User
Pass
2FA
 
 

reclamatie admin ViBE
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1528
Closed

[Closed]



Status: Offline
(since 28-09-2019 08:12)
Joined: 26 Mar 2007
Posts: 10481, Topics: 176
Location: sat Bucuresti, comuna Romania :)

Reputation: 1613.2
Votes: 435

     
Post Posted: 12-02-2014, 16:08:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick : Closed
Adminul care a abuzat : ViBE
Ora/Data : 15:55 / 12.02.2014
Harta : fy_snow
Dovada :
Code:
(PLAYER) Closed :   tatar cod
] amx_who
~Accese Admini~
-----[1]*OwneR*-----
-----[2]*Co-OwneR*-----
-----[3]*AmiraL*-----
-----[4]*MaresaL*-----
-----[5]*GeneraL*-----
-----[6]*ColoneL*-----
ViBE
-----[7]*MaioR*-----
-----[8]*SergenT*-----
-----[9]*SloT*-----
-----[10]*V.I.P*-----
~Accese Admini~
*** TaTaR killed The_Saint with a headshot from m4a1 ***
ViBE (RADIO): Fire in the hole!
*** Closed killed Tz*Mtfk with a headshot from ak47 ***
Closed killed THE-ONE with ak47
*** The_Saint killed Closed with a headshot from m4a1 ***
TaTaR (RADIO): Fire in the hole!
*MORT*The_Saint :    nemu ma ti cu cudu rau
*** TaTaR killed The_Saint with a headshot from m4a1 ***

(PLAYER) Closed :   TATAR COD !!!!!

TaTaR dropped
TaTaR has left the game

(PLAYER) Closed :   Tatar COD !!!

Closed :  nu vezi bah admine
STEFAN connected
*** ViBE killed THE-ONE with a headshot from m4a1 ***
Huedin.Freakz.Ro -- HTTP://btstelecom.ro - BTS TELECOM & HOSTING
[GAG] Admin: ViBE da gag lui: Closed
[GAG] Adminul: ViBE iti da gag.
Tz*Mtfk killed Closed with aug
[GAG] Au mai ramas 3 minute pana la expirarea gagului.
qwe :  cf vibe ?
Bine ati venit pe huedin.freakz.ro!
Kicked :"banned for 120 min"

si acum sa ma fac inteles...
am reclamat de cateva ori pe U@ faptul ca unul avea aim cat casa, adminul se juca linistit...
dupa ce a iesit respectivul, am intrebat adminul in cauza daca nu vede, se observa mai sus, in acel moment am primit gag, din pctul meu de vedere dat degeaba, drept pt care i-am multumit pe U@ si l-am facut admin de duzina...de aici a urmat un imediat ban pe 120 minute...
daca in acest fel se procedeaza cu un player care joaca pe server si este iritat de faptul ca un admin nu e in stare sa prinda un codat dar este in stare sa aplice comenzi dupa bunul plac...gl cu serverul


Dimineata cand ma scol,
ma uit in TOP 300,
si daca nu ma gasesc pe acolo,
plec dreaq la munca...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Geosandru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-02-2014 18:24)
Joined: 13 Nov 2013
Posts: 147, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 58.2
Votes: 3

Post Posted: 12-02-2014, 22:04:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai fa reclamatii d-astea.Ai 2 ore ban,iar la gag NU se fac reclamatii.Si te rog pentru binele tau ca ma enervezi cu bannerul tau "JOS BASESCU!".Exprima-ti altundeva protestul,aici nu e strada sau ca la chiosc pentru numele lui Dumnezeu.Maturizati-va

That's my O_o Hellikeeah^
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
djvibe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-02-2015 20:05)
Joined: 26 Mar 2013
Posts: 79, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 79.7
Votes: 2

Post Posted: 12-02-2014, 22:13:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi pare rau ca nu ma integrez cu succes in cercul tau de ciobani cu dialect de oi. Nu inteleg care este problema ta atata timp cat playerul respectiv nu mai era pe server, iar tu vii la mine cu "bah admine" si "admin de duzina" (care la noi, in lumea normala sunt injurii). Parerea mea este ca ai noroc ca nu ti-am dat permanent. Bafta si spor la facut branza.

Mananc codati pe paine!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AerO88

[[ Huedin Staff ]]



Status: Offline
(since 04-02-2017 19:04)
Joined: 04 Feb 2014
Posts: 301, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 201.6
Votes: 15

     
Post Posted: 14-02-2014, 23:06:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Facem si noi reclamatii la lucruri mai serioase??? Daca tu ai anuntat pe U@ adminu vrei sa isi dea kill si sa se puna spec???

