User
Pass
2FA
 
 

Discutii Europa League / Champions League
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 158, 159, 160  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Football
Author Message200556
FarulNUMOARE
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-09-2013 11:05)
Joined: 14 Aug 2013
Posts: 264, Topics: 37
Location: Constanta.

Reputation: -100.7
Votes: 10

 
Post Posted: 29-08-2013, 16:38:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dire wrote:
Toata tara uraste Steaua dintr-un singur motiv, lauda si prostia de acolo.
Lumea s-a saturat ca cei de acolo zic ca doar ei duc greul, cand de fapt nu fac mare lucru, asta ma deranjeaza, nu simpatia care ziceti ca o am ... Steaua este si va fii o echipa de nimic, nu conteaza suporter carei echipe sunt eu sau altii.

Cine te-a mintit ca toata tara uraste Steaua? Daca a uri inseamna a simpatiza, inseamna ca ai dreptate.
Intr-adevar, nu toata tara simpatizeaza/iubeste Steaua, pentru ca asta e imposibil. Nu ai cum sa fi pe placul tuturor.
De ce spui ca uraste Steaua? Pentru ca majoritatea tin cu ea? Asta inseamna ca tara urastea Steaua? Inteleg ca esti un dinamovist, dar nici chiar asa ma... V-am umilit in tur, urmeaza returul, stati linistiti. O sa luati in retur vreo 3-4 si asta e, campioana Steaua.
Cat despre grupa. As dori sa pice cu Real Madrid/Barcelona, BVB si o echipa accesibila.





JB.FREAKZ.RO este numarul 1!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mzq-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-05-2017 20:42)
Joined: 13 Nov 2009
Posts: 5921, Topics: 222
Location: Sweden

Reputation: 1018.9
Votes: 230

 
Post Posted: 29-08-2013, 17:02:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BojaN wrote:
BonJovi4EveR wrote:
^^ Nu ai ce sa ii faci, e dinamovist si toata viata lui va avea o "simpatie" fata de Steaua, nu l-am vazut odata, sa zica: "Ba ma bucur ca a adus si Steaua cateva puncte, oricat ar fi fost ele de putine, pentru coeficientul Romaniei in Europa.", nu pentru ca e Steaua ci pentru faptul ca intr-un anumit fel reprezinta si tara noastra, dar sincer, anul acesta, era mai bine pentru Steaua, cu lotul pe care-l au acuma sa nu se fi calificat in UCL, aveau sanse mult mai mari sa aduca puncte din EL decat din UCL, pentru ca la cat de zgarcit e Becali nu stiu daca va aduce jucatori de milioane de euro. Dar pana la urma, asta e miza oricarei echipe ce se califica in UCL: money! Totul se rezuma la bani, aceasi dorinta au avut-o si celelalte echipe romanesti care au participat in UCL, pentru ca performanta cu bani putini nu vei face niciodata.


Pãi este logic cã nu se bucurã cã face cineva puncte pentru coeficient, pentru cã echipa lui favoritã de urlãtori la lunã nu are nevoie de așa ceva, pentru cã ei oricum nu sunt în stare sã se califice într-o competiție europeanã. Mai mult, face de râs țara prin înfrângeri cu echipe precum: 17 Nentori Tirana, NEC Nijmegen, Elfsborg, Vorskla Poltava, FF Jaro, Knattspyrnufelag si Hajduk Split.

FarulNUMOARE wrote:
Dire wrote:
Toata tara uraste Steaua dintr-un singur motiv, lauda si prostia de acolo.
Lumea s-a saturat ca cei de acolo zic ca doar ei duc greul, cand de fapt nu fac mare lucru, asta ma deranjeaza, nu simpatia care ziceti ca o am ... Steaua este si va fii o echipa de nimic, nu conteaza suporter carei echipe sunt eu sau altii.

Cine te-a mintit ca toata tara uraste Steaua? Daca a uri inseamna a simpatiza, inseamna ca ai dreptate.
Intr-adevar, nu toata tara simpatizeaza/iubeste Steaua, pentru ca asta e imposibil. Nu ai cum sa fi pe placul tuturor.
De ce spui ca uraste Steaua? Pentru ca majoritatea tin cu ea? Asta inseamna ca tara urastea Steaua? Inteleg ca esti un dinamovist, dar nici chiar asa ma... V-am umilit in tur, urmeaza returul, stati linistiti. O sa luati in retur vreo 3-4 si asta e, campioana Steaua.
Cat despre grupa. As dori sa pice cu Real Madrid/Barcelona, BVB si o echipa accesibila.


