User
Pass
2FA
 
 

Sugestii server ! IMPORTANT !

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message603
Oregon
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-09-2014 12:19)
Joined: 09 Sep 2014
Posts: 62, Topics: 11
Location: Jb.Freakz.Ro

Reputation: -69.4
Votes: 7

 
Post Posted: 27-09-2014, 19:18:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut . Fac aceasta sugestie aici , pentru ca nu gasesc nici un topic intitulat " Sugestii " . As vrea daca se poate sa "aranjati" forumul acestui server .
Adica sa fie mai multe topice diferite : Regulament , Anunturi , Cereri Admin , Reclamatii , Sugestii , Discutii . De exemplu , eu , cum sunt nou pe acest server , am stat vreo 30 de minute ca sa imi dau seama ca nu este acel topic cu sugestii si trebuie sa postam la discutii , insa nici acum nu stiu exact daca aici trebuie sa postez . Nu asta e problema principala , ci :
Si asa pe o harta pica cate 1-2 moduri si asta se intampla foarte rar , de aceea nu mi se pare normal sa se foloseasca ammo la mod . De aceea se numeste " MOD " ca sa fie mai special , mai diferit fata de rundele normale , corect ? De cand m-am apucat de server pana acum , am picat o singura data nemesis si exact in primele 5 secunde am murit , deoarece a pus cineva lm . Ideea e , sa nu fie voie cu ammo la mod ( adica sa nu fie voie sa se puna lm si sa nu fie voie sa se cumpere arme cu ammo in timpul unui mod! ) exceptand modul swarm daca nu ma insel ( jumate de server sunt CT si jumate ZM ) , unde dupa parerea mea , nu incurca daca se foloseste ammo . De exemplu la nemesis cand trag toti in tine , cand nici macar nu te mai poti misca de ei , e corect sa mai si puna lm ? - NU ! sau la Survivor cand vin 1000 de zm pe tine si nici macar nu ai unde sa te ascunzi , atat mai lipseste sa mai puna un zm lm ca esti gata .
A doua sugestie ar fi scoaterea "no-clipului" adica sa nu mai poti trece prin oameni . De ce ? Nu mi se pare normal cand ma bag intr-o ascunzatoare , vine un but care pune LM pe lung si nu mai ataca niciun zm din cauza lui . Eu nu vreau sa scoateti chestia asta ca sa se faca block mai mult , din contra , consider ca sunt destui admini / playeri incat sa vada daca cineva face block , ii face demo , il pune pe forum si acel player care face block , isi primeste pedeapsa pe masura .
Urmatoarea sugestie care o fac ar ajuta in special la sugestia anterioara ( nr 2 ) ! :
Playerii din CT Team sa ii poata vedea pe coechipierii lor dar si pe cei din T , iar acelasi lucru si invers ! De ce ? Cum nu prea intra admini pe server , intra cineva sa zicem cu hack sau care face reclama , etc , eu sau alti suntem intr-o echipa diferita de a hackerului si in echipa lui , nu e nimeni in stare sa faca un demo sau ceva . Intrebarea mea este : " Cum ii putem face demo , daca nu il putem vedea ? "
Va rog frumos , inainte sa postati , ganditi-va si cititi de doua sau mai multe ori ceea ce am scris eu mai sus . Cu aceste sugestii care le-am facut , sunt 99/100% ca se va popula serverul ! Aceste sugestii nu is venite doar de la mine , am observat faptul ca multi playeri de pe server doresc aceasta chestie ! Multumesc anticipat ! -

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dinilimandro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 18:12)
Joined: 21 Sep 2013
Posts: 240, Topics: 15
Location: London

Reputation: 180.2
Votes: 6

       
Post Posted: 27-09-2014, 21:01:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand .. Buna ziua .. si in al doilea .. La revedere -

ل و روعة ... احسنتي نانسي .. مبدعة

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
LeTraficant

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-05-2018 16:19)
Joined: 27 Dec 2013
Posts: 29, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: -85.8
Votes: 6

Post Posted: 30-09-2014, 20:18:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sugestie foarte buna , Oregon , dupa parerea mea ar ridica numarul de playeri [ sigur ] si de asemenea , nu s-ar mai certa asa mult intre ei - PRO
Bafta!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gEo^

[shareIFF#]



Status: Offline
(since 15-11-2016 07:15)
Joined: 16 Feb 2011
Posts: 536, Topics: 26
Location: Bucuresti

Reputation: 387.6
Votes: 10

 
Post Posted: 30-09-2014, 20:35:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SemiClipul e foarte util, nu sta nimeni sa faca demo sau nu stiu ce dovada sa posteze pe forum sa fie banat sau nu stiu ce pentru ca a stat in drum "nesimtitul" . (s-a facut aceasta proba deja, nu de mult timp)

Sugestia cu LM doar la unele moduri mi se pare buna. PRO pentru asta.

Admini, cel putin eu, am avut in 98% din cazuri cel putin un VIP/admin pe server, fie ca nu a fost de la inceput si a intrat intre timp.

Daca intra vreun hacker pe server, puteti foarte usor atunci cand sunteti morti sa intrati spec si sa faceti un demo pe care apoi sa-l postati pe forum. (nu mai stiu daca jucatorii simpli au acces la ip-uri)


P.S. : Chiar ar fi bun din cand in cand un topic pentru sugestii noi, parerea mea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
just47

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2015 13:50)
Joined: 16 Sep 2014
Posts: 64, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 2

Post Posted: 02-10-2014, 18:17:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut..am vaz acest topic...am sa vb cu alec..daca ma lasa sai fac un clip...prezentarea srv - ...cu atat pot sa ajut
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alecsoviki

[Playcs Romania]



Status: Offline
(since 13-11-2020 16:19)
Joined: 26 Apr 2011
Posts: 6986, Topics: 236
Location: Pe zona.

Reputation: 1528.8
Votes: 272

       
Post Posted: 09-10-2014, 19:43:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

just47 wrote:
Salut..am vaz acest topic...am sa vb cu alec..daca ma lasa sai fac un clip...prezentarea srv - ...cu atat pot sa ajut


Contacteaza-ma pe mess sau dami pm sa vad ce ai facut.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by alecsoviki, 09 October 2014 17:43



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 23-09-2024, 06:27:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x