User
Pass
2FA
 
 

Ce credeti despre scoaterea tezelor cu subiect unic ??
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message6233
jerRy /:)

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 02-07-2013 07:03)
Joined: 24 Dec 2007
Posts: 1507, Topics: 42
Location: Pitesti

Reputation: 364.2
Votes: 7

Post Posted: 26-05-2009, 11:19:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu e adevarat ca cei de la tara vin cu 10 pe linie!!!
sunt al bratianu(cel mai respectat liceu din pitesti),clasa a 9-a,deci am dat teze.materie mai putina,inveti mai putin deci in avantajul elevilor.

si cu asta ca vin cei de la tara cu medii mari.hai sa fim seriosi ca nici cei din oras nu sunt prea jos.din clasa de la mine ,mate-info ,am colegi de la tara care nu au avut medii ft mari si chiar invata! spre deosebire de mine sau alti din oras care freaca menta la scoala. sa copiat si in oras al tezele de anu trecut la rupere.hai sa fim seriosi -

asa ziceau toti ca vin cei de la tara si ne iau locurile.complet fals!
acum 2 ani cand s`a dat capacitatea la profilul meu ultima medie a fost 9,58 si anul trecut ultima medie cu tezele nationale a fost 9.17,deci dak erau cei de la tara cu medii mari trebuia ca media sa fie mai mare nu mai mica -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
headpxkr9n
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-08-2009 20:20)
Joined: 10 Aug 2008
Posts: 682, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 84.9
Votes: 15

Post Posted: 26-05-2009, 20:26:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jerRy Raised eyebrow wrote:
sunt al bratianu(cel mai respectat liceu din pitesti)

Asta e discutabil,eu as zice ca Zinca e =).
Oricum,cei de la tara tind sa invete mai mult deoarece orizontul lor nu este foarte larg,dar totodata,aspira la a ajunge ceva in viata.


Patience and persistence can bring down the tallest trees.

I am a world before I am a man
I was a creature before I could stand
I will remember before I forget
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazzi
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-11-2009 13:43)
Joined: 09 May 2009
Posts: 457, Topics: 12
Location: Undeva in galaxie ...

Reputation: 59
Votes: 17

Post Posted: 26-05-2009, 22:47:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

8 romana , 8 mate si tre` sa vina si la geo =)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 26-05-2009, 23:14:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

headpxkr9n wrote:
jerRy Raised eyebrow wrote:
sunt al bratianu(cel mai respectat liceu din pitesti)

Asta e discutabil,eu as zice ca Zinca e =).
Oricum,cei de la tara tind sa invete mai mult deoarece orizontul lor nu este foarte larg,dar totodata,aspira la a ajunge ceva in viata.


sau iau 10 pe linie ca profesoara e verisoara de gradul al 26-lea cu fratele nevestei a doua a tatalui copilului.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 26-05-2009, 23:16:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sau se duc sa culeaga la vie.

Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 27-05-2009, 08:01:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GoD*[R]aze[R] wrote:
Dak se scot tezele avem de invatat toata materia 5-8 deci eu zic ca nu e foarte bine , dar sa vina aia de la tara cu 10 pe linie??

stai tu calm toti suntem triati dupa potential in cele din urma, iti sugerez tie si celor care sunt in situatia ta sa trageti cat mai tare daca vreti in nush ce liceu bla bla, e foarte usor sa cazi si sa dai vina pe ala de la tara sau ala nush care cum - e mai usor pt bibilica sa accepte esecul - am supravegheat la nationale si dupa parerea mea sunt vax, nu se compara cu testele nationale, a fost usor si inseamna foarte putin in medie, am elevi cu 2 sau 3 in teze care rad ca le ies mediile.
majoritatea asteapta sa poata copia de parca e dreptul lor, sa scoata tezele sa bage capacitatea la toate cele 4 materii si la bac sa fie totul ca pe vremuri, fara grila si alte aiureli, tara asta mai are nevoie si de muncitori necalificati nu doar de someri licentiati prin diverse facultati.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
In2ition

[Globul de cristal]