si va mai mirati de ce uraste lumea steaua Raised eyebrow de abia astept sa vad ce o sa ziceti cand se joaca toate meciurile din grupe si steaua o sa aiba -2 puncte
farule, nu stiu ce meci ai vazut tu in tur dar ati tras de timp si ati stat pe jos cat mai mult posibil, plus ca de la golul nostru ati stat cu morcovu pana la final. o adevarata umilinta e asta -). apropo, "galeria" stelei nici n-a facut deplasarea in polonia -

ca sa nu fiu chiar off.. se pare ca maine se va trage la sorti o echipa care a pierdut playofful EL si va intra in grupe.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 29-08-2013, 17:14:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mzq- wrote:
si va mai mirati de ce uraste lumea steaua Raised eyebrow
farule, nu stiu ce meci ai vazut tu in tur dar ati tras de timp si ati stat pe jos cat mai mult posibil, plus ca de la golul nostru ati stat cu morcovu pana la final. o adevarata umilinta e asta -). apropo, "galeria" stelei nici n-a facut deplasarea in polonia -


Deci la tine fotbalul se exprima prin violenta, frumos, imi place. Daca ar fi sa facem o comparatie intre Dinamo si Steaua cu referire la evolutiile lor in Europa, ar fi o diferenta de la cer la pamant. Steaua, cu ciobanu' ala puscarias, cu luptatorul K1: meme si cu generalii comunisti, de bine, de rau, au mai luat un campionat, au mai adus cateva puncte Romaniei in competitile europene, ba o cupa, ba o supercupa, etc. Iar daca veniti cu vechea poveste: ca ba, echipa Stelei era echipa lui Ceausescu, stau si ma gandesc, oare asa influent era Ceausescu incat sa rezolve si Cupa Campionilor Europeni? Sau in vremea aceea, Dinamo, Rapid, Craiova, Arad, Argesul, etc. nu aveau jucatori? Sa fim seriosi. Dosent Matter Degeaba va umflati in pene, e usor sa critici in calitate de hater, in loc sa fii cat de cat realist.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mzq-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-05-2017 20:42)
Joined: 13 Nov 2009
Posts: 5921, Topics: 222
Location: Sweden

Reputation: 1018.9
Votes: 230

 
Post Posted: 29-08-2013, 17:20:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BonJovi4EveR wrote:

bla bla Ceausescu bla bla


mda, si nu putea influenta toti jucatorii buni sa vina la steaua, nu? oh, wait. iti dau un singur exemplu, lacatus a fost la dinamo inainte de steaua.
nu neaparat violenta, dar voi stelistii in general va laudati cu lucruri la care nu ati contribuit DELOC, cum ar fi jocul echipei. asta e meritul lui becali ca il dau banii afara din casa. pe cand celelalte echipe se lauda cu ce fac fanii. si voi aveti o tentativa de lauda cu gluma aia de fani.. dar, sa fim seriosi, sunteti 0 la capitolul asta. dovada mai sus.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 29-08-2013, 17:36:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mzq- wrote:
BonJovi4EveR wrote:

bla bla Ceausescu bla bla


mda, si nu putea influenta toti jucatorii buni sa vina la steaua, nu? oh, wait.


Si restul echipelor s-au desfiintat? Nu? A ramas numai Steaua in Divizia A, referitor la suporterii Stelei, intr-adevar sunt multi, cei mai multi din tara si da, multi dintre ei nu pot enumera nici macar 5 jucatori din lotul actual, dar, asta nu inseamna ca trebuie sa ironizam suporterii Stelei la modul general, nu ii bagam pe toti in aceasi oala, pentru ca fiecare echipa are suporterii ei adevarati, cand mai criticati Steaua, specificati: Ala, x, y, z, e asa si pe dincolo. Si motivul pentru care Steaua e atat de mediatizata este acela ca au un palmares bogat in performante interne/externe si hai sa zicem, un cioban, caruia ii place sa apara la TV. De aceea sunt atatia hateri impotriva echipei din Ghencea. Eu, la modul cel mai serios, m-am bucurat enorm cand celelalte echipe romanesti au facut performante in Europa, ca era Urziceni, ca era CFR, etc. Asta e problema la voi, atata stiti, sa criticati Steaua, chiar si azi, Petrolul - Swansea, pare o misiune imposibila, dar ca orice roman, sper ca echipa ploiesteana sa se califice, chiar daca e o misiune imposibila, la fel si pentru restul echipelor romanesti ce participa in actualul playoff de EL.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ryker

[NarsiL]



Status: Offline
(since 25-04-2019 12:45)
Joined: 29 Jun 2010
Posts: 2191, Topics: 223
Location: Brasov

Reputation: 554.8
Votes: 143

Post Posted: 29-08-2013, 17:44:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lasa-i bonjovi...ei nu inteleg ce inseamna "performanta", sau "calificare", nu au aceste cuvinte in dictionar
se mandresc cu suporterii care le aduc performante "incredibile"
fanii sunt aia care se aduna 50.000 cand joci cu legia, dar si cand joci cu chiajna sau alta echipa mai mica...
voi{dinamovistii} deabia adunati 20.000 in 5 meciuri..naspa
btw sper ca steaua sa pice cu dortmund -


https://www.youtube.com/watch?v=eO8AqtNBNaA
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FarulNUMOARE
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-09-2013 11:05)
Joined: 14 Aug 2013
Posts: 264, Topics: 37
Location: Constanta.

