User
Pass
2FA
 
 

Probleme server
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6660
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 16:39:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Câte dovezi? Una e de ajuns.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 17:07:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zbang !! wrote:
Era imposibil sa schimbe ei singuri hostname-ul in ZPXP.FREAKZ.RO ca sa va pacaleasca sa il scoateti pe Bmw din comunitate? -
Cati playeri v-a adus, si cum il tratati... ca pe un caine mort .
Eu zic ca ar trebui rebagat in comunitate. Eu, cand aveam jbx-ul , Crizzatu detinatorul de la jb.freakz.ro , de ciuda, intra de pe un admin cu acces la RCON si punea numele serverului hackedbyJB.nufacreclama.Ro , nici macar numele serverului lui .
Eu am rezolvat astfel : Am refacut gradele, lasand acces la cvar , rcon si password doar la owner .
Am reinstalat serverul, punand iar pluginurile (aveam .sma-urile in PC ) .
Casuta: ion.mzk
Consider ca ar trebui sa il bagati din nou pe bmw in com.



Toata noaptea am stat fara DNS si uitate la grafic http://www.gametracker.rs/server_info/89.40.233.132:27015
Multe servere din freakz erau la pamant , am 14.000 de posturi la furien.freakz.ro dintre care jumate la cereri admine , imaginati-va cati membrii v-am adus in comunitate , nu zic ca voi nu aveti si ca nu stiu ce , dar mai pe scurt WAR3.FREAKZ.RO , ZM.FREAKZ.RO , FURIEN.FREAKZ.RO , astea sunt puterea - , la ora asta furien 30/32 war3 31/32 zm 28/32 , zpxp daca mai era 27/32 am acum pe el , imi pare rau , dar eu deja am schimbat dns`ul , oamenii mei nu se misca de colo colo , dar am fost nevoit , am multi straini pe server .
Nu ma laud acum , dar astea sunt argumentele mele , ca sa va arat ca eu nu sunt un NIMENI ca toti ceilalti care ma acuza de XREDIRECT si alte prostii HOSTNAME SCHIMBAT .

Quote:
Cati playeri v-a adus, si cum il tratati... ca pe un caine mort .

Asta e amice ...
I-am trimis lui ion.mzk un PM in care i`am cerut sa imi adauge o sectiune "RECYCLE BIN" la ZPXP ca uitasem sa ii spun in cererea de DNS , a avut mai mult timp sa se uite aici , sa ma stearga pe mine , si nu a avut timp sa faca sectiunea aia , Ion probabil ai fost grabit , nu te acuz , toata lumea greseste , dar cam asa sta treaba , eu acum inseamna ca pot inscena [cum cred ca au facut si astia] o faza prin care zbang sa fie dat afara din comunitate , ca vad ca asa suntem dati afara , 10 SERVERE OFF si nu li se sterge categoria .

Nu mai am nimic de spus , am nevoie doar de niste scuze , incerc sa ma abtin Peace Sign

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ov3rDoZ3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-08-2014 14:56)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 20, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 86.7
Votes: 3

Post Posted: 13-07-2013, 17:25:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fratioare nu e vorba de asta .. nu te acuz ca si aseara s-a schimbat DNS intruna , azi dimineata la fel si tu nu mai ai activ DNS , dar cineva iti insceneaza toate astea , eu te invit sa-l rezolvam pe acest "tip" necunoscut - !! add Y!M : zdubz0r sa discutam mai multe si tu si nr913 - ! si imi pare rau ca am cauzat probleme , dar cineva iti pune bete-n roate ....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 18:50:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ov3rDoZ3 wrote:
fratioare nu e vorba de asta .. nu te acuz ca si aseara s-a schimbat DNS intruna , azi dimineata la fel si tu nu mai ai activ DNS , dar cineva iti insceneaza toate astea , eu te invit sa-l rezolvam pe acest "tip" necunoscut - !! add Y!M : zdubz0r sa discutam mai multe si tu si nr913 - ! si imi pare rau ca am cauzat probleme , dar cineva iti pune bete-n roate ....


Nu imi pune nimeni bete`n roate , Mi le-a pus deja , nu`mi mai pasa
Lasati`o asa , nimenui nu`i pasa [ se simt ei ] . Am plecat cu ZP in alta comunitate, nu`si mai are rost discutia, totusi astept scuzele de rigoare , probabil cei care au gresit [se simt ei] vor avea curajul sa isi ceara scuze .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MariaIoana

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2019 20:22)
Joined: 10 Oct 2012
Posts: 33, Topics: 7
Location: France

Reputation: 89.1
Votes: 2

 
Post Posted: 13-07-2013, 19:11:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NR193 sau ce nume mai ai ! inteleg te intelegi bine cu BMW . Ti-a oferit ceva nu stiu ! . Dar nu mai vorbii aiurea daca nu sti !!! > DACA NU STI NU TE BAGA !! SHHHT !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 19:19:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MariaIoana. Adu dovezi și atunci îi dau ban. Pânã atunci, ține-ți gura și vezi-ți de ale tale. Nu am avut nicio tangențã cu bmw.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 20:16:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nr913 wrote:
MariaIoana. Adu dovezi și atunci îi dau ban. Pânã atunci, ține-ți gura și vezi-ți de ale tale. Nu am avut nicio tangențã cu bmw.


Ca sa se simta lumea bine da-mi ban si va salut .
Primesc PM de la ion.mzk , cum am facut de se redirectioneaza playerii la mine , deci - .. nu mai pot de nervi , ca sa incheiam totu faceti ce vreti , incerc sa evit astfel de "cazuri" .

