User
Pass
2FA
 
 

PvP event proporsal / unique one
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message18390
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-10-2013, 19:49:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt de acord cu tot ce spune Azwraithz, dar aceste turnee sa nu se tina in nici un caz pe main realms (genesis/exodus) sa se faca realmul acela 100% pvp.
De ce realm pvp?
-cei care vin nu au stresul la leveling => pot incerca rapid serverul si cum noi avem si vom avea fixuri lumea se va intoarce.
-starter gear (de ex: vicious)
-organizarea turneelor cu premii reale in obiecte (mouse, tastaturi, tablete, console etc) sau chiar cu $$$.
-prin crearea acestui realm si cu reclama cuvenita la realm si turnee, ar atragea lumea sa incerce si sa concureze (playeri buni de pe alte servere -AT,molten)
-de la donatii sa fie excluse: titlurile,tabards,unii mounts
-unele iteme pve, care sunt benefice in pvp sa fie accesibile doar de la un anumit rating la 3v3 si 5v5.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tonydatiger

[Shaman Trainer]



Status: Offline
(since 04-06-2014 21:32)
Joined: 13 Dec 2012
Posts: 45, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 85.7
Votes: 4

       
Post Posted: 28-10-2013, 20:10:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nice ideea sper sa se faca ceva .

Be calm . Think the problem !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-10-2013, 20:22:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ myhay25

treaba asta cu turnee tinute doar pe PVP realm omoara scopul. Se vrea popularea arenelor pe realm-urile actuale. Leveling faci repede, maxim 2 zile daca stai sa joci, gear full ruthless in 2 saptamani daca nu farmezi ca un chinez. Si probabil ca turneele or sa se tina periodic, sa ai timp sa faci gear.

"unele iteme pve, care sunt benefice in pvp sa fie accesibile doar de la un anumit rating la 3v3 si 5v5."-e cu doua taisuri treaba asta. Ar fi mai bine pentru playeri, mai balansat, sa nu se intre cu gurthalace and shit de la 1500, dar ar cam taia donatiile, si fondurile pentru premii.

Putem sa facem PVP si pe ce realmuri avem acum, ca vad ca rezista, nu e lag. Plus ca nu incurca cu nimic PVE-ul ce face lumea in arene. Mai vine lumea si cu PVE items, dar asa e si pe oficial. Trinkete bune poti sa iti iei si fara sa donezi, mai raman armele. Nu poti sa iei arme DW 25hc decat prin donatie, dar chestia asta nu debalanseaza 3v3-ul foarte mult. Poti sa bati un team cu arme donate, teamul tau avand arme PVP. 3v3 nu e ca 2v2, se da foarte mult CC, e foarte mult peel, se pot omori tentacule. Plus ca la 3v3 conteaza mult mai mult rezil-ul decat la 2v2. Am jucat putin 3v3 pe blizz cand era cataclysm, stiu ce zic. 3v3 e mult mai dinamic, mult mai balansat decat 2v2. Nu conteaza asa mult gearul cum conteaza la 2v2.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 28-10-2013, 21:27:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
Si sa fie lunar concursul, cu posibilitatea de castig doar o singura data. Astfel se va evita situatia in care doar cativa playeri castiga ceva, iar cei care nu castiga nimic se lasa fiindca nu au sanse. Adica iesi o luna rank 1, iti iei premiul, a doua luna poti participa dar nu castigi niciun obiect, iar daca iesi rank 1, premiul de rank 1 il ia rank 2, cel de rank 2 il ia rank 3 s.a.m.d.

Asta era alt motiv pentru care tot am amanat. Cu siguranta ca nu o sa lasam sa primeasca premii aceleasi persoane de fiecare data, dar trebuie evitat cumva si sa castige tot aceleasi teamuri, chiar daca premiul 1 il ia rank 2 si tot asa (poate se ajunge in situatia cand aceleasi teamuri ocupa iar primele 3 locuri). Solutia evidenta ar fi sa interzici castigatorilor sa mai joace, dar nu stiu cat de ok ar fi
Kinook wrote:

Si ar trebui sa se dea mai multe premii, nu doar pentru un singur team, pe sistemul "nu fac eu rank 1 dar top 3 tot fac". Acum depinde si cati bani pot fi investiti in chestia asta....

Nu doar rank 1, top 3 (5?)


