User
Pass
2FA
 
 

Intrebari frecvente pe server

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message701
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(since 10-04-2024 15:17)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-08-2013, 09:06:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In acest topic veti gasi raspunsurile la intrebarile foarte frecvente puse pe mc.freakz.ro




1. Cine sunt detinatorii serverului? - Crizzatu si sTbA


2. Ce fel de server este? - PVP


3. Care este regulamentul serverului? - Il gasititi aici ( trebuie citit neaparat , sa nu va treziti sanctionati fara sa stiti de ce )


4. Vreau sa ajut serverul prin o donatie , ce voi primi in schimb? - Ai toate informatiile aici


5. Doresc sa fiu helper deoarece imi place sa ajut comunitatea , unde pot aplica? - Poti aplica aici. De tinut mine ca trebuie sa ai ceva experienta in acest joc , activitate in joc si un comportament adecvat.


6. Am incalcat una din regulile serverului , cate warnuri voi primi pentru incalcarea ei? - Gasiti aici cate si pentru ce se primesc warnuri


7. Am fost neindreptatit de catre un membru din stafful mc.freakz.ro , ce pot face? - Ii faci reclamatie aici si va fi sactionat. Totodata aici se fac si reclamatiile playerilor de pe server.


8. Am o sugestie care va ajuta la imbunatatirea serverului , unde o pot exprima? - Pentru sugestii : aici


9. Am incalcat regulamentul si am luat ban , ce fac acum? - Faci o cerere de unban aici cu speranta ca il vei primi.


10. Am poza / video cu un player care a incalcat regulile serverului , ce fac? - Postezi la cereri ban , aici


11. Cineva imi grifeaza casa , ce fac? - Faci protectie prin cub de diamant sau sponge


12. Cineva ma tot omoara langa casa mea , ce fac? - Sponge si cubul de diamant au si protectie pvp


13. Ce raza are protectia de diamant? - 25x50x25


14. Ce raza are protectia de sponge? - 10x20x10


15. Cum pot face rost de bani? - Iti faci shop sau vinzi iteme la shop


16. La ce folosesc acesti bani din minecraft? - Trade cu alti playeri sau in shopul de langa spawn. Folositi comanda /warp shop sa ajungeti acolo.


17. Tot vad pe ecran "Au fost sterse n entitati!". Ce sunt acele entitati? - Entitatile sunt itemele aruncate pe jos care nu au mai fost culese.


18. Unde pot discuta cu playerii din minecraft? - Pe serverul de teamspeak3 la adresa ts.freakz.ro


19. Nu imi mai merge deloc jocul , ce fac acum? - Redownloadaza-l de aici


20. Vreau sa fac pvp cu mai multi playeri , unde pot face asta? - In arena , ajungi acolo folosind comanda /warp pvp . Atentie : noi nu raspundem de itemele pierdute


21. Vreau sa comunic ceva unui player care este offline , ce fac? - Ii trimiti un mail , pentru mai multe detalii foloseste comanda /mail





Probabil ca am omis cateva , voi adauga pe parcurs.



Last edited by Shpace on 15-10-2013, 19:49:21; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(since 10-04-2024 15:17)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-10-2013, 16:26:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va urma sa ii fac update zilele astea , s-au schimbat multe la server.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
martorul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 15:02)
Joined: 10 Aug 2013
Posts: 14, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.6
Votes: 1

Post Posted: 11-10-2013, 19:47:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

schimba regula cu protectie pvp -sponge , protectia sponge e si de casa si de pvp , la fel si cea de diamant
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-11-2013, 20:06:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

INTREBAREA CEA MAI FRECVENTA :

"S-A INCHIS SERVERU? "

A: DA

@ion.mzk poti sterge sectiunea asta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 13-05-2024, 23:53:20
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x