User
Pass
2FA
 
 

Un mic free talk
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2947
Elementalic

[Headsman's pride ]



Status: Offline
(since 26-05-2019 11:45)
Joined: 24 Apr 2014
Posts: 223, Topics: 13
Location: Sub harta in wsg

Reputation: 107.1
Votes: 21

 
Post Posted: 30-09-2014, 16:14:40 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun inainte sa incep trebuie sa precizez un lucru : wall of text incoming . Sa fim seriosi vrei un topic bun scri mult frate sa aiba lumea ce citii , la ce da quote , la ce sa faca concluzii si asa mai departe .
Probabil ca multi dintre voi or sa creada la prima vedere : ,,omg alt topic inutil oricum nu se uita nimeni" . Total fals deoarece gm-ii se implica mai mullt sau mai putin in ,,influentarea" gandirii playerilor de pe freakz , fiecare gm cand posteaza ceva intrun topic de genul asta posteaza cu scopul de a sustine ideea generala prezentata , nu cu scopul de a creea flame sau alte lucruri stupide pe care unii inca le mai cred . Fiecare actiune facuta de un gm al acestui server are un motiv si un scop , nu va ganditi ca un gm da ban doar ca asa ii zice shokeru sau ca asa are el chef , prin banuri si prin mutes gmii incearca sa ,,inlature" anumite gandiri negative , anumite idei si preconceptii ce pot infulenta gandirea majoritatii , precum spunea cineva : ,,nu subestima putere oamenilor prosti in grupuri mari" . Ganditiva o secunda cum ar arata /5-ul daca nu ar exista gmii , ar fi un haos total , nimeni nu ar respecta ideile altora . Voi trebuie sa respectati deciziile oamenilor cu scris albastru si eventual sa aduceti argumentw gandite pe baza unor principii logice , nu sa dam cu pietre in gm ca i-a dat ban lu ala pe motiv de ratat . Gmii sunt si ei oameni la fel ca voi , fiecare cu ideile lui , cu idealurile lui , cu ambitile lui , cu gandirea lui influentata mai mult sau mai putin de colegi si de playerii cu care interactioneaza costant . Unii dintre voi credeti ca ajutati daca aruncati in stanga si in dreapta cu vorbe ( cum o fac eu acum ) , incercand sa convingeti lumea ca voi aveti gandirea drepata , iar cand se gaseste cineva cu o idee mai ciudata , mai ,,indrazneata" voi dati cu pietre si spuneti ,,stfu nab" . Ganditiva la fiecare lucru mic pe care il faceti in aceasta comunitate , fiecare post pe forum , fiecare fraza pe global , fiecare raid facut , fiecare item cumparat , ca toate acestea conteaza , si ca ceea ce incerc eu sa spun in acest free talk este ca adresat atat playerilor cat si gmilor : Chestiile mici conteaza , trezitiva la realitate , se fac tot mai multe topicuri in care se spune ca daca faci x nu ii multumesti pe y daca faci y nu ii multumesti pe aia cu x , dar totusi ganditiva la o chestie mica , cum a fost bagul de la rdf cand dai join ca heal / tank , multi au fost nemultumiti si au zis omg e broken sunt heal primesc flask de tank , chiar daca au fost nemultumiti atunci , cand au deschis bagul si au vazut un mount acolo , au fost multumiti si au dat la o parte tot hateu . Pe de alta parte cand s-a anuntat madness , o chestie radicala pentru server , multi donori au spus omg noi am platit pentru itemele alea acum vine gicu de pe global si le ia pe moca . Vedeti buba probabil . O chestie mica ajunge sa ii multumeasca pe toti intrun final chiar daca la inceput nu este asa , pe cand o chestie mare , radicala duce la hate , la flame , la QQ , si la multe altele .
Acest topic a fost facut pentru a scoate in evidenta o realitate , si ar trebuii sa ridice multe semne de exclamatie in randul playerilor care gandesc ca mine , dar in public gandesc ca majoritatea : Vrem chestii mari , importante , la ce ati bagat x ca oricum nu observa nimeni .
Scuze daca nu am facut si o versiune scurta ca stimabilul snoopy , ce probabil a avut mai mult timp ca mine @ aspect , eu am facut acest topic pentru a exprima o ,,unpopular opinion" si pentru a incerca sa ,,schimb" mentalitatea playerilor ce gandesc ca lucurile mici nu conteaza .
Probabil ca unii o sa ia acest topic ca flame , NU este asa , este doar un free talk , si desigur o incurajare pentru cei care vor sa faca topics gen acesta dar le este teama de ce va spune majoritatea .


