User
Pass
2FA
 
 

Completare la edutz !!!
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3954
scipioaaa

[Assasin]



Status: Offline
(since 09-02-2015 17:26)
Joined: 07 Jan 2009
Posts: 3964, Topics: 156
Location: Romania

Reputation: 807.3
Votes: 95

Post Posted: 24-12-2013, 19:40:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa incep cu o mica explicatie , ce a-ti patit voi ( credite si lvl pierdute ) eu am patit-o cu 190 de euro transferati la ssnet ( sper ca nu e problema ca am scris numele firmei s-a inchis ) , nu am mai avut acces nicaieri pt a-mi controla dedicatul ftp , ssh etc si nu am avut cum face back-up la nimic de la inceputul lunii noimbrie , ei au anuntat ca inchid firma dar mu----i au resetat la toata lumea tot ce inseamna parole , acces etc , am facut o sesizare la politie poate macar sa-l mai deranjeze pe om , sa-i mai tremure cate ceva pe el daca pe viitor are de gand sa mai faca asa , oricum banii nu-i mai recuperez asta sunt constient ... de aia n-am mai intrat pe forum etc .

In viitor ( speram 2 zile ) sa redeschida edy aproape tot , am gasit o firma serioasa de data asta baieti seriosi oameni cu care poti vb sa speram ca nu patim ca in partea cealalta .

Nu mai zic ca pe langa aia 190 de euro aveam alt cont cu 5 domenii inegistrate la ei cu webhosting + 200 de euro in cont , 1 vps pt redirecte .... asa ca pierderea in partea mea e imensa .

Mi-a venit greata si nu am mai intrat .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 24-12-2013, 19:59:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jeg de om, cum sa faci asa ceva, din partea poate sa-l calce autobuzul fara niciun fel de ezitare. Sincerere regrete.

Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robertbrt

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-02-2017 01:28)
Joined: 12 Feb 2013
Posts: 1376, Topics: 68
Location: Constanta

Reputation: 221.3
Votes: 24

     
Post Posted: 24-12-2013, 20:20:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu are ce sa`i faca politia... Ai putea sa`i dai in judecata , dar mai mult te costa cheltuielile de proces decat ce pierderi ai .




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 24-12-2013, 20:21:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e chiar asa, presupun ca se poate demonstra cumva cum a fraudat omul. Cand ai o dovada nu e asa greu sa dai in judecata pe cineva.

Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Smantana
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-01-2014 17:02)
Joined: 01 Dec 2013
Posts: 713, Topics: 18
Location: Spre World Trade Center Cu Avionu

Reputation: -55.2
Votes: 31

Post Posted: 24-12-2013, 20:28:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

scipioaa wrote:
Sa incep cu o mica explicatie , ce a-ti patit voi ( credite si lvl pierdute ) eu am patit-o cu 190 de euro transferati la ssnet ( sper ca nu e problema ca am scris numele firmei s-a inchis ) , nu am mai avut acces nicaieri pt a-mi controla dedicatul ftp , ssh etc si nu am avut cum face back-up la nimic de la inceputul lunii noimbrie , ei au anuntat ca inchid firma dar mu----i au resetat la toata lumea tot ce inseamna parole , acces etc , am facut o sesizare la politie poate macar sa-l mai deranjeze pe om , sa-i mai tremure cate ceva pe el daca pe viitor are de gand sa mai faca asa , oricum banii nu-i mai recuperez asta sunt constient ... de aia n-am mai intrat pe forum etc .

In viitor ( speram 2 zile ) sa redeschida edy aproape tot , am gasit o firma serioasa de data asta baieti seriosi oameni cu care poti vb sa speram ca nu patim ca in partea cealalta .

Nu mai zic ca pe langa aia 190 de euro aveam alt cont cu 5 domenii inegistrate la ei cu webhosting + 200 de euro in cont , 1 vps pt redirecte .... asa ca pierderea in partea mea e imensa .

Mi-a venit greata si nu am mai intrat .


urata faza... duce bani buni toata distractia lu ala...si faza cu politia rau nu ai facut din cauza ca in Romania exista legi si pentru furturile virtuale si daca il dai in judecata sau depui reclamatie la politie depui pentru frauda // furt si inca cateva chesti dastea, incercati si voi sa pastrati cate 1 back up la credtie lv etc etc din luna in luna pentru a mai evita din problemele astea si bine inteles sa il pastrati in PC sau pe un modec ceva... bafta cu serverul si sper sa revina soon as posible

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 24-12-2013, 20:32:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie nu imi pasa de credite si level, dar ma enerveaza gandul ca exista asa jeguri umane, sa faca chesstii dastea.

Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
_RaNdY^

[-The*CrazY-]



Status: Offline
(since 16-12-2015 18:09)
Joined: 17 Mar 2013
Posts: 1508, Topics: 25
Location: Constanta

Reputation: 318.2
Votes: 44

 
Post Posted: 24-12-2013, 21:22:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exact de asta n-am fost niciodata de acord cu virarea banilor in mediul virtual .
Nu sti niciodata peste ce **** dai ...
Sincer imi pare rau frate ... e vorba de bani frumosi la mijloc...




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
keyghen.

[Account disabled]



Status: Offline
(since 16-03-2014 16:51)
Joined: 11 May 2013
Posts: 1309, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 92.2
Votes: 30

Post Posted: 24-12-2013, 21:34:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

robertbrt wrote:
Nu are ce sa`i faca politia... Ai putea sa`i dai in judecata , dar mai mult te costa cheltuielile de proces decat ce pierderi ai .