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 28-10-2013, 21:33:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:
Iar in legatura cu flood-ul sa fie pedepsita echipa care este favorizata de el.


nu, de ce? Pentru ca eu daca am boala pe cineva si mai bagati si regula asta... 120% o sa dau flood pe echipa inamica si nu pe a lui.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabhi

[SARCASTIC A$$HOLE]



Status: Offline
(since 19-01-2014 22:52)
Joined: 12 Jul 2012
Posts: 78, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 87.8
Votes: 3

 
Post Posted: 28-10-2013, 22:58:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa fie facut eventul pe un server pvp.. unde sa primesti iteme best in slot... sa fie diferenta doar intre priceperea participantilor...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-10-2013, 23:13:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca dau drumu la realm PVP am senzatia ca o sa ajunga un fel de evolution. De ce sa facem eventul doar pe un realm nou, PVP, si sa nu-l facem pe genesis si exodus? Astfel vom avea mai multi playeri la event.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 29-10-2013, 00:22:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
Kinook wrote:
Si sa fie lunar concursul, cu posibilitatea de castig doar o singura data. Astfel se va evita situatia in care doar cativa playeri castiga ceva, iar cei care nu castiga nimic se lasa fiindca nu au sanse. Adica iesi o luna rank 1, iti iei premiul, a doua luna poti participa dar nu castigi niciun obiect, iar daca iesi rank 1, premiul de rank 1 il ia rank 2, cel de rank 2 il ia rank 3 s.a.m.d.

Asta era alt motiv pentru care tot am amanat. Cu siguranta ca nu o sa lasam sa primeasca premii aceleasi persoane de fiecare data, dar trebuie evitat cumva si sa castige tot aceleasi teamuri, chiar daca premiul 1 il ia rank 2 si tot asa (poate se ajunge in situatia cand aceleasi teamuri ocupa iar primele 3 locuri). Solutia evidenta ar fi sa interzici castigatorilor sa mai joace, dar nu stiu cat de ok ar fi
Kinook wrote:

Si ar trebui sa se dea mai multe premii, nu doar pentru un singur team, pe sistemul "nu fac eu rank 1 dar top 3 tot fac". Acum depinde si cati bani pot fi investiti in chestia asta....

Nu doar rank 1, top 3 (5?)


Ideea asta e incurajatoare si pentru aia care stiu ca nu pot face top 3 si se pot clasa undeva intre primele 10 teamuri. De exemplu ar merge un event odata la 1 luna si restrictia de participare sa fie de 6 luni, adica 1/6 ca sa poata lua cat mai multi si sa si stimuleze 3v3-ul in acelasi timp.In ceea ce priveste bugurile dupa parerea mea erau cele mai mari la druid feral regenul din bear ce dadea critical la fiecare tick care a fost de altfel reparat din cate am vazut si la balance ciupercile, iar in rest sunt acceptabile.
Si cel mai important lucru ar trebui sa se verifice si sa se baneze de altfel cei care folosesc astea http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/7978878660
Floodu inca mi se pare o aberatie fara sens pentru ca din cate imi aduc eu aminte a primit alex chowtarl ban pentru flood si el avea net de 128kb/sec, iar daca totusi te floodeaza cineva eu tind sa cred ca e vina ta ca ai dat Ip-ul nu a celui care te floodeaza.In primul rand nici nu ai pe cine sa dai vina pentru ca nu stii cine te floodeaza ca si daca afli nu stii cine este ca majoritatea in ziua de astazi au Ip rotabil si nu prea poti da vina ca pe 406 pe unii playeri care nu au idee despre ce este vorba si sa-i banezi pentru ca dupa vin pe pe forum si va fac zeci de topicuri si nu stiti ce sa le raspundeti, de altfel ca pe 406.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerd
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-11-2014 19:20)
Joined: 26 Aug 2012
Posts: 1212, Topics: 222
Location: United Kingdom

Reputation: -107.3
Votes: 51

 
Post Posted: 29-10-2013, 02:10:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am citit , nu stiu daca s-a postat DAR :

-Eventul sa fie tinut pe un realm inchis, pe care sa intre doar cei care joaca + cel care streameaza (eventual restu de GMs) , pentru a evita lagul produs atunci cand intra 400 oameni la spectate (toti in acelasi loc).

-Sa fie instant 85 realm , daca se poate pe Evolution , cu SAME GEAR PENTRU TOATA LUMEA, gen pvp cataclysmic si t1 (pentru a evita dmg retardat) sau pveuri de la 378 in jos (eventual sa fie pusi 2 vendori , unul cu pvp gear altu cu pve), sa nu vina nea Gheorge cu gurthalak sau legendare sa te omoare in primu cc de 2 secunde.

