User
Pass
2FA
 
 

Probleme server
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6664
ion

[prin vacante]



Status: Offline
(since 10-12-2018 10:49)
Joined: 30 Jan 2008
Posts: 7503, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 1770.2
Votes: 191

 
Post Posted: 12-07-2013, 23:50:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

serverul va fi scos din comunitate.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MariaIoana

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2019 20:22)
Joined: 10 Oct 2012
Posts: 33, Topics: 7
Location: France

Reputation: 89.1
Votes: 2

 
Post Posted: 12-07-2013, 23:54:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumim ! ar fii bine sa il si banati pe Forum -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 00:26:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da , mersi frumos , asa ar putea face si altcineva sa vina sa bage xredirect pe war3.freakz.ro , si sa fiti vazuti ca niste ........ cum sunt eu vazut acum .
Eu nu sunt raspunzator de protectia serverului dvs. , eu am platit pentru xredirect , si ma trezesc si fara bani si fara comunitate la server [ FARA NIMIC ] pentru prostia care o ai [MariaIoana] .
Sper sa va vina mintea la cap si sa vedeti ca a fost o greseala .


Quote:
serverul va fi scos din comunitate.

Pe motiv de ? Imi bat prea mult capul , asa a fost sa fie Dosent Matter

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ov3rDoZ3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-08-2014 14:56)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 86.7
Votes: 3

Post Posted: 13-07-2013, 01:02:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa ce ca avem TOTI , dovezi . problema aceasta este pe mai multe servere nu doar pe cele 2 , unul fiind al meu din cauza caruia a trebuit sa refac tot SERVERUL , de la 0 pentru ca tu , nu recunosti , sustii ca nu e nimic si uite asa .... daca vrei sa furi fura . E tipic tarii , dar deja cand incepi cu 2-3 servere o data , hai las-o moarta , ai serverul full , la ce-ti mai trebuie HOTIE ? PENTRU CE ?!! Nu pot sa inteleg lucrurile astea - ! Imi pare rau ca s-a ajuns aici , dar pe viitor incearca sa eviti astfel de cazuri , pledezi nevinovat dar n-ai NICI CEA MAI MICA GARANTIE , sau DOVADA care ai putea sa ne-o oferi sa putem zi "Ok ma frate , nu owneru e de vina , e altcineva" , in caz contrar tu nu spui decat ca esti nevinovat si ca noi suntem de vina - !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 04:00:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da , ai dreptate , mare dreptate , eu cu serverul full , 25 de pm`uri cu request`uri , stau la tine pe server sa`ti i`au playerii , nu`mi sunt pe cap systemele de soul/points sa stau sa le mut mysql , ca apar buguri zi de zi , stau la tine pe server sa fac nu stiu ce zici tu acolo .
Nu este 1 suntem 2 care ne plangem , puteati fi si 10 , si 20 , atata timp cat eu nu fac nimic nu vii sa afirmi o PROSTIE , si ION.MZK sa mearga pe prostia ta , voi cauta acel om care a facut asta [sa iti bage la mine xred] si voi ruga sa faca la un server din comunitate , inseamna ca acel server va fi scos din comunitate , dupa cum se vede mai sus , eu am fost scos pe motiv de ... DE ??? ... De ... astept sa vad de ce...
Ma refer la ion.mzk , macar prin PM zi`mi reason pentru care mi s-a sters serverul , ca daca stiam ca sunt un hot nu ma mai oboseam sa ii scriu "pagubitului" astuia si celuilalat .

Mult noroc cu serverele !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 13-07-2013, 09:01:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cat frate sa gandesti sa-ti sabotezi serverele din comunitate .. in halul asta ?

Mie nu mi s-a intamplat asta cu xredirect,deoarece am protectii pe zmx2 .. pe zmx nici macar nu se poate atinge de el - stiti prea bine si de ce.

Insa,ce-am gasit in configs pe zmx2 :

Code:
plugins-amx.ini


Care imi dezactiva admin_sql si imi punea admin.amxx + dezactiva niste pluginuri - stiind foarte bine ca folosesc adminii in baza de date. Rezolvarea simpla ar fii sa copiati tot ce e in plugins.ini si sa puneti acolo + sa-l setati pe readonly.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 11:44:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunteți niște penibili, voi ãșția de vã plângeți cã ați fost trișați.
În primul rând, cineva nu are cum sã aibã acces la serverul vostru decât dacã:
1. Le-ați dat parola de la cpanel / ftp / orice;
2. Ați pus pe server un plugin malicios, care oferã acces.

