User
Pass
2FA
 
 

[Deck]My easy heal priest

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message536
Oberos

[The Tactician]



Status: Offline
(since 29-11-2019 12:49)
Joined: 12 Nov 2013
Posts: 49, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 401.7
Votes: 14

 
Post Posted: 04-03-2014, 20:26:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Welcome,sparg eu gheata cu primul deck de pe forum.
Acesta este pachetul:http://www.hearthpwn.com/deckbuilder/priest#31:1;60:1;74:1;140:1;147:1;178:1;192:2;221:1;228:1;232:2;280:1;315:2;386:1;401:1;409:2;428:1;431:2;442:1;503:1;547:1;557:1;600:1;641:1;671:2;
Acest pachet este propria creatie,nu m-am inspirat sau plagiat de la nimeni.
Concept: mid-late control.
Pros : Stabilitate,card draw eficient,removal bun.
Cons :Posibile probleme cu aggro decks(murlock 'lock in principal),heavy taunt decks si removal masiv(pyro+equal)
Acum va voi justifica alegerile mele:
I.Early game:decent cu Amani Berserker( in combinatie cu PW;S),Northshire Cleric(card draw decent)+ Ooze(in principal folosesc oozeul sa scap de arme,din motivul asta e inclus in orice pachet al meu),Earthen Ring Farseer (de multe ori iti vei salva minionii cu aceasta carte),Harvest Golem(nu cred ca este nevoie justificarea),Acolyte of pain(combo absurd cu Temple Enforcer si PW;S) ptr card draw mai devreme si terminam cu Imp Master ptr prezenta initiala de board mai stabilizata + sinergia grozava cu priestul si de asemenea avem removal bun cu Smite si PW:P.

II.Mid game:Chillwind Yeti(nici aici nu am ce justifica,cartea e prea buna),Cult Master ptr card draw(+ Imp master=cel putin 3 carti,am avut o situatie in care am tras 10 carti din cauza comboului),Shadow Madness(un removal frumos),LightSpawn(la fel,o carte ce nu trebuie omisa ptr tradeuriule sale),Azure Drake(niste card draw nu strica+ spell power ceea ce nu e rau),Holy Nova.(removal decent cu un heal ce te ajuta sa faci tradeuri mai eficient si cu sanse sa-ti salvezi minionii)

III.Late game: Removal cu SW:D,Sunwalker(un taunt ideal in tipul acesta de deck),Temple Enforcer(nici aici nu trebuie sa justific mult,cartea asta este foarte buna),Cabal Shadow Priest(cartea este incredibila,majoritatea timpului o sa "ciorditi" Harvest Golems cu ea),Prophet Velen(cartea ne ajuta sa tinem minionii in viata + smiteuri si holy nova de 4 damage=> foarte eficienta,o carte nemaipomenita),Boulderfist Ogre(Chillwind Yeti pe steroizi),Mind Control(s-a dovedid foarte utila cartea si consider ca-si merita locul in pachet),iar ultimul dar nu cel din urma Ragnaros.(Do I really need to justify this?P.S ptr cei ce considera ca Raggy e inutil ptr ca e mini pyro bazat pe RNG,imediat ce e adus in lupta deja ai garantat fie un minion distrus fie adversarul lovit ceea ce e destul de bine,acesta primeste Extra Value inca de cand a fost summonat,nu conteaza ca tine o tura deoarece oponentul se va strofoca sa-l distruga cat de repede posibil)
Deckul este usor de jucat si te acomodezi usor cu el deci sper ca va veti distra cu el. Cheers!
Astept opiniile si criticile voastre si eventualele greseli de gramatica.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 12-05-2024, 18:00:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x