User
Pass
2FA
 
 

[LIST] Bugged Achievements
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message115608
Hush

[fashion victim ;x]



Status: Offline
(since 25-12-2020 10:05)
Joined: 16 Jul 2011
Posts: 419, Topics: 55
Location: United Kingdom

Reputation: 377.7
Votes: 36

 
Post Posted: 10-09-2014, 07:40:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

panseluta wrote:
Fenriabis wrote:
Am fishing-ul lvl 525
O " lanseta " cu skill +25.
Momeala cumparata

Am cautat pe youtube unde pot gasi Old Ironjaw.
Am gasit 2 filmulete concrete.

1 ar fi in intr-o peste pe undeva
al doilea ar fi la The Great Forge.

la prima locatie am stat 2 ore si ceva.am prins broaste si macrou incat hranesc toti orcii cu ei.
la a doua am stat doar 20 min dar tot faca succes.

poate verifica un admin daca acest achiev de 10 puncte amarate merge sau nu? conform la ce am citit pe prima pagina se pare ca merge...totusi..eu nu am reusit.

Este nevoie de o " lanseta " speciala? alt achiev? momeala speciala ?

mentionez ca Old Crafty din ogrimar l-am facut chiar langa trainer in cateva minute.
as aprecia un raspuns...


Merge achievementul,nu iti trebuie nimic special, trebuie doar sa ai noroc. Iti dau un exemplu: companionu de il pescuiesti din dalaran, soarecele ala, am stat cred ca 4 ore in total pana l am pescuit si Old Ironjaw l am pescuit in 20 de minute.



Pai ratul ala, era pe vote points in loc sa te fi chinuit atat ... -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tomyy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2020 10:59)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 330, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: 67.8
Votes: 23

   
Post Posted: 10-09-2014, 11:41:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fenriabis wrote:
Am fishing-ul lvl 525
O " lanseta " cu skill +25.
Momeala cumparata

Am cautat pe youtube unde pot gasi Old Ironjaw.
Am gasit 2 filmulete concrete.

1 ar fi in intr-o peste pe undeva
al doilea ar fi la The Great Forge.

la prima locatie am stat 2 ore si ceva.am prins broaste si macrou incat hranesc toti orcii cu ei.
la a doua am stat doar 20 min dar tot faca succes.

poate verifica un admin daca acest achiev de 10 puncte amarate merge sau nu? conform la ce am citit pe prima pagina se pare ca merge...totusi..eu nu am reusit.

Este nevoie de o " lanseta " speciala? alt achiev? momeala speciala ?

mentionez ca Old Crafty din ogrimar l-am facut chiar langa trainer in cateva minute.
as aprecia un raspuns...


Merge la facut un prieten recent doar ca are sansa de 0.5% mi se pare.O alternativa e sa il iai pe vote point(12 points) eu cel putin asa am facut cu cel din if. Cu old crafty a fost la a 2-a undita dar a fost noroc pentru ca acel prieten a stat in ogg pe putin 8 ore incontinuu pana ia cazut.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 10-09-2014, 11:51:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ panseluta

am stat 2 ore cat tine un flask frate si nimic..vote points nu am pentru ca am observat ca nu merg tot timpul..

o sa mai incerc si azi..sper sa pice..




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
luxorr

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:49)
Joined: 25 Feb 2012
Posts: 3471, Topics: 55
Location: UK

Reputation: 354.6
Votes: 127

   
Post Posted: 10-09-2014, 12:38:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hush wrote:
luxorr a scris:
Ba omule,unii au facut achivu ala fara prietenii sau ce credeti voi.GATA are achiv ala si eu nu-l am...bv lui ca are Alysrazor ce trb sa ma oftic? fac cv pe el de achiv....nu va mai ofticati.

Disperarea asta nu e buna deloc.Mai stergeti din posturile astea....si asa sunt multe si fara rost.


Ce spui tu ca achivu cu herald of titans, a fost facut fara prietenii te inseli amarnic, a fost un grup de prieteni plus ceva pile de mai sus pentru ca altfel nu aveau cum, stiu foarte bine din surse sigure, daca crezi ca eu mananc gogogsi pm in game si iti detaliez.


Nuj ce prietenii au avut aia care au facut achivu primii...dar eu nu am vb cu nimeni,iti aduc cate dovezi vrei tu.



Click!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hush

[fashion victim ;x]



Status: Offline
(since 25-12-2020 10:05)
Joined: 16 Jul 2011
Posts: 419, Topics: 55
Location: United Kingdom

Reputation: 377.7
Votes: 36

 
Post Posted: 10-09-2014, 14:10:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

luxorr wrote:
Hush wrote:
luxorr a scris:
Ba omule,unii au facut achivu ala fara prietenii sau ce credeti voi.GATA are achiv ala si eu nu-l am...bv lui ca are Alysrazor ce trb sa ma oftic? fac cv pe el de achiv....nu va mai ofticati.

