User
Pass
2FA
 
 

anunt important...
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Archive
Author Message2241
SeaGer

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:08)
Joined: 10 Jan 2009
Posts: 9642, Topics: 235
Location: Aiki Seishin

Reputation: 3379.5
Votes: 387

 
Post Posted: 19-01-2014, 16:12:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma lasi ma cu inventarul tau? La ce sa mai verific inventarul cand tu mi-ai zis ca ai cs:go? Frate vezi ca tu o arzi prea dubios. Stii prea bine ce joc vroiam pentru ca luasem de la tine. Pacat ca steam nu tine arhiva ca prima data ti-am si zis ca s-ar putea sa mai cumpar. Acum incerci sa te scoti. Oricum am numarul la care am incarcat, si am apelat la Politia online, pe efrauda.ro. Inselaciunea online se pedepseste cu inchisoarea.

If my message was helpful, feel free to +rep me. Thanx



Last edited by SeaGer on 19-01-2014, 16:16:26; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexandru P

[69]



Status: Offline
(since 08-04-2020 20:56)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 7522, Topics: 305
Location: Unavailable

Reputation: 892.5
Votes: 289

         
Post Posted: 19-01-2014, 16:12:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parerea mea? Cacealma -
Omu a avut licente, si-a facut reputatie (de incredere) si acum s-a gandit si el sa traga o teapa, nu ai gasit omul potrivit. Zici de keyloger, habar nu ai ce e ala -, ca sa plasezi un KEYSTEALER, o faci de fun sau sa castigi mai mult, nu doar 5 euro -. Zic de keystealer, pentru ca e termenul, keylogerul e alta mancare de peste.
E ciudat si faptul ca ti s-a intamplat aceeasi poveste si pe o alta comunitate, deducem ca cel care ti-a facut asta iti este prieten sau macar apropiat, rezultand ca scapam de idea cu keystealerul. Cand stii ca te ocupi cu transferuri virtuale, iti cumperi dracu un antivirus licentiat, sa lucrezi safely. Cum spuneam, vrajeala de toata jena ce ai pe tine ...


Contact Y!M: phhh.freakz
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bluesparkk

[aka SilentStrike]



Status: Offline
(since 16-08-2014 20:12)
Joined: 27 Jul 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.2
Votes: 2

 
Post Posted: 19-01-2014, 16:43:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La primul schimb, cel in care Seager ti-a dat reputatia respectiva pe forum, in schimbul unui gift CS:GO, care era pentru mine, deoarece Seager avea jocul deja si s-a oferit sa il cumpere pt mine, totul a mers ok, chiar daca tu erai suspect si atunci pentru ca ai profilul de steam privat, un lucru care NU il faci daca vrei sa castigi increderea clientilor. Ma rog am trecut peste asta pentru ca totul a fost in regula, apoi tu ai mai postat odata pe forum cum ca ai mai da un gift in schimbul a 5 euro, moment in care ai fost contactat iar de catre Seager, insa schimbul nu s-a putut realiza deoarece nu se intampla sa fiti amandoi online in acelasi timp (a durat cam 2-3 zile), timp in care tu deveneai din ce in ce mai insistent pe steam chat. Ieri seara insa ati reusit sa vorbiti si initial Seager a incercat sa iti trimita acei bani pe cartela ta de telefon insa tu ai spus ca nu o ai activata si ca mai bine ii trimite prietenei tale, zis si facut. In momentul in care trb sa primim giftul tu ai dat log out de pe steam. Insa ai revenit dupa 1 ora si in momentul in care ai fost intrebat despre schimb tu ai dat din umeri cum ca nici nu ai sti ca exista.
PS : Din moment ce tu ai profilul privat nu se poate verifica inventarul. Sincer nu este problema noastra ca tu nu esti in stare sa ai grija de securitatea contului tau.

SilentStrike out.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lOl ^_*

[123]



Status: Offline
(since 06-12-2021 09:45)
Joined: 09 Mar 2011
Posts: 19872, Topics: 704
Location: Romania

Reputation: 224
Votes: 1772

   
Post Posted: 19-01-2014, 17:00:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

povestea asta e cusuta cu ata alba, dc am impresia ca minte
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trUst^w0rld

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2014 11:52)
Joined: 18 Jan 2014
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 19.5
Votes: 2

Post Posted: 19-01-2014, 17:10:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bai frate , de ce as face asta , WTF. Am o reputatie pe comunitatea asta , si joc si pe un server . Nu aveam de ce sa dau o teapa , i-am mai vandut lui seager . Nu pot sa spun aici ce am facut dar o sa va trimit prin pm , ca sa nu vada "hotul" . Uitati ce mi-a dat un player de pe alta comunitate . Cum la "frecat" : http://i.imgur.com/nVwcowJ.jpg

@Bluesparkk prietene , eu am spus 6 euro orange , uitate in topicurile vechi .
"hotul" la facut privat, eu il aveam public - + eu nu am prietena -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bluesparkk

[aka SilentStrike]



Status: Offline
(since 16-08-2014 20:12)
Joined: 27 Jul 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.2
Votes: 2

 
Post Posted: 19-01-2014, 17:28:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lOl ^_* wrote:
povestea asta e cusuta cu ata alba, dc am impresia ca minte

Eu nu am nici un motiv sa mint eu nu am iesit in pierdere cu absolut nimic, mi-am facut datoria sa postez tot ce stiu despre acest caz.


trUst^w0rld wrote:
Bai frate , de ce as face asta , WTF. Am o reputatie pe comunitatea asta , si joc si pe un server . Nu aveam de ce sa dau o teapa , i-am mai vandut lui seager . Nu pot sa spun aici ce am facut dar o sa va trimit prin pm , ca sa nu vada "hotul" . Uitati ce mi-a dat un player de pe alta comunitate . Cum la "frecat" : http://i.imgur.com/nVwcowJ.jpg

@Bluesparkk prietene , eu am spus 6 euro orange , uitate in topicurile vechi .
"hotul" la facut privat, eu il aveam public - + eu nu am prietena -.

