User
Pass
2FA
 
 

Reclamatii Kiz
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Ban / Unban Requests
Author Message1748
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 07-09-2013, 19:13:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nick-ul meu : Kiz
2. Nick-ul celui reclamat : ZuK
3. IP-ul reclamatului : 109.99.110.172
4. Motiv : Laser la teleport. ( 3-4 runde la rand a pus lm-ul acolo, desi multi saream cu gura pe el )
5. Dovada : http://www.fileshare.ro/e29842146

# Daca se poate sa lasati Topic-ul deschis in caz ca voi mai avea reclamartii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 08-09-2013, 06:32:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Banat. Data viitoare fa o simpla poza sau mai multe la chestii de genul, unde ii ma simple (alianta, limbaj, lm scara/portal, baricada surv/last human).


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 08-09-2013, 18:56:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nick-ul meu : Kiz
2. Nick-ul celui reclamat : AddicteD
3. IP-ul reclamatului : 86.122.23.175
4. Motiv : In urma cu 2 sau 3 zile acest admin ma tinut in slay/kick si in final ban pentru ca aveam bug si nu puteam da restart la calculator pentru putin timp, deoarece download'am ceva... I-am spus frumos ca nu pot, iar el cu toate acestea mi'a dat ban. Astazi el avea bug si l-am rugat sa rezolve problema in mod pritenos, dar el a raspuns negativ cu un aer de superioritate, probabil simtindu-se atacat. L-am intrebat de ce eu iau ban pentru acest motiv iar el nu face nimic. Cum era de astept mi-a dat gag, de ce? nu stiu...L-am intrebat de ce mi-a dat gag si "surpriza" imi da ban o ora. Regulile sunt facute pentru a fi respectate de toata lumea, nu doar de catre playeri si adminii sa le incalce.
5. Dovada : http://imageshack.us/photo/my-images/32/6pu.bmp/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/c8j6.png/
http://img827.imageshack.us/img827/8030/tivy.png
http://img834.imageshack.us/img834/9611/imbc.png

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 08-09-2013, 19:10:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Era singurul admin de pe srv? Posibil de aia nu si-a rezolvat bugul, ca lasa srv-ul fara admin. Oricum, sa vedem continuarea povestii. Sper ca ai pus toata conversatia pana la acel gag.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teLOVEsc

[Criminal]



Status: Offline
(since 16-09-2018 14:52)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 5349, Topics: 193
Location: Congo

Reputation: 324
Votes: 216

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Ce e ala  
Post Posted: 08-09-2013, 19:31:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai ce nesimtit esti .. Faci reclamatia dupa 30 de minute cat sa ies din cs fara sa pot face printuri ... De ce nu pui si printurile cand imi zici ca sufar de admin si ca sunt plin de mine ? Te-am rugat frumos sa incetezi cu chatul adminilor in care tot ma atacai , ai continuat si apoi ti-am dat ban ... Daca e ceacea diseara pe mess iti aduc si printurile ca acum nu sunt acasa ... Dar e urat cum faci ... Plus de asta ca era harta zm_freakz .. Nu pot face block sau in niciun caz nu joc cu aim ca sa ai nevoie sa te uiti fix pe mine ... Si da , eram singurul admin online atunci

All kids watch this - Click


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 08-09-2013, 20:03:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@NEO :
Daca acesta era motivul pentru care nu a iesit 3 minute de pe server
ar fi trebuit sa zica asta nu "cu ce te deranjeaza pe tine ca am eu bug"
care s`ar putea echivala cu un "nu am chef sa dau restart ca oricum nu te afecteaza".

@Addicted :
Reclamatia asta nu este pentru faptul ca mi`ai dat ban o ora care a si trecut. Nu ti-am spus ca suferi de admin ci doar ca abuzezi de acesta.
Reclamatia este pentru faptul ca tu nu respecti regulamentul, dar le impui player'ilor sa il respecte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 08-09-2013, 20:13:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

El ce nu a respectat? Ca nu a iesit de pe srv (lasand astfel srv fara admin) ca sa rezolve bugul?
@Addicted As vrea sa stiu toata povestea. Cred ca logurile vor spune mai mult.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 08-09-2013, 20:26:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In momentul de fata server-ul are 28 de playeri si nici un admin: http://img27.imageshack.us/img27/842/en1i.png . Putea sa lase 3 minute server-ul fara admini, in momentul de fata se fac aproximativ 30 de minute de cand nu mai este un admin pe server.

Observ ca nu doriti sa luati nici o masura, na... e admin... In plus pot fi inventate o gramada de scuze, daca ar fi dupa cum zici tu il rog pe Addicted sa intre pe server acum pana va veni urmatorul admin...

Asta e, imi pare rau pentru timpul pe care l-am pierdut...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 08-09-2013, 20:38:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce masura ai vrea sa se ia? Ca nu a iesit sa isi rezolve bugul? Te pomenesti ca vrei sa ia suspend/remove pentru asta. Reclamatia asta pun pariu ca s-a facut din cauza gagului si a banului, iar toata conversatia se va vedea in loguri, vedem apoi daca erau meritate sau nu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 08-09-2013, 20:55:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da este pentru ban, dar nu pentru ban-ul de astazi, ci ban-ul cand eu am fost obligat sa dau restar pentru ca aveam bug, iar acesta nu a facut nimic cand si el avea.

Observ ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi, asteptati logurile, sunt convins ca nu se va intampla nimic. Masurile voi trebuie sa le stiti... Reclamatia a fost facuta pentru nerespectarea regulamentului de un admin, deci masura trebuie sa o cunoasteti.