-Sa fie event cross-realm (primele 10-15 teams de pe Genesis + primele 10-15 teams de pe Exodus), sa nu se arunce nici prea multi bani pentru fiecare realm in parte + ca ar fi si mai interesant sa se intalneasca teams de pe Genesis cu unele de pe Exodus.




"Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-10-2013, 08:42:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dca e sa se faca acest event in opibia mea ar fi frumos sa se faca in felul urmator:
-primele 8 teamuri de pe genis si exodus sa fie automat calificate in 16-zecimi.Teamurile care vin din afara, sa fie puse in 2 sau 4 grupe , iar cei care castiga grupele vor juca cu cei calificati automat.
-cei care vin de ,,afara'' sa aiba 1-2 saptamani sa faca rating iar primele 16 teamuri sa fie puse in acele grupe
-cat despre itemele PVE cred ca ar trebui implementati vendori ca sa aiba iteme normale si fara legendare.
-sa se tina 2 streanuri unu in engleza si unu in romana fiecare cu 2 casteri.
-eventul sa se tina pe evolution care sa fie open in timpul calificarilor fupa care sa fie closed.

Sunt constient de faptul ca propunerea mea are nevoie de multe teamuri care sa participe, dar cu reclama potrivita o sa vina multa lume.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabhi

[SARCASTIC A$$HOLE]



Status: Offline
(since 19-01-2014 22:52)
Joined: 12 Jul 2012
Posts: 78, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 87.8
Votes: 3

 
Post Posted: 29-10-2013, 09:25:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci fiecare realm o sa aiba propriul event sau o sa fie realm pvp cu un singur event ?
sunt mai multe argumente ca eventul sa se desfasoare doar pe un server pvp...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blinded

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2018 08:32)
Joined: 08 Nov 2012
Posts: 147, Topics: 7
Location: Constanta

Reputation: 238.6
Votes: 11

       
Post Posted: 29-10-2013, 10:10:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca ar fi mult mai ok un singur event cu primele 8 echipe de pe Genesis si de pe Exodus.

Esti asa slab , ca te stergi la fund cu ata de dinti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
geanu

[Not a Creep]



Status: Offline
(since 12-01-2018 18:10)
Joined: 18 Jul 2010
Posts: 837, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 41.6
Votes: 31

Post Posted: 29-10-2013, 10:19:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 pentru ideea lui Nerd , cea cu same gear, sa fie meciurile mai echilibrate, nu kill intr-un scatter sau alte de-astea...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
JoefernadeZ
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-12-2013 08:51)
Joined: 28 Oct 2013
Posts: 30, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 38
Votes: 1

Post Posted: 29-10-2013, 10:51:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
daca dau drumu la realm PVP am senzatia ca o sa ajunga un fel de evolution. De ce sa facem eventul doar pe un realm nou, PVP, si sa nu-l facem pe genesis si exodus? Astfel vom avea mai multi playeri la event.


Trb sa faci alt realm daca vr sa ti un event Pvp gen Arena Tournament+trb facut cu cap ca alfel exista sansa nemaiintalnita ca sa dai Epic Fail si cu acesta idee si sa iasa un rahat de PVP event ca cele de acum

Citez:Nerd "Sa fie instant 85 realm , daca se poate pe Evolution , cu SAME GEAR PENTRU TOATA LUMEA, gen pvp cataclysmic si t1 (pentru a evita dmg retardat) sau pveuri de la 397 in jos (eventual sa fie pusi 2 vendori , unul cu pvp gear altu cu pve), sa nu vina nea Gheorge cu gurthalak sau legendare sa te omoare in primu cc de 2 secunde"

Toti noobi au raiffeisen bank gladiator si legendare,deci reamul trb facut si tinut deschis tot timpul nu numai cat e eventul si fara donati PVP,ca alfel se ajunge a pe genesis/exodus
+ca o sa fie playeri care o sa vrea sa se transfere pe nou realm si nu ai cum sa nu-i lasi si aici o sa fie probleme!!!!

De ce sa facem eventul doar pe un realm nou?
Pt ca Merciless Gladiator a fost Epic Fail si avem deja confirmarea ca exodus/genesis nu au strans mai multi playeri si 8echipe in total SAD

Cat despre prostia aia cu primele 8 echipe de pe Genesis si de pe Exodus "dati-va foc"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dardrayx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-07-2018 21:34)
Joined: 13 Jun 2012
Posts: 468, Topics: 19
Location: IN YOUR MOM

Reputation: 205.4
Votes: 123

Post Posted: 29-10-2013, 12:20:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar fi frumos sa nu se joace in Cataclysm gear ci sa se joace in Ruthless sau chiar Vicious.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 29-04-2024, 09:29:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x