User
Pass
2FA
 
 

Neplaceri legate de Freakz...
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4515
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 12-09-2014, 12:47:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
Am vazut un meci de 2s, rsham lock vs double dps. Au murit aia 2dps in acelasi timp....slab locku.....


Asta nu dovedeste chiar nimica. Ba mai mult, inseamna ca shamanu el op(asa cum se cunoaste deja) si te-a tinut in viata pana cand ai reusit sa ii bati pe adversari.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NoNameGlad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2019 18:02)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 357, Topics: 44
Location: Romania

Reputation: 201.2
Votes: 25

 
Post Posted: 12-09-2014, 12:47:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wizhero wrote:
Am vazut un meci de 2s, rsham lock vs double dps. Au murit aia 2dps in acelasi timp....slab locku.....


Ce treaba are care si cum a murit ? La ce te astepti cand joci vs aff warlock ? Oh da si btw, nu merge deloc minunat warlock-ul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 12-09-2014, 13:32:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sturin wrote:
In primul rand, as dori sa spun cateva bug-uri legate de clasa mea(dk):

1. Petii mei sunt mereu in textura in timpul arenei si nu pot da un stun la momentul potrivit pentru a castiga.
2. Glyph-ul Resilient Grip nu functioneaza cum trebuie, mai precis nu functioneaza deloc.
3. Cateodata gargoyle-ul apare cu 30/100k hp.
4. Mai nou am observat ca dau dodge si de la spate.
...
Acestea sunt principalele probleme care imi fac gameplay-ul neplacut

Nu vreau sa critic, jignesc staff-ul pentru munca depusa, ba chiar sunt foarte multumit ca datorita lor ma pot juca wow gratis impreuna cu prietenii mei. Tot ce cer este sa fie putin mai atenti si la cerintele jucatorilor. Unele clase sunt dezechilibrate si aprope imposibile de batut. M-as bucura din tot sufletul sa vad intr-o zi un changelog de genul: Am redus dmg-ul la rogue,feral,mage cu 5% si am crescut dmg la dk, warlock, priest cu 5%. Acum o sa incercati sa-mi spuneti ca asa este si pe blizzard dar, freakz e un server privat, de ce sa nu fim mai buni ca blizzard? sa facem un wow convenabil pentru toti!
Motto-ul Freakz-ului: "Intra cine vrea, iese cine poate" ati inceput pe chestia asta, continuati pe chestia asta! Jocul trebuie sa fie placut pentru oricine, indiferent de clasa. Sunt mandru ca un server romanesc a ajuns asa departe si trebuie dus si mai departe. Propun o echilibrare, un nou inceput. Stiu ca este greu sa mentii un astfel de server dar merg niste mici upgrade-uri.
Freakz-ul nu este format din "voi"(staff-ul), este format din "noi"(playeri+staff), freakz-ul este al "nostru" si toti avem ceva de spus si toti trebuie sa ascultam!
Acum va rog sa nu-mi raspundeti rautacios sau sa injurati, sa vina feralul x si sa-mi spuna: "esti prost si nu stii juca" sau rogul y: "pe serverul z rogul are dmg mai mare si e mai....". Nu sunt cel mai bun dk dar nici cel mai slab, stiu cu ce se mananca clasa mea si cum trebuie sa functioneze!

Astept parerile, sugestiile voastre si sper ca si staff-ul sa vada mesajul meu!

ps: sper sa fie bagat in seama si sper ca nu am suparat pe nimeni, tot ce vreau este o echilibrare intr-un fel. Repet sunt recunoscator pentru tot ce mi se ofera si apreciez tot ce a facut staff-ul pentru noi.


I LOVE FREAKZ! -


Omu' are Gurtalack si joaca vanguard tot cu unul care are Gurtalack, joaca un comp de top in 4.3.4 si cere 5% dmg increase, nu spun nimic mai mult, doar uitati ce pvp-isti joaca pe freakz. E de remarcat ca cel putin le ceri intr-un mod respectabil doar ca suna cam penibil.
Ca idee care ma amuza, sa te gandesti si tu inainte sa postezi, mareste dmg-ul la ce clase ai spus tu si scade la celelalte, cei 2000 de playeri pve de pe freakz ce or sa zica, hai sa fim seriosi si sa mai punem la lucru si logica aia.
Vine X player si te bate cum spui tu si ca te face prost etc, tu le iei personal de la cineva pe care nu l-ai cunoscut in viata ta..


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stormcall

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2018 08:42)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 170, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 140.8
Votes: 8

Post Posted: 12-09-2014, 13:52:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Cate idiotenii am putut sa citesc aici -: specuri care ignora resil, 5% damage in plus. Vine asta si se plange de clasa lui de parca ar fi must have. Doamne -.


uita-te cum se pisa elemental shaman pe retri paladin, daca nu ai alea 2 iteme din set care iti dau holy power cand dai judge, nu ai ce sa ii faci iti da 3 shot

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 12-09-2014, 14:05:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

stormcall wrote:
pms wrote:
Cate idiotenii am putut sa citesc aici -: specuri care ignora resil, 5% damage in plus. Vine asta si se plange de clasa lui de parca ar fi must have. Doamne -.


uita-te cum se pisa elemental shaman pe retri paladin, daca nu ai alea 2 iteme din set care iti dau holy power cand dai judge, nu ai ce sa ii faci iti da 3 shot


Ma intreb de cand joci.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stormcall

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2018 08:42)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 170, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 140.8
Votes: 8

Post Posted: 12-09-2014, 14:48:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am vazut ieri mage cu staff legendar dadea in 30 secunde 390k dps in arena spectate,

cate 80-90k frost bolt si 50k ice lance

in comparatie cu partenerul lui rogue care dadea 80k si era si el full gear

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-09-2014, 14:54:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta nu intelege lumea care joaca pe freakz , exista pathchuri si patchuri, nu poti sa te plangi ca o clasa de un dps de kkt pentru ca asa dadea si pe blizz. Oricum dpsu aici este mult mai mare decat era la vremea lui pe oficial.
Exemplu: acum locku este un kkt la dps , dar pe MoP este locu 1 de pa 5.0 pe 5.4 . Acum palacu rupe la dps , dar me MoP este sub healeri.