Status: Offline
(since 30-04-2018 18:33)
Joined: 28 Aug 2006
Posts: 11769, Topics: 315
Location: Galati

Reputation: 1842.7
Votes: 199

Post Posted: 28-05-2009, 20:21:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cei de la tara sunt mai ambitiosi, degeaba spuneti ca sunt din sat si primeau nota mare sa ajunga la un liceu bun in oras
o fi si asa, dar daca iei prin sondaj una de la tara care nu a avut acces la internet stie mai multe ca tine ( in general vorbesc, nu ma refer la o pers din topic)
am in clasa o fata de la tara care daca ia nota sub 7 plange
unii trag de medie si dupa liceu nu stiu nimic, altii invata putin dar raman cu acel putin in cap
majoritatea ( gen shaggy ) se pun pe invatat in ultimele saptamani, asa am facut si eu acum 2ani cu capacitatea
ideal ar fi sa inveti cat trebuie si ce ti se cere pentru bac si apoi sa te axezi doar pe CE iti trebuie la facultate
de exemplu daca vrei sa urmezi academia de politie iti trebuie limba romana, istorie si 2 limbi straine


We stop looking for monsters under the bed when we realize they're inside of us.

nr913 wrote:
no really, dacã nu era așa țãrancã, și dacã era în bucurești, o luam de nevastã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 28-05-2009, 20:58:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In2ition wrote:
cei de la tara sunt mai ambitiosi, degeaba spuneti ca sunt din sat si primeau nota mare sa ajunga la un liceu bun in oras
o fi si asa, dar daca iei prin sondaj una de la tara care nu a avut acces la internet stie mai multe ca tine ( in general vorbesc, nu ma refer la o pers din topic)
am in clasa o fata de la tara care daca ia nota sub 7 plange
unii trag de medie si dupa liceu nu stiu nimic, altii invata putin dar raman cu acel putin in cap
majoritatea ( gen shaggy ) se pun pe invatat in ultimele saptamani, asa am facut si eu acum 2ani cu capacitatea
ideal ar fi sa inveti cat trebuie si ce ti se cere pentru bac si apoi sa te axezi doar pe CE iti trebuie la facultate
de exemplu daca vrei sa urmezi academia de politie iti trebuie limba romana, istorie si 2 limbi straine


bai, e o chestie fortata la colega ta cu plansu de sub 7. nu mi se pare normal ma. pana la urma la scoala te duci sa inveti si inveti cum stii, cat inveti aia-i nota, dar sa te fortezi pentru note asa, e chiar aiurea, mai ales cand te forteaza parintii.
ce-i drept acum cu tezele astea e belirea zdrangii. cand ii aud pe astia de-s a 10-a acum ca zic mandri ca ei au intrat la zi cu 5.87 si eu am intrat la seral cu 6.67 imi vine sa-i bat in cap si sa le zic ca nu stiu ce noroc au. si se mai si plang ca vai ce greu e cand au atatea motive sa mearga la scoala, au materii usoare, au proiecte de tineret cu duiumu, au scoli cat de cat curate si intregi. cand faceam eu generala sportul zilnic consta in saltul peste trei trepte de la parter care aproape nu mai existau. si eram la o scoala din centrul bucurestiului care acum are sala de sport imensa, holuri cu lambriuri, gresie peste tot si banci care au mai putin de 5 ani uzura. si cu toate astea se tin de ***** si zic ca vai in sus si-n jos. la sam-uri sa intrati, toti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkantos

[Physicist]



Status: Offline
(since 13-09-2017 19:12)
Joined: 06 Jun 2008
Posts: 1356, Topics: 40
Location: Stockholm

Reputation: 419.2
Votes: 20

Post Posted: 04-06-2009, 23:21:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

headpxkr9n wrote:
jerRy Raised eyebrow wrote:
sunt al bratianu(cel mai respectat liceu din pitesti)

Asta e discutabil,eu as zice ca Zinca e =).
Oricum,cei de la tara tind sa invete mai mult deoarece orizontul lor nu este foarte larg,dar totodata,aspira la a ajunge ceva in viata.


