User
Pass
2FA
 
 

Ajutor.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message895
FullMetal

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2013 09:14)
Joined: 25 Aug 2013
Posts: 2, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 29.7
Votes: 2

Post Posted: 25-08-2013, 00:54:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.Nu e legat de teme, proiecte etc...Sunt la o scoala foarte...terminata sa nu zic altfel.Nici nu stiu cum am ajuns la aceasta scoala plina de cocalari care isi bat joc de cei destepti.Poate pentru ca e la 2 pasi de mine Thinking.Sa incep cu inceputul : Totul a inceput cand am vazut cine e diriga mea.O distrusa cu frunte de lopata care, la o sedinta cu parintii i-a spus tatalui meu ca "Andrei este plecat in vacanta, nu mai invata deloc".Si de atunci m-a enervat la culme.Am numai 10 si cativa 9 sau 7, si 5 in teza la mate deoarece profu' de mate e si el ca diriga, o sa explic.Diriga mereu favorizeaza copii "prosti" si pe cei destepti nici nu-i baga in seama -.Trecem la bosorogul de mate care, vine la ora, scoate 1 prost de ala la tabla si sta 30 minute pt o chestie banala care o termini in maxim 5 minute, apoi profu' de mate ori vorbeste la telefon sau citeste ziaru' pana se termina ora ori, dupa ce ala termina la tabla, bosorogul iese din clasa si nu mai vine inapoi -.Acesta e si motivul pentru care am luat 5 in teza.Daca ii zic dirigintei ea nu face nimic, la fel si cu directoarea.Si, dupa ce ca nu e destul, in clasa am un cocalar (chiar e cocalar) care mereu se leaga de mine fara sa ii fac nimic.Daca spun cuiva, iar se ia de mine si apoi baga minciuni ca nu face nimica...Si mai sunt muuuuulte alte chestii din astea.Iar, cand vorbesc cu parintii sa ma duca la alta scoala, nu vor sa ma mute, deoarece ei nu stiu de aceste "specimene".Cum sa ii fac sa ma mute pana la urma la scoala la care doresc?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SickFish

[A.k.A WanderWise]



Status: Offline
(since 24-04-2020 09:12)
Joined: 03 Mar 2011
Posts: 5533, Topics: 631
Location: Siberia Romaniei

Reputation: 570.6
Votes: 371

     
Post Posted: 25-08-2013, 16:21:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E foarte simplu . Mergi la director ( in cazul tau la directoare ) cu o cerere tip de transfer si scrii acolo la motive ca vrei sa te transferi la alta scoala deoarece tu consideri ca e o scoala de valoare joasa si vrei sa faci o cariera pe mai departe ( facultate , master etc ) si probabil te va intelege .
Credema , cu copii mai slabi pregatiti se ocupa in general profesorii ca sa ajunga la un nivel medium. De obicei cei care sunt mai bine pregatiti ii dau deoparte deoarece acestia pricep din mers lucrurile.
Te inteleg ca ai o problema disperata dar asta o poti discuta cu parintii sau rudele apropiate nu pe un server de counter strike ( nu de alta. dar aici nu e forum de matrimoniale ) .
Probabil intai trebuie sa te gandesti si la profilul unei scoli inainte sa te inscrii la ea. Chiar daca urmatoarea scoala e la 1- 1.5 -2 km departare credema , daca ar fi mai bine pentru tine ai parcurge acea distanta - sau iti ameninti parintii ca nu mai mergi la scoala sau te lasi pe tanjeala



Castigi Reputatie !


Code:
^AvioanE^: Salut, sunt ***, multumesc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 25-08-2013, 22:59:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iti zic ce sa faci pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie ca tine,liceu de tot *****',profesori mai prosti,elevi nu mai zic.Bine macar ca am reusit sa ma transfer vara asta.
Incearca sa le spui parintilor ca asta nu e scoala pe care ai vrut-o tu,ca nu-ti place deloc sa mergi si ti se face scarba cand o vezi(asa mi se facea mie cand mergeam la liceu,d-aia si stateam primele 2 ore pe banca la un suc)si ca nu poti sa inveti fiindca profesorii sunt cum sunt,colegii te tachineaza iar conducerea scolii e cam degeaba.
Explica-le parintilor ce fac profesorii,elevii si ce nu iti convine.
AAaa...si cand o sa inceapa scoala in primele 2-3 saptamani sa mergi la secretariat sa iti iei o foaie de transfer si mergi cu ea acasa,sau completezi tu in clasa si tu doar o duci parintilor sa o semneze.
Iar un plan B ar fi sa explici motivele plecarii tale intr-o compunere si sa le-o citesti parintilor.
Noroc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  


The time now is 27-04-2024, 20:28:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x