Deci nu va ma mai plangeti ca nu dau clasele damage, nu va opreste nimeni sa dati reroll

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-09-2014, 15:25:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta este patch-ul , unele clase sunt foarte avantajoase ... doar ca serverul aici le accentueaza si mai rau!
Poate sa vina si cel mai bun GM sa imi spuna clasica vorba "works fine , formula e buna , etc." . S-au pus si filmulete in comparatie..rogue se stie ca e buguit dar dintr-un oarecare motiv nu vor sa il repare! DA , NU VOR SA IL REPARE.
La mage procuie de exemplu Impact de o gramada de ori...si cu acest argument a venit si un player respectabil care joaca pe server , a pus in comparatie si un clip in care pe blizzard intr-un clip de 20 de minute avea cateva procuri...unde la noi acele procuri le are doar intr-un duel dar asta oricum nu semnifica nimic , proc chance , formula e buna. <- Sa zicem ca aici aberez eu.

Intrii pe server si in toate arenele prinzi cele mai tampite combouri , trebuie doar sa includa un rogue sau un mage in ele..sau uneori un paladin retri si culmea ca au succes la rate!

Asta nu inseamna ca ii dau dreptate lui Sturin...DK-ul daca l-ai bagat intr-o combinatie cu Paladin Retri..te-ai dus direct in top. Parerea mea este ca merge bine dk-ul si scoate si damage doar ca unele clase sunt prea de tot...dar daca Staff-ul spune ca merg bine si asa ar trebuii inseamna ca e ok.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 12-09-2014, 15:40:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

geanu wrote:
Singurul lucru` cu care sunt de acord din acest topic, este ca ar trebui sa bage 5% dmg la spriest...


Alin...



Daca tot e o aberatie totala topicul propun si eu ceva: sa avem 17k resilience toti. Asa nu ne mai plangem de niciun damage enorm....pentru ca nu o sa mai fie damage -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sturin

[Account disabled]



Status: Offline
(since 26-06-2015 12:22)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 19, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 30.9
Votes: 7

Post Posted: 12-09-2014, 17:18:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok inteleg dk-ul da bine nu vreau neaparat increse dmg, dar vreau sa functioneze cum trebuie. Iar despre warlock nu am ce spune este foarte slab din toate punctele de vedere, shadow da dmg ok dar parca la dots mai merge putin(zic si eu). Mage-ul este ok.. cat de cat, singura clasa care mi se pare foarte dezechilibrate este rogul. Are dmg imens, rezistenta mare, datorita dodge-ului si foarte multe cc-uri care nu am cum sa le evit! Si am mai zis de ce sa existe clase "mai putin bune"?

Death Knight is love, Death Knight is life!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everytime

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-08-2017 07:17)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 147, Topics: 37
Location: Bucuresti

Reputation: 222.1
Votes: 16

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-09-2014, 17:20:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://i.imgur.com/22tTwLU.png?1

Surprise.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sturin

[Account disabled]



Status: Offline
(since 26-06-2015 12:22)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 19, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 30.9
Votes: 7

Post Posted: 12-09-2014, 17:22:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Everytime wrote:
http://i.imgur.com/22tTwLU.png?1

Surprise.


omg nu credeam ca ai facut print -))))))))))))))


Death Knight is love, Death Knight is life!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everytime

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-08-2017 07:17)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 147, Topics: 37
Location: Bucuresti

Reputation: 222.1
Votes: 16

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-09-2014, 17:24:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa ceva nu scapa niciodata , te va urmari toata viata!!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
geanu

[Not a Creep]



Status: Offline
(since 12-01-2018 18:10)
Joined: 18 Jul 2010
Posts: 837, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 41.6
Votes: 31

Post Posted: 12-09-2014, 17:29:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
geanu wrote:
Singurul lucru` cu care sunt de acord din acest topic, este ca ar trebui sa bage 5% dmg la spriest...


Alin...



Daca tot e o aberatie totala topicul propun si eu ceva: sa avem 17k resilience toti. Asa nu ne mai plangem de niciun damage enorm....pentru ca nu o sa mai fie damage =))

Uiti de cele 3 clase care ignora rezilu....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Calo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-07-2015 19:31)
Joined: 31 Jul 2014
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 43.4
Votes: 1

 
Post Posted: 12-09-2014, 19:59:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sturin wrote:
Ok inteleg dk-ul da bine nu vreau neaparat increse dmg, dar vreau sa functioneze cum trebuie. Iar despre warlock nu am ce spune este foarte slab din toate punctele de vedere, shadow da dmg ok dar parca la dots mai merge putin(zic si eu). Mage-ul este ok.. cat de cat, singura clasa care mi se pare foarte dezechilibrate este rogul. Are dmg imens, rezistenta mare, datorita dodge-ului si foarte multe cc-uri care nu am cum sa le evit! Si am mai zis de ce sa existe clase "mai putin bune"?


Cel mai lipsit de sens argument.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 15-05-2024, 12:36:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x