User
Pass
2FA
 
 

Lag pe server
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2686
EnGB

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-07-2014 18:37)
Joined: 11 Jul 2014
Posts: 10, Topics: 2
Location: United Kingdom

Reputation: -127.7
Votes: 5

Post Posted: 15-07-2014, 21:57:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ala de zice ca nu are lag probabil nu isi da seama.

Este clar ca e lag/delay si cu asta punct.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-07-2014, 22:15:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mstrongest wrote:
skyreaker24 wrote:
Mstrongest wrote:
dotsmania wrote:
Mstrongest wrote:
Cum sa nu aveti lag daca in 2014 stati cu 1gb ram si single-core ? Eu n-am nici cea mai mica problema.
Daca se plangea tot serverul da, atunci posibil sa fie lag, dar daca se plang 30 % = Ø !


In loc sa postezi ceva constructiv care sa ajute serverul tu postezi aiurea.

Din cauza playerilor ca voi e si o sa fie lag pe server.

La fel ziceti ca nu e deloc lag in Alterac Valley, si e lag de un an de zile.


Ce sa postez constructiv ? va pot ajuta eu si ceilalti cu ceva? e vina mea ca aveti voi net din India si calculatoare cu w98 pe ele?
Legat de Alterac Valley eu personal nu am nicio problema, daca e nevoie iti filmez pe 3 wow-uri simultan.
Acum eu te intreb pe tine, si vreau un raspuns inteligent. Daca eu nu am lag in nicio mapa, voi cum aveti ? eu sunt Nostradamus sau ce dracu ?



daca n-ai lag taci si nu te mai baga atata in seama ca tu esti miez ca ai pc bun si restu n-au.


cand majoritatea zic ca au lag si freeze-uri numai tu te-ai gasit gica contra ca toti trebuie sa-si upgradeze pc-urile sa joace pe un server privat in loc sa se gaseasca problema de pe server care cauzeaza asta. tipic romanesc.


din moment ce pe alte servere de cata chiar si pe pandaria imi merge ok cu aceeasi configuratie logic ca e ceva de pe freakz. si pe freakz inainte de unirea realm-urilor mergea decent in ds 25 20-30fps, nu ca acu 5-10fps la ultraxion si fps spikes la greu dupa ce intrii in raid.



Te inteleg, dar hai sa-ti explic ceva.
Daca tu ai lag si eu nu am, e clar de la tine.
Chiar nu stiu cum sa va raspund, voi aveti lag, si jumate serverul nu are nimic, cum sa-ti dau un raspuns ?
Daca era de la freakz, aveam toti lag, corect?



Ma copilule in primul rand esti un "nobody" pe serverul asta....ai un amarat de caracter low geared + ca esti nou pe server avand in vedere data inregistrarii asa ca nu ai o treaba pe serverul asta , nu ai nici cea mai mica idee cum a fost si cum e acum.
Logica de copil "daca peste 70% de playeri au lag si el nu are..e de la noi".
Ai facut un video amarat sa ne arati noua setarile video la joc cand noi vorbim de latency. Cum sa nu te jignesc in lumea virtuala cand tu esti atat de incuiat la creier ? Te injur si face to face daca e nevoie ... nu mai posta ca sa te aflii in treaba pentru ca esti total pe langa cu totul.
Degeaba incerci sa suferi cu pc-ul ala al tau mediocru cand tu nu ai idee ce se afla in "spatele" sau.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 15-07-2014, 22:18:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu înțeleg de ce românului îi place așa mult sã se contrazicã și sã se certe. Conteazã așa de mult pentru voi dacã unii au lag și unii nu ? Frate, e normal sã fie lag, o sã se rezolve în câteva zile dar mãcar pânã atunci terminați cu flameul ãsta.

She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mstrongest

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-08-2014 22:07)
Joined: 13 Jul 2014
Posts: 21, Topics: 6
Location: Sibiu

Reputation: 36.9
Votes: 2

Post Posted: 15-07-2014, 22:33:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bigblackjoe wrote:
Mstrongest wrote:
skyreaker24 wrote:
Mstrongest wrote:
dotsmania wrote:
Mstrongest wrote:
Cum sa nu aveti lag daca in 2014 stati cu 1gb ram si single-core ? Eu n-am nici cea mai mica problema.
Daca se plangea tot serverul da, atunci posibil sa fie lag, dar daca se plang 30 % = Ø !


In loc sa postezi ceva constructiv care sa ajute serverul tu postezi aiurea.

Din cauza playerilor ca voi e si o sa fie lag pe server.

La fel ziceti ca nu e deloc lag in Alterac Valley, si e lag de un an de zile.


Ce sa postez constructiv ? va pot ajuta eu si ceilalti cu ceva? e vina mea ca aveti voi net din India si calculatoare cu w98 pe ele?
Legat de Alterac Valley eu personal nu am nicio problema, daca e nevoie iti filmez pe 3 wow-uri simultan.
Acum eu te intreb pe tine, si vreau un raspuns inteligent. Daca eu nu am lag in nicio mapa, voi cum aveti ? eu sunt Nostradamus sau ce dracu ?



daca n-ai lag taci si nu te mai baga atata in seama ca tu esti miez ca ai pc bun si restu n-au.


cand majoritatea zic ca au lag si freeze-uri numai tu te-ai gasit gica contra ca toti trebuie sa-si upgradeze pc-urile sa joace pe un server privat in loc sa se gaseasca problema de pe server care cauzeaza asta. tipic romanesc.


din moment ce pe alte servere de cata chiar si pe pandaria imi merge ok cu aceeasi configuratie logic ca e ceva de pe freakz. si pe freakz inainte de unirea realm-urilor mergea decent in ds 25 20-30fps, nu ca acu 5-10fps la ultraxion si fps spikes la greu dupa ce intrii in raid.



Te inteleg, dar hai sa-ti explic ceva.
Daca tu ai lag si eu nu am, e clar de la tine.
Chiar nu stiu cum sa va raspund, voi aveti lag, si jumate serverul nu are nimic, cum sa-ti dau un raspuns ?
Daca era de la freakz, aveam toti lag, corect?



Ma copilule in primul rand esti un "nobody" pe serverul asta....ai un amarat de caracter low geared + ca esti nou pe server avand in vedere data inregistrarii asa ca nu ai o treaba pe serverul asta , nu ai nici cea mai mica idee cum a fost si cum e acum.
Logica de copil "daca peste 70% de playeri au lag si el nu are..e de la noi".
Ai facut un video amarat sa ne arati noua setarile video la joc cand noi vorbim de latency. Cum sa nu te jignesc in lumea virtuala cand tu esti atat de incuiat la creier ? Te injur si face to face daca e nevoie ... nu mai posta ca sa te aflii in treaba pentru ca esti total pe langa cu totul.
Degeaba incerci sa suferi cu pc-ul ala al tau mediocru cand tu nu ai idee ce se afla in "spatele" sau.


Face to face poti sa-mi dai o bere, nimic mai mult.
Legat de caracter si gear, e nou, trecand peste setari video si fps, ai stranga jos ms ( 0 ) adica 0 lag, corect?
Nu o sa-ti mai dau reply pentru ca esti redus, inca ceva, daca era de la freakz avea tot serverul lag, nu doar o parte.
Spor la joc si sa auzim de bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 03-10-2024, 06:39:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x