User
Pass
2FA
 
 

Sugestii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message27435
Catana

[FreakZomaN]



Status: Offline
(since 24-07-2018 11:29)
Joined: 18 Jun 2011
Posts: 8553, Topics: 365
Location: Galati

Reputation: 484
Votes: 99

     
Post Posted: 11-01-2014, 22:41:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Steff: O sa ii ii zic lui deablos de propunerea ta.
@Sion: Nu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
CyPress

[CyPress HiLl]



Status: Offline
(since 12-12-2018 20:57)
Joined: 02 Feb 2011
Posts: 594, Topics: 27
Location: Bucuresti

Reputation: 151.2
Votes: 14

Post Posted: 11-01-2014, 22:43:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CyPress wrote:
Propunere: Cand primesti ''lama'' la GunGame sa iti scada un level. In caz ca esti la SD Pistol ramai acolo.



Sa nu se piarda in vant.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k1d0or.

[Sa:Mp AdMiN]



Status: Offline
(since 02-09-2019 18:54)
Joined: 07 Feb 2011
Posts: 4145, Topics: 168
Location: Bucuresti

Reputation: 215.2
Votes: 55

       
Post Posted: 12-01-2014, 02:35:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DAca nu ti s-a raspuns inseamna ca nu e buna sugestia. Numai dati degeaba quote la ele,ca se verifica fiecare sugestie,nu trebuie neaparat sa se raspunda la fiecare


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
boboc7

[Account disabled]



Status: Offline
(since 05-04-2014 18:56)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 297, Topics: 28
Location: Peste drum de vecinii de peste drum

Reputation: -10.2
Votes: 17

 
Post Posted: 12-01-2014, 17:00:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1)Faceti ceva modificari la factiunea Medics/Fireman. Ca pompier nu prea e mare lucru de facut. Ar fi o idee sa tot apara incendii automat, in diferite cladiri din LS pe care sa le stinga pompierii.

2) Sunt event-> Event care apare automat, gen hunting event/ cashbox odata la 15=30 de minute. Este pus un checkpoint pe o cladire iar playerii trebuie sa ajunga la el ( doar cu NRG/alta motocicleta) ,folosirea avioanelor/elicopterelor strict interzisa

3) Sa faceti o zona de DM si pentru factiunile din San Fierro. Prea mult de mers din San Fierro pana in LS pentru DM, TT, SFR si DNB ,chiar si TM ar putea avea un loc de DM al lor,in SFR , iar locul de DM din Los Santos sa se schimbe: De la GG la Mall, acolo este si un automat de unde poti lua HP

4)Sa putem folosi arena pentru eventuri gen LMS cu o anumita arma: doar helperii si adminii sa aiba acces la organizarea acestui event: gen: un helper organizeaza event LMS cu arma M4 doar folosind comanda /m4event. Playerii ,folosind comanda : ,joinm4event sunt teleportati la arena ,pentru a participa la event


Nu stiai ce crud e timpul
Si cum el se scurge-n riduri

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anto

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2022 21:07)
Joined: 11 Feb 2011
Posts: 168, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 115.2
Votes: 8