Așadar, vina este a voastrã. Acum, uitați-vã în log-uri sã vedeți ce IP a accesat serverele voastre ca sã schimbe setãrile, screenshot-urile alea nu au nicio bazã. Puteați sã faceți chiar voi alea ca sã aruncați cu noroi în cel care are mai mulți playeri. Sunteți niște javre.

Acum aveți 2 lucruri de fãcut:
1. Vã schimbați parolele de la cpanel/ftp/whatever;
2. Faceți curãțenie prin pluginuri; nu mai luați orice plugin gãsit pe net, luați-le de pe alliedmodders, cele aprobate.

Acum, dacã veniți iar sã vã plângeți, înseamnã cã nu ați fãcut cei doi pași de mai sus. Iar dacã nu veniți cu dovezi CLARE, care sã demostreze CLAR cã cel pe care-l învinuiți este vinovat, primiți ban pe forumul ãsta și nu o sã-mi pese ce faceți în continuare.
Succes!


Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 13:48:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nr913 wrote:
Sunteți niște penibili, voi ãșția de vã plângeți cã ați fost trișați.
În primul rând, cineva nu are cum sã aibã acces la serverul vostru decât dacã:
1. Le-ați dat parola de la cpanel / ftp / orice;
2. Ați pus pe server un plugin malicios, care oferã acces.

Așadar, vina este a voastrã. Acum, uitați-vã în log-uri sã vedeți ce IP a accesat serverele voastre ca sã schimbe setãrile, screenshot-urile alea nu au nicio bazã. Puteați sã faceți chiar voi alea ca sã aruncați cu noroi în cel care are mai mulți playeri. Sunteți niște javre.

Acum aveți 2 lucruri de fãcut:
1. Vã schimbați parolele de la cpanel/ftp/whatever;
2. Faceți curãțenie prin pluginuri; nu mai luați orice plugin gãsit pe net, luați-le de pe alliedmodders, cele aprobate.

Acum, dacã veniți iar sã vã plângeți, înseamnã cã nu ați fãcut cei doi pași de mai sus. Iar dacã nu veniți cu dovezi CLARE, care sã demostreze CLAR cã cel pe care-l învinuiți este vinovat, primiți ban pe forumul ãsta și nu o sã-mi pese ce faceți în continuare.
Succes!



Sper ca v-a lamurit , nr913 Spune`mi te rog , eu ce fac in cazul asta ?
ion.mzk deja mi-a sters categoria , am urcat FURIEN.FREAKZ.RO sus , am decis sa deschid alt server [ZPXP.FREAKZ.RO] l-am populat , uitate pe grafic amice , uitate sa vezi , a fost noapte cand eu am avut 32/32 si alte servere din comunitate erau la pamant , si sunt dat afara pe motiv ca bag eu fisiere in nu stiu ce amxx plugins ,

nr913 wrote:
Puteați sã faceți chiar voi alea ca sã aruncați cu noroi în cel care are mai mulți playeri. Sunteți niște javre.

Uite asa javre cum sunt , l-au convins pe ion mzk ca eu sunt defapt javra ! Sper sa se ia masuri , oricum e prea tarziu , trebuia mai intai sa se verifice PROSTIA asta , nu sa se ia masuri !
Oamenii astia si-au atins scopul !
EI NICI NU SE MAI UITA LA SECTIUNEA ASTA , O SA VEDETI , SCOPUL ESTE ATINS , SUNT ARS SI VE-TI VEDEA .
Un screenshot in care se vede numele serverului acelui escroc ZPXP.FREAKZ.RO v-a convins asa de tare incat m-ati dat afara din comunitate.

