User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Mage][PVE] combustion double dip @ zonozz
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message3798
Needlegunxz

[Dominus Nox]



Status: Offline
(since 01-01-2019 21:16)
Joined: 04 Sep 2013
Posts: 204, Topics: 11
Location: Russian Federation

Reputation: 133.6
Votes: 13

 
Post Posted: 29-09-2013, 12:11:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead/WoW Freakz Link:
Descrierea bugului / Bug description: Combustion deals dramaticaly more damage than intended on zonozz
Dovada / Proof:

https://youtube.com/watch?v=BBvelYr6E40:

on this video combustion with 105% increased damage on boss and full buffs deals 34k damage per tick
On world of logs its impossible to find combustion with average ticks more than 30k http://www.worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/Warlord_Zon'ozz/10H/Fire_Mage/

Yesterday combustions from 10h raid with 125% increased damage


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-06-2016 19:30)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 1302, Topics: 98
Location: Romania

Reputation: 152.9
Votes: 79

 
Post Posted: 29-09-2013, 12:49:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Yes, even though combustion formula is correct at the moment there is still the problem of double dip on those kind of bosses. Actually its a general problem at the moment and ppl started posting multiple threads about specific class spells that go out of control, waiting patiently for a fix.

Quest Objective: Spread cancer all over Freakz.
Quest Status: Quest failed

You can play the entire game from ur Garrison/SW/OG nice mmo would play again Kappa. Retail WoW 2016™
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
asdasd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 14:24)
Joined: 25 May 2012
Posts: 8, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 49.3
Votes: 2

Post Posted: 29-09-2013, 16:28:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
Yes, even though combustion formula is correct at the moment there is still the problem of double dip on those kind of bosses. Actually its a general problem at the moment and ppl started posting multiple threads about specific class spells that go out of control, waiting patiently for a fix.

ye you will have to wait like..1 year ..this is freakz ..be patient!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 29-09-2013, 17:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

And yet mages still complain about being nerfed.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Awayx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-03-2015 09:00)
Joined: 06 Jul 2013
Posts: 82, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 78.7
Votes: 18

 
Post Posted: 29-09-2013, 17:22:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana se te plangi de chestia aia , ar trebui sa repari conflagrate peste 100k/bucata, warru care da execute vreo 300k , aa minunat , daca vrei corectitudine .In plus comb tine cont de living bomb ,te ai intrebat daca nu e bug cumva si nu poti sa reaplici dot pe boss? pierzi o gramada de dps ...Zohll daca vrei sa mai nerfuiesti da in rogue, warr shadow priest .Da ce vrei sa ajunga mage la bis gear sa dea 50k ?@Needle cam ce gear avea respective .. vezi ca si asta influentzea o treaba si treaba aia cu deep nu se intampla doar la mage ci la toate clasele deci daca vrei sa repari nerfuiesti .Incepe cu clasele de mai sus ai dat in mage destul .Am uitat sa precizez de shaman encha,care si ala da dmg infernal da nu l vede nimeni de ce oare?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-09-2013, 17:30:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Awayx, Nu am chef sa iti reprosez nimic, dar banuiesc ca deja a facut-o Zohl.

Zohlomg wrote:
And yet mages still complain about being nerfed.


Una este sa dea shamanul sau alta clasa 300k cu o abilitate de 10 secunde cooldown, alta e sa dea magul 400k tick la combustion.
Mi se pare complet normal, te-am vazut la dummy, l-am vazut pe Magge la dummy, cred ca va place sa va duceti in burst de MoP la dummy (peste 150k)

Pentru class fixes mi se pare normal sa o ia ori de sus in jos (clasele care dau mai tare decat ar trebui sa fie nerfuite), ori de jos in sus (clasele care dau mai slab sa fie buffate).

Eu sincer de mult nu am mai vazut un mage fire bun pe locul 2 la yor'sahj/hagara, si nu am mai vazut de mult mag fara tickuri de 300-350k la combustion la hagara/zon'ozz. In schimb, am vazut warriori care nu trec de 180k execute.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
eqinox

[GOD]



Status: Offline
(since 02-12-2017 16:45)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 800, Topics: 48
Location: Omniprezent

Reputation: 385.6
Votes: 15

   
Post Posted: 29-09-2013, 17:33:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Awayx wrote:
Pana se te plangi de chestia aia , ar trebui sa repari conflagrate peste 100k/bucata, warru care da execute vreo 300k , aa minunat , daca vrei corectitudine .In plus comb tine cont de living bomb ,te ai intrebat daca nu e bug cumva si nu poti sa reaplici dot pe boss? pierzi o gramada de dps ...Zohll daca vrei sa mai nerfuiesti da in rogue, warr shadow priest .Da ce vrei sa ajunga mage la bis gear sa dea 50k ?@Needle cam ce gear avea respective .. vezi ca si asta influentzea o treaba si treaba aia cu deep nu se intampla doar la mage ci la toate clasele deci daca vrei sa repari nerfuiesti .Incepe cu clasele de mai sus ai dat in mage destul .Am uitat sa precizez de shaman encha,care si ala da dmg infernal da nu l vede nimeni de ce oare?
problema cu double dippingul pare a fi generala. Acum nu toata lumea o sa raporteze positive bugs la clasele care le joaca right? Sa vanezi top dps-ul e la moda pe freakz. 90% prefera un gameplay broken sa fie primii pe recount in loc sa ajute la descoperirea bugurilor.