Post Posted: 12-01-2014, 18:22:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci am cateva sugestii.Aceste sugestii cred eu ca vor aduce mai multi playeri pe server.
1.Deci unu ar fi sa se scoata armele infinite.Ganditi-va si voi.Acum ca sunt arme infinite cine mai face materiale?Politia cu ce se mai ocupa? in afara ca da amenzi pt drugs si etc...acum toti avem arme infinite...sa muncesti cum era odata .La sedinte la factiuni in fiecare saptamana sa te puna sa faci un anumit nr de materiale.Rank-ul sa nu se dea asa ...Rank-ul sa se dea pe merit .Eu cred ca daca intrebi tot sv mai mult de jumatate vor vrea sa se scoata mai ales tecul.
2.Sa fie totul mult mai serios pe server.Nu toti sa luam leader.Ca leader la o factiune sa ai niste responsabilitati.Ar mai fi ceva ca leader sa ai comanda /goto.
3.La factiuni ,de exemplu un ballas omoara un vla , cel din ballas sa ii ia toti banii pe care ii are cel de la vla la el.
4.Cand duci materialele undeva acolo sa te astepte PD,NG,FBI si sa iti ia materialele.Tu sa ii omori sau sa ai ghinion si sa intrii la jail.Dupa vei plange 1 saptamana dupa acele materiale.
5.Sa nu poti da tu /surrender.Sa dai /call 911 si sa zici ca te predai iar cop-ul sa te bage la jail pt o suma mai mica de bani,fata daca te ar omori ei.
6.NG sa fie pusa mult mai mult in valoare.Pe alte servere pe care am jucat daca erai in NG erai mare smecher.Aici nu prea am idei ce sa zic..
7.Sa se mareasca cu mult mai mult numarul de membrii la factiuni.Ganditi-va ,var place un take /war de 6 vs 6( deobicei nu sunt de 6 vs 6 ca nu sunt on toti) sau un take de 15 vs 15?Pai acum multi playeri se lasa din aceasta cauza .Nu mai au locuri in ganguri si nu le convin MEDICS sau NR si se lasa de joc.Cu toate ca MEDICS ar trebui sa fie si ea pusa mult mai mult in valoare ...Sa nu se ia toti de medics pe strada.Adica ei sa fie protejatii celor din politie .Cine omoara un medic sa ia w 10.La war medicii ar trebui sa poata da heal.Asa ar face si ei bani!!
8.Propun ca cei din News Reporters sã poatã da news-uri non-stop dar sã aibe un timp de aºteptare de 5 minute.
Adicã la 5 minute sã poatã da un news, nu conteazã cã-i ºi jumate, cã-i ºi un sfert.
De ce sã fie acceptatã sugestia ?
- Reporter-ii ar cãºtiga mai mulþi bani.
9.EVENTURILE sa fie facut de admini.NU de oricine.Sa fie niste eventuri calumea facute.
10.Atunci cand cineva omoara pe altcineva si cel care moare are arma ,acestuia sa ii cada arma si sa poata fi luata.Stiti la ce ma refer cum e si n San andreas.
11.Sa faci banii mult mai greu!!Sa muncesti .Sa se bage ca joburi secundare si altele!Cum ar fii Omul care vine inghetata.Sa iei masina de inghetata si sa dai /ice si sa iti apara checkpoint-uri .Cand ai termin iti da o suma de bani.
12.Sa poti paria pe cai.Ma refer la cursele de cai.Degeaba avem cazino.Nimeni nu se duce in el.Dar daca s ar face banii mult mai greu te-ai duce sa pariezi pe cai .Avand in vedere ca poti castiga mult mai multi bani.

Stiu ca o sa se trezeasca cineva sa zica ca acesta este server Godfather>da ma este adevarat .
Si la chestia sa se scoata /surrender probabil ca o sa spuneti pai daca nu e nimeni din politie on.Asta am zis la seriozitate.Sa se bage in factiuni playeri care sa fie activi.NU cum e in ziua de astazi .Intra lumea doar la take si altele.
Sper sa gasiti ceva folositor in propunerile mele.
O seara buna tuturor:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SteFFz99

[The Global Elite]



Status: Offline
(since 25-12-2021 10:49)
Joined: 21 Jun 2012
Posts: 3200, Topics: 123
Location: Grove Street

Reputation: 75.3
Votes: 27

     
Post Posted: 12-01-2014, 18:43:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nu, multi am dat niste bani pentru ele, politia are de weed,crack,drugs, si mai sunt unii cu mats, care n-au arme sau au doar TEC. Rankul se da pe merit, daca liderul e darnic e treaba lui.
2. /goto la lider? Iti dai seama ce se intampla daca intru unu dus cu capu? La ce-l ajuta /goto pe lider?
3. Nu, poate vin cu 1kk la mine la DM.
4. De ce? In realitate stie politia cand cumperi? Poate sa vina sa ti le ia, e treba lor.
5. Nu.
6. Asta e o idee buna, NG deja e moarta, are nevoie de o "resuscitare".
7. Iti dai seama ca ar fi doar 2 factiuni pline si restu goale?
8. Nu, n-are logica ce spui. /news e ca sa faci rank, banii ii faci din live-uri.
9. Si daca eu am chef de un event deagle? Ma rog de admini? Daca nu-s adminii on, stam degeaba?
10. Ar fi o harababura totala, la ce te ajuta daca ai infinite?
11. Banii se fac greu pana la un anumit punct.
12. Asta e o idee buna, ma gandeam si eu sa poti paria pe simulatoare, cai/caini, ar fi fun.


