User
Pass
2FA
 
 

Drama pvp a unui warrior
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message10443
gibilanx13

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2014 14:13)
Joined: 02 Feb 2013
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 58.4
Votes: 3

Post Posted: 05-05-2014, 16:33:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa incepem cu inceputul .Totul a inceput dupa ce am terminat de facut battlegroundurile.Mi s-a zis sa ma apuc de arene 2 v 2.Am urmat fiecare tutorial
dupa aceea m-am apucat.Pot sa zic ca am fost facut praf si tot de 1 luna se intampla acest lucru.Am incercat si cu healeri .Gasisem un heal bun care a intrat cu mine doar ca sa ma ajute.Am stat la o arena numai 1 ora si totusi am fost infrant.La sfarsit hordacii dansau de bucurie.
Nu as vrea sa ma apuc de pve .Am incercat sa cumpar conquest points cu valor.Dar nimeni nu ma ia la dungeon cu itm full pvp.Singura mea sansa e sa gasesc arena goala.Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac.Am auzit de la toti ca warru e praf pvp dar nu i-am crezut si incep sa le cam dau crezare .IMG: http://i62.tinypic.com/a4r3pw.png aici este o poza cu skill-urile si macros-urile mele asa cum le-am pus,IMG: http://i58.tinypic.com/347wqx2.png o poza cu talents-urile mele,[img]IMG: http://i62.tinypic.com/b706js.png aici o poza cu itemele mele .Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi.Adevarul e ca nici eu nu sunt as la arene.Sa continui cu pvp sau sa merg mai departe cu pve ?Deoarece la arene este chiar enervant si nu mai stiu nici o solutie sunt full ruthless gladiator .Sper sa ma puteti ajuta

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-05-2014, 19:36:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1)Pentru ca nu ai mare gear ar trebui sa cauti un ret/feral pentru cap.
2)Nu ai nici pe-aproape atat de multe binduri/macrouri pe cat ar trebui. Eu joc o clasa foarte buna si totusi nu mai am loc pe bara desi am shapeshifts, asa ca tu cu o clasa vai de.... ar trebui sa ai multe macros care sa te mai boosteze putin in pvp.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gibilanx13

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2014 14:13)
Joined: 02 Feb 2013
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 58.4
Votes: 3

Post Posted: 05-05-2014, 20:01:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si ce ai vrea sa spui prietene prin clasa de kaka ?Stiu ca nu are heal-uri,ajutoare ,mega buff-uri ca alte clase.Dar war-ul e un caracter fluid .Plin de skill-uri de atac.Desi da e facut prost acum deoarece in 4.3.4 e slab rau.Dar si Shocker a taiat mult din el.Ba ca dadea dublu ,ba ca procura nu stiu cat rage si strength etc.S-a taiat mult nu e de mirare ca toti se plang ca war e ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shamona

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-11-2014 08:26)
Joined: 08 Nov 2012
Posts: 17, Topics: 1
Location: Italy