Affliction Warlock PvE
Letter From God

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Awayx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-03-2015 09:00)
Joined: 06 Jul 2013
Posts: 82, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 78.7
Votes: 18

 
Post Posted: 29-09-2013, 17:38:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Imd te ai simtit cu musca pe caciula nu mai vorbi prosti ca au loguri oamenii si pot verifica si de cand a corectat formula la comb nu mai dai nici 100k burst self buff ,NP mage-ul hunterul sunt clase de burst .Este normal sa dea un burst mai mare decat celelalte clase.Si pe langa ce zici tu sunt bis asa ca acolo te ajuta si stats etc sa scoti dps, nu sa vina un mage 390 ia uite ce imba sunt am dat 100k pe dummy.Da nerf zohl la clasele care le am precizat mai sus.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trilulilu

[最好 ]



Status: Offline
(since 04-07-2016 09:54)
Joined: 10 Oct 2010
Posts: 975, Topics: 87
Location: Romania

Reputation: 203.3
Votes: 39

         
Post Posted: 29-09-2013, 18:22:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roskatule inainte sa comentezi ar trebui sa te documentezi. Pun pariu ca joci enha de knd s-a bagat patchu asta si gata esti mare dps. Uita-te aici sa imi zici daca e vreun enha in top fata de cum este la noi pe server . http://www.worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/dps/
Uita-te cati mage sunt in top si ce burst au avut ": http://www.worldoflogs.com/reports/rt-unhtfxwfe2aka4g3/sum/damageDone/?s=1900&&e=2032#Pichenci
Aveti pe worldoflogs asta toate raspunsurile de care aveti nevoie referitor la dps ,burst, cat a dat cu x cat a dat cu y si apoi puteti sa vorbiti care da mai tare sau care da mai incet fata de cum este la noi.



You know the legend . You dont know the story

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sarius4Ever
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2014 12:28)
Joined: 07 Feb 2012
Posts: 1119, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 84.9
Votes: 33

   
Post Posted: 29-09-2013, 18:32:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
@Awayx, Nu am chef sa iti reprosez nimic, dar banuiesc ca deja a facut-o Zohl.

Zohlomg wrote:
And yet mages still complain about being nerfed.


Una este sa dea shamanul sau alta clasa 300k cu o abilitate de 10 secunde cooldown, alta e sa dea magul 400k tick la combustion.
Mi se pare complet normal, te-am vazut la dummy, l-am vazut pe Magge la dummy, cred ca va place sa va duceti in burst de MoP la dummy (peste 150k)
.


@WTF 400k tick pe combustiin esti vai de capu tau prieteni nici nu sti cu ce sa manca mage-ul si vi si comentezi -
150K dps la 3mil ala este doar burstu.. + trinketu cu mastery deci este normal -

Poftim tu zici ca mage-ul merge bine ca la-ti reparat - Dasta cand reaplici living bombu iti dispare ignite de exemplu -

Uite ma http://www.worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/dps/ - Uitate la mage

Ow dar unde este shamanu enha




Live For The Night

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-09-2013, 18:32:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trilulilu wrote:
Roskatule inainte sa comentezi ar trebui sa te documentezi. Pun pariu ca joci enha de knd s-a bagat patchu asta si gata esti mare dps. Uita-te aici sa imi zici daca e vreun enha in top fata de cum este la noi pe server . http://www.worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/dps/
Uita-te cati mage sunt in top si ce burst au avut ": http://www.worldoflogs.com/reports/rt-unhtfxwfe2aka4g3/sum/damageDone/?s=1900&&e=2032#Pichenci
Aveti pe worldoflogs asta toate raspunsurile de care aveti nevoie referitor la dps ,burst, cat a dat cu x cat a dat cu y si apoi puteti sa vorbiti care da mai tare sau care da mai incet fata de cum este la noi.

nu inteleg de ce toata lumea deviaza de la subiect. ABSOLUT NICIO clasa nu merge cum trebuie, vezi vreun player care joaca war furry(optyc) vezi vreunu care joaca elemental vezi vreunu ca joaca arcane?