l]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anto

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2022 21:07)
Joined: 11 Feb 2011
Posts: 168, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 115.2
Votes: 8

Post Posted: 12-01-2014, 18:56:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Multi am dat ani pe ele asa e.Dar hai sa ti spun ceva.Cativa playeri intra pe sv si il cheama pe catana si ii spun: am avut 5 arme.Iar catana ii le da pt ca nu are nicio dovada ca ala nu a avut arme.
2.Daca am avea leaderi seriosi,nu ar fii o problema asta sa stii.Daca avem playeri care abuzeaza de aceasta comanda,da va fii o problema.La faza cu leaderii ma refer ei sa fie niste gamemasteri.Cand sunt playeri noi sa isi dea goto la ei sa ii ajute.Doar goto nu si setjob sau gethere doar goto.
3.Daca s ar face banii mult mai greu nu ai umbla tu cu 1kk la dm.
7.Daca s ar schimb serverul si am contribui toti la asta vor fii 100 si cv de playeri on constant.Iti zic eu ca nu vor fii 2 factiuni pline.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SteFFz99

[The Global Elite]



Status: Offline
(since 25-12-2021 10:49)
Joined: 21 Jun 2012
Posts: 3200, Topics: 123
Location: Grove Street

Reputation: 75.3
Votes: 27

     
Post Posted: 12-01-2014, 19:03:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Catana nu da dgunurile inapoi decat pe dovada sau doar daca il stie pe respectiv ca avea..
2. Pentru asta sunt helperii..
3. Oricum, care-i logica ca eu sa ma duc sa scot mereu din banca banii ca sa nu intru la jail ca-s pe -?
7. Nu 2, ar fi 6 pline dac-ar fi 100 constant si restu ciu ciu..


l]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anto

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2022 21:07)
Joined: 11 Feb 2011
Posts: 168, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 115.2
Votes: 8

Post Posted: 12-01-2014, 19:15:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.NU zic neaparat de catana.Si zici tu de dovada:))?iti zic eu .Stiu persoane care au facut ce am zis.
2.De atatea ori am vazut ca nu sunt helperi on.Adica sunt dar sunt afk.Mai ales multi dintre ei se si plimbau prin oras si eu dadeam pe needhelp ca vreau respawn sau altceva.
3.Las-o asa.
7.Sa zicem ca ai dreptate .Dar hai sa facem o medie .Cati playeri constanti avem noi?60 .Cati nu au loc in ganguri avand in vedere ca medics si altele nu sunt puse in valoare? Cati se lasa de server deoarece e plictiseala? ti ai pus intrebarile astea?Nu cred.Noi ne multumim cu putin.Pai lasati frate serverul asa cum este si nici si veti vedea ca vom fi doar 50 de playeri constant.
Armele infinite iti zic eu.Multi ar fi de acord sa se scoata.
Toate ideile pe care le am spus sunt de a avea ce face pe server.La ora actuala serverul este mort .In afara de take ce mai faci?NIMIC
Hai sa lasam un admin mai mare sa raspunda.
Eu iti pot veni cu 1000 de argumente de ce ar fii bune aceste Propuneri.
48 DE PLAYERI ON ACUM,dintre care 20 sunt afk.De ce alte servere au acum 100 de playeri on?
faceti ce vreti.NU este serverul meu .Au fost doar niste propuneri.Dece trebuie sa zica doar un admin nu e bine .De ce nu lasam playerii sa voteze? Daca majoritatea sunt PRO si vine un admin si zice NU .Pai nu cred ca adminul este majoritatea.
Atat am avut de spus.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SteFFz99

[The Global Elite]



Status: Offline
(since 25-12-2021 10:49)
Joined: 21 Jun 2012
Posts: 3200, Topics: 123
Location: Grove Street

Reputation: 75.3
Votes: 27

     
Post Posted: 12-01-2014, 19:50:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Si aia care au donat ies in paguba?
2. Eu sunt mereu on, mai putin cand dorm si merg la scoala.. sau ies pe afara..
3. Asa ziceam si eu.
7. Nu sunt puse in valoare? Eu cand eram in NG, erau nu stiu cati playeri fara factiune, ca n-au vrut sa intre e treaba loc, locuri aveau.