Reputation: -100.7
Votes: 10

 
Post Posted: 29-08-2013, 18:41:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa vedem, o grupa accesibila (zic eu):
Chelsea, FC Schalke, Basel, Steaua.





JB.FREAKZ.RO este numarul 1!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
InLoveCs

[00 11 00]



Status: Offline
(since 24-12-2021 07:55)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 8224, Topics: 738
Location: zmx.freakz.ro

Reputation: 2926.8
Votes: 170

     
Post Posted: 29-08-2013, 18:50:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FarulNUMOARE wrote:
Hai sa vedem, o grupa accesibila (zic eu):
Chelsea, FC Schalke, Basel, Steaua.


Daca asta e grupa accesibila ..... -))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 29-08-2013, 18:54:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FarulNUMOARE wrote:
Hai sa vedem, o grupa accesibila (zic eu):
Chelsea, FC Schalke, Basel, Steaua.


Locul 3, cel mult si asa e cu cantec, daca nu mai aduc cativa jucatori de valoare, dar daca o vor face, atunci avem sanse de o primvara europeana in UCL, am vazut-o pe Schalke in playoff cu PAOK, nu mi s-au parut tare straluciti, cel putin la capitolul defensiv nu o duc atat de bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 29-08-2013, 19:17:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BonJovi4EveR wrote:

Toate astea se intampla din cauza stelistilor.
De fiecare data cand reusesc ceva ii auzi "lasati-ne sa ne pregatim pentru bla bla" ironizari d-astea ieftine.
De ce sa ma bucur pentru o echipa care nu stie sa castige?

Ps.
Asta care e cu faru` p-aici, da-i ma drumu si nu ma enerva, normal ca tii cu steaua ca mereu farul a vandut meciul la steaua.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BonJovi4EveR
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 19:39)
Joined: 17 Feb 2012
Posts: 18171, Topics: 590
Location: United States

Reputation: 195.3
Votes: 196

Post Posted: 29-08-2013, 19:43:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:

De fiecare data cand reusesc ceva ii auzi "lasati-ne sa ne pregatim pentru bla bla" ironizari d-astea ieftine.
De ce sa ma bucur pentru o echipa care nu stie sa castige?


In Europa nu cred ca au umblat cu aranjamente, asa ca acolo ce au castigat, au castigat pe merit si cu putin noroc, in Liga 1 e alta poveste si nu numai Steaua a facut aranjamente, mai sunt o multime de echipe, acuma sa nu zici ca Dinamo e usa de biserica ca atunci si eu sunt regele Angliei, iar acele ironizari ieftine nu au venit asa din senin. Dar, eu cred ca aceste tipuri de discutii se pot intinde la infinit si asta datorita rivalitatii enorme intre Steaua si Dinamo, drept urmare eu m-am oprit aici. Sa le uram bafta echipelor romanesti care isi joaca azi sansa in playoff.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AceRuL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-01-2016 21:31)
Joined: 06 Jun 2012
Posts: 16659, Topics: 426
Location: LE TOUCAN HAS ARRIVED <(°)

Reputation: -132.7
Votes: 648

 
Post Posted: 29-08-2013, 19:57:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Basel e semifinalista de EL, Chelsea e detinatoarea en-titre, Schalke e... Schalke, il au pe Draxler ala rupe terenu-n doua
Singura grupa accesibila era aia cu Benfica parca, si acolo locul 3


sorinsorin57 wrote:
Eu folosesc XP SP2 si este mai bun decat 7.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mzq-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-05-2017 20:42)
Joined: 13 Nov 2009
Posts: 5921, Topics: 222
Location: Sweden

Reputation: 1018.9
Votes: 230

 
Post Posted: 29-08-2013, 20:27:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

se pare ca doar Pandurii mai au sanse la calificare..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Reyes

[Assasin]



Status: Offline
(since 26-01-2021 06:34)
Joined: 03 Apr 2007
Posts: 4994, Topics: 443
Location: wAr3.FreaKz.ro

Reputation: 929.9
Votes: 80

     
Post Posted: 29-08-2013, 20:50:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PROGRAM:
Schalke - Steaua 18 septembrie
Steaua - Chelsea 1 octombrie
Steaua - Basel 22 octombrie
Basel - Steaua 6 noiembrie
Steaua - Schalke 26 noiembrie
Chelsea - Steaua 11 decembrie




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FarulNUMOARE
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-09-2013 11:05)
Joined: 14 Aug 2013
Posts: 264, Topics: 37
Location: Constanta.

Reputation: -100.7
Votes: 10

 
Post Posted: 29-08-2013, 21:13:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

InLoveCs wrote:
FarulNUMOARE wrote:
Hai sa vedem, o grupa accesibila (zic eu):
Chelsea, FC Schalke, Basel, Steaua.


Daca asta e grupa accesibila ..... -))

E cea mai accesibila.





JB.FREAKZ.RO este numarul 1!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Football  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 158, 159, 160  Next    


The time now is 27-10-2024, 18:18:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x