User
Pass
2FA
 
 

comisie admini
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message3794
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 18-03-2014, 14:39:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , as dori daca se poate sa va exprimati parerea in ceea ce priveste infiintarea unei comisii de admini care sa aiba rolul de a-si exprima votul si parerea in ceea ce priveste situatia anumitor abuzuri (sa le zicem asa) care au loc in comunitatea freakz , in special war3 , war4 , war5 ,war6 , war7 .
Motivul este simplu , iau ca exemplu cazul "El3na" si spun exemplu pentru ca putea fi orice alt player . A primit ban pe war6 pe motiv wall , parerile au fost impartite , multi au spus da altii au spus nu , apoi cineva a sugerat sa se vizioneze demo cu ajutorul unui cheat (sa il numesc asa) si parerile s-au schimbat (din partea unora ) , in final a ramas nerezolvata situatia.
Ulterior un owner dupa war6 i-a facut alte demo-uri unde iar a fost acuzata de wall si a primit ban , i s-au inchis topicurile , iar reputatia ei a ramas intr-un fel sifonata (parerea unora). Se cauta in fel si chip banarea acesteia indiferent daca are dreptate sau nu , unora le e greu sa recunoasca , le e greu sa spuna AM GRESIT , dar nu , continua sa sustina o prostie si asta eu cosnider ca este un abuz.
Sunt multe cazurile pe care le-as putea enumera , dar nu intru in detalii pt ca ar trebui sa explic la fiecare in parte o poveste si un deznodamant.
Conducerea pe anumite servere nu agreeaza un anumit profil de jucator , relatiile sunt stranse intre owneri , iar multi sunt dispusi sa ia o decizie uneori gresita doar pentru faptul de a nu se pune rau cu colegii.
De aceea m-am gandit ca poate noi am putea intemeia aceasta comisie sa ii spunem Comisia Freakz (exemplu) formata din 5 buni judecatori (care au habar ce e un cod , wall , aim , silent , buton etc etc ) cu reputatie buna in comunitate (nu ma refer la puncte reputatie) .
Sa se apeleze la aceasta comisie atunci cand un caz gen El3na ajunge sa devina un abuz !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 18-03-2014, 14:48:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pro pentru acea comisie, iar 5 persoane ii chiar perfect. Cei care au vazut wall in demo-ul lui Elena ar trebui sa renunte pe loc la admin, valabil si pt cei care au tratat-o cum au tratat-o, in ultimul hal.
Oricum, comisia cred ca va lua cv vreme sa se infiinteze, ca totusi, se cauta 5 persoane din zeci de oameni.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Popcorn*

[Pam Pam]



Status: Offline
(since 08-07-2018 04:33)
Joined: 25 Mar 2013
Posts: 1586, Topics: 105
Location: Romania

Reputation: 89.1
Votes: 46

 
Post Posted: 18-03-2014, 15:13:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pro , chiar ar merge o comisie speciala care stiu ce ala cod . Ca nu toti fac diferenta intre cod si skill. ( nu zic ca eu sunt bun sau asa ceva ca stiu ca nu sunt asa de "bun" sa fac o comparatie intre cod si skill) Acesti 5 oameni trb sa fiu vechi si experienta mare de joc + adminat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SharK90

[SharK]



Status: Offline
(since 02-03-2019 16:40)
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 1156, Topics: 28
Location: Bucuresti

Reputation: 652.7
Votes: 25

     
Post Posted: 18-03-2014, 17:52:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

buna idee!


PRO



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
veek

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 10-07-2018 19:16)
Joined: 14 Apr 2013
Posts: 3028, Topics: 71
Location: Romania

Reputation: 463.5
Votes: 39

Post Posted: 18-03-2014, 18:58:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Contra. E o prostie. Fiecare server are grija de oamenii lui. Parerile au predominat pe wall in cazul elenei.

În viațã nu conteazã unde te afli, ci pe cine ai alãturi.
Pagina de fb a war-urilor
Canal youtube freakz

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
001

[krazy]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Nov 2012
Posts: 3433, Topics: 135
Location: Paris

Reputation: 1005
Votes: 58

     
Post Posted: 18-03-2014, 19:18:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

contra.nu cred ca cineva dinafara tre sa isi bage nasu in problemele unui sv.adica eu pe sv meu sa fiu pus la perete de unu care nu are nici o treaba cu acest sv din nici un punct de vedere.abuz ar fi numit ca o comisie din afara unui sv sa faca legea in felu in care vad ei pe acel sv.legat de elena si cu si fara demonstratia cu wall,tot cod vad.are la buton si sustin in continuare asta.decizia finala apartine celor de pe w6 si nu are dreptu sa se bage nimeni dupa parerea mea.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
freakz*pamflet

[Boier!]



Status: Offline
(since 31-08-2018 01:11)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 5932, Topics: 280
Location: Locaþie

Reputation: -217
Votes: 391

       
Post Posted: 18-03-2014, 19:42:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca ar trebui sa va faceti aceasta,dar cu aprobare de la Parlamentul European(va dau eu un nr de contact daca aveti nevoie).