Disperarea asta nu e buna deloc.Mai stergeti din posturile astea....si asa sunt multe si fara rost.


Ce spui tu ca achivu cu herald of titans, a fost facut fara prietenii te inseli amarnic, a fost un grup de prieteni plus ceva pile de mai sus pentru ca altfel nu aveau cum, stiu foarte bine din surse sigure, daca crezi ca eu mananc gogogsi pm in game si iti detaliez.


Nuj ce prietenii au avut aia care au facut achivu primii...dar eu nu am vb cu nimeni,iti aduc cate dovezi vrei tu.


Nu imi place sa fac offtopic, dar totusi iti raspund. Nu a zis nimeni si nu a pomenit niciunul de facut achiv first, pur si simplu prieteni intre ei au mers cu item lvl 216 permisiv 219 dar nu si au permis sa riste si au facut algalonu dupa indicatiile unei persoane care avea cunostinte de achiv plus script etc. Repet nu a pomenit nimeni de achiv first. Intelegi ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionut1989

[Ticalos nerezonabil]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:31)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 665, Topics: 195
Location: Behind you

Reputation: 295
Votes: 19

   
Post Posted: 11-09-2014, 00:53:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hush wrote:
luxorr wrote:
Hush wrote:
luxorr a scris:
Ba omule,unii au facut achivu ala fara prietenii sau ce credeti voi.GATA are achiv ala si eu nu-l am...bv lui ca are Alysrazor ce trb sa ma oftic? fac cv pe el de achiv....nu va mai ofticati.

Disperarea asta nu e buna deloc.Mai stergeti din posturile astea....si asa sunt multe si fara rost.


Ce spui tu ca achivu cu herald of titans, a fost facut fara prietenii te inseli amarnic, a fost un grup de prieteni plus ceva pile de mai sus pentru ca altfel nu aveau cum, stiu foarte bine din surse sigure, daca crezi ca eu mananc gogogsi pm in game si iti detaliez.


Nuj ce prietenii au avut aia care au facut achivu primii...dar eu nu am vb cu nimeni,iti aduc cate dovezi vrei tu.


Nu imi place sa fac offtopic, dar totusi iti raspund. Nu a zis nimeni si nu a pomenit niciunul de facut achiv first, pur si simplu prieteni intre ei au mers cu item lvl 216 permisiv 219 dar nu si au permis sa riste si au facut algalonu dupa indicatiile unei persoane care avea cunostinte de achiv plus script etc. Repet nu a pomenit nimeni de achiv first. Intelegi ?



Hai sa inchid eu subiectul asta

Achivementul Herald of Titans a fost facut cu un grup condus de mine la hoarda din cate imi aduc aminte i-am futut la icre pe cei din Heaven 1 saptamana sa facem bossu si sa ne luam titlul.
Cum am facut asta si de unde am stiut ce sa facem ?
Simplu.
Itemele au fost heirloomuri de level 85 deoarece au item level 1 si am completat cu naxx farm sau unii cu vote.
Scriptul la boss e acelasi mare branza.

Inainte de ati spune cum am stiut ca a fost disponibil achivementul asta hai sa va intreb eu ceva pe voi players.
De cate ori credeti ca acest topic a fost curatat adica sterse toate posturile si updatat?
De 3 ori pana acum stiu eu.
In una din discutii imediat dupa ce a fost disponibil bossul un player a intrebat daca acest achivement se poate face, initial s-a raspuns nu dar dupa un nr de fixuri un gm a zis ca s-a reparat da nimeni nu-l facea deoarece trebuia caractere de lvl 80 si nimeni nu avea asa ceva asa ca a fost facut sa fie disponibil si la level 85 si chiar in acest topic a fost postat prima data un ss cu o guilda facand achivu.
De aici am stiut.

P.S
luxxor parca cu mine lai facut nu?

Posturi unite automat, 11-09-2014, 01:44:48

Intr-un topic separat http://www.wowhead.com/achievement=4619/portal-jockey-25-player mie nu mia mers am intrat in absolut fiecare portal care l-a spamat si nu am primit achivu.
Eram in unu din portale cand bossu era full HP dar asta nu ar trebui sa aibe vreo legatura.
Achivementul asta se poate face doar daca hai full heal la boss inainte sa spameze primu set de portale ?

