User
Pass
2FA
 
 

Reclamatii TheK

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Ban / Unban Requests
Author Message732
TheK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2015 16:42)
Joined: 26 Jul 2014
Posts: 56, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -20.2
Votes: 7

Post Posted: 15-08-2014, 03:22:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nick-ul meu: TheK
2. Nick-ul celui reclamat: DeeJay, Davidutzu
3. IP-ul reclamatului: http://i62.tinypic.com/28ath6s.jpg
4. Motiv: Limbaj
5. Dovada: http://i62.tinypic.com/kafxna.jpg

E amuzant cum sunt jignit cand intru pe server pt ca nu sunt de acord sa fac alianta. Prima intrebare cand am intrat pe server, a fost daca joc si eu cu lvl 9 (respawn zombie), bineinteles pentru a reinvia si a face credite mai repede toti cei de pe srv: DeeJay, Davidutzu, !!!ROBY!!! si chiar adminul *Xavi*. Devreme ce nu am fost de acord si am spus ca am demo care merge (vrajeala -), au parasit pe rand serverul, prima data *Xavi*, pe urma ceilalti.
Am facut totusi un demo sa se vada ca toti jucau cu lvl 9: http://www.fileshare.ro/e30777280

Harta: zm_ugc2 la ora: 'Pe la un' 03:35 (asta in caz ca vrea intr-adevar sa se verifice chat-ul si dinainte si prezenta adminului)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DrK | Diavolo

[Satan's Child.]



Status: Offline
(since 09-09-2018 20:52)
Joined: 07 Sep 2013
Posts: 834, Topics: 32
Location: 5000km's down

Reputation: 369.7
Votes: 19

 
Post Posted: 15-08-2014, 03:33:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TheK wrote:
1. Nick-ul meu: TheK
2. Nick-ul celui reclamat: DeeJay, Davidutzu
3. IP-ul reclamatului: http://i62.tinypic.com/28ath6s.jpg
4. Motiv: Limbaj
5. Dovada: http://i62.tinypic.com/kafxna.jpg

E amuzant cum sunt jignit cand intru pe server pt ca nu sunt de acord sa fac alianta. Prima intrebare cand am intrat pe server, a fost daca joc si eu cu lvl 9 (respawn zombie), bineinteles pentru a reinvia si a face credite mai repede toti cei de pe srv: DeeJay, Davidutzu, !!!ROBY!!! si chiar adminul *Xavi*. Devreme ce nu am fost de acord si am spus ca am demo care merge (vrajeala -), au parasit pe rand serverul, prima data *Xavi*, pe urma ceilalti.
Am facut totusi un demo sa se vada ca toti jucau cu lvl 9: http://www.fileshare.ro/e30777280

Harta: zm_ugc2 la ora: 'Pe la un' 03:35 (asta in caz ca vrea intr-adevar sa se verifice chat-ul si dinainte si prezenta adminului)

In primul rand , incepem cu inceputul , "limbajul" acela e maxim de gag .. In al 2-lea rand , demo-ul este ABSOLUT GENIAL, unde saracie vezi ca se face alianta? Daca s-au pus level 9 , si ataca deejay pe respectivul roby cu click stanga , atunci era alianta . Cum il reclami pe Davidutzu daca a iesit cand a inceput demo-ul -? Mentionez genial demo-ul. Raised eyebrow







Last edited by DrK | Diavolo on 15-08-2014, 03:49:09; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
*XavI*

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2016 17:53)
Joined: 07 Apr 2014
Posts: 291, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 196.2
Votes: 7

Post Posted: 15-08-2014, 03:43:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma asteptam sa vii cu o reclamatie nefondata ,,si cu un demo care te uiti la el mai ceva ca la reclamele alea plictisitoare .
Chiar ma intreb la ce e bun accest demo ? , Ce parte a regulamentului se incalca ?
Sa iti dau raspunsurile !
Bun , pe scurt .
1 ) Am iesit ca aveam altceva de facut , nu pentru ca ai fii intrat tu .
2 ) Daca observi din demo chiar daca jucau cu lvl 9 , se dadea click dreapta , daca se dadea click stanga puteai sa acuzi de alianta dupa noul articol din regulament , Dar atata timp cat ataca regulamentar nu poate fii vorba de feed sau alianta .
3 ) Cat timp am fost pe server nu tea jignit nimeni , singurul cuvant care imi parea jignitor daca asa crezi tu , este ca ai fost facut paleta din unu din jucatori , dar daca nu ai reclamat sa dau gag , nu am dat ,pentru ca nu stiu ce glume va permiteti , Si eu am obligatia ca la acceste "glume " sa nu ma bag , decat daca sunt sesizat si mi-se cere sa iau masuri .
Nu ti-am cerut sa te bagi level 9 si nici nu am cum sa fac asta ,, eu pot sa joc cu ce lvl vreau de la 8 la 11 ...pentru ca asta permite regulamentul momentan , cand se va schimba il voi respecta ca si acum ...
Incearca sa nu mai faci pe victima si nu mai acuza fara dovezi , aduna dovezi si dupa vino cu plangerea .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2015 16:42)
Joined: 26 Jul 2014
Posts: 56, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -20.2
Votes: 7

Post Posted: 15-08-2014, 04:17:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drk|Diavolo: Ti se pare ca e reclamatie pentru alianta? Tu vezi ca motivul este "Limbaj"? Limbaj de gag? Eu am luat ban pentru ca i-am zis unuia "saracie", asa ca da, cand unu ma face "specimen" si altu zice ca "esti un *** de om" (ca * cat), da consider ca se da ban daca eu am luat pentru saracie. Consider ca sunt discriminat asa ce cer masuri, normal.