"Prietene" afacerea asta este in intre tine si Seager, nu am de unde sa stiu la ce suma v-ati inteles, el mi-a spus ca a gasit CS:GO de vanzare, la acelasi om de la care imi luase si mie CS:GO cu reputatie, doar ca acum este pe 5 euro.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trUst^w0rld

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2014 11:52)
Joined: 18 Jan 2014
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 19.5
Votes: 2

Post Posted: 19-01-2014, 19:11:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am avut un topic ca vand gift-uri , si apoi l-am rugat pe avioane sa dea T/C ca mi-a furat cineva steamul ,deci intr-un fel am anuntat. Daca nu va uitati la topicuri nu e vina mea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bluesparkk

[aka SilentStrike]



Status: Offline
(since 16-08-2014 20:12)
Joined: 27 Jul 2012
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50.2
Votes: 2

 
Post Posted: 19-01-2014, 20:10:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trUst^w0rld wrote:
Eu am avut un topic ca vand gift-uri , si apoi l-am rugat pe avioane sa dea T/C ca mi-a furat cineva steamul ,deci intr-un fel am anuntat. Daca nu va uitati la topicuri nu e vina mea.

Vina ta este ca nu sti sa ai grija de propriul cont si eu cred ca sunt destule argumente pentru un ban. (e doar o parere personala)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trUst^w0rld

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2014 11:52)
Joined: 18 Jan 2014
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 19.5
Votes: 2

Post Posted: 19-01-2014, 21:05:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai , nu stiu sigur de unde am luat keylogger-ul . Poate am avut nevoie de ceva de pe net , sau habar nu am ca acel individ mi-a dat add pe mess si imi spunea ce sa-i dau ca sa-mi dea inapoi steam-ul , presupun ca vroia bani.
SeaGer , multumesc ca ai apelat la politie , poate ai face ceva individului ,te rog sa imi dai nr prin pm. mutlumesc.
daca doresti iti dau nr meu real de telefon -. prin pm

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 20-01-2014, 16:24:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am facut tranzactie cu el, i am trimis placa vifeo si rl mia dat tot rep insinte, puteam sai dau teapa, e prea credul...nu ma mir..seager daca vr iti dau nr lui sa vb civilizat cu el si sa va intelege ti

Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
In2ition

[Globul de cristal]



Status: Offline
(since 30-04-2018 18:33)
Joined: 28 Aug 2006
Posts: 11769, Topics: 315
Location: Galati

Reputation: 1842.7
Votes: 199

Post Posted: 20-01-2014, 16:56:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trUst^w0rld wrote:
Bai frate , de ce as face asta , WTF. Am o reputatie pe comunitatea asta , si joc si pe un server . Nu aveam de ce sa dau o teapa , i-am mai vandut lui seager . Nu pot sa spun aici ce am facut dar o sa va trimit prin pm , ca sa nu vada "hotul" . Uitati ce mi-a dat un player de pe alta comunitate . Cum la "frecat" : http://i.imgur.com/nVwcowJ.jpg

@Bluesparkk prietene , eu am spus 6 euro orange , uitate in topicurile vechi .
"hotul" la facut privat, eu il aveam public - + eu nu am prietena -.



Si Seager nu are reputatie? A fost smod, il stiu si personal, am avut destule vanzari/cumparari ori de la el, ori prin el. E o persoana super, nu e genul care sa faca gesturi.

Daca ati ajuns sa dati tepe pentru un rahat de joc de 5euro... Macar de era CoD sau BF, scoteai mai multi bani.


We stop looking for monsters under the bed when we realize they're inside of us.

nr913 wrote:
no really, dacã nu era așa țãrancã, și dacã era în bucurești, o luam de nevastã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trUst^w0rld

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-04-2014 11:52)
Joined: 18 Jan 2014
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 19.5
Votes: 2

Post Posted: 20-01-2014, 21:14:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana la urma imi primesc unban si reputatia inapoi ? Totusi am avut atatea tranzactii pe comunitate si toti au iesit multumiti , si tot mai ma cauta lumea pe skype dar din pacate trebuie sa le spun ca mi-a fost furat contul Dosent Matter .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SeaGer

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:08)
Joined: 10 Jan 2009
Posts: 9642, Topics: 235
Location: Aiki Seishin

Reputation: 3379.5
Votes: 387

 
Post Posted: 21-01-2014, 01:46:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai primit unban si rep. Am gasit o cale sa dau de ala, bineinteles nu prin intermediul politiei, ca aia sunt degeaba. Dar de aici e treaba mea.

Sorry de agitatie, si fii mai atent pe viitor cu conturile tale!!!!


If my message was helpful, feel free to +rep me. Thanx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 21-01-2014, 13:35:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Caz inchis.
Felicitarile mele Seager pentru atitudine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ^AvioanE^, 21 January 2014 11:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Archive  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 16-05-2024, 06:57:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x