Reputation: 110.6
Votes: 3

Post Posted: 05-05-2014, 20:23:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Activeaza Battle Stance de acolo de unde le ai pe toate stancele si sterge macroul ala de battle stance pe care il ai tu. Nu vei avea nevoie de bind special pt a intra in battle stance, doar pune /cast Battle Stance intr-un macro de Charge, Rend sau Overpower.
2. Cauta in spellbook si pune pe bara cu un bind pe Colossus Smash. Spell foarte important pe care nu il folosesti, scade armura la playeri si dai dmg mai mare vreo 6 sec. Da-l INAINTE de a da orice combinatie de Mortal, Overpower, Execute... Foloseste la CD sau cand esti decis sa omori pe cineva.
3. Fa un macro si bind pe Deadly Calm. /cast Deadly Calm
/use "Trinketul ala cu activare" - aici bagi numele trinketului. Spell ovensiv important al warrului - dai dmg fara sa folosesti rage - deci spamezi butoane, in special Mortal Strike, Heroic Strike si Overpower (cu Colossus Smash inainte bineinteles).
4. Baga bind pe Inner rage si foloseste-l (e langa Deadly Calm la tine pe bara). Scade cd la Heroic strike - foloseste cand ai pe tine un dps constant si iti da rage. Deci dai Inner rage si span Heroic Strike in limita bunului simt sa nu ramai fara rage.
5. Baga binduri pe Rallying Cry si Enraged Regeneration - spelluri care te tin in viata. Inainte de a da Enrage Regeneration da Berserker rage sa ai un enrage pe tine sa mearga spellul. Ca regula generala, da inainte Rallying Cry si apoi Berzerker rage si Enraged Regeneration.
6. Fa macrou asta pt momentele de OMFG WTF MOR:
/cast shield block
/cast shield wall
/cast spell reflection
/cast Defensive Stance
/equipslot 17 "Numele Shieldului"
/equipslot 16 "Numele armei one-handed"
/cancelaura Bladestorm
/cancelaura Recklessness
O sa te tina in viata pt inca vreo 2 secunde. Ca sa revii inapoi in Battle stance uita-te la pct 1.
7. Scoate sunder armor, shoot, slam (ca nu ai specul neceasar) si cleave de pe bara ca ocupa spatiu degeaba.
Aplica ce am scris sus ingame, sa vez cum functioneaza treburile, cu diferenta de dmg de la colossus, macrourile defensive si restul de shits ce am mai zis. Adevarat ca trebuie sa joci mult mai bine pe warr pt a ajunge la un anumit rating decat ai face-o pe alte clase. Astea-s chestii de baza care te duc pana pe la 2k sa zicem.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-05-2014, 20:52:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gibilanx13 wrote:
si ce ai vrea sa spui prietene prin clasa de kaka ?Stiu ca nu are heal-uri,ajutoare ,mega buff-uri ca alte clase.Dar war-ul e un caracter fluid .Plin de skill-uri de atac.Desi da e facut prost acum deoarece in 4.3.4 e slab rau.Dar si Shocker a taiat mult din el.Ba ca dadea dublu ,ba ca procura nu stiu cat rage si strength etc.S-a taiat mult nu e de mirare ca toti se plang ca war e ...


Asta e clasa/asta e patchu si shocker nu a taiat nimic. Ba chiar sa zici ms ca pe blizz warru cu gurthalak era tankabil...aici daca iti sare cu cate 3 viermi rasariti langa el nu te salveaza nimic.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bayern
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2015 13:19)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 338, Topics: 38
Location: Ploiesti

Reputation: 99.9
Votes: 19

Post Posted: 05-05-2014, 21:56:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Corect ce zice bossutai... Oricun waru pe 4.3 are skillcap muuuult mai mare fata de patchurile precedente. Daca nu reusesti mai bine dai reroll in ceva mai usor gen frost mage.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wizhero

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-02-2019 07:27)
Joined: 04 May 2014
Posts: 325, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 109.2
Votes: 15

 
Post Posted: 05-05-2014, 22:00:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fii atent cum faci sa bati tot. Cum rogu punea bone link si era op, tu pui vial of the sands si cand se procuie esti op ? Ok rush to 5k rate
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 05-05-2014, 22:11:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
Fii atent cum faci sa bati tot. Cum rogu punea bone link si era op, tu pui vial of the sands si cand se procuie esti op ? Ok rush to 5k rate

- și parcã și vãd cã începe ( prin absurd ) o altã nebunie, cu vial-ul -. O sã-și facã Fair war Love Struck


She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-05-2014, 08:35:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
Fii atent cum faci sa bati tot. Cum rogu punea bone link si era op, tu pui vial of the sands si cand se procuie esti op ? Ok rush to 5k rate

Vial of the sands (wowhead link)
Vial of Shadows

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 06-05-2014, 10:35:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut. Am cam 1500-2000 de arene jucate pe cataclysm freakz. Din experienta mea de joc iti pot spune ca warriorul e o clasa slaba din cateva motive:

1. are CD mari: fear, stun, hamstring root, spell reflect.
2. Nu iese din roots decat cu bladestorm
3. Trebuie sa fii expert in wow sa joci warrior bine. Iti trebuie macros si keybind-uri pe toate barele, inclusiv pe alea din dreapta sus. Nu ai mobilitate mai deloc, iar CC-ul lasa de dorit. In arena chestiile astea conteaza cel mai mult.

Feralul te bate cu monitorul stins daca stie ce fac spellurile. Paladinul la fel, isi da heal mai mult decat tine. La hunter daca ajungi sa-i dai 2-3 bucati. E incredibil de greu sa pici un healer daca adversarii iti fac CC. Singurul healer care ai putea sa-l bati ar fi priestul, si asta daca e retardat. Plus ca iti trebuie mega coordonare cu partenerul la CC si la dispell, ca n-ai niciun cc pe care poti sa-l spamezi.

