User
Pass
2FA
 
 

Despre joc (schimbari,chestii noi)
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2932
Stockwell

[Freakazoid]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 May 2010
Posts: 1754, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 1035.6
Votes: 40

Post Posted: 29-04-2014, 12:58:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In topicul asta o sa vorbesc despre schimbarile pe care cred eu ca ar trebui sa le facem daca vrem sa fie serverul cum a fost sin3 si sa-l populam bineinteles.

1. Clasele de zombi: aici ma refer strict la "hunter" si "smoker" care mi se par mie prea OP, din cauza claselor astea 2 de zombi, jocul nu este deloc echilibrat. (Un motiv pentru care nu avem jucatori)

Solutii:

A. Sa le micsoram hp-ul ar fi o solutie buna exemplu: "hunterul" si "smokerul" sa aiba 250 HP in loc de 350/400, in felul asta pot fi omorati mai usor si asa am echilibra jocul.
B. Sa se scoata pentru ca aceste clase nu au existat pe sin3 asa ca nu vad de ce ar fi aici cand nu si-au rostul. Voi hotarati.

2. Durata unei mape: o mapa tine cam 45 de minute daca nu ma inseala memoria ceea ce e foarte mult, am vazut deseori jucatorii intreband: "Da se mai schimba harta asta?" , "Mai tine mult harta asta ca m-am plictisit" etc (alt motiv pentru care nu avem jucatori, ei intra joaca ce joaca si cand vad ca mapa tine asa de mult se plictisesc si ies iar rtv-ul e degeaba ca nimeni nu scrie ca sa se schimbe.

Solutie: Eu consider ca timpul optim pentru o mapa ar trebui sa fie de 25-30 de minute + ca ar fi mult mai bine daca s-ar baga din nou comanda amx_rtv care a fost de mare ajutor pe sin3.

3. Legat de cerintele pentru slot/admin, direct o sa zic ca sunt PREA EXAGERATE, 40 de ore e prea mult.

Solutie: Pentru slot: 20 de ore + 3 saptamani vechime / Pentru admin: 30 de ore + o luna vechime, asa cred ca ar merge treaba.

4. Meniul pentru grenade la oameni "/grenades" este inutil dupa parerea mea + ca nu te ajuta cu nimic:

- He-ul cu GPS are 50%-50% sanse sa se duca unde vrei tu, ba se intoarce la tine si iti ia din viata (cum patesc eu mereu de fel), ba se duce dupa coechipieri.
- Flashul este si mai inutil de 10x pentru ca dupa ce il arunci, dureaza 10 secunde sa inghete un zombi, ei bine mult noroc sa gasiti un zombi care o sa stea sa astepte 10 secunde ca sa-l ingheti tu cu flash.

Solutii:

A. Atat he-ul cat si flash-ul sa fie exact ca cele normale care le ai la inceputul rundei: He-ul sa explodeze direct cand il arunci si flash-ul sa inghete direct zombiul.
B. Daca nu se poate varianta A, eu zic sa se scoata ca e inutil.

5. Locul 1 in top 15 sa primeasca slot. In asa fel stimulam jucatorii sa joace in continuare pe server. (asa era si pe sin daca nu ma insel)

Cam astea ar fi ideile mele, ceva pareri?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
avoaR

[ Liber Traiesc ]



Status: Offline
(since 01-10-2017 16:38)
Joined: 10 Nov 2011
Posts: 2859, Topics: 380
Location: Oxford

Reputation: 2184.2
Votes: 365

Post Posted: 29-04-2014, 15:40:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acord cu tine kr3.
Hunter-ul si smoker-ul sunt un fel de C. Ronaldo si Z. Ibrahimovici in fifa 14 prea exagerati -

As mai adauga un lucru la schimbarea mapei, sa intre timpul ramas adica sa te anunte au mai ramas 10,9,8 ... secunde. Nu stiu daca exista vreun plugin sau e din setari.



Sacrificiu Unitate Demnitate

犠牲 ユニット 尊厳

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KAniBaL

[Only me<3]



Status: Offline
(since 16-11-2019 19:31)
Joined: 20 Jun 2013
Posts: 324, Topics: 23
Location: La o shaorma cu Number :)

Reputation: 196.1
Votes: 24

Post Posted: 29-04-2014, 16:20:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 kr3 si la sfârșitul rundei sa fie un plugin cu"zombie wins",nobody wins,etc si sa se întunece tot ecranul.



*Haters will see you walk on water and say it's because you can't swim*

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stockwell

[Freakazoid]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 May 2010
Posts: 1754, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 1035.6
Votes: 40

Post Posted: 29-04-2014, 16:30:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bune si ideile voastre, sa vedem ce zice si Pato.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pato

[Rapid]



Status: Offline
(since 30-10-2022 10:40)
Joined: 07 Mar 2011
Posts: 29739, Topics: 449
Location: Bucuresti

Reputation: 4415.4
Votes: 1798

Post Posted: 29-04-2014, 16:54:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Astept sa mai vad pareri -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KAniBaL

[Only me<3]



Status: Offline
(since 16-11-2019 19:31)
Joined: 20 Jun 2013
Posts: 324, Topics: 23
Location: La o shaorma cu Number :)

Reputation: 196.1
Votes: 24

Post Posted: 29-04-2014, 17:05:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arme noi sau mãcar skinuri de arme,am vãzut ca multor playeri le place asta.