Xavi:
1) Ai iesit ca aveai ceva de facut exact cand am intrat eu si am zis ca am demo care ruleaza (la misto). Scuza tipica.
2) Se da click si doar cu stanga daca ai sta sa vezi. Inca odata, NU e reclamatie de alianta. Am pus doar demo-ul sa se vada din ce a ajuns sa fiu jignit, pt ca nu am acceptat sa joc ca voi cu lvl 9.
3) Cat timp ai fost pe server? Ala 1 minut de cand am intrat eu? De cand trebuie sa iti zic eu tie dai gag aluia ca m-a jignit? Esti admin sa iei masuri cand consideri, nu? Nu am vazut nici un admin care sa intrebe "ba, ala te-a jignit, vrei sa iau masuri pe el sau nu". Nu am zis ca mi-ai cerut tu sa joc, mi-a cerut Davidutzu si pt ca nu am acceptat si pt ca am inceput sa dau he la ultimul human, a inceput discutia asta. De unde atat ura? Jocul contine si he, asa c apot da in prostie daca vreau.

Ati intrat amandoi, si tu si Diavolo pe server sa va bateti joc ca ce reclamatie am facut, ca (,) ce demo genial? Care e scopul? Nu va puteati rezuma doar la comentariile aici? Eu va inteleg ca va aparati intre voi, dar eu am fost banat pt mult mai putin, am avut contul suspendat 3 zile din cauza unui admin si a unui motiv pe care inca nu-l cunosc (normal trebuia sa mi se aduca la cunostinta aceste lucruri). Cum ca am facut alianta eu cu cei de mai sus. Eu cu astea nu am nici o treaba, din cate se poate vedea si aici, le stric jocul tot timpul pt ca sunt foarte aroganti asa cum sa ajung sa fac eu cu acesti copii ceva, cand vreodata? Dar totusi nu mi s-a adus o dovada pt care am fost suspendat. Nu am zis nimic; ... acum mi-ai zis tu pe server ca am fost banat pt aceeasi chestie, ca altii jucau cu lvl 9 ... deci, ar trebui banati si ei aici, nu?

REPET: Este reclamatie de Limbaj, nu de alianta. Dar voi vedeti ce vreti. Incredibil pt ca un admin este inclus intr-o reclamatie, se trece la cu totul atlceva.



Cum am zis, o sa-l rog pe ceacea sa verifice si inainte de a fi intrat eu, atat chat-ul cat si kill-urile/death-urile voastre, sa vada el ca voi jucati cu lvl 9 asa doar pt a face credite -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 15-08-2014, 05:43:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Nu este interzis sa joci cu lvl 9. Atata timp cat ataca normal, cu click dreapta, mai ales la aceasta clasa, ii ok. Oricum, daca in timp voi vedea acelasi gest, ca desteptii planetei se pun cu lvl 9, fiind respawn, s-ar putea ca un ban wave sa vina si posibil sa se interzica si sa joci cu lvl 9 (si da, din cauza a catorva, si preventiv, ca sa nu le mai vina altor destepti ideea asta).
@Sa ii baneze careva pe davidutzu si deejay pentru demo-ul din consiliu. Cel cu alianta, poate asa se vor gandi mai bine la chestia asta data viitoare. Si asa o sa vb cu ceacea sa vad daca poate face un sistem pentru dimineata, sa le cam strice cheful de lvl 9 smecherasilor astora.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2015 16:42)
Joined: 26 Jul 2014
Posts: 56, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -20.2
Votes: 7

Post Posted: 15-08-2014, 06:53:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc Paragon. Stiu ca nu este interzis sa joci cu lvl 9, dar ar trebuii facuta o regula pentru asta, pentru ca desi nu este tratata ca alianta, exact asta este. Ramanand un human cu cel putin 2 zm de lvl 9 deja se fac credite in prostie, iar asta se face doar pe perioada serii spre dimineata. Pe timpul zilei nu joaca nimeni cu lvl 9 pt ca nu au sanse, asa seara ei se vorbesc cativa si intra cand nu e nimeni pe server si joaca.