Aici toata lumea se muleaza pe cum merge serverul: arms mastery, rogue combat mastery, mage fire mastery.
+1 confirmed. E o problema grava cu mastery-ul first of all la toate clasele.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sarius4Ever
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2014 12:28)
Joined: 07 Feb 2012
Posts: 1119, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 84.9
Votes: 33

   
Post Posted: 29-09-2013, 18:50:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu ma refer la problema asta ''am reparat mage-ul'' se vede... combustion de bine de rau merge cum trebuie dar restu' lasa de dorit -

@Snoppy bine punctat -




Live For The Night

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-09-2013, 18:53:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Datele de pe world of logs sunt incomparabile cu cele de pe freakz.

http://worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/Yor'sahj_the_Unsleeping/25H/Enhancement_Shaman/

Ai vazut shaman la yor'sahj sa scoata 100k dps? As putea da exemple si de alte clase/specuri, de exemplu daca comparam cum da elementalul pe retail, cu elementalul de pe freakz, deja ajungem sa ne facem cruce.

http://worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/Yor'sahj_the_Unsleeping/25H/Elemental_Shaman/

Pana si frost DK-ul a dat 100k dps la yor sahj 25h sau 80k la zon'ozz, dupa world of logs.

Deja o luati prea mult in Off-topic incercand sa va aparati clasa.

OT: La toate masteryurile e problema cu double dip-ul, cred ca singurul mastery reparat este cel al paladinului dupa ultimul fix la hand of light.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
b0gd4n90

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-04-2018 21:42)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 268, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 866.4
Votes: 29

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-09-2013, 22:29:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Datele de pe world of logs sunt incomparabile cu cele de pe freakz.

http://worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/Yor'sahj_the_Unsleeping/25H/Enhancement_Shaman/

Ai vazut shaman la yor'sahj sa scoata 100k dps? As putea da exemple si de alte clase/specuri, de exemplu daca comparam cum da elementalul pe retail, cu elementalul de pe freakz, deja ajungem sa ne facem cruce.

http://worldoflogs.com/rankings/players/Dragon_Soul/Yor'sahj_the_Unsleeping/25H/Elemental_Shaman/

Pana si frost DK-ul a dat 100k dps la yor sahj 25h sau 80k la zon'ozz, dupa world of logs.

Deja o luati prea mult in Off-topic incercand sa va aparati clasa.

OT: La toate masteryurile e problema cu double dip-ul, cred ca singurul mastery reparat este cel al paladinului dupa ultimul fix la hand of light.



daca ar da shamanu aici ca pe retail ar fi forumul plin shamanu elemental e buguit.Asa il lasa stricat asa ca oriqm joaca nimeni ca asa e mentalitatea se joaca ce e op


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Szublime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magge
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2015 21:21)
Joined: 04 May 2013
Posts: 434, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 207.4
Votes: 20

   
Post Posted: 30-09-2013, 11:35:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:

Una este sa dea shamanul sau alta clasa 300k cu o abilitate de 10 secunde cooldown, alta e sa dea magul 400k tick la combustion.

Pai una e sa ai cd 10s si alta e sa ai cd 2m. Iar acel burst ed 150k eu l-am atins doar full buffed cu BL pe timpuri ceea ce nu mi se pare deloc extraordinar din moment ce magu are burst si atat. Urmatoarele 2 minute ii va scadea dps-u - (ia de ex dk unholy care are un burst extrem de sustinut. Ala nu ajunge la 80k si scade la 40. Ala ajunge la 70k si termina la 60k. poate am exagerat. Insa pe un dk unholy 400 pe care sincer nu prea stiu sa joc am dat 44k la dummy. iar pe magu meu 405 ilvl ma chinui sa trec de 35-37k la dummy. Pe Fire.

Deci ori ca dai 300k cu lava lash din 10 in 10 secunde ori ca dai 10 crituri de 400k cu combustion la 2 minute (ma rog, nu mai da nimeni) nu vad prea mare diferenta. Iar warr da execute ala in prostie la finalul bossului. Aluia nu ii trebuie sa dea crit de pyro, sa faca 80k ignite ca daca e peste 90k il injumatateste, aluia nu ii trebuie living bomb scos de pe target de gurthalak. Warlockului nu ii trebuie nu stiu ce minunatii complicate ca sa dea 800k conflagrate la majordomo si sa ia kick... Plus ca din experienta mea pe care o am de la 50k la Morchok ajung sa dau 35k si asta crede-ma ca nu e doar din cauza combustionului -. Ca ala nu boosteaza 15k dps la 8-10M. Cat despre hagara sau zonozz, am inteles, nu sunt sigur, ca daca ignite este mai mare de 90k il injumatateste...ceea ce NU inseamna ca dai jumate de combustion apropos.

Deci una e sa "reparam" combustion ca da prea tare si alta e sa nerfuim clasa. Prima optiune o inteleg.




I should not be woken, I'm the walking dead but I'm just a talking head, a zombie floating
But I got your mom deep throating

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Nexflame, 30 September 2013 14:27



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-04-2024, 23:29:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x