MariaIoana ti-ai atins scopul GJ , am tangente mari cu nr913 , e fratele meu .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Closed

[Closed]



Status: Offline
(since 28-09-2019 08:12)
Joined: 26 Mar 2007
Posts: 10481, Topics: 176
Location: sat Bucuresti, comuna Romania :)

Reputation: 1613.2
Votes: 435

     
Post Posted: 13-07-2013, 20:45:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BmW750i wrote:
nr913 wrote:
MariaIoana. Adu dovezi și atunci îi dau ban. Pânã atunci, ține-ți gura și vezi-ți de ale tale. Nu am avut nicio tangențã cu bmw.


Ca sa se simta lumea bine da-mi ban si va salut .
Primesc PM de la ion.mzk , cum am facut de se redirectioneaza playerii la mine , deci - .. nu mai pot de nervi , ca sa incheiam totu faceti ce vreti , incerc sa evit astfel de "cazuri" .

MariaIoana ti-ai atins scopul GJ , am tangente mari cu nr913 , e fratele meu .

bah ceva clar e putred aici...
pai eu daca am dreptate, ii calc pe cap pe toti si merg mai departe...pt mine e clar, tu ori esti prost si te lasi calcat in picioare, ori esti vinovat...


Dimineata cand ma scol,
ma uit in TOP 300,
si daca nu ma gasesc pe acolo,
plec dreaq la munca...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 21:19:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai probabil e vinovat, dar pânã la proba contrarie, e nevinovat.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DaViDeNkO

[ ]



Status: Offline
(since 27-07-2022 20:15)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 11305, Topics: 180
Location: Insert location here

Reputation: 3137.2
Votes: 535

   
Post Posted: 13-07-2013, 21:56:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Normal cã e vinovat. Chiar credeți cã o dãdea-n spectacol dacã nu era vinovat? Când cineva a fãcut ceva și face pe deșteptul, cu faze gen 'se simt ei, eu oricum nu am fãcut nimic' se simte de la o poștã cã ceva nu-i ok. BMW, ai o atitudine de bani puțini, ca și atunci când ți-am dat reputație pe minus, îmi trimiteai PM cu un vocabular de generația touchscreen și dupã aia tot tu vrei sã cazi cel deștept. V-am zis doar ce știu despre el, nu-mi dați în cap.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BmW750i

[FURIEN.FREAKZ.RO]



Status: Offline
(since 16-02-2015 21:04)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 3772, Topics: 75
Location: Galati

Reputation: 1216.6
Votes: 126

 
Post Posted: 13-07-2013, 22:46:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DaViDeNkO wrote:
Normal cã e vinovat. Chiar credeți cã o dãdea-n spectacol dacã nu era vinovat? Când cineva a fãcut ceva și face pe deșteptul, cu faze gen 'se simt ei, eu oricum nu am fãcut nimic' se simte de la o poștã cã ceva nu-i ok. BMW, ai o atitudine de bani puțini, ca și atunci când ți-am dat reputație pe minus, îmi trimiteai PM cu un vocabular de generația touchscreen și dupã aia tot tu vrei sã cazi cel deștept. V-am zis doar ce știu despre el, nu-mi dați în cap.


Eu nu ma dau in spectacol in primul rand , daca ma dadeam in spectacol , acum cand am primit ocazia sa vin inapoi in comunitate [am primit pm sa trimit sectiunile de la ZPXP sa mi se refaca] am refuzat .

Closed

Quote:
pai eu daca am dreptate, ii calc pe cap pe toti si merg mai departe...pt mine e clar, tu ori esti prost si te lasi calcat in picioare, ori esti vinovat...


Te inteleg , dar atata timp cat ion.mzk m-a dat afara din comunitate cu server cu tot , tu ce sanse crezi ca ai mai avea sa revii ? Pe cine sa calc in picioare ? Sa calc fondatorul in picioare ? Pai dupa ma da si cu Furien afara pe motiv ca sunt in comunitate sau altceva la fel de absurd . Nu sunt prost si ca dovada , sunt reprimit in comunitate [am primit pm] si mi se fac sectiunile inapoi ! CA DREPT DOVADA AM REFUZAT SA VADA LUMEA CA NU MA LAS CALCAT IN PICIOARE .

Punct.

Lasati topicul deschis ca baietii au de aratat dovezi .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MariaIoana

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-12-2019 20:22)
Joined: 10 Oct 2012
Posts: 33, Topics: 7
Location: France

Reputation: 89.1
Votes: 2

 
Post Posted: 13-07-2013, 22:50:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BmW750i wrote:
nr913 wrote:
MariaIoana. Adu dovezi și atunci îi dau ban. Pânã atunci, ține-ți gura și vezi-ți de ale tale. Nu am avut nicio tangențã cu bmw.


Ca sa se simta lumea bine da-mi ban si va salut .
Primesc PM de la ion.mzk , cum am facut de se redirectioneaza playerii la mine , deci - .. nu mai pot de nervi , ca sa incheiam totu faceti ce vreti , incerc sa evit astfel de "cazuri" .

MariaIoana ti-ai atins scopul GJ , am tangente mari cu nr913 , e fratele meu .





Mai Termina cu aerele astea si recunoaste !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nr913
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 10:06)
Joined: 24 Apr 2009
Posts: 4224, Topics: 223
Location: România

Reputation: 60.3
Votes: 156

 
Post Posted: 13-07-2013, 22:59:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Îmi trimiteți dovezile prin PM. Mai las topicul aici pânã mâine, apoi îl arunc la coș.

Attitude - A little thing that makes a BIG difference
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by nr913, 13 July 2013 20:59



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 29-04-2024, 00:30:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x