Da normal ca Zinca e cel mai tare liceu din Arges...bratianu e slab...ti-ai gresit liceul amice -

Cat despre treaba cu notele mari la treaba...aiurea...e un fel de mit urban treaba asta. Lasati paranoia deoparte ca nu au toti 10 la tara si va ocupa voua locurile la oras... - Vreti sa faceti treaba n-aveti decat sa invatati... - Ah si cu tezele...sa le scoata ca sunt o mare tampenie. In schimb la bac ar trebui sa se lase toate materiile nu doar 3... Pana la urma bacul nu-i un examen prea greu...trebuie sa ai putina cultura generala nu? -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 05-06-2009, 08:39:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Levier wrote:
In2ition wrote:
cei de la tara sunt mai ambitiosi, degeaba spuneti ca sunt din sat si primeau nota mare sa ajunga la un liceu bun in oras
o fi si asa, dar daca iei prin sondaj una de la tara care nu a avut acces la internet stie mai multe ca tine ( in general vorbesc, nu ma refer la o pers din topic)
am in clasa o fata de la tara care daca ia nota sub 7 plange
unii trag de medie si dupa liceu nu stiu nimic, altii invata putin dar raman cu acel putin in cap
majoritatea ( gen shaggy ) se pun pe invatat in ultimele saptamani, asa am facut si eu acum 2ani cu capacitatea
ideal ar fi sa inveti cat trebuie si ce ti se cere pentru bac si apoi sa te axezi doar pe CE iti trebuie la facultate
de exemplu daca vrei sa urmezi academia de politie iti trebuie limba romana, istorie si 2 limbi straine


bai, e o chestie fortata la colega ta cu plansu de sub 7. nu mi se pare normal ma. pana la urma la scoala te duci sa inveti si inveti cum stii, cat inveti aia-i nota, dar sa te fortezi pentru note asa, e chiar aiurea, mai ales cand te forteaza parintii.
ce-i drept acum cu tezele astea e belirea zdrangii. cand ii aud pe astia de-s a 10-a acum ca zic mandri ca ei au intrat la zi cu 5.87 si eu am intrat la seral cu 6.67 imi vine sa-i bat in cap si sa le zic ca nu stiu ce noroc au. si se mai si plang ca vai ce greu e cand au atatea motive sa mearga la scoala, au materii usoare, au proiecte de tineret cu duiumu, au scoli cat de cat curate si intregi. cand faceam eu generala sportul zilnic consta in saltul peste trei trepte de la parter care aproape nu mai existau. si eram la o scoala din centrul bucurestiului care acum are sala de sport imensa, holuri cu lambriuri, gresie peste tot si banci care au mai putin de 5 ani uzura. si cu toate astea se tin de ***** si zic ca vai in sus si-n jos. la sam-uri sa intrati, toti.

fiecare generatie care urmeaza castiga diverse dar mereu o sa fie loc pt comentat, suntem o natie de carcotasi cam asta e adevarul, fiecare are cate ceva de comentat legat de cine stie ce, am elevi care stau calmi ca intra la industrial cu media 5, nici nu vor altceva si se si mandresc, acum se intra in liceu asa de usor, cum zici tu de aia cu 5.87 asa zic si eu de altii mai aproape de mine, eu am dat si capacitate(prima generatie) si admitere din matematica la liceu unde cea mai mica medie a fost undeva intre 7.50 - 8.00 si nu era un liceu de renume, nu era prost dar nici un liceu de fitze sa zic asa, totul e mai lejer dar noi nu avem prosti din aia de tip american, la noi prostu e si fudul.
sa nu mai vb de faptul ca nu se mai da examen de licenta etc etc



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Neo

[Always & Forever]



Status: Offline
(since 07-09-2014 10:52)
Joined: 05 Sep 2006
Posts: 1806, Topics: 101
Location: la doi pashi in urma ta ... ;;)

Reputation: 206.7
Votes: 24

Post Posted: 05-06-2009, 08:40:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mi se pare stupida ideea cu tezele unice.... ar fi trebuit sa fie capacitate


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 24-04-2024, 03:30:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x