Si,ma rog, care sunt acei "asi" in ale adminatului?

P.S. war5 si war6 nu sunt de acord cu aceaste aberatii, deci le poti elimina din lista aia.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Activ.

[MasterChef.]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:33)
Joined: 11 Aug 2009
Posts: 25249, Topics: 541
Location: London

Reputation: 2603.4
Votes: 1007

     
Post Posted: 18-03-2014, 19:49:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SUNT CONTRA.In primul rand RTH nu vine nimeni sa faca legea pe WAR6 pentru ca nici unul dintre voi nu veniti si jucati acolo,si nu ne faceti noua regulile,iar mie nu`mi pasa frate ca te agiti atat pentru reputatia EI,aici nu e vorba ca sunt ei colegi,si sa nu se puna rau unu cu altu,aici e vorba de dreptate si daca unui owner ii se pare corect ceea ce a vazut si a si postat,mi se pare un lucru foarte corect,ca daca era alt OWNER nu mai facea atatea anchete si nu mai intreaba 12312 de persoane sa`si dea cu parerea,si dupa parerea mea POPCORN,nu cred ca trebuie sa se lase nimeni de adminat,ati vrut pareri,ati primit,NU VENITI SI FACETI REGULI PE WAR6,pentru ca eu unul nu v`am vazut in viata mea pe acest SERVER ! Daca aveti ceva de comentat,imi da`ti PM,nu faceti telenovele aici ! RESPECT !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
crazytyky

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-04-2017 16:16)
Joined: 20 Dec 2012
Posts: 296, Topics: 8
Location: Constanta

Reputation: 209.5
Votes: 10

 
Post Posted: 18-03-2014, 19:55:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

001 wrote:
contra.nu cred ca cineva dinafara tre sa isi bage nasu in problemele unui sv.adica eu pe sv meu sa fiu pus la perete de unu care nu are nici o treaba cu acest sv din nici un punct de vedere.abuz ar fi numit ca o comisie din afara unui sv sa faca legea in felu in care vad ei pe acel sv.legat de elena si cu si fara demonstratia cu wall,tot cod vad.are la buton si sustin in continuare asta.decizia finala apartine celor de pe w6 si nu are dreptu sa se bage nimeni dupa parerea mea.


+1



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
clau88

[reTeHashu']



Status: Offline
(since 10-10-2019 16:07)
Joined: 08 Jan 2012
Posts: 3195, Topics: 176
Location: Romania

Reputation: 2104.4
Votes: 486

     
Post Posted: 18-03-2014, 20:13:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu vine nimeni sa iti faca legea pe server , "stai tranquillo tu este sefu' ". Dar in unele cazuri se poate sa iti spuna cineva : nu ai dreptate , ia o decizie corecta . De-aia ati ati fost capabili sa raspundeti cand a intrat Avioane pe war5 si v-a zis sa nu va mai luati de Babardel Lungescu , de-ai ati tacut malc atunci cand v-a pus Avioane la punct si m-am certat cu el ca sa va iau voua apararea atunci cand a zis ca sunteti incapabili ? Ala era un abuz , faptul ca nu il lasati sa joace pe server fara un motiv intameiat .
Nu a zis nimeni ca vine si va face legea , nu le interpretati cum vreti ... e doar o comisie care va da dreptate unora sau altora, in final singurii care vor decide vor fi ownerii pe acel server.
RELAX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 18-03-2014, 20:21:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O prostie.
De ce? Pentru ca nu exista owner pe forum caruia sa-i convina ca X si Y sa intervina peste decizia lor.
Aici nu este vorba de dreptate, nu mai este vorba de cativa ani buni. Ai suparat un owner? Ban. Indiferent daca joci curat sau nu, pana si pe forum daca ii comentezi, se lasa cu ban. Crezi ca daca vine comisia asta de care spuneti voi, ownerul ala care plateste serverul, e de acord sa-l lase sa se joace? Srlsy?

E o idee buna daca se face o comisie freakz, peste toate serverele nu doar pe war3/4/5/6/7, asa s-ar inceta cu abuzurile, dar din ce vad eu, freakz nu doreste sa intervina in astfel de cazuri.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
panacas

[WaR4.fReAkZ.rO]



Status: Offline
(since 03-02-2019 01:17)
Joined: 25 Apr 2011
Posts: 2020, Topics: 93
Location: war4.freakz.ro

Reputation: 8.5
Votes: 185

 
Post Posted: 18-03-2014, 20:22:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca se dorea aceasta comisie se infiinta cu foarte mult timp in urma.

Fiecare server are cel putin 3-4 owneri, dintre care cel putin 2-3 trebuie sa aibe mare experienta si sa stie foarte bine sa faca diferenta intre cod si skill, asta ca serverul sa mearga foarte bine.