De cat sa ne mai tiganim aici putem sa incheiem pentru ca nu se va face nimic in privinta asta, sunt sigur. Am fost online se server la foarte multe certuri intre admini si playeri, unde ( in unele cazuri ) playerii aveau dreptate si ghiciti ce? ... Addicted a fost in majoritatea acestor certuri. Aceste nenumarate reclamatii din partea playerilor la adresa lui Addicted, ar trebui sa va puna un semn de intrebare.
De ce restul adminilor nu sunt prezenti la reclamatii cum este Addicted, pentru ca i-au masurile corecte si sunt echilibrati, acesta se vede "mare" admin si taie si spanzura pe o gandire gresita.

Asta am avut de spus, raspunsul este la voi. Eu il stiu deja, dar poate va veti gandi ca acesta nu'si merita locul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 08-09-2013, 21:03:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Regula nescrisa de rezolvare a bugului te referi? Eu unul nu o incurajez, dar nici nu o descurajez, fiecare face cum crede mai bine, dar daca acea persoana care urla pe chat "ai bug, etc, etc", daca ar avea putin creier, fie ca ii admin sau player, isi poate da seama ca la zombie mode acest lucru nu poate afecta deoarece se poate vedea tot ce trebuie in coltul din dreapta jos, nume, lvl, credite, etc....deci demo si poza poti face linistit. Treaba asta cu bugul afecteaza in mare parte doar la srvele normale de CS, ca acolo nu se poate vedea deloc numele celui care are bug. La acest mod nu ii problema. O sa discut cu ceacea despre asta si o sa facem ceva oficial in legatura cu acest bug, sa priceapa toata lumea.
P.S: Pentru rezolvarea bugului ii de ajuns sa intri 5-6 minute pe alt server, cateodata nu se rezolva nici cu RR.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teLOVEsc

[Criminal]



Status: Offline
(since 16-09-2018 14:52)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 5349, Topics: 193
Location: Congo

Reputation: 324
Votes: 216

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Ce e ala  
Post Posted: 08-09-2013, 21:41:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da neo este chiar mai mult decat crezi ... Individul de fata a inceput sa ma ia ca sufar de admin si alte replici de genul la care eu i-am dat gag .. a continuat pe chatul adminilor cu chestiile astea si i-am dat ban o ora (rugandu-l frumos inainte sa inceteze si sa-si vada de joc) Din pacate nu e ceacea pe mess acum sa-i cer logurile dar cand va intra iti promit ca am sa vin si cu print-urile sa vezi cat de mult le ingrosi kiz ..

Iar ca fapt divers , cand aveai tu bug era pe harta cross si te suspectam de block-uri .. cu bug nu puteam prinde nimic concret asa ca te-am rugat sa il rezolvi .. ai refuzat si aveai gura mare asa ca ti-am dat ban 5 minute ... Si cu asta am incheiat povestea


All kids watch this - Click


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 08-09-2013, 23:47:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Addicted nu mai spun nimic, chiar vreau sa inchei asta. De la inceput mi-am dat seama ca nu se va face nimic. Inca o data nu am spus ca suferi de admin ci ca abuzezi de acesta.
Neo eu nu am facut reclamatie cu privire la bug ci la faptul ca el ma obligat sa dau restar, iar eu cand iam cerut asta nu a facut'o, din potriva a raspuns cu "suprematia" unui admin.
E ultimul meu post cu privire la aceasta reclamatie pentru a nu mai pune paie pe foc.

Imi pare rau pentru timpul pierdut, si al meu si al vostru.

O seara buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teLOVEsc

[Criminal]



Status: Offline
(since 16-09-2018 14:52)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 5349, Topics: 193
Location: Congo

Reputation: 324
Votes: 216

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Ce e ala  
Post Posted: 09-09-2013, 17:31:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ia vezi tu nebuna mica , nu crezi ca ai uitat sa pui niste print-uri in conversatia ta "completa" !? Thinking

- http://photobase.ro/di-FQU0.png
- http://photobase.ro/di-C8W8.png (ti-am dat gag dupa ce i-ai zis aluia ca ma pupa-n fund dar din pacate nu arata in log-urile astea ... asta poate vede doar ceacea)
- http://photobase.ro/di-ZZ4U.png ( din pacate nu arata nici ce imi ziceai pe chatul adminilor , dar dupa cum am spus , te-am rugat frumos inainte sa incetezi si sa-ti vezi de joc .. ai continuat sa imi zici ca sufar si sa aberezi tu pe acolo , asa ca ti-am dat ban o ora )

Alte nelamuriri stimate kiz?


All kids watch this - Click


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kizzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2014 11:29)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 23, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 42.5
Votes: 1

Post Posted: 09-09-2013, 17:55:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kizzz wrote:
Addicted nu mai spun nimic, chiar vreau sa inchei asta. De la inceput mi-am dat seama ca nu se va face nimic. Inca o data nu am spus ca suferi de admin ci ca abuzezi de acesta.
Neo eu nu am facut reclamatie cu privire la bug ci la faptul ca el ma obligat sa dau restar, iar eu cand iam cerut asta nu a facut'o, din potriva a raspuns cu "suprematia" unui admin.
E ultimul meu post cu privire la aceasta reclamatie pentru a nu mai pune paie pe foc.

Imi pare rau pentru timpul pierdut, si al meu si al vostru.

O seara buna.


Las'o asa, ca ma cert aici degeaba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Paragon, 28 September 2013 08:16



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Ban / Unban Requests  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 12-05-2024, 14:59:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x