Si warriorul nu da damage slab. In PVE e printre cei mai buni DPS, daca nu chiar cel mai bun. Faza e ca in PVP nu poti sa stai pe adversar, si nu poti sa-i negi anumite spelluri(exemplu-feral vs warr. warriorul isi da enraged regen, druidul da cyclone si un roots, s-a c**t pe healul warrului; rogue+heal vs war-warr isi da burst pe healer, rogue da blind-trinketed-redirect+kidney shot). Sunt unele comps care pot face CC chain de ~20 secunde, daca nu si mai mult. Tu cu warrul daca te duci sa faci peel la partener ti se duce toata presiunea de pe adversari.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wizhero

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-02-2019 07:27)
Joined: 04 May 2014
Posts: 325, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 109.2
Votes: 15

 
Post Posted: 06-05-2014, 13:05:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

david33 wrote:
Wizhero wrote:
Fii atent cum faci sa bati tot. Cum rogu punea bone link si era op, tu pui vial of the sands si cand se procuie esti op ? Ok rush to 5k rate

Vial of the sands (wowhead link)
Vial of Shadows


mno m-a batut itemu asta e -)

// Ma intreb cum a facut turbo 2900 cu waruu ....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sedys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-07-2014 16:40)
Joined: 19 Nov 2013
Posts: 200, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -80.6
Votes: 10

 
Post Posted: 06-05-2014, 13:45:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
gibilanx13 wrote:
si ce ai vrea sa spui prietene prin clasa de kaka ?Stiu ca nu are heal-uri,ajutoare ,mega buff-uri ca alte clase.Dar war-ul e un caracter fluid .Plin de skill-uri de atac.Desi da e facut prost acum deoarece in 4.3.4 e slab rau.Dar si Shocker a taiat mult din el.Ba ca dadea dublu ,ba ca procura nu stiu cat rage si strength etc.S-a taiat mult nu e de mirare ca toti se plang ca war e ...


Asta e clasa/asta e patchu si shocker nu a taiat nimic. Ba chiar sa zici ms ca pe blizz warru cu gurthalak era tankabil...aici daca iti sare cu cate 3 viermi rasariti langa el nu te salveaza nimic.


In momentul in care i-au redus Enrage regenul si victory rush la exact 50% , crede-ma ca au taiat indeajuns din el -



A muri nu inseamna a fi invins.Dar a trai invins si fara glorie,inseamna a muri in fiecare zi!
Chill out.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gibilanx13

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2014 14:13)
Joined: 02 Feb 2013
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 58.4
Votes: 3

Post Posted: 06-05-2014, 16:26:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc pentur raspunsuri .Am incercat tot ce mi-ati zis in legatura cu warrior-ul .Am scos skill-urile care nu-mi foloseau.Am facut toate barele full de macros exact cum mi s-a spus.Am mai cumparat un shield si 1h weapon.Si am intrat intr-o guilda pvp unde sunt multi care m-ar putea ajuta.Inclusiv warriors sa ma invete.Acum mi-am facut si un paladin are lvl 56 am de gand sa-l fac .Paladinul aveti dreptate e warr cu heal si ajutoare.
Heals>Blessing-urile
mai are destule
Ajutoare>Cum DK are Ghoul,Hunteru are Pet asa si paladinul are aura.Cred ca si warrul ar merita niste heals si ajutoare.Dar in fine am facut glyphs-urile acum sunt ceva mai bunicel m-am apucat de antrenamente in bg-uri pana la arene .Multumiri Kitandra Genesis ,Terrorpvp pentru idei .De asemenea Adamas si Gingerr(Preotelul si Optyc la hoarda best bro) si Adeckmz pt arenele de inceput >))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sedys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-07-2014 16:40)
Joined: 19 Nov 2013
Posts: 200, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -80.6
Votes: 10

 
Post Posted: 06-05-2014, 16:42:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca acest topic ar putea fi inchis -


A muri nu inseamna a fi invins.Dar a trai invins si fara glorie,inseamna a muri in fiecare zi!
Chill out.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gibilanx13

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2014 14:13)
Joined: 02 Feb 2013
Posts: 12, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 58.4
Votes: 3

Post Posted: 06-05-2014, 17:14:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mai stati oleak sa vedem ce zic ceilalti despre warrior si paladin.Mereu m-a interesat rivalitatea warrior si paladin.Sa vedem ce mai spun si alti warriori dar si ce sfaturi ar mai avea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rageless, 16 November 2014 02:48



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 24-05-2024, 08:20:32
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password