Pacat ca eu imi pierd noptile online deh si li se strica planul, iar ca atare, comportamentul lor de pe server. Este si amuzant cum au stat online, dar imediat ce am intrat eu si nu am fost de acord cu asta in decursul catorva minute, toti au iesit. Daca nici asta nu e o dovada clara a cum joaca aceste persoane pe timpul noptii, atunci o sa ma gandesc la o alta mai buna.

Mersi inca odata si se pare ca nu este nevoie sa-l mai deranjez pe ceacea, devreme ce e cineva care intr-adevar isi da interesul si ia deciziile corecte. Sper ca si unul dintre admini sa te asculte si sa-i trimeata la plimbare putin pe cei 2 pana se invata minte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 15-08-2014, 07:02:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut regula cu atacatul cu click stanga, vedem cum merge. Daca vad ca lumea devine nesimtita, mai ales dimineata, si se pune lvl 9, atunci poate se va schimba si acest lucru.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DuMa.

[Freakz * DuMa.]



Status: Offline
(since 28-07-2017 12:14)
Joined: 11 Aug 2014
Posts: 4913, Topics: 273
Location: Constanta

Reputation: 649.3
Votes: 247

   
Post Posted: 15-08-2014, 11:25:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Thek daca vrei sa stii nu te-am facut "specimen" pt ca te-am intrebat daca joci cu 9 si nu ai vrut te facusem pt ca imi aruncase-i he si noi pana atunci atacam normal. Iar tu cum ai intrat ai inceput cu he-urile



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SamDude

[★★★]



Status: Offline
(since 09-07-2020 08:13)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 10525, Topics: 516
Location: Romania

Reputation: 317.7
Votes: 122

   
Post Posted: 15-08-2014, 20:22:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:
Cat timp am fost pe server nu tea jignit nimeni , singurul cuvant care imi parea jignitor daca asa crezi tu , este ca ai fost facut paleta din unu din jucatori , dar daca nu ai reclamat sa dau gag , nu am dat ,pentru ca nu stiu ce glume va permiteti , Si eu am obligatia ca la acceste "glume " sa nu ma bag , decat daca sunt sesizat si mi-se cere sa iau masuri .


Sincer am mai intrat si eu pe server, iar adminul tau este pomana clara, cum adica nu dai gag ca nu stii ce glume isi permit intre ei? Tu esti responsabil sa dai gag pentru jigniri/insulte/injuraturi aduse playerilor si nu numai. Daca eu zic de mama cuiva tu nu imi dai gag ca ala nu te-a atentionat? Ai inceput cu minciuna, ai terminat tot cu ea.
</offtopic>



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TheK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2015 16:42)
Joined: 26 Jul 2014
Posts: 56, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -20.2
Votes: 7

Post Posted: 15-08-2014, 20:46:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Davidutzu: Si daca arunc cu he de ce trebuie sa fiu considerat un specimen? He-ul face parte din joc? Da! Atunci sunt liber sa ma folosesc de el. Si am dat he-ul pt a va opri din a face credite, cum ati facut pana atunci .. si daia va dau voua mereu, pt ca stiu cum faceti creditele si nu e corect fata de toti ceilalti. Asa ca macar cat eu sunt pe server, va opresc din asta.

@SamDude: Aceeasi intrebare am pus-o si eu. A avut tupeul sa intre pe server si sa-si bata joc de reclamatie, ca ce "genial" sunt atat eu cat si reclamatia, dar acum cand i se cere un raspuns, nu mai posteaza (probabil iar are treaba).

Mi se pare de-a dreptul penibil raspunsul lui, cum ca trebuie sa contactez eu un admin sa ia masuri impotriva celui care ma jigneste. E primul admin care cere asta, ceilalti actioneaza imediat la libera alegere.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*XavI*

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2016 17:53)
Joined: 07 Apr 2014
Posts: 291, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 196.2
Votes: 7

Post Posted: 15-08-2014, 21:54:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da actionez daca e limbaj vulgar , repet daca te face unu paleta si tu nu imi ceri sa iau masuri eu nu iau ca dupa sa imi zici ca a glumit ... Si nu stiu ce cauti tu aici Samdude ? Parca in topicuri au voie doar cei implicati nu ? Nici macar martor nu erai ...
Voi baieti mergeti pe principiul sa moara capra vecinului , Samdude daca ai reclamatie fao cum trebuie si unde trebuie .
Cam atat am avut de spus .
Pomana de ce ? Si plus de asta nici nu eram on cand la jignit ...
Sper ca cineva sa ia o masura cu Samdude ,,posteaza unde vrea ce vrea ,,si pot sa zic ca el ma jigneste pe mine acum ,,,Daca vrei sa te faci avocat nu este cazul aici ..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 16-08-2014, 06:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Daca unul il face "but" pe altul, iar "victima" cere gag, mai bine ii da, iar daca are tupeul nesimtit sa faca gura mare apoi, sa zica ca a glumit, sa vina si celalalt apoi sa faca gura, pai faci frumos o poza, doua, si vor fi banati.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Paragon, 16 August 2014 04:02



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Ban / Unban Requests  


The time now is 21-05-2024, 08:08:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x