Pe ce criterii veti alege voi acesti 5 fantastici sunt foarte curios... fiindca sunt foarte foarte multi care se bat cu mana in piept ca sunt cei mai tari, cei mai buni admini... cei mai capabili. -

Ownerii care intretin serverul trebuie sa ia aceste decizii, ei il platesc... il intretin si tot ei au de pierdut in cazul in care se fac abuzuri... sau greseli, nu pierde nimeni altcineva.

Cazul El3na mi se pare ca a fost o greseala, mai ales cand este vorba de un jucator vechi in comunitate... nu ar trebui sa fie banat doar pentru o faza mai dubioasa. (asta ar insemna sa ne dam ban unul altuia, cu totii am facut faze WOW)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ellada

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-07-2018 20:29)
Joined: 25 Jul 2008
Posts: 300, Topics: 37
Location: Romania

Reputation: 496.2
Votes: 13

Post Posted: 18-03-2014, 22:54:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@panacas, fii serios, war5 si 6 au mari probleme administrative.
Am numeroase cereri de unban facute acolo, am luat banuri si destroy fara dovezi, am luat destroy dupa ce mi s-a facut demo doar in cazul in care as avea cod desi se stia ca aveam la activ alte cereri solutionate in favoarea mea iar din cate cunosc nu a fost nicio sanctiune nici dupa a 5-6 oara in care au fost executate comenzi degeaba asupra mea. Si aici nu vorbesc doar de administratori ci si de owneri.

Cand am venit in comunitatea asta am fost in aceeasi postura cu administratorii din acel moment de pe war3 dar dupa o perioada am fost lasat in pace, cand s-a deschis war4 nu mai jucam dar cand am venit a fost aceeasi situatie, la voi in schimb m-am lasat de CS. Asta pentru ca dupa zeci de seturi de poze si demouri in care propietarul serverului iti cauta nod in papura sau te contrazice cu dovezile in fata este singurul lucru pe care il poti face.

Acolo la voi pe war5 si 6 aveti mare problema cu orgoliile si experienta.


Pe respawn.freakz.ro la fel. Isi bat joc de toti jucatorii care joaca mai bine decat ei si nu se iau niciun fel de masuri. Pe celelalte servere pot pune pariu ca si in momentul asta, la peste un an de cand nu am mai jucat CS, iau ban cu tot cu cerere de unban si dovada in fata pentru ca nu au habar sa distinga codurile.


Pe de alta parte nimeni nu o sa accepte propunerea ta, clau88. In primul rand pentru ca se pot simti cu musca pe caciula in al doilea rand pentru ca nu le-ar conveni sa fie pe locul doi in ierarhie.
S-ar putea face o astfel de echipa care sa analizeze din cand in cand situatia serverelor si sa dea un verdict. Fara niciun fel de implicare asupra cazurilor, doar o parere / opinie a respectivei echipe asupra unei situatii.
De altfel echipa s-ar putea alcatui cu jucatori de pe toate serverele.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blue20
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-12-2014 23:25)
Joined: 24 Mar 2013
Posts: 1154, Topics: 105
Location: peste tot si nicaieri

Reputation: -95.3
Votes: 129

 
Post Posted: 18-03-2014, 23:29:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tineti minte cand s-a discutat despre voturile de pe csserver ? daca ieseai pe primul loc iti dadea 24 de ore dropuri, mai exact 4000,5000 de dropuri, s-a discutat si s-a ajuns la decizia de a vota o zi war3 si o zi war4, dupa 2,3 zile au inceput discutiile contradictorii... s-a ajuns la certuri, la warn-uri si la final fiecare admin isi vota serverul pe care joaca. Asa se va intampla si cu comisia admini daca se va accepta... de ce ? pentru ca serverele war nu sunt unite plus ca nici unnui owner nu ii va conveni sa fie tras la raspundere de un alt owner care nu are legatura cu serverul lui. Mai pe fatza, adica el ce mai reprezinta daca EU il trag de maneca fiind owner pe alt server.

Ideea lui rth e foarte buna, sunt multi care iau decizii aberante pentru simplu fapt ca EL este owner si face ce vrea muschiul lui pe serverul lui, dar nu se gandeste ca pe serverul ala mai este inca 4,5 owneri, nu se gandeste ca ar trebui sa se consulte cu colegii lui inainte de a interzice unui jucator bun ( care nu a incalcat regulamentul ) sa mai juca pe serverul lui, rth stie ce zic. Nu intru in detalii ca nu are rost.
Daca ar fi fost o colaborare buna intre serverele war ar fi fost nemaipomenita aceasta comisie admini. Numai ca nu e!




https://www.youtube.com/watch?v=WLNkIM7pcYE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 19-03-2014, 07:38:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, aici ii vorba de orgoliu si mandrie, indiferent ca unii o dau in bara la modul total. War5 si War6 vad ca nu sunt de acord, deci nu cred ca mai trebuie ei sa voteze, dar sa vedem cu war4 si war6, poate ei vor fi mai seriosi.
Si aici cred ca ar trebui sa voteze ownerii in mare parte.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Mastermind, 22 March 2014 03:23



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 08-05-2024, 12:51:57
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x