Va multumesc pentru atentie !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 13-07-2013, 14:06:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scrie corect gramatical inainte sa plangi aici.
Sectiunea se poate recupera in caz de greseala.
Ma dor ochii cand vad oameni ca tine care nu stiu lega cateva cuvinte si acele cuvinte care reusesti sa le legi le scrii gresit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ov3rDoZ3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-08-2014 14:56)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 86.7
Votes: 3

Post Posted: 13-07-2013, 14:31:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1 la mana : TOATE PLUGINE , dar TOATE sunt de pe alliedmodders - 1
2 la mana : Nu sunt javra sa vin aici doar ca asa m-i se scoala mie - ! mi-e schimbat hostname-ul intruna inclusiv acum , din cauza asta serveru sta offline ca nu mai pot sa-i schimb hostname
3 la mana : sunt SINGURUL cu acces FTP la propriul server , am schimbat user , pass degeaba -!
4 la mana : o gramada de cfg-uri in tot addonsu , pun pe read only tot degeaba - ! si imi spui ca e vina mea ca iau plugine de pe net ? TOT CE EXISTA IN ACEL ADDONS E ALLIEDMODDERS TOT - de la metamod pana la pluginele de zombie si asa mai departe , iar DPROTO e luat de la situl vostru deci nu vad unde sunt eu javra - Vin cu dovezi , FTP n-are nimeni , hack-ul ala nu stiu cum se face , nu ma intereseaza ca nu ma ocup cu asa ceva dar din moment ce baga intruna XREDIRECT , si hostname-u de la zpxp imi spui mie ca eu vreau sa te murdaresc pe tine pe baza de ce ? ai impresia ca sunt pusti de 12-13 ani - ! Fratioare , wake the *** up - daca vrei sa discutam sa-ti arat si eu si ceilalti despre ce e vorba ia da-mi PM si o sa-ti ARAT ce se intampla in addonsurile astea -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 14:50:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dovezi, nu povești. Te-am avertizat cu ban-ul, data viitoare o fac.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zbang !!

[Account disabled]



Status: Offline
(since 10-12-2015 12:33)
Joined: 20 Sep 2011
Posts: 1412, Topics: 251
Location: precis

Reputation: 96.4
Votes: 66

 
Post Posted: 13-07-2013, 15:57:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era imposibil sa schimbe ei singuri hostname-ul in ZPXP.FREAKZ.RO ca sa va pacaleasca sa il scoateti pe Bmw din comunitate? -
Cati playeri v-a adus, si cum il tratati... ca pe un caine mort .
Eu zic ca ar trebui rebagat in comunitate. Eu, cand aveam jbx-ul , Crizzatu detinatorul de la jb.freakz.ro , de ciuda, intra de pe un admin cu acces la RCON si punea numele serverului hackedbyJB.nufacreclama.Ro , nici macar numele serverului lui .
Eu am rezolvat astfel : Am refacut gradele, lasand acces la cvar , rcon si password doar la owner .
Am reinstalat serverul, punand iar pluginurile (aveam .sma-urile in PC ) .
Casuta: ion.mzk
Consider ca ar trebui sa il bagati din nou pe bmw in com.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ov3rDoZ3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-08-2014 14:56)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 86.7
Votes: 3

Post Posted: 13-07-2013, 16:19:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poftim alt client de la alta firma -
Stiu ca nu e voie sa faci reclama dar pana acum 3 firme au cazut : El.... Rien si Xqs...-
imagineaza de la Rien cu conversatia
Sa-mi spui acum ca si pe asta l-am invartit eu si am facut alte smecherii si ca eu si cu astia mintim toti - ok ?! Cate mai vrei ?!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 16:21:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta nu-i dovadã, e mai mult noroi împroșcat fãrã motiv.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ov3rDoZ3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-08-2014 14:56)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 86.7
Votes: 3

Post Posted: 13-07-2013, 16:29:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da frate fara motiv , suntem toti pe o mana Dosent Matter vin 5 oameni toti de la firme diferite si suntem pe o mana Dosent Matter !! aoloooo cate dovezi mai vrei fratele meu ? ce sa-ti mai bag ?!! conversatii am pus , poza la server am pus , nu crezi Dosent Matter treaba ta Dosent Matter eu nu-mi mai bat gura degeaba ca vad ca ma iei asa la impins vagoane si daramat usi , dar defapt e SUFICIENT DE CLAR , ca n-am nimic cu nimeni , NICI EU si NICI ceilalti
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by nr913, 13 July 2013 20:59



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-04-2024, 09:30:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x