*Haters will see you walk on water and say it's because you can't swim*

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stex

[* The Best *]



Status: Offline
(since 12-09-2023 19:07)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 5333, Topics: 496
Location: Brasov

Reputation: 2123.3
Votes: 656

   
Post Posted: 29-04-2014, 19:25:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar fii fain s-a rezolvam si cu respawnul pt CT(om). Poate ne ajuta cineva aici sau
aici s-a mearga numa pt CT dead.


Pc nou (buget 4500 lei)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Stockwell

[Freakazoid]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 May 2010
Posts: 1754, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 1035.6
Votes: 40

Post Posted: 01-05-2014, 18:29:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pato, am uitat sa mentionez si de tank care are 800-900 hp, daca poti sa-i pui 400 HP ar fi perfect.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Extasy_freakz

[Devil's daughter]



Status: Offline
(since 24-10-2022 04:53)
Joined: 08 Feb 2013
Posts: 1312, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 808.1
Votes: 179

 
Post Posted: 01-05-2014, 18:40:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mi se pare o idee bunã sã scoatã hp-ul tank-ului, dacã îl scoate și la hunter și la smoker.

There's no future there's no past
Beating hearts are all we have

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stockwell

[Freakazoid]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 May 2010
Posts: 1754, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 1035.6
Votes: 40

Post Posted: 01-05-2014, 18:49:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai hunteru si smokeru o sa aiba 250 HP iar tankul 400 HP ca doar e tank, el trebuie sa aiba cel mai mult HP dintre toti zm dar nu 800-900 ca mi se pare prea mult, ma rog, vedem ce mai zic si ceilalti.
Pato, GJ pentru noul skin la lama.

@Extasy: Ai avut dreptate, are 800 doar cand esti primul infectat in rest are 450 hp, my bad. E bine cum e acuma,nu trebuie schimbat.



Last edited by Stockwell on 01-05-2014, 19:07:06; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Extasy_freakz

[Devil's daughter]



Status: Offline
(since 24-10-2022 04:53)
Joined: 08 Feb 2013
Posts: 1312, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 808.1
Votes: 179

 
Post Posted: 01-05-2014, 18:59:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pãi are 800 doar când ești infectat.

There's no future there's no past
Beating hearts are all we have

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pato

[Rapid]



Status: Offline
(since 30-10-2022 10:40)
Joined: 07 Mar 2011
Posts: 29739, Topics: 449
Location: Bucuresti

Reputation: 4415.4
Votes: 1798

Post Posted: 02-05-2014, 23:31:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stockwell wrote:

1. Clasele de zombi: aici ma refer strict la "hunter" si "smoker" care mi se par mie prea OP, din cauza claselor astea 2 de zombi, jocul nu este deloc echilibrat. (Un motiv pentru care nu avem jucatori)

Solutii:

A. Sa le micsoram hp-ul ar fi o solutie buna exemplu: "hunterul" si "smokerul" sa aiba 250 HP in loc de 350/400, in felul asta pot fi omorati mai usor si asa am echilibra jocul.
B. Sa se scoata pentru ca aceste clase nu au existat pe sin3 asa ca nu vad de ce ar fi aici cand nu si-au rostul. Voi hotarati.

Eu zic sa ramana asa, daca le scad HP nu prea mai sunt bune.
Cand nu erau astea erau prea avantajati oamenii, eu zic ca e bine cum e acum.

Stockwell wrote:
2. Durata unei mape: o mapa tine cam 45 de minute daca nu ma inseala memoria ceea ce e foarte mult, am vazut deseori jucatorii intreband: "Da se mai schimba harta asta?" , "Mai tine mult harta asta ca m-am plictisit" etc (alt motiv pentru care nu avem jucatori, ei intra joaca ce joaca si cand vad ca mapa tine asa de mult se plictisesc si ies iar rtv-ul e degeaba ca nimeni nu scrie ca sa se schimbe.

Solutie: Eu consider ca timpul optim pentru o mapa ar trebui sa fie de 25-30 de minute + ca ar fi mult mai bine daca s-ar baga din nou comanda amx_rtv care a fost de mare ajutor pe sin3.

Am pus 35 de minute, asa era si pe sin3.

Stockwell wrote:

3. Legat de cerintele pentru slot/admin, direct o sa zic ca sunt PREA EXAGERATE, 40 de ore e prea mult.

Solutie: Pentru slot: 20 de ore + 3 saptamani vechime / Pentru admin: 30 de ore + o luna vechime, asa cred ca ar merge treaba.