Nerf Combustion (つ・・)つ¤=[]====> Nerf Me /╲/\╭(▀̿̿Å̯̿̿▀̿ ̿)╮/\╱\
2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-09-2014, 16:22:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa inteleg ca e un text de recunostinta pentru GMi? E foarte dragut din partea ta, dar nu era nevoie sa dai atatea exemple din viata de zi cu zi a unui GM pe serverul nostru de wow, toata lumea stie ca asta e de datoria lor sa faca, doar de aia sunt GMi O.o
Apropo, sa stii ca am citit tot, majoritatea sunt constienti de acest lucru... Majoritatea care fac pe desteptii sunt niste troli carora defapt le creste inima cand se implementeaza ceva nou. Iar minoritatea, sunt pur si simplu niste copii creduli care iau majoritatea in serios.



Don't touch this

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Elementalic

[Headsman's pride ]



Status: Offline
(since 26-05-2019 11:45)
Joined: 24 Apr 2014
Posts: 223, Topics: 13
Location: Sub harta in wsg

Reputation: 107.1
Votes: 21

 
Post Posted: 30-09-2014, 16:33:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poti sa o iei ca text de recunostinta , poti sa o iei ca vrei tu , oricum iti multumesc ca ai citit tot ce am scris acolo -

Nerf Combustion (つ・・)つ¤=[]====> Nerf Me /╲/\╭(▀̿̿Å̯̿̿▀̿ ̿)╮/\╱\
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex_x

[Owner of something ]



Status: Offline
(since 10-10-2019 20:26)
Joined: 20 Aug 2014
Posts: 503, Topics: 55
Location: Buzau

Reputation: 199.1
Votes: 60

 
Post Posted: 30-09-2014, 17:20:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alt pupincurist - Sad .



Workshop Semnaturi !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stropwow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2016 09:43)
Joined: 29 Nov 2013
Posts: 13, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 1.1
Votes: 10

Post Posted: 30-09-2014, 17:24:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iti multumim ca ne-ai adus la cunostinta valoarea gm-ilor -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-09-2014, 17:25:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi se pare mie sau e o moda sa faci un topic emotiv?E al 4lea sapt asta -.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 30-09-2014, 17:45:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si scopul topicului e? Sa-ti spun eu ceva despre gm-ii care ii ridici in slavi, cand s-a bagat cata se dadea mute 30 de ani (adica un fel de ban permanent) daca il injurai pe unu pe whisper, sau cum am patit eu de i-am facut pe unii idioti intr-un bg. Dupa cateva luni si-au dat seama ca e gresit, au sters toate mute-urile, au scos regula sa iei mute daca te injuri pe whisper, si au micsorat la 1440 minute cererile de mute.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 30-09-2014, 19:39:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

exact ce spuneam eu azi.
ei au puterea si o folosesc cum vor ei nu cum ar trebui.




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 30-09-2014, 20:03:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fenriabis wrote:
exact ce spuneam eu azi.
ei au puterea si o folosesc cum vor ei nu cum ar trebui.


Explica-le tu prietene cum sa foloseasca puterea. Sunt sigur ca putem avea incredere deplina in tine si in cunostintele tale.