Inchideti topicul ca e pierdere de timp...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rhaaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-02-2014 18:30)
Joined: 19 Feb 2014
Posts: 7, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -128.6
Votes: 5

Post Posted: 20-02-2014, 20:25:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vrei lucru serios ? ar trebuii sa se faca o reclamatie general catre intregul staff al srv-ului , pt tembelitate acuta - -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SeaGer

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:08)
Joined: 10 Jan 2009
Posts: 9642, Topics: 235
Location: Aiki Seishin

Reputation: 3379.5
Votes: 387

 
Post Posted: 20-02-2014, 23:52:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am intrat din intamplare aici si raman uimit de ceea ce se intampla.
Comportamentul adminilor de pe acest server, fata de codati, si fata de cei care vor sa ajute serverul, este de toata jena. Acest comportament nu este demn de aceasta comunitate. Daca un player reclama un codat, de ce nu dati ban? Chiar si daca a iesit de pe server puteti da ban dupa ip. Ai dat gag playerului pentru ca a reclamat un codat? Daca nu va convine ca playerii sa reclame codati, scoateti comanda de reclamat. Voi adminii nu sunteti mai presus decat jucatorii, mai ales cand jucati si nu va faceti treaba de admini. Ca d-aia sunteti admini domnilor! Sa tineti serverul curat de codati, nu sa dati gag si ban la cei care inceaca sa ajute serverul si nu sa va dati aere de zei cu niste comenzi care va dau o putere aproape inexistenta.
Sper ca aceste randuri sa nu va enerveze prea tare (ca sa nu imi iau ban preventiv), si sa va ajute la luarea unor decizii bune pe server si forum.
Oricum o sa vorbesc cu iNk despre toate astea, ca nu e normal.


If my message was helpful, feel free to +rep me. Thanx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bilute

[CTA.Probleme.Tehnice]



Status: Offline
(since 04-01-2017 12:06)
Joined: 04 May 2013
Posts: 1131, Topics: 114
Location: Constanta

Reputation: 147.2
Votes: 69

           
Post Posted: 21-02-2014, 00:07:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu Nu Cred Ca Exact Asa Se Intampla Seager nu e vb de dat ban, sa dam un ban e usor in caz de Reclamatie fara sa avem un demo facut ca proba e grav putem pierde adminul i sa dat gag deoarece scria intr-una putea sa anunte frumos adminul oricum urmarea codatul trebuia sa astepte ca adminul sa ia ip etc pe degeaba dau eu ban dupa ce a iesit presupusul codat daca eu nu am nici o dovada risc sa pierd adminul sau cand jucatori scrie repetat ba de ce nu dai ban acuma etc eu zic sa aiba putina rabdare sa putem avea si noi o proba sa dovedim in caz de codatul vine sa faca reclamati si eu ca admin nu am probe desigur eu voi lua un warn si codatul va avea unban sper ca m-ai inteles




Casuta vocala : bilute
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
djvibe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-02-2015 20:05)
Joined: 26 Mar 2013
Posts: 79, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 79.7
Votes: 2

Post Posted: 21-02-2014, 00:07:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SeaGer, gagul l-a primit folosind excesiv u@, iar banul pentru "bah admine" si "admin de duzina", nu stiu daca pentru o munca pe care o depundem aici meritam astfel de apelative. Jucatorul reclamat a primit ban, pur si simplu problema a fost rezolvata....

Mananc codati pe paine!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bilute

[CTA.Probleme.Tehnice]



Status: Offline
(since 04-01-2017 12:06)
Joined: 04 May 2013
Posts: 1131, Topics: 114
Location: Constanta

Reputation: 147.2
Votes: 69

           
Post Posted: 21-02-2014, 00:15:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi Pare Rau Closed pentru tine dar rabdare te rog si o sa imi dai dreptate Eu Zic Ca Vibe a Procedat corect si Sper Ca Ati Inteles Ce Am Scris M-ai sus fara suparare un admin nu poate sa dea ban in 3 secunde fara o proba si se stie ca lumea se enerveaza cand vede ca nu le respecti dorintele de a da ban codatului intr-o secunda si incepe sa foloseasca abuziv u@ sau un limbaj indecent la adresa adminilor si exista posibilitatea ca, codatul sa iasa si sa scape dupa aceea daca nu sunt probe cum am zis si mai sus banul nu il mai putem da daca nu am facut o proba din cauza unui jucator posibil vrand sa ne ajute dar aici se greseste mult pentru ca nu exista rabdare 2 -3 runde pentru un demo -




Casuta vocala : bilute
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SeaGer

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:08)
Joined: 10 Jan 2009
Posts: 9642, Topics: 235
Location: Aiki Seishin

Reputation: 3379.5
Votes: 387

 
Post Posted: 21-02-2014, 00:26:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

djvibe wrote:
SeaGer, gagul l-a primit folosind excesiv u@

Ia zi-mi, dupa primul u@, i-ai raspuns? Dupa al 2-lea u@ i-ai raspuns? Dar dupa al 3-lea? Voi trebuie sa aveti grija ca playerii care reclama pe cineva, sa inteleaga ca ati primit mesajul de la ei. Daca nu le raspundeti, e si normal sa foloseasca comanda u@ pana li se raspunde.