Am pus 30 de ore si la slot si admin -> http://forum.wow-freakz.com/Model-cerere-slot-admin-Citeste-aici-inainte-sa-postezi-t201039.html
Stockwell wrote:

4. Meniul pentru grenade la oameni "/grenades" este inutil dupa parerea mea + ca nu te ajuta cu nimic:

- He-ul cu GPS are 50%-50% sanse sa se duca unde vrei tu, ba se intoarce la tine si iti ia din viata (cum patesc eu mereu de fel), ba se duce dupa coechipieri.
- Flashul este si mai inutil de 10x pentru ca dupa ce il arunci, dureaza 10 secunde sa inghete un zombi, ei bine mult noroc sa gasiti un zombi care o sa stea sa astepte 10 secunde ca sa-l ingheti tu cu flash.

Solutii:

A. Atat he-ul cat si flash-ul sa fie exact ca cele normale care le ai la inceputul rundei: He-ul sa explodeze direct cand il arunci si flash-ul sa inghete direct zombiul.
B. Daca nu se poate varianta A, eu zic sa se scoata ca e inutil.

Nu pot sa modific pluginul sa fie fara GPS si chestii.
Uneori ajuta, nu strica cu nimic, e ok, zic sa ramana.
Stockwell wrote:

5. Locul 1 in top 15 sa primeasca slot. In asa fel stimulam jucatorii sa joace in continuare pe server. (asa era si pe sin daca nu ma insel)

Cam astea ar fi ideile mele, ceva pareri?

In fiecare luna sau cum?

avoaR wrote:
De acord cu tine kr3.
Hunter-ul si smoker-ul sunt un fel de C. Ronaldo si Z. Ibrahimovici in fifa 14 prea exagerati -

As mai adauga un lucru la schimbarea mapei, sa intre timpul ramas adica sa te anunte au mai ramas 10,9,8 ... secunde. Nu stiu daca exista vreun plugin sau e din setari.

Ma cam bate pluginu asta.


KAniBaL wrote:
+1 kr3 si la sfârșitul rundei sa fie un plugin cu"zombie wins",nobody wins,etc si sa se întunece tot ecranul.

Apar astfel de mesaje...
KAniBaL wrote:
Arme noi sau mãcar skinuri de arme,am vãzut ca multor playeri le place asta.

O sa pun skinuri.

stex wrote:
Ar fii fain s-a rezolvam si cu respawnul pt CT(om). Poate ne ajuta cineva aici sau
aici s-a mearga numa pt CT dead.

Nu inteleg la ce te referi -

Si Tanku e ok asa cum e.

Ma gandeam sa scoatem chestia aia cu VIP, ce ziceti?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stex

[* The Best *]



Status: Offline
(since 12-09-2023 19:07)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 5333, Topics: 496
Location: Brasov

Reputation: 2123.3
Votes: 656

   
Post Posted: 03-05-2014, 07:44:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa scri /respawn si sa fi reinviat, sa nu mai astepti sa se termina runda si dupa aia sa poti sa intri la joc.

Pc nou (buget 4500 lei)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Stockwell

[Freakazoid]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 11 May 2010
Posts: 1754, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 1035.6
Votes: 40

Post Posted: 03-05-2014, 09:19:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Legat de zombi: Zici bine ca daca le scazi hp-ul oamenii ar putea fi avantajati dar daca nu le scazi raman avantajati zombi.
Sa zicem ca lasam smokerul cum e acuma (350hp) dar mai scadei putin din viteza.
Hunterul mi se pare mie cel mai OP: macar sa aiba 300 hp, ideea ca zm-ul asta ar putea sa aiba si 100 HP si tot ar fi greu de omorat ca sare in stanga si dreapta de nu-l vezi, deci macar 300 HP sa aiba si ar fi perfect. Inutil n-are cum sa devina la ce abilitate are.

Legat de top: Locul 1 in top primeste slot la sfarsitul lunii, adica acum spre exemplu: luna Mai si pana la sfarsitul lui Mai cine e pe primul loc. primeste slot.

Legat de Vip: m-am gandit la o chestie interesanta:
Il scoti dar lasi chestia aia cu "ammo and grenades" care iti da din nou HE si FLASH si o pui sa fie valabila pentru toti si scoti "/grenades", ar putea sa fie SF ce zic dar daca ar merge ar fi misto rau.
Defapt nu cred ca e mare lucru, lasi meniul /vm pentru toti dar scoti gravitty,armor,invizibility etc si lasi doar "ammo and grenades" si asa putem inlocui "/grenades" cu /vm si iti cumperi de acolo HE si FLASH. Daca nu merge nu poti sa ceri ajutor la unul din linkurile alea postate de Stex?

Foarte frumoase noile skinuri pentru M4,AK si Deagle, imi plac la nebunie.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
KAniBaL

[Only me<3]



Status: Offline
(since 16-11-2019 19:31)
Joined: 20 Jun 2013
Posts: 324, Topics: 23
Location: La o shaorma cu Number :)

Reputation: 196.1
Votes: 24

Post Posted: 03-05-2014, 10:26:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pato sa zicem ca srvr o sa fie populat,multi intreaba de VIP si de admin pe bani,ce faci?



*Haters will see you walk on water and say it's because you can't swim*

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 17-05-2024, 03:48:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password