l]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anto

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2022 21:07)
Joined: 11 Feb 2011
Posts: 168, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 115.2
Votes: 8

Post Posted: 12-01-2014, 19:55:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Daca s ar vota si daca majoritatea ar vrea de ce nu?
2.nu zic de tine.
7.e normal.Ce sa faci ng?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MadalinXd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2023 11:57)
Joined: 02 Dec 2013
Posts: 227, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 33

Post Posted: 12-01-2014, 20:08:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Topicul de sugestii nu e facut pentru a va da cu parerea de 2-3 ori pentru acceasi sugestie.Catana si deablos deja stiu de aceste probleme.Eu l-am explicat si o sa vedem daca deablos accepta sa faca schimbarile.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fLm^ALeeX

[FreakzoManiac^]



Status: Offline
(since 19-08-2015 21:28)
Joined: 08 Jan 2013
Posts: 1994, Topics: 85
Location: East Side Grove

Reputation: 5.2
Votes: 47

       
Post Posted: 12-01-2014, 20:10:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai insista Anto. Iti garantez ca mai mult de 10-20 playeri nu ar fi de acrod sa scoatem armele personale. Daca s-ar baga toate ideile tale pe care tu le consideri "de imbunatatire si populare" a server-ului eu jur ca m-as lasa. Multe sunt chiar stupide. Nici una nu pare macar acceptabila mai putin cele de resuscitare a factiunilor "pustii".
Sa fim seriosi..daca am 15kk la mn si ma duc sa cumpar o casa in Lv si apar doi vla cu h si ma omoara sa imi ia toti banii?

Edit: @ boboc: si daca se scot toate factiunile raman doar gang-urile si pd,ng,fbi nu? Bai oamenilor voi ganditi????

Daca liderii ar avea acces la /goto si /gethere DE CE MAI AVEM HELPERI? Folositi si voi materia cenusie..





Last edited by fLm^ALeeX on 12-01-2014, 20:16:51; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boboc7

[Account disabled]



Status: Offline
(since 05-04-2014 18:56)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 297, Topics: 28
Location: Peste drum de vecinii de peste drum

Reputation: -10.2
Votes: 17

 
Post Posted: 12-01-2014, 20:13:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pot sa ma bag si eu cu o parere?
1) Ideea ta e buna,si eu sunt donator,dar daca e vorba asa: sa putem creea si tec9 la materiale,iar in loc de banii donati pentru arme staff-ul sa ne ofere altceva la schimb.

2)Goto la ldier nu este o idee prea buna,nu foloseste. /gethere ar fi mai util,deoarece cand se anunta teste ,liderului ii vine chef a **** (cenzurez) pana ajunge playerul la teste. Insa de fiecare data cand liderul foloseste aceasta comanda, adminii sa fie anuntati,apoi liderul sa dea explicatii

3)Ar fi mai bine daca in loc de 2500$ sa fie o suma mai mare: gen 10000 sau chiar mai mare.

4)Nu ma bag

5)E mult mai interesant asa.

6)Dupa parerea mea,toate factiunile guvernamentale ar trebui sa actioneze de la w1, iar in loc de PD, FBI-ul sa faca controale. Insa, daca primim amenda,trebuie sa mergem la sectie ca sa platim amenda. Din banii facuti din amenzi membrii departamentului isi primesc salariu.

7)O idee mai buna ar fi ca medics si News Reporter sa devina joburi secundare pe care doar civilii sa le poata avea. La jobul de reporter sa ramana anumite reguli,alese de admini, asa s-ar putea mari numarul de membrii in ganguri


Nu stiai ce crud e timpul
Si cum el se scurge-n riduri

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SteFFz99

[The Global Elite]



Status: Offline
(since 25-12-2021 10:49)
Joined: 21 Jun 2012
Posts: 3200, Topics: 123
Location: Grove Street

Reputation: 75.3
Votes: 27

     
Post Posted: 12-01-2014, 22:03:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nu.
2. Nu.
3. Clar nu.
6. Sigur, FBI perchezitioneaza si in realitate.
7. Da, sa poata toti civilii sa dea /news cand li se scoala, sa faca spam, etc.


l]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Catana, 26 February 2014 13:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Next    


The time now is 06-10-2024, 18:17:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x