiai ca pe mo**en 4.3.4 nu merg quest 81-85? Daca ii zici lu unu de Hc mode @ raids, e ca si cum l-ai injura.


corect lvl 81-85 nu functioneaza dar instantele te asigur ca merg foarte bine acum hai sa nu ne certam despre acest server pana la urma jucam pe freakz

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s3by2007

[The Kingslayer]



Status: Offline
(since 07-01-2022 21:35)
Joined: 25 Oct 2012
Posts: 28, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 16.5
Votes: 3

 
Post Posted: 22-06-2013, 11:22:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai asteptam cateva zile si putem afla cu totii ce si cum merge pe AT si restu ... important e sa ne concentram pe server-ul nostru. Pentru ca Freakz trebuie sa ajunga NO.1 nu altu. Dar e adevarat peste tot mai e de munca. Si trebuie sa incercam si noi ca playeri sa o usuram nu sa o ingreunam, cu tot felu de exploituri, buguri, etc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 22-06-2013, 15:09:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am jucat si eu pe Moltenu ala infect, pana pe la level 30, mai mult nu am rezistat. Cea mai mare parte din timp ti-o petreci cautand questuri care merg sa poti face level, din 5 doar unul merge facut cum trebuie. Ce sa mai aduci vorba de raiduri, ca batea vantul pe global chat ca nu aveau pentru ce cauta oameni.

Wow, ce reclama Surprise o sa fie cel mai smecher privat ever... au mai fost N la patrat rahaturi de genul asta si in afara de "promo" nu mai aveai ce vedea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 08-06-2024, 11:05:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x