FENRIABIS PRESEDINTE/GM! Raised eyebrow



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-09-2014, 20:20:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Știi cum e? Ei au dreptate și noi avem dreptate, noi ne plângem cã sunt exploituri etc dar și noi folosim, noi ne plângem de atitudinea lor dar și noi îi înjurãm. Atât timp cât ești bãiețaș și stai în banca ta, nu știu de ce ți-ai lua mute. Eu mi-am luat mute pentru cã-mi plãcea sã-l provoc pe Cyad & that's all. -


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Blessu

[Drain]



Status: Offline
(since 21-04-2015 00:00)
Joined: 17 Jun 2009
Posts: 171, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 55
Votes: 10

 
Post Posted: 30-09-2014, 20:25:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce ***.
de parca interseaza pe careva dintre gmi ce zic gheorghe si ion despre ei, rofl.
ii pictezi pe gmi de parca ei ar fi parintii adoptivi si noi am fi orfanii, ei niste gardieni, iar noi niste dobitoace care au nevoie de educatie.


ca sa iti explic de ce esti ***, op; exista mai multe tipuri de playeri daca e sa ii impartim dupa reactia care o au atunci cand vine vorba de GMi:

1)aia ok: care lasa in plm gmu sa isi faca treaba, ii respecta punctul de vedere, daca au impresia ca gm-ul greseste isi zic parerea si demonstreaza ca au ei dreptate (daca au) - mai rar de astia
2)aia tampiti: care la fiecare DC, lagspike, bug sunt posedati, iau GMii la intrebari de parca ei ar fi Tarzan si freakz ar fi jungla lor. Ei sunt aia care urla dupa content nou, si tot ei urla dupa aceea ca sunt buguri. -plin de ei
3)aia ca tine op: lingaii, cei ce vor atentie de la GMi, vor sa fie in cercul lor de cunoscuti, si nu stiu cum sa o faca. ei nu pot sa vina cu o idee buna intr'un topic, nu's in stare sa intre intr'un guild cunoscut, sunt probabil varza si in PvP, asa ca ce fac ei? fac ***** de astea de topicuri fara sens , spammeaza ca niste copii adoptati ce tocmai si'au gasit parintii naturali atunci cand scrie un GM pe global, si mai stiu eu ce **** mea faceti aveti voi sa va bagati in seama. -si de astia e plin; de obicei astia ce jucati de putin timp pe server va regasiti in categoria asta.


si ca sa ma ierti op, ia de aici niste tate, ca stiu ca iti plac tatele http://i.4cdn.org/b/1412088017631.webm


#FREETALK #FREEDOM #NOHATEFOROURLEADERS #THEYAREPEOPLETOO

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 30-09-2014, 20:30:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Fenriabis wrote:
exact ce spuneam eu azi.
ei au puterea si o folosesc cum vor ei nu cum ar trebui.


Explica-le tu prietene cum sa foloseasca puterea. Sunt sigur ca putem avea incredere deplina in tine si in cunostintele tale.

FENRIABIS PRESEDINTE/GM! Raised eyebrow


plictisitor -




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex_x

[Owner of something ]



Status: Offline
(since 10-10-2019 20:26)
Joined: 20 Aug 2014
Posts: 503, Topics: 55
Location: Buzau

Reputation: 199.1
Votes: 60

 
Post Posted: 30-09-2014, 20:41:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fenriabis wrote:
exact ce spuneam eu azi.
ei au puterea si o folosesc cum vor ei nu cum ar trebui.

Saracule - Pana acum erai asa recunoscator staff'ului pentru tot ce au facut pentru acest server. Fenriabis + Freakz = Love . Acum ii acuzi ca nu stiu sa foloseasca "puterea" . Trist ...




Workshop Semnaturi !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 30-09-2014, 20:46:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^nici el nu stie ce mai zice. Unii sunt asa incurcati in povesti incat se incurca in propriile lor vorbe.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 30-09-2014, 21:02:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cauta ce am spus despre admini si iti dovedesc altceva.asta e una la mana

doi..una este ca i-am laudat pentru activitate si alta este ca i-am criticat pentru unele chestii.diferenta la voi inseamna adunare.

rage esti in aceeasi oala -




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rageless, 30 September 2014 19:41



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 25-04-2024, 21:39:14
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x