Are ce face politia, pentru ca omul (administratorul hostului) a primit o suma de bani foarte mare, si acei bani sunt munciti, administratorul trebuia sa duca serviciile clientului pana la capat . Se numeste furt !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
robertbrt

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-02-2017 01:28)
Joined: 12 Feb 2013
Posts: 1376, Topics: 68
Location: Constanta

Reputation: 221.3
Votes: 24

     
Post Posted: 24-12-2013, 23:50:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

keyghen. wrote:
robertbrt wrote:
Nu are ce sa`i faca politia... Ai putea sa`i dai in judecata , dar mai mult te costa cheltuielile de proces decat ce pierderi ai .


Are ce face politia, pentru ca omul (administratorul hostului) a primit o suma de bani foarte mare, si acei bani sunt munciti, administratorul trebuia sa duca serviciile clientului pana la capat . Se numeste furt !


Iti zic eu ca ii depaseste cu mult - , singura sansa e sa ii dea in judecata , sau sa ii ameninte ca ii da in judecata sa ii dea banii inapoi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
God | floc3@

[Casuta vocalã Floc3a]



Status: Offline
(since 12-08-2019 23:19)
Joined: 20 Apr 2012
Posts: 4777, Topics: 63
Location: Braila

Reputation: 18.6
Votes: 102

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  centerimghttp://i.imgur.com/wrUluJR.gif/img/center 
Post Posted: 25-12-2013, 00:32:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca voi nu știți ce înseamnã proces in primul rând trebuie sa ai dovezi forte bune si un avocat bun si timp ca te plimba de colo ,colo si mai îți trebuie si sa ai nervi de otel ca la noi in tara se merge forte greu cu asemenea chestii eu unul stiu ce înseamnã sa ai un proces cu o societate mai degrabã îmi bãgam un bat unde nu trebuia si era mai bine . Acum am al 2 proces cu fosta sotie si iar timp pierdut si bani cheltuiți pe avocat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 25-12-2013, 00:37:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

robertbrt wrote:
keyghen. wrote:
robertbrt wrote:
Nu are ce sa`i faca politia... Ai putea sa`i dai in judecata , dar mai mult te costa cheltuielile de proces decat ce pierderi ai .


Are ce face politia, pentru ca omul (administratorul hostului) a primit o suma de bani foarte mare, si acei bani sunt munciti, administratorul trebuia sa duca serviciile clientului pana la capat . Se numeste furt !


Iti zic eu ca ii depaseste cu mult - , singura sansa e sa ii dea in judecata , sau sa ii ameninte ca ii da in judecata sa ii dea banii inapoi.

Interesant. - Crezi cã ei au vreo durere dacã îi ameninþi ?



Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 25-12-2013, 09:15:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Mai degraba ar suferi dupa ceva oase rupte. Oricum, ZM1 a supravietuit dupa o resetare de credite si lvl, asa va fi si aici, ma rog, multi vor plange, posibil vor pleca o vreme si se vor ascunde intr-un colt si vor da in depresie, apoi vor reveni si isi vor da aere de superioritate ca ei sunt veterani, fosti admini, playeri cu lvl 10-13, etc, bazati din aia, ca am vazut destui gen "Pleci mielusel si revi berbec, dar tot mielusel ramai in final".


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 25-12-2013, 09:45:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paragon wrote:
^Mai degraba ar suferi dupa ceva oase rupte. Oricum, ZM1 a supravietuit dupa o resetare de credite si lvl, asa va fi si aici, ma rog, multi vor plange, posibil vor pleca o vreme si se vor ascunde intr-un colt si vor da in depresie, apoi vor reveni si isi vor da aere de superioritate ca ei sunt veterani, fosti admini, playeri cu lvl 10-13, etc, bazati din aia, ca am vazut destui gen "Pleci mielusel si revi berbec, dar tot mielusel ramai in final".


Asta e lucrare de masterat penal penal penal =]] , deci hai sa va explic eu. Eu ma bucur ca se reseteaza, dar mi se pare corect sa luam si noi o luna de gm [cei care au luat de 2-3 ori] pana acum. Mai ales ca unii au apucat timpurile cand gm era doar 1 luna.


Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
florin00

[TheB3stDj]



Status: Offline
(since 19-02-2017 14:29)
Joined: 13 Feb 2013
Posts: 1945, Topics: 55
Location: Freakz.Ro

Reputation: 269.3
Votes: 22

       
Post Posted: 25-12-2013, 11:23:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pacat de bani aia.
Iar ala ar trb sa primeasca ceva sa se invete minte.



Casuta vocala @DjLord

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
keyghen.

[Account disabled]



Status: Offline
(since 16-03-2014 16:51)
Joined: 11 May 2013
Posts: 1309, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 92.2
Votes: 30

Post Posted: 25-12-2013, 12:56:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

robertbrt wrote:
keyghen. wrote:
robertbrt wrote:
Nu are ce sa`i faca politia... Ai putea sa`i dai in judecata , dar mai mult te costa cheltuielile de proces decat ce pierderi ai .


Are ce face politia, pentru ca omul (administratorul hostului) a primit o suma de bani foarte mare, si acei bani sunt munciti, administratorul trebuia sa duca serviciile clientului pana la capat . Se numeste furt !


Iti zic eu ca ii depaseste cu mult - , singura sansa e sa ii dea in judecata , sau sa ii ameninte ca ii da in judecata sa ii dea banii inapoi.


Administratorul hostului, avea o datorie de client sa-si duca serviciile pana la capat decie furt !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by AMG, 28 December 2013 13:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-03-2024, 14:49:23
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x