Posturi unite automat, 11-09-2014, 01:53:03

http://www.wowhead.com/achievement=3097

A observat careva din Gm-s ca npc spamati sunt cei incorecti?
Pentru achivement sunt necesari acstia http://www.wowhead.com/npc=33572/steelforged-defender#abilities:mode=n10 care pe freakz sunt spamati https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=33572 (sunt in greva)
Pe freakz aveti spamati https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=33236&&name=steelforged-defender

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hush

[fashion victim ;x]



Status: Offline
(since 25-12-2020 10:05)
Joined: 16 Jul 2011
Posts: 419, Topics: 55
Location: United Kingdom

Reputation: 377.7
Votes: 36

 
Post Posted: 11-09-2014, 06:14:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ionut1989 wrote:
Hush wrote:
luxorr wrote:
Hush wrote:
luxorr a scris:
Ba omule,unii au facut achivu ala fara prietenii sau ce credeti voi.GATA are achiv ala si eu nu-l am...bv lui ca are Alysrazor ce trb sa ma oftic? fac cv pe el de achiv....nu va mai ofticati.

Disperarea asta nu e buna deloc.Mai stergeti din posturile astea....si asa sunt multe si fara rost.


Ce spui tu ca achivu cu herald of titans, a fost facut fara prietenii te inseli amarnic, a fost un grup de prieteni plus ceva pile de mai sus pentru ca altfel nu aveau cum, stiu foarte bine din surse sigure, daca crezi ca eu mananc gogogsi pm in game si iti detaliez.


Nuj ce prietenii au avut aia care au facut achivu primii...dar eu nu am vb cu nimeni,iti aduc cate dovezi vrei tu.


Nu imi place sa fac offtopic, dar totusi iti raspund. Nu a zis nimeni si nu a pomenit niciunul de facut achiv first, pur si simplu prieteni intre ei au mers cu item lvl 216 permisiv 219 dar nu si au permis sa riste si au facut algalonu dupa indicatiile unei persoane care avea cunostinte de achiv plus script etc. Repet nu a pomenit nimeni de achiv first. Intelegi ?



Hai sa inchid eu subiectul asta

Achivementul Herald of Titans a fost facut cu un grup condus de mine la hoarda din cate imi aduc aminte i-am futut la icre pe cei din Heaven 1 saptamana sa facem bossu si sa ne luam titlul.
Cum am facut asta si de unde am stiut ce sa facem ?
Simplu.
Itemele au fost heirloomuri de level 85 deoarece au item level 1 si am completat cu naxx farm sau unii cu vote.
Scriptul la boss e acelasi mare branza.

Inainte de ati spune cum am stiut ca a fost disponibil achivementul asta hai sa va intreb eu ceva pe voi players.
De cate ori credeti ca acest topic a fost curatat adica sterse toate posturile si updatat?
De 3 ori pana acum stiu eu.
In una din discutii imediat dupa ce a fost disponibil bossul un player a intrebat daca acest achivement se poate face, initial s-a raspuns nu dar dupa un nr de fixuri un gm a zis ca s-a reparat da nimeni nu-l facea deoarece trebuia caractere de lvl 80 si nimeni nu avea asa ceva asa ca a fost facut sa fie disponibil si la level 85 si chiar in acest topic a fost postat prima data un ss cu o guilda facand achivu.
De aici am stiut.

P.S
luxxor parca cu mine lai facut nu?

Posturi unite automat, 11-09-2014, 01:44:48

Intr-un topic separat http://www.wowhead.com/achievement=4619/portal-jockey-25-player mie nu mia mers am intrat in absolut fiecare portal care l-a spamat si nu am primit achivu.
Eram in unu din portale cand bossu era full HP dar asta nu ar trebui sa aibe vreo legatura.
Achivementul asta se poate face doar daca hai full heal la boss inainte sa spameze primu set de portale ?

Posturi unite automat, 11-09-2014, 01:53:03

http://www.wowhead.com/achievement=3097

A observat careva din Gm-s ca npc spamati sunt cei incorecti?
Pentru achivement sunt necesari acstia http://www.wowhead.com/npc=33572/steelforged-defender#abilities:mode=n10 care pe freakz sunt spamati https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=33572 (sunt in greva)
Pe freakz aveti spamati https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=33236&&name=steelforged-defender



http://www.wowhead.com/achievement=4619/portal-jockey-25-player - nu trebuie facut blizzlike, ai nevoie de vreo 9-10 healeri sa il healuieasca super repede.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dennyboy10

[the immortal]



Status: Offline
(since 13-04-2016 09:12)
Joined: 25 Nov 2012
Posts: 153, Topics: 25
Location: Iasi

Reputation: 120.1
Votes: 8

       
Post Posted: 11-09-2014, 10:30:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

indeed

the psychologist
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tomyy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2020 10:59)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 330, Topics: 42
Location: Romania

Reputation: 67.8
Votes: 23

   
Post Posted: 11-09-2014, 12:21:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Portal jockey trebuie sa dai heal pana apar portalele sa o faci full adica in 30 sec sa o faci full.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dennyboy10