If my message was helpful, feel free to +rep me. Thanx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bilute

[CTA.Probleme.Tehnice]



Status: Offline
(since 04-01-2017 12:06)
Joined: 04 May 2013
Posts: 1131, Topics: 114
Location: Constanta

Reputation: 147.2
Votes: 69

           
Post Posted: 21-02-2014, 00:47:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu Neg Asta Dar Cum Am Zis Oricum Adminul Vede Nu Are Cum Sa Nu Vada Dar Daca Playerul COntinua sa scrie cand poate eu sunt pe consola si iau ip il notez nu pot raspunde asta iar ar insemna sa ma dau de gol si codatul sa isi scoata codul si iar galagie ca de ce nu ii dau ban normal ca nu pot sa ii mai dau ban cu 1 runda de demo chiar doresc sa privesti lucrurile exact cum sunt ele defapt sa sa ma intelegi ca spun adevarul

Posturi unite automat, 21-02-2014, 00:47:16

Fiecare Admin Stie Defapt Si Trebuie Sa Cunoasca
Regula
7. Banurile se dau doar pt motive INTEMEIATE:
- folosirea de CHEAT-URI , dupa o prealabila urmarire a suspectilor.
La suspectarea unui jucator de folosirea cheat-urilor se procedeaza astfel:
- se noteaza ip-ul.
- se discuta problema cu ceilalti admini de pe server.
- se urmareste suspectul atata vreme cat este necesar pentru a fi 100% sigur de existenta cheat-urilor, se fac poze/demo.
- se comunica pe forum la sectiunea Demo-uri / Poze Suspecti in topicul fiecarui ADMIN.
Adminii sunt obligati la fiecare intrare pe server sa stea SPECTATORI cand li se par ceva suspect.Nu sa intre doar de dragul de a juca.
NU luati decizii pe baza celor spuse de ceilalti jucatori. Aveti obligatia de a urmari pe cel care este reclamat!





Casuta vocala : bilute
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SeaGer

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:08)
Joined: 10 Jan 2009
Posts: 9642, Topics: 235
Location: Aiki Seishin

Reputation: 3379.5
Votes: 387

 
Post Posted: 21-02-2014, 00:50:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adminul, ca sa nu se dea de gol, foloseste comanda "amx_psay nick". Asa codatul nu vede nici ce scrie cel care reclama, nici ce scrie adminul. Aveti lacune mari in regulament, ceea ce duce la un comportament nu tocmai adecvat. Daca jucatorului care a reclamat nu i se raspunde, nu are de unde sa stie ca adminul a vazut mesajul lui.

If my message was helpful, feel free to +rep me. Thanx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bilute

[CTA.Probleme.Tehnice]



Status: Offline
(since 04-01-2017 12:06)
Joined: 04 May 2013
Posts: 1131, Topics: 114
Location: Constanta

Reputation: 147.2
Votes: 69

           
Post Posted: 21-02-2014, 00:56:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acuma sincer fara suparare eu ti-am explicat o parte din treaba dar nu vrei sa ma intelegi este treaba ta dar de gasit motive gasim 1.000.000 dar nu trebuie sa fim rai sincer iti zic eu asa vad lucrurile rabdarea e mai presus de toate daca el nu a avut rabdare si in plus a mai zis si niste cuvinte pe langa si nu ma refer numai la Closed nu e singurul doar ca e singurul care nu ne-a injurat doar a folosit niste expresii care poate a durut deci incearca sa intelegi de ce ii dau dreptate analizeaza situatia bine si ai sa vezi ca nu`s nebun si normal ca nu ii mai "sopteam" dupa expresiile folosite ...

Iti Doresc Noapte Buna Si Vise Placute Numai Pot Sta Maine O Noua Zi De 24 De ore la munca bafta





Casuta vocala : bilute


Last edited by bilute on 21-02-2014, 00:59:27; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SeaGer

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:08)
Joined: 10 Jan 2009
Posts: 9642, Topics: 235
Location: Aiki Seishin

Reputation: 3379.5
Votes: 387

 
Post Posted: 21-02-2014, 00:58:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci ma dor ochii de la modul in care scrii. Iti jur!
Adminul nu si-a facut toata treaba. Adminul trebuie sa ii raspunda celui care reclama, ca sa se stie ca mesajul a fost vazut. Iar, in regulamentul de l-ai pus acum aici, nu scrie nicaieri ca se da ban pe expresii de genul celor folosite de Closed.

In fine, este serverul vostru, este regulamentul vostru. Eu am incercat sa va deschid ochii pentru a evita niste situatii care nu trebuie sa aibe loc. Vad ca nu am cu cine. O seara buna.


If my message was helpful, feel free to +rep me. Thanx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bilute

[CTA.Probleme.Tehnice]



Status: Offline
(since 04-01-2017 12:06)
Joined: 04 May 2013
Posts: 1131, Topics: 114
Location: Constanta

Reputation: 147.2
Votes: 69

           
Post Posted: 21-02-2014, 01:03:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numai Pot Continua Ca Nu Vrei Sa Ma Intelegi sunt mort de oboseala si nu am sa respect ", ." si cu siguranta intelegi si fara . , - Noapte Buna Si Vise Placute Bafta Si Nu Te Supara Pe Mine




Casuta vocala : bilute
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by SeaGer, 20 February 2014 23:04



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 23-09-2024, 00:30:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x