[the immortal]



Status: Offline
(since 13-04-2016 09:12)
Joined: 25 Nov 2012
Posts: 153, Topics: 25
Location: Iasi

Reputation: 120.1
Votes: 8

       
Post Posted: 11-09-2014, 13:01:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ei hai ,nici chiar 30 sec ,ca ai 25 milioane de healat ,anyway e posibil ,doar ca intradevar ai nevoie de healeri buni ,tin minte ca aveam in team vreo 2-3 healeri cu 100k hps

the psychologist
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
AlesianDuke

[WoW GameMaster]



Status: Offline
(since 31-08-2017 17:17)
Joined: 21 Aug 2011
Posts: 4789, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 1018.8
Votes: 125

   
Post Posted: 11-09-2014, 19:40:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ionut1989 wrote:
Intr-un topic separat http://www.wowhead.com/achievement=4619/portal-jockey-25-player mie nu mia mers am intrat in absolut fiecare portal care l-a spamat si nu am primit achivu.
Eram in unu din portale cand bossu era full HP dar asta nu ar trebui sa aibe vreo legatura.
Achivementul asta se poate face doar daca hai full heal la boss inainte sa spameze primu set de portale ?

Posturi unite automat, 11-09-2014, 01:53:03

http://www.wowhead.com/achievement=3097

A observat careva din Gm-s ca npc spamati sunt cei incorecti?
Pentru achivement sunt necesari acstia http://www.wowhead.com/npc=33572/steelforged-defender#abilities:mode=n10 care pe freakz sunt spamati https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=33572 (sunt in greva)
Pe freakz aveti spamati https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=33236&&name=steelforged-defender

1st: nu merge Blizzlike, ci trebuie sa dai heal / sa termini encounterul inainte sa se spawneze primul portal (45 de secunde)... aprox. 10-15 healeri ajung.
2nd: nu are de-a face, spell-ul la achievement este buguit (este ceva mai complex la acel event).
l.e.: chiar daca id-ul este gresit, tot spellul este cel care conteaza, acela fiind singura conditie pentru achievementul respectiv (si nu id-ul la npc, corelatia fiind facuta prin eventul care trebuia scriptat).





Last edited by AlesianDuke on 12-09-2014, 00:31:45; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ionut1989

[Ticalos nerezonabil]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:31)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 665, Topics: 195
Location: Behind you

Reputation: 295
Votes: 19

   
Post Posted: 11-09-2014, 22:34:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu m-am referit la spell nu am nimerit eu link bine ma referam la id mobului
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dennyboy10

[the immortal]



Status: Offline
(since 13-04-2016 09:12)
Joined: 25 Nov 2012
Posts: 153, Topics: 25
Location: Iasi

Reputation: 120.1
Votes: 8

       
Post Posted: 13-09-2014, 00:09:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

achieementul knock knock knock of woods ,atat pe 10 cat si pe 25 ,poate fi obtinut doar de un singur player si nu este corect ,many whelps handle it ,atat pe 10 cat si pe 25 nu merge ,am testat chiar in seara aceasta ambele achivs ,pe ambele dificultati in onyxia lair ,cu cate 4 oameni ,2 la fiecare intrare laterala ,2 la podul de la intrare ....

Posturi unite automat, 13-09-2014, 01:09:23

scuze de double post ,dar achiv deniyn the scion nu merge ,stiu ca este pus insa tin sa precizez ca am reusit sa-i pun dot-ul de censure cand era low HP si sa urc pe hover disk ,practic omorandu-l fiind pe acesta ,cerintele fiind indeplinite insa nu am primit achiv ,nu cred ca singura problema la acesta este hover disk si lipsa abilitatilor ....


the psychologist
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Aliziea

[2 Good 4 You]



Status: Offline
(since 16-06-2017 19:44)
Joined: 17 May 2012
Posts: 1468, Topics: 89
Location: Dreamgrove - Order Hall

Reputation: 32.1
Votes: 108

Post Posted: 13-09-2014, 00:09:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dennyboy10 wrote:
achieementul knock knock knock of woods ,atat pe 10 cat si pe 25 ,poate fi obtinut doar de un singur player si nu este corect ,many whelps handle it ,atat pe 10 cat si pe 25 nu merge ,am testat chiar in seara aceasta ambele achivs ,pe ambele dificultati in onyxia lair ,cu cate 4 oameni ,2 la fiecare intrare laterala ,2 la podul de la intrare ....
`

Read previous pages maybe?



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tybybba

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-09-2014 14:28)
Joined: 06 Sep 2011
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 37.1
Votes: 4

Post Posted: 18-09-2014, 16:27:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mda
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next    


The time now is 02-05-2024, 04:36:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x